Петимата тибетци – ритуали за младост, жизненост и добра форма – 3 част

  • 51 944
  • 301
  •   1
Отговори
# 255
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 771
red soul и аз съм по същия начин и се чудех това, но за себе си реших да ги увеличавам всички заедно , колкото толкова.2седмици съм на 3, пробвах 2дни с 5и не се чувствах добре.При мен като ми се завие свят при първото не ми минава бързо и като правя другите се увеличава световъртежа, защото и при тях главата отива напред- назад.
Просто някои сме си с по-чувствителен вестибуларен апарат.Някой преди време ми беше казвал, че има връзка виенето на свят с чакрите ,може и така да е .За това колкото можем толкова тялото ни е ориентир  Peace
И в книгата пише, че трябва да усещаме съвсем леко виене на свят, не трябва да е силно.

# 256
  • София
  • Мнения: 1 365
Аз прочетох отново много внимателно книгата и там пише, че упражненията трябва са се правят 3 пъти на ден newsm78
Не мога да намеря в момента точната страница. Аз изпълнявам стриктно всичко сутрин. После не успявам. Сега се чудя,   колко време трябва да изчакам,за да започна да практикувами три пъти на ден? Или да достигна 21 пъти и да се стабилизира там. Аз съм до 7 пъти. bouquet
Страницата е 10_та. Но вчера, намерих още по въпроса на друга страница newsm78 Ще потърся.
И на мен ми направи впечатление това, но после се замислих и ми се струва, че превода може да е лош и става въпрос в началото да се изпълняват по 3 пъти всяко упражнение на ден, а не 3 пъти на ден  newsm78

# 257
  • Мнения: 299
Аз прочетох отново много внимателно книгата и там пише, че упражненията трябва са се правят 3 пъти на ден newsm78
Не мога да намеря в момента точната страница. Аз изпълнявам стриктно всичко сутрин. После не успявам. Сега се чудя,   колко време трябва да изчакам,за да започна да практикувами три пъти на ден? Или да достигна 21 пъти и да се стабилизира там. Аз съм до 7 пъти. bouquet
Страницата е 10_та. Но вчера, намерих още по въпроса на друга страница newsm78 Ще потърся.
И на мен ми направи впечатление това, но после се замислих и ми се струва, че превода може да е лош и става въпрос в началото да се изпълняват по 3 пъти всяко упражнение на ден, а не 3 пъти на ден  newsm78
В оригиналната книга пише, че е достатъчно и дори препоръчително да се правят веднъж на ден. Ако по някаква причина не могат да се изпълнят всичките бройки, то могат да се разделят на 2 - 3 курса през деня. Но надвишаването на 21 е безсмислено.
Елора е права, че не бива да има излишно натоварване. Все пак правим упражненията не за да наказваме тялото си, а за да му помогнем.

# 258
  • Мнения: 154
Записвам се и аз в темата. За пръв път започнах да правя тибетските упражнения през март, но в средата на май ги прекъснах, защото се разболях от грип. Възобнових ги през октомври (началото), но прекъснах за 1 седмица заради цикъл. Правя ги по 21 повторения всяко упражнение, четвъртото ми е най-тегаво, петото го обожавам направо. Но като ги възобновя след дълго спиране усещам гадене докато изпълнявам 4-тото.

# 259
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 801
Благодаря на всички за отговорите и добрите съвети bouquet
Реших,че първо ще трябва да стигна до 21 и после ще му мисля.
fitblond bouquet Hug
Утре ще ходя да видя една палестра  с учител. Ако ми хареса ще се запиша и там. Времето на тренировка  ми допада от 18:00 до 19:00, но ще видя едно занимание поне и после ще преценявам Peace
Всичко добро bouquet

# 260
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 771
Като ги правите на гладно след тях става ли ви още по-гладно- до премаляване.Аз за това ги правя следобяд, най-добре ми се отразяват тогава- минало е време от обяда, но не е съвсем на празен стомах.Това с разделянето на бройката по мога да ги докарам до 21 за целия ден

# 261
  • Мнения: 299
В книгата, която аз съм чела, и която смятам за първоизточник бяха посочени следните правила за да може да се изпита максималният ефект от упражненията.
1. По никакъв начин да не се насилва тялото. /това, което вече споменахме/
2. Все някога да се достигне до 21.
3. По възможност да не се прекъсват упражненията. Ако това се случи по някаква причина за повече от 2-3 дни да се започне от начало, т.е. 3,5,7,9, и т.н., но да се качват с по-бързо темпо./примерно с по 2 на ден или през два дена в зависимост от периода на прекъсване/
4. Винаги да се правят на празен стомах, дори и вода не се пие преди това./което разбира се не означава само сутрин след ставане/
5. Около час след направата на упражненията да не се стои на течение или на студено./т.е. не може да ги направим зимата и малко след това да излезем навън за работа/

# 262
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 801
 ellisa.s, благодаря за изчерпателна та информация. Аз съм навън на път и прекъсвам упражненията за 2 дни. Не смятам да се върна назад съвсем отначало. Ще сляза до 5 като подновя. Сега съм на 7. Ще видя обаче как ще се чувствам.
Аз досега проблеми не съм имала. Само в началото с четвъртото упражнение едвам повдигат Д_то от постелката. Сега нямам особени проблеми. Не излизам веднага,но правя всичко навън под навес. Тук температурите са все още над 15 градуса дори рано сутрин.
Виж, с душа не съм много стриктна, защото обичам топла вода. А в книгата, която сподели Елора,пише хладен душ Sick Вие как постъпвате?

# 263
  • Мнения: 299
Аз също предпочитам топлата вода. Мисля си, че след като не бива да се стои на студено, защото тялото отвътре е затоплено, че и хладният душ не е препоръчителен. В различните книги има разминаване и аз затова не ги чета.

# 264
  • Мнения: 32 245
Аз си се къпя с топла вода. В книгата каквото искат да пишат  Grinning
Но ако не трябва да излизам веднага, тогава хич да не ги правя. Защото аз се връщам късно в повечето случаи. А ги правя сутрин, защото ми действат много добре през деня. Вечерта не ми вършат работа.

# 265
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 080
Здравейте момичета !
Благодаря ви за търпението и обясненията. Аз си се въртя, вече без да ми се вие свят, дъщеря ми се върти заедно с мен поне 20 пъти Grinning
Много добре се чувствам от няколко дни  Grinning
Благодаря  bouquet

# 266
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 801
Здравейте момичета !
Благодаря ви за търпението и обясненията. Аз си се въртя, вече без да ми се вие свят, дъщеря ми се върти заедно с мен поне 20 пъти Grinning
Много добре се чувствам от няколко дни  Grinning
Благодаря  bouquet
Laughingсигурно ти е малка дъщерята. И аз така се въртях като малка Laughing

# 267
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 080
Дааа  Laughingна 10 е.
Като се замисля и аз как съм се въртяла  Grinning

# 268
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 801
Намерих в YouTube едно видео на 7 упражнения тибетани.  Не успях да го видя докрай,ме сме навън с приятели,а е половин час ,но младежът практикува на открито. Ще води го постна,но без превод засега.
7 riti tibetani con Lorenzo Olivieri. Не успявам да копирам адреса newsm78но се разбира много добре как да се правят ритуалите.  Hug

Последна редакция: нд, 30 окт 2016, 16:32 от danilu

# 269
  • Мнения: 32 245
Е, чак пък 7. То вярно че има и шесто, но е за напреднали, които не правят секс.
Ама ще му метна едно око.

Общи условия

Активация на акаунт