ЕНДОМЕТРИОЗА - тема 6

  • 85 931
  • 1 290
  •   1
Отговори
# 1 245
# 1 246
  • Мнения: 2 140
Kralincesa, теб не искат да те стимулират дори и с излекувана ендометриоза в момента и премахнати огнища, доколкото разбирам. А пък мен искат да ме стимулират при наличието на ендометирозна киста 2,5 см. Вече не знам какво да си мисля.  Shocked Shocked Shocked Благодаря ти за линка много!

# 1 247
  • Мнения: 11 496
На мен ми направиха 2 стимулирани ин витро опита, след миналогодишното лапаро, махнати ендометриозни огнища и киста и 6-месечно лечение със Золадекс.

# 1 248
  • Варна
  • Мнения: 708
Момичета хайде да пуснем една анкета, който знае как да ме открехне или ако е възможно да я пусне на тема върна ли се ендометриозата при вас след стимулациите за ин витро. Тъй като това се оформя като спорен въпрос.
Предполагам че на много от нас ще им бъде важно да видят процентно какъв е рискът.
Предлагам да я формулираме за ин витро след лапаро и лечение и инвитро при ендо без лечение, както и къс или дълъг протокол е бил използван.

# 1 249
  • Мнения: 11 496
Късият и дълъг протокол какво общо има - т.е. защо са използвани или дали точно те са довели до възобновяване на ЕМ имаш предвид?
При мен още е рано да се каже - първата ми стимулация беше август, втората - септември. Не знам в дългосрочен етап дали ще се върне или не болестта.

# 1 250
  • Мнения: 273
SAB-F, не съм излекувана само премахнаха огнищата, месец след операцията имам две кисти /по 1,2 и 1,6 мм/ предстои ми лечение с Лукрин депо шест месеца.Димов каза, че  "самото лечение с Лукрин освен да изгони ендометриозата, ще ми докара силна овулация и ще стане бебето по естествен път, ако не стане веднага инвитро"

# 1 251
  • Мнения: 2 140
А ти до сега имаш ли лечение с Ликрин, Золадекс или Диферелин и т.н. или това ти е първото? Аз също след 1-та операция веднага получих нова киста и въпреки това проведох лечение с Лукрин - но Лукринът не стопи наличната ми киста, тя даже растеше и се наложи 2 операция. Надявам се при теб да помогне за изчезването й и да изгони ЕМ.

# 1 252
  • Мнения: 273
не, нямам прилагано никакво лечение до сега.През 2012г. имах лапаро, но хистологията не показа наличие на ЕМ, една година се тъпках с противозачатъчни и стигнах до второ лапаро, след което се установи ЕМ.Надявам се да се повлият от Лукрина, но най-вече се моля да успея и с бебче Praynig

# 1 253
  • Мнения: 2 140
Пожелавам ти да имаш скоро бебче от сърце! Моля те само да ми кажеш, в книгата прочете ли някъде за ин витро с киста и къде, че да не се ровя из цялата книга ...?

# 1 254
  • Мнения: 273
Благодаря!На всички вас пожелавам късмет и успех в борбата   bouquet
В книгата подробно е описано в глава "ендометриоза"

# 1 255
  • Варна
  • Мнения: 708
Mometo точно това имам в предвид за двата протокола, за да можем евентуално да си извадим изводи кой от тях прави по-големи бели на хормоналния ни баланс.
Аз си го представям горе-долу така:
1. Ин витро къс протокол / дълъг протокол
2. След лапаро и лечение / след лапаро без лечение
3. Наличие на ендометриозни кисти/ няма ендометриозни кисти

Какво ще кажете, да добавим ли още нещо? newsm78

# 1 256
  • Мнения: 2 140
didito, и аз за сега не се сещам друго, но ако се сетим в последствие - има опции за добавяне.

# 1 257
  • Варна
  • Мнения: 708
Публикувах нова тема с анкета по въпроса за който говорих по-горе. Който е минал през ин витро с нашата болест най-учтиво го моля да гласува, така ще донесе повече спокойствие и увереност  на всички нас, които тепърва ни предстои това изпитание  bouquet!
 Всъщност не знам дали е удачно да е като нова тема или да я сложим в тази тема? newsm78

# 1 258
  • Мнения: 11 496
Диди, дай линк към анкетата.

# 1 259
  • Варна
  • Мнения: 708
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=742212.0
 Ако имате други идеи или съвети, или поправки, ги очаквам с радост! Hug

Общи условия

Активация на акаунт