173-то Немско Бюро Справки - Google тук е мръсна дума

  • 45 737
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 69
Веч, никъде не се плаща на митничарите...той ще има документи,които трябва да показва на митниците(евентуално) и транзитни номера, след като стигне в Бг, отива в КАТ и толкоз.
Мюнхен- Залцбург(винетка, плюс 2 тунела)- Любляна (винетка)-Загреб( пътни такси)- Белград(пътни такси)- София.
Принципно няма уловки, пътува се много спокойно.
Описаният маршрут е скъп, но бърз:
Винетка Австрия - 8,00 Евро
Тунел Залцбург - 10,00 Евро
Караванкен тунел - 6,50 Евро
Винетка Словения - 7,50 Евро
Такси Хърватско ~ 100 HRK (14 Евро)
Такси Сърбия - 3+6,50 Евро

Алтернативен(евтин, но с около два часа повече) маршрут: Мюнхен-Линц-Будапеща-Белград-София.
Винетка Австрия - 8,00 Евро
Винетка Унгария - 2 975 HUF (~10 Евро)
Такси в Сърбия - 3+2,50+6,50 Евро

Към Stern: за децата има DVD за монтаж в кола, с които пътуването за малките било приятно. Това е мнение на хора, които използват такава техника.

# 736
  • Мнения: 80
Тази година пътуването ни беше точно 12 часа от Мю до Бг границата ни със Сърбия, и от там до Варна беше голямото пътуване по разбития път над Стара планина, направо  още толкова. Нашите деца са сравнително големи, но спираме доста често в рамките на нормалното, за хапване , почивка, сладолед. Съществуват куп занимателни словесни или други игри, които идеално пасват за пътуване. На нас много ни помагат и тези електроники ПСП, и МП3 - които повечето нехаресвате, по една или друга причина. Пътуването ни от Мю за Варна е дълго, но и забавно. Към края сме вече малко изнервени разбира се. Ние сме пътували доста и преди и навика си казва думата.

# 737
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 666
При нас тръгването от доста време е привечер, така че те гледат малко телевизия в колата, докато им се приспи и заспиват. Съня трае до сутринта, обикновено вече след като сме минали по-голямата част от пътя. През останалото време гледат тв, играем на разни игри, занимаваме се, е, като се налага спираме. Но ние друга алтернатива нямаме, в началото на лятото билети до София за 4-мата отиване и връщане бяха 2000 евро, за тия пари с колата ще идем 5 пъти, да не говорим, че моя мъж е от Варна, аз от Търново и трябва кола на място, няма как иначе да стане.

# 738
  • Германия
  • Мнения: 327
Телевизията в колата е интересна идея,не се бях сетила за това.
Утре имам термин в арбайтсамта,стискайте ми палци.
В нашия град всички улици са разкопани и се ремонтират усилено,кошмар е да се кара кола,дано не стане някоя издънка и стигна навреме,че в 8 часа сутринта трябва да съм там.

# 739
  • Мнения: 1 687
Ние минаваме през Унгария. Според мен ( 100 километра повече са по нашия маршрут) не си струва минаването на още една граница дори и да е по дълго отгоре. Пътували сме и сме чакали по 7 часа на граница, е тогава детето полудява. В другите случи сме тръгвали вечер към 9, последните няколко пъти към 3 през ноща ( за сега най спокойно) и последния в 5.30 като спряхме на Кечкемет и преспахме. На обратно ако нямаше спиране на границата щяхме да сме в Германия към 22.00-23.00 часът като сутринта тръгнахме в 6.00 на 50 километра от Стара Загора. Моето дете чете книжки, слуша музика, гледа филмчета и рисува. Понякога прави снимки. Спирахме на около 3-4 часа, защото не й беше добре.
Щерн, успех.

# 740
  • Мнения: 0
За пътуването със кола е по-добре.Ние за първа година пътувахме с кола приблизително 2500 км. Детето беше малко, на едно место не искаше да стои и се съклети са.Но вчера си взехме ДВД за кола за 25-30 е .-на промоция от сега се подготвяме за дългото пътуване което ни предстой

# 741
  • Мнения: 494
Верджи,откъде го взехте толкова изгодно?И ние сме решили да взимаме,4е пътуването на нас с нашето шило е някакъв кошмар Confused

# 742
  • Мнения: 0
Верджи,откъде го взехте толкова изгодно?И ние сме решили да взимаме,4е пътуването на нас с нашето шило е някакъв кошмар Confused
От кауфланд беше на намаление половин цена 29,95 евро
На него съм решила да кача всички детски където гледа( ну,пагари, маша и медведев)

# 743
  • Мнения: 494
Благодаря ти  bouquet Доста изгодна сделка!Жалко,4е нямаме наблизо Кауфланд!

# 744
  • Мнения: 3 880
Благодаря ти  bouquet Доста изгодна сделка!Жалко,4е нямаме наблизо Кауфланд!

Maра, виж в ибей, и там има доста изгодни втора ръка. Аз пролетта взех от там такова за 40Е, почти ново беше (в магазина същото е 150). Много хубава работа ни върши. Ние не пътуваме толкова далече, но миналия месец имахме един пробег от 700км, не разбрахме, че има дете отзад Blush Laughing Изгледа 2-3 филма, поспа и ние пристигнахме. Иначе беше винаги едно мрънкане...

# 745
  • Мнения: 494
Ооо,ще погледна разбира се  Grinning Аз съм супер фенка на ибей,особено откакто въведоха пейпал,си е направо удоволствие да пазарува 4овек!(Само за последните три месеца попадам на измамници,които си прибират пари4ките,но не забравят да пращат стоката и добре,4е е пейпала,4е като 4ета тея хорица  с преводите,как се жалват...)
 Ина4е аз  следя двд-тата отвреме навреме,но и там хубавите си държат цена!


# 746
  • Мнения: 11 314
Дами, местим катуна!
нова тема - 174 епизод

Общи условия

Активация на акаунт