Любители на кучета - 30!

  • 71 561
  • 754
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 372
GENTIL, добре сте дошли!     Hug
Четох аз за вашите изживявания с новия член на семейството.   Wink
Само хубави моменти ви желая!      bouquet

Днес минахме и накупихме за Ая и Тара разни вкусотии - пилешки шийки, воденички, дробчета.
Уж за хора се продават(поне последните две, де), пък бяха едни такива непочистени...   Sick
Както и да е, измих ги, нарязах, сготвих с ориз и морков.
Животните вече се наплюскаха и заспаха.    Laughing

# 241
  • Мнения: 972
Здравейте!
От два дни семейството ни нарастна с още един члан. Освен трите си деца,сега ще отглеждаме и кученце.За сега е кученце,но се очертава да стане доста големичко зверчето ме със зверче! Laughing
Та, имаме си лабрадорче на два месеца.Страхотно животинче! Дружелюбно,игриво калпазанче,което ни грабна сърцата от пръв поглед!
Живеем в къща с двор. Вчера и днес се разиграват такива щури игри ,че имам чувството че не кученце,а цяла детска градина имам в двора си...
Но...Незнам нищо за отглеждането на тези животинки.Това е първото ни куче. Винаги сме искали ,но все го отлагахме във времето предвид това,че сме доста заети хора.
Исках да попитам тези от вас,които имат такива кучета,а и не само,как да го храним например.
Купихме му ранулки Pedigri junior и още някакви,които са със пилешко месо и зеленчуци.
Бъртън тежи около 5 кг . На пакета с храна пише,че трябва да се храни три пъти на ден с по 110 гр на хранене.На мен това ми се струва съвсем малко ,като гледам с каква скорост го излапва,но щом така пише-значи така трябва. Споделете и ме посъветвайте,моля!
До сега са му правени две ваксини,а в събота ще ходим при ветиринаря за третата. Тогава ще му задам куп въпроси,но сега очаквам вашата помощ и съвети!
Благодаря ви предварително за всяко споделено мнение!  bouquet

п.п.Забравих да напиша,че момчето ни се казва Бевър.Незнам какво означава,но децата така решиха! Laughing

Последна редакция: ср, 05 сеп 2012, 19:35 от Сисссс

# 242
  • Мнения: 8 163
Добре заварили!
Феята ме покани и аз реших да се присъединя....
Ще сте ми нужни и във весели, и в трудни мигове Hug
Страшно се радвам, че дойде при нас! Да сте живи и здрави с мъжа ти, че приютихте бездомната булончица и я дарявате с толкова много обич!

Сисссс, аз съвет за гранулите не мога да ти дам, защото моят бобтейл е само на сурова храна. Има други момичета с лабрадори и съм сигурна, че скоро ще получиш правилен отговор.

Ще видите и двете, сформирали сме си чудесна, сплотена "глутница". Надявам се и вие да се чувствате комфортно сред нас.

# 243
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Добре дошли!
Сиссс,според мен кученце на 2 месеца трябва да се храни по-начесто от 3 пъти дневно.
С гранулите е най-лесно,затова са предпочитани от много.Но ако имаш поне малко време,поразучи за другите варианти - имам пред вид храненето със сурови храни (BARF ли се казваше,Фея?).
Феята знае  много  по въпроса и ако решиш да отглеждаш кученцето  си по този начин съм сигурна, че много ще ти помогне.
Педигри не знам с какво качество са,попитай доктора  и за комбинирани витамини за такова бързо израстващо куче като лабрадорче,мисля че си трябват.Например SA-37.

# 244
  • Мнения: 8 163
Добре дошли!
Сиссс,според мен кученце на 2 месеца трябва да се храни по-начесто от 3 пъти дневно.
С гранулите е най-лесно,затова са предпочитани от много.Но ако имаш поне малко време,поразучи за другите варианти - имам пред вид храненето със сурови храни (BARF ли се казваше,Фея?).
Феята знае  много  по въпроса и ако решиш да отглеждаш кученцето  си по този начин съм сигурна, че много ще ти помогне.
Педигри не знам с какво качество са,попитай доктора  и за комбинирани витамини за такова бързо израстващо куче като лабрадорче,мисля че си трябват.Например SA-37.
Да, точно така, BARF (Biologically Appropriate Raw Food) се казва. Разбира се, че ще помогна. И не само с това. Нали затуй сме тука - да се радваме взаимно на кучетата си и да си помагаме, когато е нужно  Hug

# 245
  • Мнения: 972
Добре дошли!
Сиссс,според мен кученце на 2 месеца трябва да се храни по-начесто от 3 пъти дневно.
С гранулите е най-лесно,затова са предпочитани от много.Но ако имаш поне малко време,поразучи за другите варианти - имам пред вид храненето със сурови храни (BARF ли се казваше,Фея?).
Феята знае  много  по въпроса и ако решиш да отглеждаш кученцето  си по този начин съм сигурна, че много ще ти помогне.
Педигри не знам с какво качество са,попитай доктора  и за комбинирани витамини за такова бързо израстващо куче като лабрадорче,мисля че си трябват.Например SA-37.

Точно за храненето  BARF чета в момента.
Все си мисля,че трябва да полагам повече грижи за храненето на животинчето,а не просто да му мятам гранули в купата.това е като да си храня семейството само с полуфабрикати! Laughing
Оформили сте отлично първата страница и сега съм се заела да изчета всичко. И с ваша помощ и помощта на ветеринаря мисля,че ще се справим! Все пак желанието е важно нали!
Сега ще ви кажа нещо и може да ми се смеете,но ...Едва от два дена Бевър е вкъщи,а като се опитвам да се присетя за нещо от преди тези два дни,все и той присъства в спомена ми/във времето когато въобще не е бил при нас!/. Сякаш винаги си е бил тук! Laughing

п.п.Два пъти го изписвам като Бъртън,а не Бевър,както всъщност е името му! Blush Сигурно защото аз предложих Бъртън,но не ми го приеха!

Последна редакция: ср, 05 сеп 2012, 19:37 от Сисссс

# 246
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Паднала си в капана,готова си му,вързана в кърпа.
Не изпуЩай шефското място,да не съжаляваш после,хахаха.
А,и тук е забранено да се пише без приложен снимков материал - данък се нарича.Хайде,вземай фотоапарата,че имаш вече 2-3 поста и трябва да наваксваш.

# 247
  • Мнения: 8 163
Сисссс, дано ветеринарят ви е с по-широко скроено мислене, че има такива, дето без да знаят нищо за BARF заклеймяват този метод на хранене.

Права е Кукумявката, имаш неиздължени данъци   Wink

А домашните любимци са си такива: бързо-бързо се промъкват в сърцето и душата ни  Heart Eyes  Няма спасение, всичките сме в кюпа! В тази тема сме не само с кучета, но и с котки, зайчета, пък някои с гущер и с тарантула  Mr. Green

# 248
  • Мнения: 972
Паднала си в капана,готова си му,вързана в кърпа.
Не изпуЩай шефското място,да не съжаляваш после,хахаха.
А,и тук е забранено да се пише без приложен снимков материал - данък се нарича.Хайде,вземай фотоапарата,че имаш вече 2-3 поста и трябва да наваксваш.

Абсолютно вярно,че съм паднала в капана! Laughing И днес цял ден разказвам наляво и надясно за него! Дори малко намразих една колежка,която ми каза "А бе каквото и да ми обясняваш,аз животни не мога да търпя!" Идваше ми да я плесна... Mr. Green

И веднага се поправям и представям първите снимки на Бевър /а не Бъртън! Mr. Green/
http://sisko77.snimka.bg/animals/bev-r.699393

# 249
  • Мнения: 224
Бевър /а не Бъртън!/ е фантастичен! Сисссс, добре дошли! Hug
И друг път си плащайте "данъка" навреме,`щото лихви ще искаме! Grinning

GENTIL, много се радвам, че дойде при нас с малката бяла прелест. Четох темата.
Мила, за мен е цяло щастие, че има хора като теб и семейството ти!  bouquet
(За " снимковия данък" да ти напомня. WinkПокани и другите момичета от твоята тема тук, ако искаш.)


За гранулите
- те се разтварят в коремчето на лабчо и увеличават обема си, а бебетата са лакоми същества с огроооми молещи за храна очи! Много е лесно "мама" да се изкуши и да увеличи дозата. Не трябва, защото предозирането е опасно също толкова, колкото и недохранването на подрастващото куче.
За вида на хранене - готвено, гранули или суровоядство - всеки решава сам, само не сменяйте често нито вида гранули, нито типа хранене. Може да се разстрои стомахчето.
За протокола - ние сме на гранули+готвено(специално за кучето - без сол и подправки; варено или печено).

И аз съм тук, за да се уча и помагам, с каквото мога! Heart Eyes
Моят дребосък праща поздрави на виртуалната си глутница!

Последна редакция: ср, 05 сеп 2012, 21:38 от marta1

# 250
  • Мнения: 972
Искам да благодаря за топлото посрещане!  bouquet
До сега четох ли четох! Но,ясно е,че ще се учим в движение! То същото както при бебетата-те сами ни подсказват кога и какво искат! А аз все пак съм отгледала три ! Wink
Избрахме си ветеринаря по препоръка на мои приятели.Млад човек е и се надявам да е от хората които не спират да се усъваршенстват в професията,или по-точно в призванието си! защото да си ветеринар би трябвало  по-скоро да е призвание! Така мисля! Laughing
Ще се отчитам всеки път,когато има с какво.А то ще бъде честичко-предчувствам го! Laughing
И данъците редовно ще си плащам! Wink
Сега пожелавам лека и прохладна вечер на цялата глутница! Hug

# 251
  • Мнения: 2 286
Сис, GENTIL, добре дошли сред нас Hug .

Сис, невероятно сладко създание Heart Eyes .

GENTIL, как се казва вашата сладурана? Лора ли остана? Много мила и трогателна история!

Дратхара, който е на нашата полянка сам си избрал собствениците. Някой нещастник го е изгонил и той скитал сам, уплашен и недохранен и една много мила млада двойка го прибрала. Като започнаха да го разхождат беше толкова мършав гОркия... А сега да го видите каква е хала. А толкова добър и любвеобилен! Според тях е бил доста бит и малтретиран, защото е бил много наплашен и страхлив... Сега обаче, е толкова ведър и игрив Heart Eyes .

А моят кокер си има две обожателки - момиченца на 5 и 10г. Такава луда игра правят. Днес му бяха подготвли една пръчка със закачена играчка Laughing . Такова тичане и гонене - като го прибера, само го мия, пие вода, яде и веднага заспива Crazy . Тази вечер малко по-късно излязохме и баща им вика, че доста са ни чакали (те имат Йорки) и малката по едно време започнала да вика "Едиии, къде сиии? Елаааа!" Joy . Сладки душички Heart Eyes

# 252
  • София
  • Мнения: 11 116
Красавец е Бевър! И с този поглед как да му устоиш...  Heart Eyes

Педигри не е особено качествена храна. Ако ще се храни с гранули избери някаква по-добра,
за да си набавя нужните вещества за растежа.
Моята голдънка никога не е хрупала калций, единствено витамини за козина. Храня с гранули
предимно, от време на време и давам рибка (цаца) обожава я. Heart Eyes

GENTIL, добре дошла! Hug

# 253
  • Мнения: 8 163
Айдеее, Жмъц пак почна да ме мъчи. Тоя път с цаца. Жена, спри се бре! И аз обожавам цаца, ама я ме виж, от 8 години не съм хапвала. Тука тая риба я няма. Да знаеш, заради теб като се прибера, ще си изпраскам дневната тренировка и мятам риба в тиганЯ.

***

Хейли, Дратхара е попаднал на Хора. Аз тва не го разбирам: защо някой ще вземе домашен любимец, за да го изхвърли после на улицата?  #Cussing out

Много е сладка историята с двете обожателки на Еди. Ама ти си знаеш, че и аз съм му вдигнала мерника отдавна. Само разстоянието ми пречи.

# 254
  • София
  • Мнения: 11 116
Фея, куч я хапва сурова.  Sick  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт