Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота!! Тема 24

  • 75 730
  • 780
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 484
привет момичета...
 барзам веднага да споделя , че на мама след цитонамазката резултата и е  цитирам"изобилие от кластери на плоски епителни клетки с изразена дискариоза ,на места групирани  под формата на гнезда,съмнителни за карциномни..."...изпаднала сам в тих ужас,утре  сутринта има час за биопсия.....мисля че сас сигорност е рак,след като патолога се самнява  за гнеда с карцином....знам,че няма какво да ми кажете и знам,че трябва да чакам бипопсията,но  съм адски притеснена и не знам защо патолога не е написал ,че е карцином,а само се самнява.....

# 316
  • София
  • Мнения: 964
  Здравей   Боби  ! Hug

  Минала  си   по този път и  знаеш  ,че  диагнозата  карцином  не се поставя  само  от една цитонамазка ! Затова  патолога  няма как  да напише  такъв резултат  на  цитонамазка. Хистологията  от  биопсията ще покаже   най-точно какво  е  ! А  до тогава  се  опитай  да се  успокоиш . Като  човек минал през конизация  и  хистеректомия  ти казвам  ,че  паниката  е  най-лошия  съветник  в  момента .......  А  и  мисли ,че каквото и да е, варианти на лечение  и  изход  винаги  има !  Peace

На  колко  години е майка ти , от кога  не е правила  цитонамазка ?  А  сега колпоскопия  прави ли -какво показва ?  Къде и при  кой  лекар  ходи ,  от къде  излезе този резултат?

# 317
  • Мнения: 117
BOBI1 радвам се да те видя тук, но не се радвам да прочета написаното. Ако мога да те успокоя, ще кажа, че само биопсията може да каже има ли наличие на ракови клетки, а цитонамазката може само да заподозре нещо, но много пъти цитото не отговаря на резултата от биопсията. А да не говорим, че и биопсията понякога се различава доста от хистологията след операция. Така, че спокойно. Изчакайте да вземат материал за биопсия и да се види каква е ситуацията и тогава ще го мислите. Peace Но аз съм сигурна, че всичко ще е ок! Hug

Разкажи как се е стигнало дотук? Майка ти ходила ли е редовно на профилактични прегледи? Защото докато аз лежах в болницата за моята конизация имаше една около 60-годишна жена, която уж беше ходила на профилактика година и нещо преди да й открият рак на шийката на матката и просто недоумявам как е възможно това! ooooh! Некадърни лекари ли са, какво ли е - всички знаем, че тази гадост не се развива толкова бързо! Wink

bubulechkata на мен не са ми горили раничка, но не смятам, че е нещо ненормално да ти дойде седмица по-рано така, че не се притеснявай. Peace

# 318
  • Мнения: 484
много благодаря че веднага откликнахте ,мама преди 2 години се оперира от рак на дебелото черво и до момента вс. е наред с червото,но сега на контроленпреглед докто  установи преди 2 месеца че има според него/той не е генеколог / миомен възел...и така го записа като го следеше и до ден днешен той няма промяна ,не расте....мама не е праввила цито от 2 години поминалат година прави ,миналата пропусна,небреъност,аради проблемите с червата/ ...и сега д-р  киуркчиева от раковата  я прегледа и напипа някакав вазел и  взе цито...и така излезе тоиз резолтат....

# 319
  • Мнения: 117
Бобка явно нещата са по-сложни от обикновено и аз не мога да коментирам. Все пак сте взели мерки и след биопсията ще се разбере какво се случва и какво да се предприеме. Много кураж ти пожелавам на теб, за да го дадеш на майка ти и всичко ще се оправи! Peace Hug

# 320
  • Мнения: 484
а нямам отзиви за д-р кюркчиева от саита или поне не помня,а за доц. чакалова също,защото тя определи утре да се прави биопсията,защото тя е завждаща отделението......Gesika  besty...на ясно сам че не се решава от  една цитонамазка,обаче никакав ПАП не пише а директно че има гнезда сас самнение за рак...ето това  ме кара да съм  сигорна че е рак......а да не забрава,че по време на операцията на червото преди 2 години,те извадиха единият яичник сас самнение ,обаче се окаа че той си беше здрав след хистологията....а сега не знам яйчник ли е или ж матката,ама нали е взела проба от шийката ,не е от яйчника...

# 321
  • Мнения: 117
Отзиви за тези лекари не знам, чела съм назад, но нямам определен спомен. Обаче недей да се вкарваш в някакви филми, че си сигурна, че е най-лошото и тем подобни. Защо не бъдеш сигурна, че не е. Не мога да кажа защо няма пап група тъй като независимо какво е би трябвало да пише. Но със сигурност знам, че в тази ситуация положителното мислене, оптимизмът и вярата в добрия развой са много важни така, че Боби горе главата! Peace Hug

# 322
  • Пловдив
  • Мнения: 2 172
Приятелка на майка ми е оперирана от рак при д-р Кюркчиева, а освен това й е приятелка и я препоръчва горещо. На нея й е правена хистеректомия. Та това мога аз да кажа.
Майка ми се беше спряла на Дянкова по моя препоръка (по ваша всъщност Simple Smile), а в последствие приятелката й препоръча Кюркчиева, но така или иначе ние вече пътувахме за преглед при Дянкова.

Да кажа как мина конизацията. Майка ми е доволна от отношението на Дянкова. Много не обяснява и беше голямо чакане. Уж първия ден щяха да я конизират, но се отложи за втория. Не й каза дали е скалпелна или с ел. примка. Общо взето й каза да спре цигарите и да се обади за хистологията. Сега следва най-гадното - чакаме хистологията и дай Боже да е всичко наред и да е изрязано до здраво  Praynig Още от сега си мисля, ако хистологията е лоша какво следва??????

# 323
  • Мнения: 11 466
уж беше ходила на профилактика година и нещо преди да й открият рак на шийката на матката и просто недоумявам как е възможно това! ooooh! Некадърни лекари ли са, какво ли е - всички знаем, че тази гадост не се развива толкова бързо! Wink

Може и да се развива, аз съм живият пример  Mr. Green След 2 бременности ( споменавам ги защото са ми правени стандартните изследвания и ако имаше нещо щеше да си покаже ) и редовни цито ( без да имам проблеми ) - се сдобих с карцинома ин ситу  Whistling Явно въпроса не опира до ходене или не ходене, разбира се ходенето е за препоръчване.  Wink

Боби, Doni M , успех на близките ви, в тази област поне нещата имат шанс да са поправими  Peace

# 324
  • София
  • Мнения: 9 888
Дони, стискаме палци да е наред хистологията! Но да знаеш голямо чакане пада за резултатите в Онкологията. Казват 15 работни дни, ама може и повече да отвлече.
 Моето мнение е, че основно нещата опират до това да попаднеш на добър лекар. Обаче как да разбереш дали е добър...това е друга работа. Мойта раничка си я отглеждам от 5 години, всяка година ходя на преглед, никой лекар никога не ми е споменавал за колпоскоп, от тази тема научих що е то. и сама след четене тръгнах да търся кой лекар да ме прегледа на колпоскоп и прочие. Тъй че не просто профилактика, а профилактика при добри лекари.

# 325
  • Мнения: 23 297
Мацки,привет ,изпуснах ши края,но много зор покрай децата.Ще ви чета после.))))

# 326
  • Мнения: 117
Реа аз също съм си ходила всяка година на профилактика и нямах проблеми до тази прослувата трета пап група. Но аз никога не бях преглеждана с колпоскоп и процеса може да си е работел при мен с годините, докато в един момент цитото показа, че има проблем. Не знам каква е истината, за колко време се развива. Явно при всеки е различно, но профилактиката е задължителна при всички случаи и както казва Валето при кадърни доктори с добра техника! Peace  Rolling Eyes

ДХ3 радвам се да те видя и се надявам, че всичко при теб е ок! Peace

# 327
  • Мнения: 1 983
Такааа, излезе ми резултата от микробиологията, не се изолира нищо. Но има левкоцити и плоски епителни клетки. Според моята лекарка това не е възможно  Shocked (предната МБ я пусках в онкологията, тогава бях със същите резултати), и хем този път я пуснах в Цибалаб. Наизписа ми един тон лекарства, включително и АБ. Малко ми стана странно и кофти, та затова е понеделник съм при друг лекар. Не разбрах името му, радвам се поне, че имам близка в Онкологията, която е взела нещата в свои ръце и знам, че ще ме прати при читав лекар. Praynig
Все си мислех, че поне сегашната няма да е комерсиална...ама.... Tired

# 328
  • Мнения: 484
мацки набързичко само да  кажа,днес и беше абразиото на мама,оставиха я да стои ж болницата ,не даадоха да я взимамведнага ,утре сутринта ,някой друг път ще конетирам кой доктор прави манипулацията и коментарите ми,сега само ще чакам и ще се моля да е наред всичко....а аз сащо си направих цито след 3 години конизация и слава Бога сам наред ....на всички тук желая същото......  bouquet

# 329
  • Мнения: 2 898
Боби, стискам палци за майка ти. Толкова си объркана, че си забравила - стават 4, не 3 години....

Общи условия

Активация на акаунт