2880лв накуп за майки-студентки - 8

  • 71 531
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен!
И според мен, каквото може да се вземе, трябва да се вземе, дори ако трябва да се запише един семестър, след като законът го позволява. А и изобщо не коментирам темата, че държавата не полага никакви грижи и не поема кой знае какви финансови ангажименти към майките или децата, така че, да ме прощават, но....защо пък не.
Аз записах втора магистратура през Януари тази година, и родих през Юни, т.е. редовна студентка съм. Магистратурата ми е два семестъра. И съпругът ми, когато отишъл да занесе документите в общината, му казали, че нямам право, защото съм първи семестър...и куп други простотии. Та се чудя аз ли не мога да чета закона и да го разбера, или лелките там са тотално некомпетентни. Все пак към датата на раждане съм редовна студентка и съм подала заявлението за помощта преди навършването на 6 месечна възраст на детето.
Някой имал ли е подобен случай???
Аз все още чакам да я получа.....

Някои хора в Общината не знаят защо седят там. Имаш право на помощта, търси си я.


О, задължително. Нямам намерение да я оставям в полза на държавата  #2gunfire

И съпругът ми, когато отишъл да занесе документите в общината...

Някои хора в Общината не знаят защо седят там. Имаш право на помощта, търси си я.

Каква Община?! Документите се подават в Социално подпомагане  Rolling Eyes

В моя случай районната Дирекция Социално подпомагане се помещава в сградата на общината.

Последна редакция: нд, 29 юли 2012, 03:16 от AnMary

# 31
  • Мнения: 43
Записвам се  за новата темичка Simple Smile И аз имах въпрос но видях че сте го коментирали.На 27 ми записах , та се чудя сега ако отидаб (преди да е почнала годината) дали ще ми подпечатат уверението Thinking До колкото разбирам за всяко ВУЗ е различно

# 32
  • Мнения: 6
Записвам се  за новата темичка Simple Smile И аз имах въпрос но видях че сте го коментирали.На 27 ми записах , та се чудя сега ако отидаб (преди да е почнала годината) дали ще ми подпечатат уверението Thinking До колкото разбирам за всяко ВУЗ е различно

Щом си се записала, би трябвало да ти го дадат. Успех  Simple Smile

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
В нашия университет платиш ли си семестриалната такса и ти дават уверение.  Peace

# 34
  • Мнения: 8
Аз се записах на 26/07 в ПУ и ми казаха, че ще ми дадат уверение, когато почне учебната година, т.е. на 01/10-много тъпо. Бебчо е роден на 10/04, дано не изтърва срока заради техните простотии. Четох някъде, но не мога да се сетя къде, че въпросните 6 месеца се броят от края на месеца, в който е родено детето. Дано наистина е така.

# 35
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 082
Аз се записах на 26/07 в ПУ и ми казаха, че ще ми дадат уверение, когато почне учебната година, т.е. на 01/10-много тъпо. Бебчо е роден на 10/04, дано не изтърва срока заради техните простотии. Четох някъде, но не мога да се сетя къде, че въпросните 6 месеца се броят от края на месеца, в който е родено детето. Дано наистина е така.
На мен точно в ПУ веднага,след като записах,ми бе издадено уверение,защото ми трябваше за общежитие. Peace Това беше преди 4 години.

# 36
  • Мнения: 8

elapsoida чак сега прочетох поста ти. За съжаление нямам отговор на въпроса ти, но моят съвет е да обжалваш. Знам за много случаи, при които помощта е отказана неправомерно. А защо не питаш самите лелки в социалното как става точно обжалването?
 Що се отнася до ПУ явно зависи от инспектора, защото на една приятелка, която записа след предварителните изпити са и казали, че ще и дадат уверение след 01/08. И аз сега какво да правя? Моята инспекторка е ужасна дърта лелка, много крива. Ще пробвам да търся някакви връзки. Ужас, за едно уверение, то няма лесно в тая държава.

# 37
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 082
gerginotko,в кой факултет си и коя е инспекторката?Може и на лично да ми кажеш. Peace

# 38
  • Мнения: 1
Здравейте! Изчетох цялата тема, но само едно нещо не ми стана ясно и ще съм много благодарна, ако има кой да ми го разясни:) По закон се полагат дванадесет минимални работни заплати... 12*240 - 2880... В момента минималната работна заплата е 290 лева.  Защо продължават да изплащат 2880 лева, а не 3480?

# 39
  • Мнения: 155
защото всички майки са прекалено алчни - това в кръга на шегата, помощта не е обвързана с минималната работна заплата.

# 40
  • Мнения: 43
Здравейте, днес ходих да се пробвам дали ще ми дадат уверение и УСПЯХ Simple Smile Инспекторката се оказа приятна личност.Сега обаче забелязвам че не е написала номер на уверението.Дали ще се ми направят проблем в социалните за това ? Thinking Също и дата на издаване не  е написала.До колкото знам датата на уверението трябва да е в същия месец в който се подават документите в социалните... newsm78 ТАка ли беше?

# 41
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 082
Здравейте, днес ходих да се пробвам дали ще ми дадат уверение и УСПЯХ Simple Smile Инспекторката се оказа приятна личност.Сега обаче забелязвам че не е написала номер на уверението.Дали ще се ми направят проблем в социалните за това ? Thinking Също и дата на издаване не  е написала.До колкото знам датата на уверението трябва да е в същия месец в който се подават документите в социалните... newsm78 ТАка ли беше?
До сега винаги аз съм си писала датата на издаване.Номерът на уверението е всъщност факултетния ти номер.Датата на издаване си е точно тази,на която е издадено самото уверение. Peace

# 42
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Не искам да споря напразно, понеже не се сещам в подробности, но съм почти сигурна, че номерът на уверението изобщо не е факултетният ти номер! Има си изходящ дневник все пак, това е учреждение. Някъде из уверението със сигурност го има факултетният номер, но е различен от този на уверението. Поне по спомени и по логика  Thinking Thinking

# 43
  • Мнения: 1 666
В ПУ изходящият номер е факултетния такъв наистина. За друг университет нямам наблюдения.

# 44
  • Мнения: 47
По дилемата за 2-ро висше.Искам да споделя за моя случай.Имам висше-магистър.Записах 2-ро със степен бакалавър и понеже прочетох,че то не може да е държавна поръчка ,а само платено 10 пъти се обаждах до ШУ да питам дали е редно,последния път ходих лично в учебен отдел за да съм спокойна,че не нарушавам някакъв закон.Отговора:избраната от мен специалност няма вариант на платено обучение,семестъра струва 300 лв и това е таксата абсолютно еднаква за всички.Дори имало и други в моето положение т.е.магистър последван от бакалавър,всички плащат само 300 лв.Искрено се надявам занапред да нямам проблеми по този въпрос.Прочетох в темата,че се попълват някакви уверения и там се отбелязва какви предходни степени имаш-аз в понеделник ще се записвам и ще споделя за това,но ми се струва логично да има такава опция,лично при мен ще има много признати изпити от предходното ми образование понеже са сходни
Да продължа:Днес се записах,попълва се документ в който се посочва вече притежаваната степен на образование+документ за здравно осигуряване(при работещите е необходимо копие от труд.договор)за да няма дублиращо плащане на здравните осигуровки-веднъж от ВУЗ и втори път от работодателя.Относно удостоверенението за редовна студентка веднага ми издадоха(за БДЖ)-всичко това е за ШУ.

Общи условия

Активация на акаунт