На море в Гърция - 10

  • 78 928
  • 741
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 3 841
Момиче,
Ами това не е туристическа агенция, а форум за взаимопомощ. Има разлика и дано успееш да я видиш. Ето ми изискванията, ето ми бюджета, я сега ми предложете нещо! Това е правилният подход, ако се обръщаш към туристическа агенция.
Отдели малко време и провери в нета кои са хубавите плажове на Халкидики, прочети поне последната тема във форума /със сигурност ще намериш отговора на въпросите си/, харесай си няколко хотела, които отговарят на твоите изисквания и тогава питай дали си струват или какъв е плажа до тях и т.н. Това е правилният подход като питаш във форума.
Нищо лично!  Peace

Извинявайте, но къде се развива действието на това клипче? Защото надписите и коментарите са на испански?!

Aleina,
Мандраки е супер, но ферито не е от най-евтините и наистина ви трябва кола. От друга страна, там може да паркираш навсякъде и това за мен не би било проблем. А за Корфу мислили ли сте? Магистрала е, ферито не е от най-скъпите, мисля, че има и пясъчни плажове!

# 331
  • Мнения: 11 080
Аз също бих игнорирала поста на Момиче-то.
Дет' се вика Гугъл има, форумът идва след него. Другото е най-малкото неуважение, да не кажа по-груба дума.
Сега, ако иска някой да го използва като туристическа агенция, може да обявим ценоразпис Simple Smile На първа страница.

Сега за Aleina.
Така на око, смятам, че мястото за теб е Пелион.
Девствени плажове, много завои, кеф ти планина, кеф ти море, възрожденска архитектура и никакви българи - оле, дали не сбърках тук  ooooh!) Никакви такси за фериботи, само десетина евро за магистралата до Лариса.
Слиза се до Волос и после се качваш нагоре в планината.
Хубави плажове на западния/вътрешния бряг (по-малко завои) - Хорто, Афисос.
На източния (духа, ма красота) - Хорефто, Потистика, Дамухари, Агиос Йоанис.
Ако ти стиска да слизаш по завоите всеки ден, спиш в планината - Портаря, Макриница,  Цангарада, Аргаласти - тихо, прохладно, кръчмата под столетните дървета на площада... Кеф. Ако искаш първа линия - търсиш по крайморските селца...

А от време на време отскачаш за мезедес до Волос, това е преживяване, което не бива да се пропуска.

 

# 332
  • Europe
  • Мнения: 548
aleina, какво ще кажеш за Пелион. Ние не сме били там, но се зачетох доста преди известно време, разглеждах снимки и ми се стори интересно с този съчетан релеф на море и планина.

СКО чета с интерес твоите мнения, сега ще го погледна този Пелион.

Смърфиетка, мерси за идеята. Корфу вече го обходихме. Имам чудесни спомени от гмуркането в Палеокастрица и от един божествен див плаж между Chalikounas i Agios Georgios, точно пред резервата. Един от най-прекрасните плажове, които съм виждала, пуст без грам хора. С мек кафеникаво-червен пясък. С уникален бар с ди джей, супер чилаут и техно музика, с меки възглавнички по земята, нергилета и коктейли ...... ехххххх ......

Последна редакция: пн, 20 авг 2012, 16:34 от aleina

# 333
  • София
  • Мнения: 12 374
Ааа, Параход, така както сладко разказваш и на мен ми се приходи  Mr. Green Всъщност до Волос почти няма завой, нали...на мен от тях ми става много, много лошо.

# 334
  • Мнения: 11 080
Има, ама са малко Simple Smile
Водят се част от магистралата (платена)  hahaha

Почвам да изпитвам натрапливото усещане, че трябва да закрием темата, а така сладко върви приказката...

# 335
  • София
  • Мнения: 6 559
Почвам да изпитвам натрапливото усещане, че трябва да закрием темата, а така сладко върви приказката...
или поне да отрупаме с гр. специалитети бюрцата  Mr. Green

# 336
  • Мнения: 3 821
Само се дразня с този Пелион, много хубаво било, само дето обещах да водя другите хора до Метеора и няма как да го съчетая с Пелион.
Параход, кажи за тези мезедес - какво, къде, как, поне това да включа в програмата.
Иначе за следващата година съм си набелязала Спорадите+Пелион, живот и здраве, а сега мисля да отметна от тях о-в Скирос за еднодневна разходка, ама нещо зор вижам с разписанието на фериботите

# 337
  • София
  • Мнения: 12 374
Е как ще я закриваме  Shocked
Момичета, аз излизам да разходя звяра, не пишете много, че не мога ви насмогна после  Simple Smile  Simple Smile

# 338
  • Мнения: 11 080
Еvhen,
ето ги фериботите, от гр. Кими на Евия.
Китна "chora" има Скирос, ама на баира...

Мезедесът е като навсякъде - предястия, мезета - пържени на ленти тиквички, патладжани, рибки, хайвер, кьопоолу, хтипити и т.н., просто във Волос по пристанището има дълга редица таверни със супер хубава храна и прилични цени (повечето кръчми са тип "с тента от найлони"), винаги претъпкани с местни хора и се води, че градът е "столицата на мезетата" в Гърция.
Освен това смело мога да кажа, че и някои от най-добрите миди съм ги яла там.
Цените са чувствително по-ниски от тези на Скиатос.

# 339
  • Europe
  • Мнения: 548
Смърфиетка, мерси за идеята. Корфу вече го обходихме. Имам чудесни спомени от гмуркането в Палеокастрица и от един божествен див плаж между Chalikounas i Agios Georgios, точно пред резервата. Един от най-прекрасните плажове, които съм виждала, пуст без грам хора. С мек кафеникаво-червен пясък. С уникален бар с ди джей, супер чилаут и техно музика, с меки възглавнички по земята, нергилета и коктейли ...... ехххххх ......

# 340
  • Europe
  • Мнения: 548
Ммммм Параходче  Hug прекрасно звучи. И не си, ама изобщо не си сбъркала  smile3503.
 Hug
Ох как обичам да си мечтая именно тука с вас. Почвам да чета и ровя за този Пелион. За Волос много четох, но сигурно ще имам тепърва въпроси.  

Последна редакция: пн, 20 авг 2012, 16:48 от aleina

# 341
  • Мнения: 3 821
Параход аз се съмнявах в разписанията, а ти ми ги потвърди, единственият ден в който мога да направя  еднодневна екскурзия до Скирос е Неделя-02/09, а ще пристигнем на 01/09, много път ще ми се събере newsm78, следващите дни отплаванията от Кими стават все по-късни и по-късни.

# 342
  • Мнения: 11 080
Хм, да, проблемът е по-скоро с връщането, че има много малко възможности и повечето са в ранните часове... Другият вариант е с преспиване Grinning

Надявах се да отидеш и да разкажеш, островът е лесно достъпен единствено, ако човек така и така е стигнал до Евия. Единственият друг вариант е самолет.

# 343
  • Мнения: 3 821
Не и не, на 03 и 05 фериботът отива и веднага се връща, явно другите Споради са приоритетни на sne.gr. Разписанията на гръцките фериботи много ме удивляват напоследък, юни като ходихме до Лесбос от Турция, се оказа, после се разрових, че сме хванали на късмет единственият през седмицата ферибот.

# 344
  • Мнения: 9 144
tyntyrymyntyry и Mooimeiske
Благодаря за отговорите  Hug
Малко си противоречат,
но ще поразгледам офертите и може да последвам съвета от по-горе за почивка след 10,
леко ме притеснява как всички искат да наваксат пропуснатото през лятото за периода 6-9.9

Общи условия

Активация на акаунт