Пускате ли Моцарт на децата си?

  • 9 544
  • 61
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Още докато бях бременна с Адриан четох в едно списание май "9 месеца" колко добре действала музиката на Моцарт върху психическото развитие на децата. Доказано е , че дори лекува алцхаймер.  Естествено веднага му купих 2 диска, изтеглих и няколко mp3-ки . Адриан не брои до 10, не казва азбуката, но едно мога да твърдя -  много е спокоен. Не знам дали това се дължи на факта, че  в детската нон стоп се върти музиката на този велик човек, но със сигурност е звуково оръжие срещу стреса. Така също е доказано, че бебето може да реагира на звуковите стимули още от 16-тата седмица на бременността.

# 1
  • Мнения: 4 458
разбира се, че слушат и такава музика. няма да ги правим музикални лаици я Laughing  м/у другото, имаше такава тема вече: за децата и музиката

# 2
  • Мнения: 3 569
Цитат на: DEianaZ
Така също е доказано, че бебето може да реагира на звуковите стимули още от 16-тата седмица на бременността.

Доколкото знам плода започва да чува към 23-та седмица....

# 3
  • Мнения: 1 363
пускам му Вагрнер.
ама.. се оказа, че най-много се кефи на албума от 86-та на бисти бойс Wink (яка пънкария)

# 4
  • Мнения: 6 029
моята щерка па мноо се кефи на маньовар, милена славова, уикеда, металика.... лошото обаче е че ако случайно попадне на фолк канала замръзва и гледа като хипнотизирана:(
а веднъж гледа азис... и рече "мамо, искам ТО пак да пее".... напрао ме уби - кво досетливо дете отглеждам:)

# 5
  • Мнения: 1 363
моят го пробвах на Maiden, Slayer и Manowar - ама нещо не го кефят..
обаче на Rammstein нещо се изкефи.. се опули.. яко.. и както казваш ти - като хипнотизиран..
ама аз му ги пускам на видеоклипчета.. мултидедийно бебе метълче/хакерче с две  думи..   typeuu   superuu   ylinfant

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Цитат на: DEianaZ
Още докато бях бременна с Адриан четох в едно списание май "9 месеца" колко добре действала музиката на Моцарт върху психическото развитие на децата. Доказано е , че дори лекува алцхаймер.  Естествено веднага му купих 2 диска, изтеглих и няколко mp3-ки . Адриан не брои до 10, не казва азбуката, но едно мога да твърдя -  много е спокоен. Не знам дали това се дължи на факта, че  в детската нон стоп се върти музиката на този велик човек, но със сигурност е звуково оръжие срещу стреса. Така също е доказано, че бебето може да реагира на звуковите стимули още от 16-тата седмица на бременността.


ти ми се издигна в очите.

# 7
Абе незнам дали е от Моцарт ама напоследък като го пускам на дъщеря ми все прави големи акита,че и редки на всичкото отгоре.Това ме кара да мисля,че й действа положително на обмяната на веществата.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ако пусна класическа музика на Мая (`щото само с Моцарт не минавам, до няколко минути тя се разсейва и започва да си играе с някой залъгалка или да крещи и боботи нещо си. Първите минути са й най-интересни.
Ако запея по класически-тогаз печеля огромно внимание и старание да ме имитира с отварянето на устата... Пак за известно време.
Ако тананикам детска песничка Мая е лъчезарна, грейва беззъбата смивка, рита с ляв крак (тактува нещо) и ме зяпа. Засега ми се струва най-предпочитана детската музика. Само дето репертоарът ми е доста беден..  Embarassed
За спане разбира се най-благотворно влияние има класиката.
И добрата естрада.  Wink

Пък що не Шопен вместо Моцарт?

# 9
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Цитат на: tatkostef
Абе незнам дали е от Моцарт ама напоследък като го пускам на дъщеря ми все прави големи акита,че и редки на всичкото отгоре.Това ме кара да мисля,че й действа положително на обмяната на веществата.




ХА ХА ХА. Ще се пукна от смях Laughing  Laughing  Laughing
Ам`чи то Моцарт нали и за по-добър секс го прпоръчват,  ама в джазови интерпретации. Е, не Реквием сигурно, ама нещо по-игривичко - като 40 симфония май.

# 10
  • Мнения: 2 693
Цитат на: alma
Ако пусна класическа музика на Мая (`щото само с Моцарт не минавам, до няколко минути тя се разсейва и започва да си играе с някой залъгалка или да крещи и боботи нещо си. Първите минути са й най-интересни.
Ако запея по класически-тогаз печеля огромно внимание и старание да ме имитира с отварянето на устата... Пак за известно време.
Ако тананикам детска песничка Мая е лъчезарна, грейва беззъбата смивка, рита с ляв крак (тактува нещо) и ме зяпа. Засега ми се струва най-предпочитана детската музика. Само дето репертоарът ми е доста беден..  Embarassed
За спане разбира се най-благотворно влияние има класиката.
И добрата естрада.  Wink

Пък що не Шопен вместо Моцарт?


Дръпни си /ако още не си го направила/ песнички от тук:

http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=409

Аз съм научила текстовете, сина е в процес на учене. Ама страааашни купони си правим - аз пея и танцувам, той припява и танцува...   bigdance2 вечер си правим караоки, щото избягвам да пея като се приберат комшиите по хуманни съображения... Здрав фитнес става... добре че комшиите под нас са печени... Вие сте малки за танци, ама и това ще дойде...

А по темата - Емо е зарибен с класическа музика отдавна, още преди да се роди... И на 8-ми сутринта, като ми почнаха контракциите това слушах, докато не отидох в болницата... Ама само отбрана работа - татето си има специална колекция класическа музика за нас.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 818
bobolenta  Flowers Four Leaf Clover
Благодаря. В процес на теглене съм.
Ще настава джумбаре. Laughing

# 12
  • Мнения: 2 693
Цитат на: alma
bobolenta  Flowers Four Leaf Clover
Благодаря. В процес на теглене съм.
Ще настава джумбаре. Laughing


Няма защо!
Препоръчвам ти Пляс пляс педалите, Малката скумрийка Сийка и Крокодил. Ама и други има готинки. Това са ни фаворитите... + Часовника и още няколко...

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: bobolenta
Цитат на: alma
bobolenta  Flowers Four Leaf Clover
Благодаря. В процес на теглене съм.
Ще настава джумбаре. Laughing


Няма защо!
Препоръчвам ти Пляс пляс педалите, Малката скумрийка Сийка и Крокодил. Ама и други има готинки. Това са ни фаворитите... + Часовника и още няколко...


Бобо-къде е таз Скумрийка???  Rolling Eyes
всъщност вече я видях где е!  Bulb

# 14
  • Мнения: 6 029
Цитат на: BeaZtiE
моят го пробвах на Maiden, Slayer и Manowar - ама нещо не го кефят..
обаче на Rammstein нещо се изкефи.. се опули.. яко.. и както казваш ти - като хипнотизиран..
ама аз му ги пускам на видеоклипчета.. мултидедийно бебе метълче/хакерче с две  думи..   typeuu   superuu   ylinfant


да хипнотизиран. ама рамщайн а не неква дългокрака празноглава мома!!!! а моята рамщайн не ги обича. то май само аз си ги слушам вкъщи. на слушалки. да не ги дразним. не че аз не се нерва от един отвратен концерт на сепултура - не стига че ги слушам ми и да ги гледам блаааааааа!!!! инак сички с кеф гледаме и слушаме найтуиш:))))

# 15
  • Мнения: 8 769
Пускам. Наскоро съпруга ми изтегли почти цялото творчетво на Моцарт и си ги слушкаме. Не забелязвам на бяса да му действат особено успокоително обаче. Просто й харесва, че има музика. Почти същото се отнася за метъл парчета, рок и прочие. Най-много й допада обаче музика, на която може да танцува, т.е. някакъв сравнително по-равноделен такт, така да се каже. Интересното е, че народната музика не я сбърква икога и направо пощурява от радост!
С една дума-музикално е детето. Само иска да й пускаме "аби"=музика. Grinning   bigdance2

# 16
  • Мнения: 910
Моцарт ми идва тежък за бебе, аз пусках на душичката много Бах и Вивалди докато бях бременна. Имам чувството, че и сега като и ги пусна ги познава. Тя е също много много спокойно бебе, почти никога не е плакала за друго, освен ако се уплаши, заболи я или е гладна. А за себе си мога да кажа, че откакто започнах да смесвам метъла и рока с класическа музика преди около 5 години, май и аз се успокоих!  Laughing
А иначе си пеем много, и български и руски и английски песнички... Заформя се музикално семейство нашето... Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 363
абе.. аз черно фередже и хиподил исках да му пускам.. ама жена ми забрани на тази възраст да го уча на толкоз хубави неща.. по-нататък.. иначе отвреме на време Бате Гойко му пускам - и той се кефи доста.. Вагнер и Карл Орфф също му харесват..
иначе.. парчето МОЦАРТ на Хиподил също много добре му влияе Simple Smile
ако някой не го е слушал.. веднага по партийно поръчение да пуска на хлапето Wink

# 18
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Цитат на: BeaZtiE
абе.. аз черно фередже и хиподил исках да му пускам.. ама жена ми забрани на тази възраст да го уча на толкоз хубави неща.. по-нататък.. иначе отвреме на време Бате Гойко му пускам - и той се кефи доста.. Вагнер и Карл Орфф също му харесват..
иначе.. парчето МОЦАРТ на Хиподил също много добре му влияе Simple Smile
ако някой не го е слушал.. веднага по партийно поръчение да пуска на хлапето Wink


О, Бимбото ако знаеш какви страшни танци и аплодисменти удря на Черно фередже - голям смях пада. Виж с Хиподил още не съм го пробвала, щото нещо не ги долюбвам много, ама от оня ден сме големи фенове на новото парче на Рамщайн.
 Моцарт не му пускам. Отвреме-навреме (на мен определено не всеки път ми се слуша класика) му пускам Бах - харесва му, а най-кротва на Жан-Мишел Жар - всеобщ любимец ни е явно.

# 19
  • Мнения: 6 029
Цитат на: BeaZtiE
абе.. аз черно фередже и хиподил исках да му пускам.. ама жена ми забрани на тази възраст да го уча на толкоз хубави неща.. по-нататък.. иначе отвреме на време Бате Гойко му пускам - и той се кефи доста.. Вагнер и Карл Орфф също му харесват..
иначе.. парчето МОЦАРТ на Хиподил също много добре му влияе Simple Smile
ако някой не го е слушал.. веднага по партийно поръчение да пуска на хлапето Wink



хъхъ ние понеже сме много лоши родители и пускахме черно фередже на малката.... ела а вииш ко стана.... УЖАС!!! не пускайте черно фередже на децата си МОЛИМ ВИ!

# 20
  • Мнения: 6 206
Моля, извинете ме за аматьорския въпрос, но какво е черно фередже? Embarassed

# 21
  • Мнения: 1 363
хехе.. черно фередже е класическата българска музика..
потърси из нетя.. там дата, мата, евро и т.н. Wink

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: PoliaSp
Моля, извинете ме за аматьорския въпрос, но какво е черно фередже? Embarassed

една Бг група, която пеят само мръсни песни от сорта на "  Че знаеш ли ти какво е туй голям Кралимарковски хуй - ей го!"

# 23
  • София
  • Мнения: 512
Още докато бях бременна им пусках Sting, а когато се прибере тати от бач им пускаше Rammstein . Сега гледам се зазяпват по телевизия планета и започвам да се плаша , ни пък като се замисля май си гледат каките - дългокраките --мъжлета са  все пак Simple Smile Относно класическата музика съм си дръпнала няколко композитора. Най-добре би ни охарактеризирал "Танц със саби".

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: tedinceto
Сега гледам се зазяпват по телевизия планета и започвам да се плаша


а ти защо им я пускаш?

# 25
  • Мнения: 6 323
Цитат на: Julie
хъхъ ние понеже сме много лоши родители и пускахме черно фередже на малката.... ела а вииш ко стана.... УЖАС!!! не пускайте черно фередже на децата си МОЛИМ ВИ!


Ние сме още по-зле  Laughing
Тъй като с част от фереджетата сме лични приятели, та моите си ги слушат ин-риъл откакто са се родили...
Само като се сетя какво море изкарахме тази годинааааааа....  Oha!
Е, докато малките си легнат се пееха цензурирани варианти, а една вечер едвам сложих малкия дзвер да легне, защото около 20 човека с 2-3 китари цяла вечер му пяха детски песнички.

А за да подразня почитателите на фереджетата само лееекичко ще спомена, че в събота ще са на купон у нас.
На живо и на купон са още по-голяма атракция... На BeaZtiE вече обещах - ще правя пиратски записи и ще ги мятам mp3-ки на феновете.  Laughing

# 26
  • Мнения: 1 363
хехе.. днес малкия слуша поне 2-3 часат различна музика..
най-много му се понравиха:

rammstein-moskau-07.mp3
Hipodill_14_Gagarin.mp3
Anthrax - Friggin In The Riggin.mp3
Wagner - The Ride of the Valkyrie.mp3
Hypodil_Partizani.mp3
Nek - Laura non c'e.mp3
Zuchero - Baila Morena.mp3
Faith_No_More_-_15_-_Digging_The_Grave.mp3
Mmi Ivanova - Vylkyt i sedemte kozleta.mp3
Mike Oldfield - Moonlight Shadow.mp3
Lacrimosa - Elodia - Alleine zu zweit.mp3

Както забелязвате - му пускам музика на доста езици.. особено първото парче, което е на немски и руски (невероятно комбинация).. и е ЖЕСТОКО готино..
та... препоръчвам тази листа  - за всички бебета между 6 и 480 месеца...

# 27
  • Мнения: 5 539
Цитат на: Mamma
Цитат на: Julie
хъхъ ние понеже сме много лоши родители и пускахме черно фередже на малката.... ела а вииш ко стана.... УЖАС!!! не пускайте черно фередже на децата си МОЛИМ ВИ!


Ние сме още по-зле  Laughing
Тъй като с част от фереджетата сме лични приятели, та моите си ги слушат ин-риъл откакто са се родили...
Само като се сетя какво море изкарахме тази годинааааааа....  Oha!
Е, докато малките си легнат се пееха цензурирани варианти, а една вечер едвам сложих малкия дзвер да легне, защото около 20 човека с 2-3 китари цяла вечер му пяха детски песнички.

А за да подразня почитателите на фереджетата само лееекичко ще спомена, че в събота ще са на купон у нас.
На живо и на купон са още по-голяма атракция... На BeaZtiE вече обещах - ще правя пиратски записи и ще ги мятам mp3-ки на феновете.  Laughing


Мамма, тези хора издали ли са нещо напоследък? Освен първия албум имат ли и други песни. Щото и ние сме им фенове...
Чакаме пиратките Laughing

# 28
  • Мнения: 6 323
Цитат на: lilita
Мамма, тези хора издали ли са нещо напоследък?


Имат издаден втори "албум", а по пресни спомени от морето са събрали материал за поне още 2  Laughing
Всяка вечер ме изненадваха с нещо ново, като се има предвид, че ги следя от близо и все си мисля, че няма вече с какво да ме изненадат.
Имат страшно много песни.... половината "авторски", другата част народен фолклор   154uu  
Да не говорим пък, че май няма купон, на който да не се зароди поредната простотия.
Айде живи здрави - ще докладвам след събота  Crazy
Ако не звуков, то поне снимков материал ще се постарая да предоставя с риск някое дружество за защита на децата да ми забрани достъпа до собствения ми сайт  Laughing

# 29
  • Мнения: 394
Нашият мекушко най-радушно приема Енигма - грегорианските песнопения и Ения, макар че с тате му сме почитатели на класическия хард.  Wink

# 30
  • Мнения: 6 323
А да - всъщност идеята ми да се включа в темата беше, за да пиша за музикалните предпочитания на хлапетата, ама се отплеснах... :scatter:

На малкия змей най-най-любимата му песен е "Пляс, пляс педалите"... май може до безкрай да я слуша и пее.
Радва се и на почти всички детски песнички.
От останалите...
Радва се на по-твърд рок... като малък се успокояваше и заспиваше на Helloween  Shocked
От време на време си харесва някоя песен и си припява припева до безкрай...
Като беше по-малък, много се беше впечатлил и от Бетовен.. и то покрай филмчетата BabyEinstein... ставаше сутрин тананикайки си фрагменти от симфонии на Бетовен... (ужас само как звучи.... имах предвид по 5-6 тона)

Каката пък умира за нещо тип електронно, техно и т.н.
Милата, много е скарана с пеенето и не може да изтананика нищо, но пък танцува добре - дай и на нея музика, на която да се кълчи.  Grinning

# 31
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Mamma
Цитат на: Julie
хъхъ ние понеже сме много лоши родители и пускахме черно фередже на малката.... ела а вииш ко стана.... УЖАС!!! не пускайте черно фередже на децата си МОЛИМ ВИ!


Ние сме още по-зле  Laughing
Тъй като с част от фереджетата сме лични приятели, та моите си ги слушат ин-риъл откакто са се родили...
Само като се сетя какво море изкарахме тази годинааааааа....  Oha!
Е, докато малките си легнат се пееха цензурирани варианти, а една вечер едвам сложих малкия дзвер да легне, защото около 20 човека с 2-3 китари цяла вечер му пяха детски песнички.

А за да подразня почитателите на фереджетата само лееекичко ще спомена, че в събота ще са на купон у нас.
На живо и на купон са още по-голяма атракция... На BeaZtiE вече обещах - ще правя пиратски записи и ще ги мятам mp3-ки на феновете.  Laughing


ау!! кажи им че имат верна тригодишна фенка!!! особено любимо и е "оу джозеф, о джозеф, забий му ножа в гъзааа" Simple Smile)) тва много обича да го пее на обществени места и да ме излага...

# 32
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Класика и Италяно - отпуска се и заспива, даже докато имаше колики, телевизорът в салнята си стоеше на един такъв канал"класик мюзик". Не е кой знае какъв фен на детските песнички, пък в мое изпълнение още по-малко ги тачи  Embarassed . Иначе определено харесва Metallika, Manowar, Alice Cooper, Nirvana, напоследък баща му го пали по Rammstein и на малкия май му харесва. Особено ако се лигавим или почнем "да куфеем"  superuu , умира от кеф, смее се и почва да клати главичка и пляска с ръце  Grinning . Наскоро си свалихме Lord of the dance и Яни толкова се развълнува като го чу - аз много го слушах докато бях бременна, защото съседите отгоре тропаха и ме нервираха, а тази музика ме успокояваше. Явно бебчо има спомени още от корема на мама  Simple Smile  Sign Exclamation Но за мой голям ужас, оня ден на рождения ден на свекър ми, чу няк`ва чалга и почна да върти ръчички  Shocked  Embarassed  Cry

# 33
  • Мнения: 4 212
като беше бебе мойта щерка,викам да се направя на отли4на майка и да и попея "моя мила мамо".Тя подложи долната джука и се разрева жааално.... Cry ....оттогава само R & B музика и пускам и тя се кефи....
ве4е е на 11,и беше лятната ваканция при баба си в Бьлгария.
вьрна се с песента..." Я, свали си фанелката моряшка , аз ще ти  покажа мойта синя прашка..... "Imp

# 34
  • Мнения: 871
Цитат на: Teya
като беше бебе мойта щерка,викам да се направя на отли4на майка и да и попея "моя мила мамо".Тя подложи долната джука и се разрева жааално.... Cry ....оттогава само R & B музика и пускам и тя се кефи....
ве4е е на 11,и беше лятната ваканция при баба си в Бьлгария.
вьрна се с песента..." Я, свали си фанелката моряшка , аз ще ти  покажа мойта синя прашка..... "Imp

 Grinning  Grinning  Grinning  Направо ме хвърли в теменужките на сянка.

# 35
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Ние сме на здрав метъл. Като пуснем музика и Крис започва да мята глава. Куфее детето. А тати е супер доволен от синчето.  superuu

# 36
# 37
  • Мнения: 237
Моят син пък непрекъснато, когато сме в къщи иска да гледа един концерт на Рони Джеймс Дио! Слага си детската  китара и започва да си тръска главата, а на солото на барабаниста как не му се завива свят не знам. Нищо друго не признава, какво ли не съм пускала, а той все бау -бау си иска /така вика на Дио/. И Кис му харесват, но далеч по-малко.  Laughing

# 38
  • Мнения: 5 500
Цитат на: pipilota
а докато спи през нощта му пускам "РЕЛАКСА" на английски,

Сериозно ли Rolling Eyes Ще кажеш после дали има ефект Sign Exclamation
С моя мъж си говорим, че трябва да започваме да говорим на Цецо на английски и той вика: Хелоу, чикън суит Laughing Щото му вика пиле сладко или сладко пиле, ама разби ме направо. Аз имам трудност с усвояването на езици въобще, а на мъж ми просто му е вродено, лесно запаметява. Дано Цeцо да не се е метнал на мен.

# 39
  • Мнения: 5 539
Чета темата и не ми го побира главата Rolling Eyes
Пускате  на децата си Металика, Маноуар, Алис Купър и Рамщайн, Хиподил и Черно Фередже Sign Exclamation и в същото време в темата за рапа в яслата се възмущавате как можело видите ли така да измъчват бедните дечица?! Shocked  Shocked  Shocked
Ами извинявайте ама черната музика /в частност рапа/ е доста по-мелодична и ритмична от гореизброените "резачки".
Не, наистина не проумявам....

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: lilita
Чета темата и не ми го побира главата Rolling Eyes
Пускате  на децата си Металика, Маноуар, Алис Купър и Рамщайн, Хиподил и Черно Фередже Sign Exclamation и в същото време в темата за рапа в яслата се възмущавате как можело видите ли така да измъчват бедните дечица?! Shocked  Shocked  Shocked
Ами извинявайте ама черната музика /в частност рапа/ е доста по-мелодична и ритмична от гореизброените "резачки".
Не, наистина не проумявам....


  202uu  много правилно. Аз си го помислих същото, когато се пусна темата за рапа в детската ясла( тогава всички бяха възмутени) и затова спрях да пиша в тзаи тема(Пускате ли Моцарт на децата си?).  Повръща ми се като чуя Черно Фередже...

# 41
  • Мнения: 6 029
Цитат на: lilita
Чета темата и не ми го побира главата Rolling Eyes
Пускате  на децата си Металика, Маноуар, Алис Купър и Рамщайн, Хиподил и Черно Фередже Sign Exclamation и в същото време в темата за рапа в яслата се възмущавате как можело видите ли така да измъчват бедните дечица?! Shocked  Shocked  Shocked
Ами извинявайте ама черната музика /в частност рапа/ е доста по-мелодична и ритмична от гореизброените "резачки".
Не, наистина не проумявам....


ти искаш да ми кажеш че Мелика и Менуър нямат стойност???? Но пък за сметка на това Миши Шамара си е за предпочитане?
Слушала ли си например Courage, Carry On, I Believe  на Менуър? Тва резачка ли е?

# 42
  • Мнения: 6 029
Цитат на: DEianaZ
Цитат на: lilita
Чета темата и не ми го побира главата Rolling Eyes
Пускате  на децата си Металика, Маноуар, Алис Купър и Рамщайн, Хиподил и Черно Фередже Sign Exclamation и в същото време в темата за рапа в яслата се възмущавате как можело видите ли така да измъчват бедните дечица?! Shocked  Shocked  Shocked
Ами извинявайте ама черната музика /в частност рапа/ е доста по-мелодична и ритмична от гореизброените "резачки".
Не, наистина не проумявам....


  202uu  много правилно. Аз си го помислих същото, когато се пусна темата за рапа в детската ясла( тогава всички бяха възмутени) и затова спрях да пиша в тзаи тема(Пускате ли Моцарт на децата си?).  Повръща ми се като чуя Черно Фередже...


ми повръщай си - ти на кво, на Азис ли се кефиш?

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: Julie
Цитат на: DEianaZ
Цитат на: lilita
Чета темата и не ми го побира главата Rolling Eyes
Пускате  на децата си Металика, Маноуар, Алис Купър и Рамщайн, Хиподил и Черно Фередже Sign Exclamation и в същото време в темата за рапа в яслата се възмущавате как можело видите ли така да измъчват бедните дечица?! Shocked  Shocked  Shocked
Ами извинявайте ама черната музика /в частност рапа/ е доста по-мелодична и ритмична от гореизброените "резачки".
Не, наистина не проумявам....


  202uu  много правилно. Аз си го помислих същото, когато се пусна темата за рапа в детската ясла( тогава всички бяха възмутени) и затова спрях да пиша в тзаи тема(Пускате ли Моцарт на децата си?).  Повръща ми се като чуя Черно Фередже...



ми повръщай си - ти на кво, на Азис ли се кефиш?


не, скъпа хахаха на "Бай мангал" се кефя...

# 44
  • Мнения: 6 029
Цитат на: DEianaZ
Цитат на: Julie
Цитат на: DEianaZ
Цитат на: lilita
Чета темата и не ми го побира главата Rolling Eyes
Пускате  на децата си Металика, Маноуар, Алис Купър и Рамщайн, Хиподил и Черно Фередже Sign Exclamation и в същото време в темата за рапа в яслата се възмущавате как можело видите ли така да измъчват бедните дечица?! Shocked  Shocked  Shocked
Ами извинявайте ама черната музика /в частност рапа/ е доста по-мелодична и ритмична от гореизброените "резачки".
Не, наистина не проумявам....


  202uu  много правилно. Аз си го помислих същото, когато се пусна темата за рапа в детската ясла( тогава всички бяха възмутени) и затова спрях да пиша в тзаи тема(Пускате ли Моцарт на децата си?).  Повръща ми се като чуя Черно Фередже...



ми повръщай си - ти на кво, на Азис ли се кефиш?


не, скъпа хахаха на "Бай мангал" се кефя...


знаех си аз Sunglasses  Laughing

# 45
  • Мнения: 3 569
Никой не говори за М. Менсън . И него ли не харесвате ?!?! Не мога да ви разбера, честно...

# 46
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Future pere
Никой не говори за М. Менсън . И него ли не харесвате ?!?! Не мога да ви разбера, честно...

ти сериозно ли за Менсън?

# 47
  • Мнения: 3 569
Цитат на: Julie
Цитат на: Future pere
Никой не говори за М. Менсън . И него ли не харесвате ?!?! Не мога да ви разбера, честно...

ти сериозно ли за Менсън?

Е не те ли кефи ?

# 48
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Future pere
Цитат на: Julie
Цитат на: Future pere
Никой не говори за М. Менсън . И него ли не харесвате ?!?! Не мога да ви разбера, честно...

ти сериозно ли за Менсън?

Е не те ли кефи ?


не смея да си кажа, че пак ще ме сдъвчат с парцалите...

# 49
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Цитат на: lilita
Чета темата и не ми го побира главата Rolling Eyes
Пускате  на децата си Металика, Маноуар, Алис Купър и Рамщайн, Хиподил и Черно Фередже Sign Exclamation и в същото време в темата за рапа в яслата се възмущавате как можело видите ли така да измъчват бедните дечица?! Shocked  Shocked  Shocked
Ами извинявайте ама черната музика /в частност рапа/ е доста по-мелодична и ритмична от гореизброените "резачки".
Не, наистина не проумявам....


Лилита, незнам какво точно не побира главата ти Shocked У дома аз пускам въпросната музика единствени и само на моето дете и съвсем не на всички възможни обороти - харесва  ми - пускам му я и не задължавам никой друг да я слуша. в градината май не стояха точно така нещата. Що се отнася до това дали "черната музика" в частност рап-а е по-мелодичен от гореизброените от теб - дай да оставим всеки сам да си решава.

# 50
  • Мнения: 1 363
уф.. аз тоя новозилюен позьор (менсън) не го харесвам..
ама хич.. за мен той е псевдо-рокаджия - дори майкъл джексън е по-истински "рокер" от тоя палячо. (макарче майкъл джексън се "разпадна"   Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil )

# 51
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: lilita
Чета темата и не ми го побира главата Rolling Eyes
Пускате  на децата си Металика, Маноуар, Алис Купър и Рамщайн, Хиподил и Черно Фередже Sign Exclamation и в същото време в темата за рапа в яслата се възмущавате как можело видите ли така да измъчват бедните дечица?! Shocked  Shocked  Shocked
Ами извинявайте ама черната музика /в частност рапа/ е доста по-мелодична и ритмична от гореизброените "резачки".
Не, наистина не проумявам....

Защо не ти го побира главата?
Моят син например рап не обича, чуе ли нещо, прави муцунка и почва да реве! Та представям си аз моето бебе, което не обича рап в яслата, където някаква патка е надула на мах, синчето ревва, а тая почва да му крещи, щото ревял   Close , ами за косата и бой,бой,бой...(образно казано  Wink ). Разбира се, че ще се възмущаваме в темата за детската ясла - това е ясла, как ще надуват така музиката, ако не рап да е, а метал, чалка и дори класика! Доказано е че високата музика е вредна за слуха, а това са децица до към 2 годинки  Shocked . А в къщи ще си му пускам каквото си искам, нито надувам музиката и винаги мога да си се съобразя с детето.

# 52
  • Мнения: 871
Цитат на: Future pere
Цитат на: Julie
Цитат на: Future pere
Никой не говори за М. Менсън . И него ли не харесвате ?!?! Не мога да ви разбера, честно...

ти сериозно ли за Менсън?

Е не те ли кефи ?


  Marilyn Manson -  Personal Jesus   superuu

# 53
  • Мнения: 1 363
Цитат на: dani75

  Marilyn Manson -  Personal Jesus   superuu

хъхъ това парче беше (единственото светсно) на ДаПейши ДаНеМойш (Depeche Mode)
тоя мерлин мноу краде милия.. едно време на онея келеши Юритмикс прави гавър (макарче неговия по-ми хареса...) сега гледам.. абе.. крадът хората не си играят..

# 54
  • Мнения: 871
Цитат на: BeaZtiE
Цитат на: dani75

  Marilyn Manson -  Personal Jesus   superuu

хъхъ това парче беше (единственото светсно) на ДаПейши ДаНеМойш (Depeche Mode)
тоя мерлин мноу краде милия.. едно време на онея келеши Юритмикс прави гавър (макарче неговия по-ми хареса...) сега гледам.. абе.. крадът хората не си играят..

Знаех че някой ще го напише Grinning . Да, зная на кого е песента, но пак много се кефя, да си краде човека, какво ти пука, нали песента е готина. Grinning   superuu

# 55
  • Мнения: 871
Цитат на: miravmbd
Kоа па тоа Менсън?
Малеи че съм изостанала...
На мен радиото ми е насторено на -класическа музика-ББС,радио 3,подобно на Класик ФМ,маи му беше името.
Та това слушаме ние.
Е,слушаме и друга музика де,ама Алекс не показва преференции към нито един стил досега. Neutral Face

Ми грозничък е Grinning . Но, има някои готини песни.

# 56
  • Мнения: 6 323
Цитат на: lilita
Чета темата и не ми го побира главата Rolling Eyes
Пускате  на децата си Металика, Маноуар, Алис Купър и Рамщайн, Хиподил и Черно Фередже Sign Exclamation и в същото време в темата за рапа в яслата се възмущавате как можело видите ли така да измъчват бедните дечица?! Shocked  Shocked  Shocked
Ами извинявайте ама черната музика /в частност рапа/ е доста по-мелодична и ритмична от гореизброените "резачки".
Не, наистина не проумявам....


Разликата е от земята до небето.
Вкъщи АЗ знам какво може и какво не може да слуша детето ми, аз мога да преценя дали нещо е подходящо или неподходящо за него, аз знам кое му харесва и кое го дразни... и така е всяка една от нас...

Някои харесват метъл, други класика, трети рап, четвърти чалга... те решават за децата си. Но аз и детето ми да харесваме метъл и хард-рок, а в детската градина да му пуснат чалга!?!?

За детската градина има детски песнички.
Аз никого на сила не съм заставила да слуша каквото и да било.
Слушам си го вкъщи или с приятели и не си надувам уредбата в колата и не си свалям прозорците, за да чуят всички каква чалга/рок/рап/метъл слушам аз.

А за мелодичността - няма да коментирам... всеки има право на мнение и моето определено в случая е различно.

# 57
  • Мнения: 6 323
Цитат на: DEianaZ

  202uu  много правилно. Аз си го помислих същото, когато се пусна темата за рапа в детската ясла( тогава всички бяха възмутени) и затова спрях да пиша в тзаи тема(Пускате ли Моцарт на децата си?).  Повръща ми се като чуя Черно Фередже...


Виж сега... на мен също ми се гади от доста неща... ама ако някой си ги харесва да ги консумира и не ме принуждава аз да ги приемам - всичко е ок.

Никой не те и кара да слушаш Черно Фередже!
Малка вметка - докато ги бях чула само на запис и не ги познавах - и аз така бях... разликата в компания, с настроение и по време на веселба е ОГРОМНА

Та, на теб не ти харесва Черно Фередже - не ги слушай.
Имаш право, твое мнение и отношение и всеки разумен човек би го уважил (независимо дали става въпрос за фереджетата или за каквото и да било друго - тях ги давам само като пример в случая).
Ако обаче някой те води всеки ден някъде и те заставя да седиш там и да ги слушаш и ти не можеш да избягаш - дали ще се чувстваш добре?!?

Точно в това е разликата между това какво пускаме НИЕ на децата СИ ВКЪЩИ и какво пускат в детската ясла/градина.
Както писах и по-горе - за там си има детски песнички, те се харесват на всички дечица и надали има родител, който би се възпротивил.

П.С. Само за уточнение - аз НЕ пускам Черно Фередже на децата ми. За мен "Черно Фередже" е по-скоро нарицателно за компанията (група хора, част от които свирят в Черно Фередже) и докато децата са при нас НИКОГА не са се пели нецензурни и неподходящи за децата песни!
Цитат на: Mamma
Е, докато малките си легнат се пееха цензурирани варианти, а една вечер едвам сложих малкия дзвер да легне, защото около 20 човека с 2-3 китари цяла вечер му пяха детски песнички.

# 58
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Mamma

Никой не те и кара да слушаш Черно Фередже!
Малка вметка - докато ги бях чула само на запис и не ги познавах - и аз така бях... разликата в компания, с настроение и по време на веселба е ОГРОМНА


Е, Mamma, не може всички да са им приятели на въпросните фереджета, та да знаят що за стока са. А що се отнася до купона-със сигурност купон и веселба става винаги, когато има музиканти и певци в компанията, и то добри.
Сега ще ви кажа случка. Миналата година се наложи с нас да пътува жената от едно приятелско семейство от Агшдздв ад Уarna. Dетето ни бе на 6 месеца. През целия път се въртяха:1/ Хиподил (ама не лекият Скакауец), 2/Металика, 3/Офспринг (останалото не се сещам). След което тези хора не ни се обадиха повече, та така и до днес.
С това искам да кажа, че хич не е хубаво да те карат да слушаш нещо, което не ти харесва насила. Т.е. много си права, както и другите потребители,  в мнението си за рапа в детските градинки.... Grinning

# 59
  • Мнения: 6 323
Цитат на: Туфи
Е, Mamma, не може всички да са им приятели на въпросните фереджета, та да знаят що за стока са. А що се отнася до купона-със сигурност купон и веселба става винаги, когато има музиканти и певци в компанията, и то добри.


Да де - права си.
Точно това и аз исках да кажа - моите впечатления от тях са на съвсем друга основа.  Grinning
А първият път, когато се опитаха да ми ги пробутат за слушане (на касетка), беше в около 8 часа сутринта ПРЕДИ да съм пила кафе.... ужасно направо беше  Close  Confounded

# 60
  • София
  • Мнения: 512
Когато за първи път чух черното фередже (в автомобила на баща ми) не останах очарована от текстовете . Ама за някои този вид песни са като релаксация Simple Smile

Мамма, блазе ви за възможността за купони . Съседите ни ( от долния етаж) са недоволни и от най - малкия шум . Тропат по тръбите на парното когато децата се гонят из стаите, ако пеем песнички или ако някое се разплаче за нещо. Не ми се мисли какво ще е ако се съберем приятели и се повеселим. Дали да не си  направим вместо топлоизолация ШУМОИЗОЛАЦИЯ Simple Smile

# 61
  • Мнения: 8 163
Цитат на: Julie
а веднъж гледа азис... и рече "мамо, искам ТО пак да пее".... напрао ме уби - кво досетливо дете отглеждам:)

 Laughing  Laughing  Laughing страхотно!

Общи условия

Активация на акаунт