Дали съм бременна?

  • 5 246
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте! Реших да се регистрирам тук, не защото искам бебе (даже точно обратното).. а защото имам нужда от съвет. Прочетох доста темички и ми хареса това, че повечето отговаряте на база на опита си.. надявам се, че ще можете да ми помогнете (:

На 26.07.2012 с приятеля ми се.. поразвихрихме  Embarassed Аз пия противозачатъчни и на този  ден започнах втората си опаковка (2ра за целия ми живот). Преди това бяха 7те дни почивка. Никога не съм изпуснала хапче. Може да се е случило да го изпия с 2 часа (макс) закъснение... но до там. Случи се така, че получих гастрит.. това заради лош хранителен режим и един ден (12.07.2012) преди да си пия 'Жанги'-то ме сви стомаха (около пъпа) и след това... цяла нощ - диария. На следващата седмица пак се случи така, но беше през деня.. няколко часа преди да си изпия хапчето (та не го броя).
По режим.. всичко е било точно и както казах, не съм си изпускала таблетка. Цикъла ми дойде точно на 7те дни почивка (в последните 4) и след това пак започнах да го пия. Та.. вечерта (1вата от месечния цикъл... не мензиса! ..) с момчето ми се поразгорещихме след като си го бях изпила...а на следващата сутрин имах неприятна тежест в десния яйчник. На следващия ден същото. Днес и вчера не ме е боляло особено.. само леко не много приятно. А да... и след 26ти гърба ме боля.. не мисля, че беше като болки при цикъл (или съответно бременност).. само неприятния гастрит се обажда (за щастие без висене в тоалетната).
Сутрешно гадене нямам, но днес следобед в 204 (и на отиване и на връщане от мол-а) ми стана някво гадно (догади ми се)... на мен по принцип ми става лошо при пътувания с кола и т.н.... но от градски транспорт отдавна не е..
Според вас, възможно ли е да си имам малко човеченце в мен? (Ако нещо не съм описала правилно.. питайте.. но моля ви.. кажете какво мислите Cry )

# 1
  • Мнения: 334
Първата таблетка от втората опаковка кога я изпи, преди секс или след това? По принцип в седемте дни, когато се прави почивка не си защитена от забременяване.

# 2
  • Мнения: 3
Преди секс беше. Аз ги пия около 21.00-21.15 часа, а секса беше след 11  Confused

# 3
  • София
  • Мнения: 44 148
не виждам защо изобщо мислиш, че си бременна,  пиеш си хапчетата, при първата опаковка си имала  диария, но после си имала цикъл, втората опаковка вс ти е ок...
И горното изобщо не е вярно, разбира се, че и през 7-те дни между опаковките пазят хапчетата.

"1вата от месечния цикъл... не мензиса! " това не го разбрах,  1 цикъл се брои от първият ден на менстуацията... ти какво имаш предвид? първият ден от опаковката нови хапчета?

това дето ти е станало лошо в рейса може да е от вс, киселини, гадене и т.н. са нормални неща за гастрит.
Гаденето може да е и от хапчетата, отделно може да имаш кървене между циклите, от там може да имаш и тежест в яйчниците...може и друго да е...
Лекар ли ти изписа хапчетата?  Преди пила ли си нещо подобно? може в крайна сметка и да се окаже, че просто тези не са подходящите за теб...

Последна редакция: ср, 01 авг 2012, 00:56 от Angel_Dust

# 4
  • Мнения: 3
Лекар ги изписа и друг път не съм пила такива (освен веднъж ескапеле,  но то не е точно...). Не забелязвам някакви други странични реакции. Иначе от 5ти ден на месечния цикъл (съжалявам.. и след толкова години, още се обърквам).. и да 1ви ден от новата опаковка.
Иначе се притесних, понеже преди време имаше проблем със скъсан презерватив (тогава още не пиех "Жанги") и направо щях да си умра от притеснение. Последните дни, все се ровя за симптоми за ранна бременност и в много статии и много майка пишеха: болки в яйчника, кръста и киселини.
Не ме разбирайте погрешно, просто още не съм готова за дете. Искам, когато един ден разбера, че съм бременна, това да е най-щастливия ден от живота ми. Искам и детето ми да има една добра и стабилна майка, която ще може да се грижи за него... :/

# 5
  • София
  • Мнения: 7 996
По-скоро имаш проблем с гастрита, отколкото да си бременна. Консултирай се с лекар, за да ти назначи диета и лекарства, които да успокоят гастритните болки.

# 6
  • Мнения: 38
в аптеките продават тестове за установяване на много ранна бременост., след седмия ден от оплождането.... два са в опаковка и не са скъпи .....
аз разбрах,че съм бременна,седмица преди цикъла ми да закъснее....тъй като бременоста е планирана и дълго време чакана

късмет!!! няма нищо по хубаво да си мама  Hug Hug Hug

# 7
  • Мнения: 3 334
По-скоро имаш проблем с гастрита, отколкото да си бременна. Консултирай се с лекар, за да ти назначи диета и лекарства, които да успокоят гастритните болки.
и аз мисля така Sunglasses

# 8
  • София
  • Мнения: 1 391
Взимаш противозачатъчни, не си пропускала нито един прием, имаш редовен цикъл - не мисля, че имаш основание за притеснения. Щом имаш проблеми със стомаха, можеш да се консултираш с АГ-то си дали да не смениш хапчетата с друга марка.

# 9
  • Мнения: 2 052
Щом като не си пропускала таблетка, спокойно, не си бременна. Както и другите са те посъветвали, консултирай се с лекар заради гастрита  Peace

# 10
  • Мнения: 2 658
То даже и да имаше възможност да си бременна - а надали - няма никакъв начин да имаш каквито и да е сипмтоми на сутринта, след хипотетичното забременяване  Wink
А и след прочетеното.. не знам защо си се притеснила изобщо...

# 11
  • Мнения: 1 466
няма никакъв начин да имаш каквито и да е сипмтоми на сутринта, след хипотетичното забременяване  Wink

Това тръгнах да пиша и аз  Peace
Спокойно, не си бременна. Продължавай стриктно с хапчетата, не пропускай, и си вземи нещо за успокояване на гастрита.  Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 2 217
Неприятните усещания са по-скоро от проблеми в стомаха.....

# 13
  • Мнения: 354
То даже и да имаше възможност да си бременна - а надали - няма никакъв начин да имаш каквито и да е сипмтоми на сутринта, след хипотетичното забременяване  Wink
А и след прочетеното.. не знам защо си се притеснила изобщо...

 Peace

И според мен не си бременна.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 550
Спокойно!Най- вероятно нямаш никакви основания за притеснение.

Общи условия

Активация на акаунт