Интересни места в Европа за деца

  • 130 299
  • 762
  •   1
Отговори
# 330
  • Пловдив
  • Мнения: 553
Здравейте! Европа Парк за мен и децата ми е на върха в класацията!!! Лошото е, че това беше първият ни посетен парк и всички други след него ни се виждат по-малко интересни. Посетихме след това един парк в близост до Рим/доста малък, но ни се съчетаваше с маршрута/, един в Швеция-Гьотеборг и Гардаленд. Другата седмица заминаваме за Дисниленд, и предвид това, че вече сме с тийнейджър-момче, от това което изчетох май няма да е много очарован. Както и да е, сега за Европа парк. Бяхме два пълни дни, но преди 4 години! Доколкото знам, всяка година има по една нова атракция, така че съсс сигурност ще има нови от тогава до сега. Доста се чака, пригответе се психически, че на всяка атракция е почти по 30-40 мин, а на тази, която беше новата за тогавашната година, чакахме 75 мин. Добрата новина, е че за 2 дни го обиколихме на 90%, и повторихме много от атракциите! Съветът, който мога да ви дам, е да се качите от входа на влакчето, което обикаля парка и да слезете в срещуположната точка и да започнете с атракциите от края към началото. Така почти няма хора в крайните точки сутрин, защото всички се бутат и започват от входа. Ние така направихме на втория ден, тъй като вече бяхме проучили нещата. Също така не знам на каква височина са ви децата, ние бяхме с малки и големи, и се бяхме разделили по някое време татковците на бебешките атракции с малчовците, а майките с големите на другите. Паркът е огромен, невероятно направен, нямам търпение аз, малкият ми син да стане 1,20 поне висок и да го повторим!!!! Има много кафенета и ресторанти, скъпичко е, но не много, доколкото си спомням. Може спокойно да си носите храна, има си места с пейки и маси като за пикник, на които да се храните. Немците даже се придвижваха с едни колички, в които си носеха храната и нещата за пикник! Ниес пяхме в самото селце Руст, на 5 мин. пеша от входа на парка, вечеряхме може би в единствената пицария на центъра му. Преди да отидем в Руст, посетихме Хайделберг и музея на техниката. Ако имате момчета, определено ще ги впечатли! Завиждам Ви благородно, че ви предстои този парк!

# 331
  • Мнения: 2 617
Трябва да призная, че отскоро следя темата и за "Европа парк" не бях и чувала. Понеже не съм чела всички мнения, разгледах и основния сайт, но дали бихте ми дали и допълнителна информация, най-вече самите вие, как сте организирали посещението там? Благодаря!

# 332
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
И за нас Европа Парк е номер 1.
Ще го повторим със сигурност, когато синът ми достигне 140см. Бяхме 3 пълни дни: четвъртък, петък и събота. Това, което мога да дам като съвет е да не се ходи уикендите. Парка е препълнен и се чака адски много. Петък беше най-слабият от към посещения ден (ходихме 8-10 септември преди 2 години). Носете си и дъждобрани, защото има страхотни водни атракции.
Аз съм писала преди, но ще го напиша пак: летяхме с Раян София-Баден Баден-София, от там наехме рент-а-кар и се предвижихме до Руст. В Руст наехме апартамент в близост до парка и така. За мен това е най-евтиният парк вътре откъм хранене и има супер заведения за всеки вкус.
Най-готините атракции за нас бяха:
-Силвър Стар:  https://www.europapark.de/en/attractions/silver-star
-Arthur- https://www.europapark.de/en/attractions/arthur
-blue fire Megacoaster powered by GAZPROM: https://www.europapark.de/en/attractions/blue-fire-megacoaster-powered-gazprom
-WODAN – Timburcoaster: https://www.europapark.de/en/attractions/wodan-timburcoaster

Разглеждайки сайта, виждам, че има страхотни нови атракции от тази година, така, че завиждам на всички, които скоро ще го посетят.

# 333
  • Мнения: 5 234
И аз искам да попитам колко струват билетите за Европа парк.
Мерси!

# 334
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
И аз искам да попитам колко струват билетите за Европа парк.
Мерси!
https://www.europapark.de/en/prices

# 335
  • Софето
  • Мнения: 621
Здравейте, днес видях, че част от Европа парк е унищожен от пожар ☹. Ние имаме билети за началото на юли, не знам какво да правя. Ще работи ли парка, ще има ли какво да правим там? Ще пробвам да променя и самолетните билети, ако може да ми препоръчате подобен парк, без значение къде в Европа. Били сме в Гардаленд и Дисниленд.

# 336
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
Здравейте, днес видях, че част от Европа парк е унищожен от пожар ☹. Ние имаме билети за началото на юли, не знам какво да правя. Ще работи ли парка, ще има ли какво да правим там? Ще пробвам да променя и самолетните билети, ако може да ми препоръчате подобен парк, без значение къде в Европа. Били сме в Гардаленд и Дисниленд.
Паркът работи. Има, естествено, недостъпни атракции.
Информация отпреди 4 чАса:
Скрит текст:
Aktuelle Informationen zum Parkbetrieb:
- Der Park öffnet wie geplant um 9:00 Uhr
- Laut Einsatzkräften ist der Brand in der Zwischenzeit gelöscht
- Es finden derzeit noch wenige Nachlöscharbeiten statt

Vorerst bleiben folgende Themenbereiche geschlossen:
- Holland
- Skandinavien

Derzeit sind folgende Attraktionen nicht in Betrieb:
- Koffiekopjes
- Piraten in Batavia
- Fjord Rafting
- Dschungel-Flossfahrt
- Reise nach Rulantica – Preview Show
- Ballpool
- Kindermusical

Derzeit sind folgende Gastronomieangebote nicht in Betrieb:
- Restaurant Bamboe Baai & Bamboe Baai Show
- Fjord Restaurant
- Molencafé
- Friethuys

Wir bitten um Verständnis wenn einige Abläufe im Parkbetrieb noch nicht reibungslos funktionieren.

Hinweis: derzeit kann die App leider nicht aktualisiert werden (Warte- und Showzeiten).

# 337
  • Мнения: 14 489
Пускам линк към един блог за увеселителни паркове в цял свят, със снимки и мнения на автора (субективни според мен, но все пак за допълнителна информация)

https://www.thethemeparkguy.com/

# 338
  • София
  • Мнения: 864
Здравейте,
тези талони на кутийте със зърнените закуски някой ползвал ли ги е за Гардаленд? Наистина ли важат? Как се ползват - покачваш ги на касата? А могат ли да се ползват като се купуват онлайн билет?
Един талон ще ни е достатъчен за двама възрастни и дца на 4 и 10г?
Благодаря за инфото.

# 339
  • Мнения: 14 489
Много хора са ги ползвали, не важат при покупка онлайн.

# 340
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
Здравейте,
тези талони на кутийте със зърнените закуски някой ползвал ли ги е за Гардаленд? Наистина ли важат? Как се ползват - покачваш ги на касата? А могат ли да се ползват като се купуват онлайн билет?
Един талон ще ни е достатъчен за двама възрастни и дца на 4 и 10г?
Благодаря за инфото.

Да, важат. При покупката на пакета зърнена закуска изрично обърнете внимание дали върху него фигурира логото на  Gardaland, както и срока на валидност, понеже в търговската мрежа има кутии с талони, валидни до 30.06.2018 и такива с талони, валидни до 31.12.2018.
Не мисля, че могат да се използват при онлайн покупка на билет.

Един талон дава отстъпка от 50% за група до 5 човека - т.е. за 2 възрастни и 2 деца един талон ще е достатъчен..

# 341
  • София
  • Мнения: 435
Здравейте,
тези талони на кутийте със зърнените закуски някой ползвал ли ги е за Гардаленд? Наистина ли важат? Как се ползват - покачваш ги на касата? А могат ли да се ползват като се купуват онлайн билет?
Един талон ще ни е достатъчен за двама възрастни и дца на 4 и 10г?
Благодаря за инфото.
Отивате на касата, показвате талона казвате колко билета искате, мисля че за дете на 4г. беше безплатно, а детето на 10 може и на 9 да кажете че е и ще мине с намаление.Един талон е за 5 човека и после си пазете билетите от Гардаленд, за да влезете с тях в Аквариума на цена от 5 евро. Много са любезни на касата обясняват всичко и са супер бързи, въпреки голямата лудница не се задържат големи големи опашки от чакащи.
Весело изкарване Simple Smile

# 342
  • София
  • Мнения: 864
Edna i Pepi много сте мили, благодаря за разяснението:)

# 343
  • Варна
  • Мнения: 485
Споделям пресни впечатления за Леголенд, Гюнцбург и за Европапарк:
В Леголенд влязохме с ваучер от зърнените закуски. За цялото семейство (2 деца, 2 възрастни) излезе 89,5 евро. Скоростното им влакче, което се намира от входа вдясно е много натоварено. Когато отидохме в понеделник (09.07.18) в 15 следобед времето за чакане там беше 50 минути, затова се отказахме. Минахме малко по кусно - към 18,30, отново беше 45 минути чакане. Точно пред това влакче има водни атракции, заради които е нужно да носите поне още един кат дрехи за децата. Към 15,20 се качихме на AQUAZONE WAVE RACERS  след чакане от 15 мин - водна въртележка, която те ускорява като навиваш и отпускаш една верига. После към 15,50 след не повече от 20-ина минути чакане се качихме LEGO® NINJAGO® THE RIDE . Много интересно закрито интерактивно влакче, където се биеш с някакви жиужицута като им хвърляш огнени топки. Към 16,30 след 30-35 минути чакане се качихме JUNGLE X-PEDITION. Интересно водно влакче, в което пътуваш на заден, а след това те засилват по нанадолнище и излизаш целия мокър, ако имаш късмет Simple Smile. Към 17,10 часа без никакво чакане се качихме на TEMPLE X-PEDITION. Закрито влакче в което стреляш по мишени с лазерен лъч. Към 17,30 се отправихме към FIRE DRAGON. Там чакахме около 15 минути. В 18,00 часа се качихме на FLYING NINJAGO®, което за мен беше най-екстремното, защото, освен че те върти в кръг и те ускорява, можеш посредством едни перки да се въртиш и около собствената си ос. Също не чакахме дълго - около 15-ина минути. Имахме малко време, затова повторихме  LEGO® NINJAGO® THE RIDE, без никакво чакане и разгледахме градовете от лего и си направихме снимки. Ако имате повече време, можете сами да си построите модел от лего, но ние не се възползвахме от тази атракция.

Европапарк в отделен пост....

# 344
  • Варна
  • Мнения: 485
Европапарк:
На 10.07. (вторник) посетихме всичко планувано, че дори имахме време и да повторим, а дъщеря ми и потрети най-екстремните влакчета.
Тук ще дам само някои ценни напътствия (имам много подробен план, така че, който се интересува мога да го пратя на лични.)
1. Деца до 12 години на рождения си ден влизат безплатно. Такъв беше нашият случай с голямата щерка. Само трябва да отиде на информация вдясно от входа и да си представи паспорта - издават и безплатен билет.
2. Ако спите в Руст, повечето места за настаняване дават билет за безплатен паркинг и за малко подаръче, което също се взима от това гише информация. Ние получихме смути чаша с логото на парка.
3. Отидете по-рано от 9,00 часа. Понякога паркът отваря по-рано, какъвто беше нашият случай. Влязохе в 8,30, вместо в 9,00 и все още нямаше много хора.
4. При влизането си веднага завийте наляво и посетете Волетариума. Ако желаете вземете си Time Ticket, за да повторите в определен час, написан на билета. Това е нещо като 8Д, където се чувстваш като на парапланер.
5. След волетариума вземете експреса от Александер плац и слезте на Испания. Там са другите две екстремни влакчета. (това направихме по препоръка на някой от този форум и сме благодарни). Така вървяхме срущу тълпата и чакахме по-малко.
Никъде не сме чакали повече от 35 минути.
Препоръчвам на всеки да заведе децата си там. Това е емно прекрасно изживяване за търсачи на силни усещания и не само...

Общи условия

Активация на акаунт