Резултат при болест на Даун 1?

  • 227 287
  • 1 373
  •   1
Отговори
# 1 305
  • София
  • Мнения: 8 131
Кое точно е грубо? Че казваме, че не е резултат от генетична лаборатория, което е самата истина ли?

# 1 306
  • Мнения: X
Не харесвам това БХС.Аз него няма да го правя.
Нещо с малко по-добра достоверност ще правя.

Последна редакция: пт, 10 юли 2015, 11:36 от Анонимен

# 1 307
  • Мнения: 22
Здравейте,момичета.Моят втори БХС мина.Резултатите са добри и няма да се наложи да правя амниоцинтеза.Много се притеснявахме какви ще са резултатите заради моите години.
БХС-Интегриран риск(обединен от 11-14г.с. и 14-20г.с.)
    Вашият интегриран риск за болест на Даун ----1:4200
    Вашият интегриран риск за болест на Едуардс----1:16000
Много сме щастливи,че всичко е наред.Сега ми предстои фетална морфология.

# 1 308
  • Мнения: 179
Здравейте,

Наскоро четох две статии, според които БХС може да не е много надежден скринигов метод при болните от яйчникова поликистоза като мен, тъй като се оказва, че тези жени заради проблема си обикновено имат значително по-ниски нива на Papp-a и b-hcg. На 27 съм и моят комбиниран риск за Даун от ранния БХС е 1:4000 заради ниския papp-a. B-hcg ми е сравнително нормален, макар и леко нисък -  под 0,9 МоМ. Не питайте как стигнах до всичките "прозрения"... Доц. Димитрова не беше изразила никакви притеснения и на трите ми фетални, но след едни неточно измерени мерки в Токуда на ултразвука съм се побъркала съвсем и сама си намерих меки маркери по съотношенията Sad Остават ми няма и два месеца до термина, но тайно ми се искаше БХС да беше показал някой кофти резултат, да си мина през амниоцентезата и сега да не ги мисля тези неща  Cry Наслушала съм се на всякакви случаи от всякакви държави - хора с лоши резултати от БХС с по 4-5 маркери и здрави деца, както и за такива с перфектни резултати и фетални морфологии и накрая изненадани...

Едва ли съм единствената притеснена тук, та на всички ви от сърце желая по-малко нерви.

# 1 309
  • Мнения: 27
Здравейте,бихте ли ми казали какво пише на резултата от амниоцентезата.Аз сама мога ли да го разчета или доктора обяснява.Благодаря.

# 1 310
  • Мнения: 2 603
Можеш и сама.  То всъщност си го пише в прав текст, примерно няма данни за..., както и пише пола, виж там е малко по "закодирано"  Wink, ако изобщо може да се каже, примерно ХУ за момче, и ХХ за момиче.

# 1 311
  • Мнения: 1 687
полът си го пише и с думи, няма ядове Simple Smile

# 1 312
  • Мнения: 2 603
При нас не го пишеше  Simple Smile, но още по телефона ни го казаха. Но на официалния документ, си пише ХУ.

# 1 313
  • Мнения: 470
suppression не се притеснявай ако доц. Димитрова ти е казала, че всичко е ок значи е така тази жена е направо скенер и рентген в едно перфектна е.
 Dessi Malakova аз съм правила амнио като излезе резултата се коментира с лекар- генетик, ако недай си боже нещо не е наред ти звънят по телефона.

# 1 314
  • Мнения: X
Имам генетично заболяване и ми предстои трансфер на ембрионче при инвитро.
След диагностика имаме здраво ембрионче без генетичното заболяване, но то може да е носител на хромозомни аномалии заради възрастта ми.
 Има ли мами, които биха ми помогнали да си разясня малко повече  тези аномалии.

# 1 315
  • София
  • Мнения: 10 704
Такива например са даун Търнър патау. .

# 1 316
  • Мнения: X
Даун също е  хромозомна аномалия, нали?
Какъв е шансът с такива хромозомни аномалии ембриончето да се захване и да оцелее?
Вариантите ми са  - пид за хромозомни или неинвазивен за ранна диагностика, за да не се притеснявам, докато дойде време за амниоцентеза.

# 1 317
  • София
  • Мнения: 10 704
Ами захващат се и вече зависи степента на увреждане дали ще доведе до раждане на такова дете- ако се остави.
 Децата с Даун имат различни аномалии...
Търнър пък засяга само момичета..
Има и още. ..защо не отидеш да говориш с някой генетик .

# 1 318
  • Мнения: 470
gerda1 моето бебче беше с тризомия 18 бременността ми беше лека нямаше никакви признаци за спонтанен аборт или нещо друго, ако не беше амниоцентезата вероятно нямаше да разбера много рано. Защо не се консултираш с проф. Кременски той е доаиена на генетиката у нас отговаря, онлаин на всички зададени въпроси, изключително любезен и отзивчив лекар. Има сайт, на който отговаря, до преди 2 години беше началник на националната генетична лаборатория и национален консултант по генетика. Мисля, че ако зададеш въпросите си към него ще ти отговори най-компетентно. Знам в какъв огън гориш, и аз минах от там и ти съчувствам и ти стискам палци Ето това е форума, на който той модератор и там се консултирах с него  http://lmpbg.org/new/forum/
http://lmpbg.org/new/forum/search.php?search_id=active_topics&am … 74cf069bdadfb2360 а вторият линк е тълкуване на генетични изследванияРазгледай и му пиши. Успех

# 1 319
  • Мнения: X
Sisiandi, много ти благодаря за отговора.
Тази тризомия18 наследствена ли е или зависи от възрастта?

Общи условия

Активация на акаунт