:( Червени петна (пъпки)

  • 7 128
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
http://prikachi.com/images.php?images/742/5088742P.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/740/5088740B.jpg
Ето това представлява проблема (извинете за лошото качество). Червени петна по ръцете с големина на малка пъпчица. Понякога ме сърбят. Изцяло подкожно е. Не знам какво е. За втори път ми се случва, но все  не разбирам защо. Подозирам, че е алергия, но от къде - въпрос голям  newsm78 Търсих из Интернет, но единственото, което намирам е слънчева алергия, която е много по-лошо от това на ръцете ми Shocked . Моля ви помогнете Simple Smile  Praynig  Cry

# 1
  • Мнения: 1 883
Не търси отговор тук, по-добре отиди на дерматолог.

# 2
  • Мнения: 0
Не знам. Не искам да тревожа майка си ако е нещо незначително. Една моя приятелка наскоро боледува и ми каза че е също е имала по ръцете и краката като мен. Щ е питам и нея какво точно и било, но ако някого му се е случило това или на нечие дете се е случило, моля пишете Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 774
Проблема е дерматологичен, отиди на дерматолог както ти е казала Тя.
Какво има да питаш по форуми и приятелки какво ти има, за тази цел си има лекари.
На твоята приятелка алергията може да е от сапун, а твоята да е слънчева, вие как точно ще разберете коя алергия от какво е  Thinking. Аз имам студова алергия, нищо че е лято, точиците (пъпките) си приличат, сърбят, но това си е общ показател за всички алергии,  синът ми е алергичен към определен антибиотик, пъпките са същите, лекуваме се с различни лекарства.
Как така майка ти ще е по спокойна, заради това че си се лекувала чрез форум и догадки, не разбирам аз  Thinking

# 4
  • Мнения: 0
Нямах предвид да се лекувам сама, wow това няма стане при никакви обстоятелства Shocked. Примерно ако е алергия към веро или някакъв сапун, не го използвам и толкова. Майката на приятелката ми ми каза, че е хванала от новия грип, така че това автоматично отпада. Ще отида на лекар в най-скоро време, дано да помогне. Сутринта нямах нищо по ходилата, а сега и те са така   #Crazy Със сигурност ще отида още утре, но ако някой знае още нещо, да пише  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 774
И по ходилата  Thinking
Утре при личната, обезателно. Не, не е от веро това нещо , нали не миеш краката си с него  Laughing (да не се обидиш, шегувам се  Hug)  мисля че и от сапун не е.

# 6
  • Мнения: 0
Просто го дадох за пример Grinning И не е от сапуна защото това на ръцете се получава за втори път, пък и аз нямам абсолютно никакви алергии (поне към материя, храни, животни, растения и повечето от заобикалящия ме свят Grinning) Ще потърся из вкъщи нещо което ще успокой сърбежа. Де да беше шарка поне щях да знам, но съм ги карала и двете Grinning Тука ще има мислене доста, но утре ще разбера. Ще ви държа в течение  Peace

# 7
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Нищо не се вижда на тия снимки, но е твърде вероятно да е оня вирус с пъпките дето го изкараха и двете ми деца. По дланите и по стъпалата. Минават за няколко дни, ходихме при 3 доктора /два лични и един хомеопат/ и ... не си спомням какво изписаха, но не беше някакво сериозно лечение. Вируса мина, пъпките заприличаха на мазоли, после се олюспиха и накрая се проявиха в ноктите. Някаква гъбичка, която разяде ноктите, и те направо се подмениха целите. Сега вече почти са добре. Няма страшно, но все пак иди да те види доктор /първо личния, пък после ако препоръча - дерматолог/

# 8
  • Мнения: 0
http://prikachi.com/images.php?images/602/5091602n.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/603/5091603o.jpg
Ето от днес. Вече трябва да преименувам на лилави. Станаха повече или  със смяната на цвета забелязах и другите. Личната вчера ми каза да взема Алергозан. Никакъв ефект. След малко ще отида и ще видим какво ще каже. Относно вируса - надали е било само това. Три мои приятелки боледуваха от това и все повръщане, гадене и други, които аз нямам през цялата карантина. Ще видим какво ще каже личната  Praynig

# 9
  • Мнения: 1 883
Вземи направление и отивай на дерматолог.Направо ти се чудя, защо още се мотаеш. ooooh!

# 10
  • Мнения: 0
Личната се учуди. Не е виждала такъв обрив. Даде ми направление за педиатър и с майка ми отидохме още същия ден. Взех си два крема - Lavend-Моята природа- Глицеринов крем за ръце със смрадлика и Aroma-Greenline- крем за крака с ментол. Успокоиха ми се обривите и сега на ръцете почнаха да се изчистват. Та педиатърката ми каза, че това е алергичен контактен дерматит. Доста мислих вчера от къде ще е и се затърсих из Интернет. Алергичния агент може да е гума. Представяте ли си? Всичко това от моите кецове (те са гумени) -_-

Общи условия

Активация на акаунт