Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 124

  • 113 243
  • 731
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 431
Здравейте, вълшебници!

Дано не ми се разсърдите, че нахлувам с... въпрос. Embarassed

Иска ми се да изненадам любимия мъж за рождения ден (има време, де) Laughing С тортичка по негов вкус ще се справя, но в сложните украси никаква ме няма, а и не съм от най-сръчните в моделирането. Истината е, че той много си пада по самолети.

Наслаждавам се на вашите красоти от време на време и със сигурност на вас няма да ви е трудно да сътворите цяло летище Laughing Embarassed , но не мога и една перка да направя, особено като не разбирам нищо от работа с фондан, марципан и т.н.Tired

Накратко, молбата ми е за съвет: има ли някакъв по-лесен начин да направя поне рисунка или апликация на самолет? (От идеята за моделираща маса по-скоро пасувам, едва ли ще се справя). Дали има някакви шаблони, които мога да използвам?... Някоя готова торта, която да ползвам за идея? Всъщност не знам и аз какво искам да постигна, за всеки случай да не е бебешко самолетче, а нещо по-реалистично, но и в никакъв случай тооолкова сложно, че да не ми повярва, че съм го правила Laughing  Embarassed 

# 721
  • София
  • Мнения: 2 113
Меичка, какво да ти кажа....
Вземи един лист хартия, опитай да нарисуваш самолета, който си представяш (ако не си представяш, потърси в google някакви картинки). Ако това, което успееш да направиш ти харесва, опитай се да го повториш върху разточено захарно тесто в някаква форма - кръг, правоъгълник, квадрат, но с  боички за хранителни цели. Тази плочка с рисунка може да сложиш върху измазана с крем (на маслена основа или ганаш) торта. (Не ти разказвам варианта за поръчка на вафлена плака с разпечатана снимка на самолет, защото това няма да си го правила ти, а разбирам, че искаш да вложиш повече от себе си в този проект-изненада) Simple Smile

# 722
  • Мнения: 1 352
Момичета, златни сте Hug. Много ми помагате! Това с главата от оризон е добра идея. Ще го омешам с разтопени желирани бонбони и ще оформя глава. Хем няма да тежи толкова и да се притеснявам, хем ще става и за ядене. Някак си не ми харесва идеята да направя главата от стиропор и след това да я изхвърлят.
ditsan,  dimitrina73, специални благодарности!

# 723
  • Русе
  • Мнения: 23
Благодаря  на всички,че бяхте толкова мили...!!!!
ani_d,Mishoka апликация е тортата,после минах с черно по страничните ръбове за да изглеждат на едно ниво ,лилавата ми боя е на SugarFlair Grape violet не съм я смесвала с нищо...

# 724
  • София
  • Мнения: 1 357
Здравейте.

Вижте тези инструменти за изтъняване на цветя колко са изгодни в ибей.Аз редовно пазарувам от този търговец и продава изгодно.

http://www.ebay.co.uk/itm/150823111884?ssPageName=STRK:MEWNX:IT& … 649#ht_4147wt_970

# 725
  • Мнения: 1 163
Здравейте.

Вижте тези инструменти за изтъняване на цветя колко са изгодни в ибей.Аз редовно пазарувам от този търговец и продава изгодно.

http://www.ebay.co.uk/itm/150823111884?ssPageName=STRK:MEWNX:IT& … 649#ht_4147wt_970
Peace Peace Peace и аз си пазаря от него. Laughing Laughing Laughing Laughing

# 726
  • Мнения: 22
Здравейте!Колко много красиви неща сте направили, докато аз се борех с...какво ли не!!! LaughingНямах време за дълги коментари, но видях суперския Мечок и Машенка на Мимира,красивия букет на Налика и оригиналната торта за РД на щерката на Туната-да ти е жива и здрава тийнейджърката, мамче!!!Много ми хареса и мечешката торта на Ванчето,макар че това не ми е любима цветова комбинация.Обаче меченцата са супер!!!Да ти е жива и здрава мама  bouquetВиждам, че кри-къта вече няма тайни за теб!!!много хубави апликации също видях- Ювентус на Нинчето и Мики Маусите на Илариана и Ани-д HugИлариана,много добре се е получило, въпреки трудностите, които само ти си знаеш Grinning Мариета, не знам колко измъчена е, но е готина чантата!!! Мадлене, бебчето е много сладко,браво!
Мишоче,леко с четките,девойко LaughingГовориш така, защото още не си видяла последния ми шедьовър Mr. Green  Mr. Green JoyНо за него-след малко Joy Сега за дъстовете.Върху куфара има само един цвят-"Starlight Pink Sky".Обаче върху подложката мазах здраво Joy Първо я минах цялата само с " Metallic Light Silver" . Върху него нанесох " Metallic Dark Silver " , после минах лекичко с " Metallik Morrocan Velvet ".Това упражнение го повторих два-три пъти, докато ми хареса.Накрая с много тънка четчица минах само улейчетата между дъските с " Black Magic" .Всичките са на "Rainbow dust".Абе с две думи- падна голямо мацане!!!
А твоята торта- след като разбрах какво е-много ми хареса!!! Hug
Дидко, много хубава таз къщичка!!!Ако зет ти се откаже, нещо, свиркай!!!Аз ще я взема!! Laughing Копривке, ти вЕрно откачи... ooooh! Отде извади толкоз нерви...малеее...Супер са!!!Онли-ю, не се притеснявай!Багерът ти абсолютно си прилича на багер!!!Много добре се е получил HugА колко вкусно само звучи... Grinning
Тъй, май отразих пропуснатото...сега заемете удобно местата си и гледайте Mr. Green JoyСледва представянето на тортата с работно заглавие " Дракон върху мотор"...Окончателното й заглавие , обаче, се наложи отсамосебе си : " Болен от шарка дракон бърза към поликлиниката".Абстрахирайте се от факта, че поликлиниката го докарва на крепост, но пък драконът е пъпчасал наистина!!! И наистина е върху мотор/играчка/- щото така е по-бързо...
Истината е, че тук се съсредоточих върху крепостта, а фигурката правих седмица преди да имам цветово виждане за тортата...Непосредствено преди да я дам на детето пребоядисах влечугото в тъмно-сребристо сиво/нямам снимка/ и , понеже не ми хареса особено- пак го боядисах отгоре в бакърено/имам снимка Laughing/...това зверче може да кандидатства за най- пребоядисван дракон в единица време hahaha JoyНо хлапето беше най-щастливия крещящ малчуган, който съм виждала!!!!! JoyЕто- посмейте се!!!!

Ето и жУвотното- преди и след пребоядисването... Laughing

 JoyОткрийте разликите Joy Пожелавам ви приятни почивни дни ! Hug

# 727
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 481
Маринчееее, изби рибата с тоя дракон, уникална торта! Да ти е жив и здрав племеника Simple Smile

# 728
  • Мнения: 148
Момичета вижте какво намерих.Предполагам че всички изпитват затруднение със изчисляването на парчетата и мисля че това ще е полезно.Само дето за правоъгълните не го разбрах.
http://www.kuharka.ru/talk/eat/cakes/7476.html

# 729
  • Мнения: 2
Това с главата от оризон е добра идея. Ще го омешам с разтопени желирани бонбони и ще оформя глава. Хем няма да тежи толкова и да се притеснявам, хем ще става и за ядене. Някак си не ми харесва идеята да направя главата от стиропор и след това да я изхвърлят.
Аууу, да, от оризон и разтопени желирани бонбони ще я изядат, да знаЙш hahaha ...
А защо си мислиш, че няма да тежи, грешиш, да знаеш, момиче мило Hug !
П. П. Направи си главата от блатове, стига да можеш, не е сложно. Оформи след това със смес от трохи от блат и крем, това е масовата практика. Друга възможност, доста добра, е тестото за скалички, намери си в нета рецепта за  такова с по- малко мляко, то е идеално за моделиране. После мажеш с маслен крем и покриваш. Успех Peace !
Ditsan, ако някой реже тортите така, аз ще си отрежа главата Sunglasses . Това е схема, в практиката предполагам знаеш тези неща не стават точно така, мила(може да мислиш по друг начин, твое право) Hug .
Всичко добро Ви желая!   chef

Последна редакция: сб, 22 сеп 2012, 03:22 от РеНдета

# 730
  • Мнения: 22
Ани_д, има още,имаааа-риба,бе... Laughing Heart Eyes
РеНдета, опасявам се, че грешиш за тестото за скалички,момиче мило... HugТо наистина е идеално за моделиране, но обемните фигури от него стават много по-тежки от същите, изработени по какъвто и да било друг начин Grinning Това го твърдя абсолютно убедено, защото лично ползвам този материал често Laughing.И, относно желираните бонбони- мисля,че Мариета имаше предвид маршмалоу бонбоните.Не е нужно да й се смееш чак със пръстосочене NaughtyПък и става за ядене-децата се кефят, като гризат тая смес LaughingИ накрая, но не на последно място-подтекстът във въпроса на Мариета беше за това как би могла да се закрепи тази 3Д форма/главата/, ако не е стиропорена, върху тялото посредством това тънко вратле.Иронията в думите ти,момиче мило Hug ясно се усеща, но не личи да знаеш отговора точно на този въпрос...
П.П. Между другото- два от начините за рязане на торти, показани в руския форум/от най-шантавите Laughing/, аз лично съм прилагала .Става чудесно при твърда торта и много остър нож.Веднъж рязах с рибарска корда, силно обтегната- беше по-лесно и от нож Laughing
Всичко добро ти желая,мила!    chef

Последна редакция: сб, 22 сеп 2012, 08:43 от МаринаД

# 731
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Аууууууууу, как се ядосвам на такива като РеНдета
Ако не си сигурна в съвета си, по-добре не го давай.


Между другото е време за НОВАТА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт