Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Здравейте.
Да се впиша и аз.
Да попитам, има ли някоя мама от квартал Левски, за да можем после и заедно да бутаме количките?

# 16
  • София
  • Мнения: 3 789
Записвам се и аз в новата прекрасна темичка   bouquet Hug

Поли, на твое място изобщо не бих се двоумила за болницата там, всичко звучи перфектно!  Peace

Радичка, пусни в Гугъл "топки за йога и гимнастика" или "швейцарски топки", мисля, че това търсиш  Peace Иначе огромен избор има в един магазин на две пресечки от "Пирогов", там се продават разни уреди и топки за бременни и рехабилитация  Hug

Вчера ми донесоха каталога на "Бертони" и жената ми препоръча вместо ваничка да взема подложка за къпане, ето тази http://malchugani.com/index.php?page=shop.product_details&fl … art&Itemid=53

Някой полззвал ли е и дали е удобна?  newsm78

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 152
И аз да се запиша Simple Smile Благодаря за прекрасната тема  bouquet

# 18
  • Мнения: 81

Вчера ми донесоха каталога на "Бертони" и жената ми препоръча вместо ваничка да взема подложка за къпане, ето тази http://malchugani.com/index.php?page=shop.product_details&fl … art&Itemid=53

Някой полззвал ли е и дали е удобна?  newsm78

Защо "вместо"? Аз също ще си взема такава заедно с ваничката, в Джъмбо са 6 лв. С дъщеря ми ползвах такава и и знам цаката. Слагаш я във ваничката и бебето ляга отгоре, като го държиш и най-вече му придържаш главичката. Хавлиената част се вади. След баня я препираш и простираш за следващата баня. Ако някоя мама знае нещо по-удобно може да сподели. За 12 години толкова много нови неща са наизлезли. Анатомичните ванички с разни джаджи на дъното хич не ми вдъхват доверие. Подложката се използва във ваничка с право дъно (избрала съм си такава от ИКЕА за 13-14 лв.). Виждала съм и специални столчета за седящо бебе за голяма вана. А има и пластмасови подложки, които пък ми се струват твърди.

# 19
  • Мнения: 832
Деси може би е имала предвид вместо анатомична ваничка да вземе обикновена и да ползва такава подложка. Което за мен е по-добрия вариант, защото тези анатомични вани много бързо умаляват на бебетата и после пак трябва да се купува нещо друго. Аз с големия ползвах точно такава подложка в обикновено бебешко корито, сега ще купя просто нова, защото предната се скъса. Беше ми много удобно    Peace

# 20
  • Мнения: 43
Хайде и аз да се включа в новата темичка, както винаги страхотно подредена Simple Smile Вчера получих съобщение от Дева Мария, където лежах по-миналата седмица, че утре имам контролен преглед.  newsm78 Дори не знаех, че трябва да ходя на такова нещо, но мисля да отида, защото посещението при моята лекарка е чак на 13-ти август, а не ми се чака до тогава да разбера как е бебка въпреки, че се чувствам добре, като изключим стягането на корема по 2-3 пъти на ден, но щом не е с болка не се притеснявам толкова. Пия си нош-па и Биолектра и гледам да не се претоварвам.
Daniela Mihaleva не искам да те стряскам, но ако тази болка не ти премине, е по-добре да отидеш малко на системи. При мен беше същата болка, постоянна тъпа болка, като при цикъл, но не толкова силна. При мен обаче не мина в продължение на 2 дни, въпреки нош-па и магнезий и аз като се шашнах допълнително и бях 3 дни на системи. Но стискам палци при теб да мине от хапчетата и да не се налага лежане в болница  Hug Съветът ми е да мислиш позитивно и да не се притесняваш и всичко ще си дойде на мястото  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 387
тези хавлиени подложки са супер неудобни, ползвала съм така с катерина...бебето се свлича надолу и ако го къпе само човек не са удобни...а и самата конструкция е метална и се хлъзга по ваничката...има разни пластмасови, не знам дали са по-удобни, но този път ще е или анатомично корито или пластамасова стойка...не знам, ако под самата стойка се сложи тензух дали ще спре хлъзгането...но когато бебето малко порасне, вратлето му отива точно на металната част  и се килва назад...


хора, дали съм единствената луда, дето иска студ и дъжд...така ми се иска да повали два-три дни...ей така за кеф...

ще разпитам моите стари отчетнички, дали си спомнят какво са ползвали...аз помня само, че в началото къпехме с кухнята...коритото го пълнехме с кофа, защото беше голямо...после с няколко изливания пак с кофата го изпразвахме, голяма хамалогия...затова сега искам да купя по-малко корито...не от станртните...а къпехме в кухнята, тъй като имахме януарско бебе и апартамент без парно, съответно със студена баня...а затоплянето на банята и навирането вътре на тримата с таткото беше сложно, защото тогава имаше и вана...сега е по-широко, няма дае такъв студ в началото и може и там да си я къпя, ама ще видим...има време...

топки такива за бременни
като за пилатес съм виждала в моловете с магазини интерспорт...

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 26
Нашето коритце е с нещо като вградена подложка,в смисъл не е равно дъното  Blush Спомням си,че ни вършеше чудесна работа,но нали пък да си купя и нещо новичко  Crazy
Бяхме с една приятелка на разходка по бебешките магазини и гледам аз едно страхотно дизайнерско коритце и дупки в него за поставяне на шишетата за шампоанчето и лосиона,с много красива рисунка,стойката една супер яка...викам си: "Аааа,не!Искам го за да мога и сама да си къпя бебо,а не някой да ми подава шампоана и т.н."
До тук добре и гледам пише 98лв. и направо си ги приготвих...и ти да видиш изненада  Laughing 98лв. САМО коритото,45лв. шишенцата към него,стойката понеже съм била за по-ниската ме хваща 85лв.,а не 105  Joy и върхът дойде,че ако искам да е с рисунката трябваше д дам още 50лв.,че било от лимитираната серия.
Еми ще си ползвам старото  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 2
lorini  не си само ти "лудата", и аз искам да завали летен  дъжд, и да охлади и освежи...писна ми вече тази жега... Close. При нас в Русе не се дишааааа...чак не ми се излиза, стоя си на климатик и чакам да стане поне 19ч да излезем.
plamitoto то да не е златно това корито.... Rolling Eyes
Днес на магазина продавачката ме пита "Ти няма ли да раждаш вече?", толкова ми е щръкнал корема напред, че върви пред мен... Joy .Като си дойде моя мъж направо ще го изненадам  #Crazy, не ме е виждал от три месеца, на скайп не се показвам нарочно... 

# 24
  • Мнения: 2
mvsh благодаря ти за успокоението  Simple Smile. За моя радост тази тъпа болка като преди цикъл се появи в неделя само докато пътувах и то за около 2ч и нещо, но си отмина от само себе си без лекарства. Дано не се появява пак!  Sad Иначе той моя д-р не ми предписа нищо за контракциите, което ме изненада, каза само при поява на такива да пия едно прахче Диаспорал, аз Но-шпа никога не съм пила досега. Мисля да му се доверя, пък дано не съжалявам  newsm78
Иначе за Социалните грижи май наистина по-добре да звънна  ooooh!
Леле тук в Судентски град такава градушка вали и така се гърми, че чак бебо разбра, не се спира от преди малко  Laughing

# 25
  • Мнения: 0
Включвам се отново да кажа, че проблема с пощенската кутия е отстранен и вече можете да пращате информация за себе си.

Добавих и анкета с предложения за заглавие на следващата тема, но очаквам още идеи и от вас. Държа да кажа, че тези са "откраднати" от миналогодишни теми, дано не сърдят мамите
smile3525



# 26
  • София
  • Мнения: 557
Ето ме и  мен, включвам се и вероятно ще съм доста активна, защото утре ми е последния ден и после почивкааааааааа, малко   grinning039  sport027  grinning039 и  след това съм си вкъщи  smile3534

Някой беше писал за Втора градска - аз също съм се насочила натам и много се зарадвах на прочетеното. Само не разбрах за "таблетите за интернет" какво е това точно  newsm78

За ваничката - ще си купя обикновена, но искам със стойка да е задължително и мисля да пробвам ето това: Няколко мами ми го похвалиха, че било удобно поне за първите месеци.

Пак ви връщам на обличането - една позната ми каза, че обувала чорапки под ританките, как ви се струва това newsm78 Аз също съм "боса" в тая територия и тепърва ще влизам в час, ама до сега не прочетох някоя от вас да е правила така и ми стана странно newsm78

# 27
  • Мнения: 12
честита ни нова тема Simple Smile
и аз си чакам ЖК - 06.08..имам чувството, че ни е много тясно, навеждането и клякането ми са супер неприятни, благородно завиждам на всички в болничен, отиването на работа, работата, прибирането и жегата направо ми изпиват силите..дано завали и тук

Daniela Mihaleva не е ли още рано да се подават документи за социалните? пиши като научиш нещо, иначе за сумите на мен ми казаха еднократно 300 и после по 100 за 12м.

# 28
  • Мнения: 387
чорапки на новородено ми се струва малко тегавко, че може ад му стегнат...аз слагах ританки, отгоре гащеризонче и търлъчки...баба ми изплете всякакви цветове от бебешка прежда...честно може да е малко остаряло, но е по-добре крачето да е свободно и дишащо с вълнени търлъчки, отколкото със стегната обувка...

# 29
  • София
  • Мнения: 3 789
Деси може би е имала предвид вместо анатомична ваничка да вземе обикновена и да ползва такава подложка.

Явно не съм разбрала, че трябва и ваничка. Останах с впечатлението, че трябва да взема само подложката и да го поливам отгоре ooooh!

Момичета, прощавайте за невежеството, но не е ли по-лесно да се изкъпе бебето под душа, като се държи на ръце?  newsm78 Какъв е смисълът от тези ванички? 

Иначе много ми харесва моделчето, което показа Щастлива жена, изглежда супер удобно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт