Любители на кучета - 30!

  • 71 587
  • 754
  •   3
Отговори
# 180
  • Мнения: 8 163
Фея, просто страхотни неща пишеш, радвам се да ви чета хора  Hug
Hug

Гледам, че пишеш за качеството на храната от Канада. Не знам защо, но при сравнение на един и същ продукт, произведен в северна Америка и в Европа, обикновено тукашните продукти водят. Предполагам, че тук има по-строги закони за качеството и неговия контрол. А и пазарът е доста по-голям и конкурентен, така че производителите се стараят повече. На всичкото отгоре цената на основните продукти спрямо годишния доход е много по-приемлива, отколкото в Европа. А ценообразуването в БГ за мен си остава мистерия: как цената от $1.52 тук стига до $18.00 в БГ и защо въпросният продукт се купува, щом има аналогични и по-евтини на БГ пазар?

***

Вчера довлякох поредните близо 20 кг телешка карантия. Само черният дроб беше над 10 кила. Докато нарежа всичко, от ножицата за месо ми се образува мехур на средния пръст   Crazy Но пък имах щастливо куче - за вечеря яде черен и бял дроб, трахея, костен мозък и локва телешка кръв.

Днес пък на Беро му е ред и му се пада да бъде ресан и подкастрян, да му се режат ноктите, да му се чистят ушите... Да се хващам, че то си е час работа.

# 181
  • Мнения: 2 286
Тази малка красавица си търси дом. Споделете, моля!     Hug
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=3973443892628&set=a.3 … ype=1&theater


Не ми се отваря...

# 182
  • Мнения: 28
Гледам, че пишеш за качеството на храната от Канада. Не знам защо, но при сравнение на един и същ продукт, произведен в северна Америка и в Европа, обикновено тукашните продукти водят. Предполагам, че тук има по-строги закони за качеството и неговия контрол. А и пазарът е доста по-голям и конкурентен, така че производителите се стараят повече. На всичкото отгоре цената на основните продукти спрямо годишния доход е много по-приемлива, отколкото в Европа. А ценообразуването в БГ за мен си остава мистерия: как цената от $1.52 тук стига до $18.00 в БГ и защо въпросният продукт се купува, щом има аналогични и по-евтини на БГ пазар?

Да, не съм съгласна за качеството. Ето как стоят нещата - купувам си риба тон (в консервите, една и съща фирма за Италия и за БГ пазара) - няма нищо общо. Там оооооохххх ямиии като пастет в кутиите  Laughing, тука се излъгахме да вземем, прилича на повръщано от риба тон..  ooooh!
 
Та и за Акана същото. Произвежда се единствено и само в Канада, от там доставят и нямат филиали в Европа, фабрики.. Та съм сигурна, че качеството се контролира много по-добре и по-лесно. Основно протеин, без наситени въглехидрати както е в повечето храни на нашият пазар. Кученце ги обожава  (той си е гладник, де..  Mr. Green) но разликата е огромна.

# 183
  • Мнения: 372
Тази малка красавица си търси дом. Споделете, моля!     Hug
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=3973443892628&set=a.3 … ype=1&theater


Не ми се отваря...

Не разбирам защо, но линкът е изчезнал от профила ми, а и от ФБ страницата, от която беше подаден постът:
http://www.facebook.com/BulgarianAnimalLiberation?ref=ts    newsm78

# 184
  • София
  • Мнения: 11 116
Върнах се! Не сте стигнали 50 страници, браво!  Laughing
Утре ще ви чета, че съм смъртно уморена...

# 185
  • Мнения: 8 163
Ей, Жгмъц, липсваше ни! Айде, от нас да мине, почини си първо :Р

# 186
  • Мнения: 654
Върнах се! Не сте стигнали 50 страници, браво!  Laughing
Утре ще ви чета, че съм смъртно уморена...

Аз те следвах,  Laughing прекрасни снимки.

# 187
  • Мнения: 11 338
Върнах се! Не сте стигнали 50 страници, браво!  Laughing
Утре ще ви чета, че съм смъртно уморена...

Аз те следвах,  Laughing прекрасни снимки.

ААААА не е честно  Joy
Добре дошла жгмъц  Hug

# 188
  • Мнения: 313
Привееет Stop Laughing
Bertichka-с леко закъснение да ви е честит празника,още дъълги години да се грижите с любов за клиентите си Hug  bouquet  bouquet
жгмъц-добре сте се завърнали Hugайде разказвай,трябва да си си починала вече Wink Mr. Green
Гледам, че пишеш за качеството на храната от Канада. Не знам защо, но при сравнение на един и същ продукт, произведен в северна Америка и в Европа, обикновено тукашните продукти водят. Предполагам, че тук има по-строги закони за качеството и неговия контрол. А и пазарът е доста по-голям и конкурентен, така че производителите се стараят повече. На всичкото отгоре цената на основните продукти спрямо годишния доход е много по-приемлива, отколкото в Европа. А ценообразуването в БГ за мен си остава мистерия: как цената от $1.52 тук стига до $18.00 в БГ и защо въпросният продукт се купува, щом има аналогични и по-евтини на БГ пазар?
Ох,то за какъвто и вид стока да се хванеш важи това правило,че на стоките за износ качеството е по-ниско,еле пък да не говорим за тези за бг ooooh! ooooh!И наистина е мистерия не само ценообразуването в нашата мила страница,ами и това как все още издържаме на всичко,което се случва тук ooooh!трябва да сме наистина много здрав народ,но тъп и мнооого търпелив Naughty
Сега малко за нас-събота и неделя куч доста потърча с детето,добре си съжителстват двечките Mr. GreenМалката обяче много я командва,а куч слуша,чат пат не е съгласна и приръмжава,но бързо бива скастрена,а на детето обяснено кое и защо не бива да прави GrinningМалката като грабне играчките на кучката и почва да вика саени,саени-което значи седни hahahaи нашата сяда и чинно си чака хвърлянето на играчките,като се чуди коя по-напред да лапне GrinningБлижат се,хранят се,абе щуросване на пълни обороти.Дори малката фрасна мъжо с кучешката играчка в окото,та накрая беше забранено хвърлянето вкъщи.Малката пък взе да му философства.Аз седя и слушам и не знам да се смея ли,да се скарам ли Mr. GreenАбе в дом с животинка винаги е интересно Mr. Green

Последна редакция: пн, 03 сеп 2012, 12:41 от нова мама84

# 189
  • Мнения: 382
Здравейте, момичета Hug
нова мама84, много идилична картинка описваш Heart Eyes и като каже някой, че детето не бивало да расте с куче #Crazy Ама то какви ли не глупости ни се набиват в главите ooooh!
Bertichka и от мен честит празник  bouquet Понеже не съм запозната на какво точно му чествате рождения ден Blush

Ние вчера ходихме пак за инжекция Ивермектин и се оказа, че принцеса Чарити вече е 12кг Shocked За 1 месец е качила почти 1 кг. Май ще трябва скоро да я водя на консултация да не стане някое кюфтенце Laughing  Говорихме с вета за крака й и куцането. И то каква я мислих аз, каква стана тя. ooooh! Според него тя винаги ще куца понеже задната й лапичка е зараснала деформирана от травмата Sad И честно да ви кажа малко ме доядя на хората от приюта + д-р Х (няма да му казвам името, че е един от най-известните в ЦВК). Когато взехме Чарити от Богров ни казаха да й правим един упражнения и че с времето тя ще свикне да си стъпва на крачето. После я водихме на контролен в ЦВК и оттам ни казаха, че тазът й бил ОК, а крачето щяло да се подобри. За момента не сметнаха за нужно да й правят снимки и тн, защото била малка и можело да се появят проблеми с таза евентуално при израстването й и да сме отишли след месец, 2 за снимка евентуално. Но д-р Х тогава каза, че всичко е зараснало видимо много добре. Повече в ЦВК не сме я водили,но сега като ходим на другото място съвсем логично ни обясни вета, че тя няма как да стъпва добре на крака при положение , че лапата й е зараснала накриво, което е очевидно. И сега се чудя на кой да се сърдя. На хората от приюта, че не са я оперирали , когато е трябвало, а само са изрязали каквото е било некрозирало и даже не са я гипсирали, понеже била малка и щяло да й мине лесно и без гипс. На д-р Х от ЦВК, че не ме посъветва да я оперираме тогава или на себе си, че съм една патка, която гледа кучето, че куца откакто го познавам и явно съм се надявала от само себе си да се оправи ooooh! Така или иначе сега няма да я оперираме, защото просто не искам да й причинявам поредния възстановителен процес , а и не съм питала док изобщо има ли смисъл. Та тя вероятно цял живот ще си куца. Честно много ми е кофти, че явно е можело да направя нещо, а не съм и не съм знаела , че трябва Tired

На хората от Богров не мога да се сърдя, защото те правят всичко по силите си, за да спасят пострадали животни и надали им е до някакви "дребни козметични проблеми" като куцане и тн.

# 190
  • Мнения: 224
Здравейте, момичета Hug
Честно много ми е кофти, че явно е можело да направя нещо, а не съм и не съм знаела , че трябва Tired
На хората от Богров не мога да се сърдя, защото те правят всичко по силите си, за да спасят пострадали животни и надали им е до някакви "дребни козметични проблеми" като куцане и тн.

Не се сърди на себе си и не се обръщай назад, Leisi_bb . Попитай вет. какво можеш да направиш за поддържане на ставите на Чарити и не забравяй, че благодарение на вас, бялата приказка е една щастлива кучинка. Hug

# 191
  • София
  • Мнения: 235
Здравейте, чета ви от време на време и мисля да се присъединя ако ме приемете Simple Smile
Имам един въпрос относно хотелите за море и планина къде според вас ще ни приемат по - голямо куче среден размер ето това - http://prikachi.com/images.php?images/841/5220841C.jpg
и според вас е подходящо и със бебе ? Много ще съм ви благодарна ако ми кажете, много ми е жал за Шарки като го оставям в София , където мога го взимам но досега на море не е ходил а е на 10 години вече....а сега и малко го пренебрегвам от както се роди бебо... Cry
http://prikachi.com/images.php?images/844/5220844b.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/848/5220848P.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/846/5220846j.jpg

# 192
  • Мнения: 372
Милата Чарити!   Confused   Голяяяма прегръдка!    Hug

# 193
  • Мнения: 3 118
Ей, много ви обичам!  Hug
Всички вие, които се грижите за животинките да са добре и ги обичате! Да ви се връща добрината многократно!  Praynig

# 194
  • Мнения: 8 163
Лейси, права е Марта. Не се сърди на никого. Нито пък се самообвинявай. Станалото - станало. Има толкова много кучета, които не просто накуцват, а крак или два нямат и пак живеят пълноценно. До такава степен, че както казва Сизър "сигурно мисли, че другите кучета имат един излишен крак"  Laughing

Нещо повече: за разлика от хората, останалите кучета няма да съжаляват Чари, няма да я мислят за инвалид, нито пък ще й се подиграват.

За нея, щом не я боли, всичко е наред. Важното е да даваш обичта, спокойствието и сигурността, от които кучинка има нужда.

***

Моето добиче пък до такава степен не оспорва позицията ми на алфа по време на разходки, че дори да му се ака, не спира. Ето, например, тази случка.

Както обикновено когато излизаме, първо пуснах Беро да пишка и ака. Той направи две малки акънца и се изправи. Аз реших, че е приключил, защото той си се върна при мен. Сложих повода и тръгнахме. Беро винаги се старае да ходи с моята скорост, като главата му е до коляното ми. Ходя си аз, а по едно време главата му се изнася малко пО зад коляното ми. Ама кучето си ходи, не спира. Е, нанагорнище беше; сигурно се поозорва, решавам. И продължаваме. Главата на Беро се изравни с коляното ми. После пак изостана. И аз реших да проверя дали всичко е наред. Обръщам се да го погледна, а той се понадупил и ака, ходейки и продължавайки да се опитва да спазва темпото ми.

Връщахме се да събираме акитата, разбира се. Ама, душата, даже и за такова нещо няма да ме дръпне да спрем  Heart Eyes

Последна редакция: пн, 03 сеп 2012, 16:26 от Фея Кръстница

Общи условия

Активация на акаунт