Любители на кучета - 30!

  • 71 560
  • 754
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 2 286
Мушинка, голям сладур е Бари. За номерата - трябва ти шепа лакомства - наградки, малко свободно време и много желание да се занимаваш с обучението на куч. Всичко в ежедневието ви може да го обърнете на обучение.

Марта, много трогателна тебела Heart Eyes .

Pandora, бедното създание... Heart Eyes

Джентил, бульон се има впредвид ако си варила пиле, телешко или зеленчуци, но без сол и подправки. Можеш спокойно да си ги киснеш във вода, ако е гореща ще се накиснат по-бързо, но трябва да чакаш да изстине, ако е студена им отнема повече време. Но средно 20-30мин. Може да слагаш повече вода, за да стане малко бульонче, Еди много обича да пие.

А за количеството гранули- най-правилно е да се види на опаковката на храната.

# 361
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
ateto, аз до колкото знам булонките са една от породите , които не се скубят . Вероятно затова сега ти се вижда доста , но свиквай  Mr. Green Пролетта и есента наистина е най-ужасното скубане, иначе си е целогодишно като цяло  Peace
Значи да се стягам за поредното чистене...ще свикна. Благодаря Vikssito за успокоението Grinning

# 362
  • Мнения: 382
Добро утро, момичета Hug
Пандора, Соло изглежда супер Heart Eyes Разбира се има огромна разлика и ако нямаше, то просто няма смисъл от всички грижи, които полагате за него. Виждам, че се гордееш с напредъка ви, но без да имам цел да се заяждам, нека не се превръщаме ние осиновителите на бездомни кучета в един вид великите стопани, които сме спасили горките животинчета Peace Дано не се обидиш, че го казвам   Peace
marta1, благодаря за това, което си написала. Аз взех куче от Богров, защото исках по-голямо куче,а не бебе, а то в случая вървеше с всички екстри - ваксини, кастрация, паспорт, чип и тн. Да, водеше ме благородния мотив да съчетая желанията си с това да направя нещо добро, но не смятам, че да осиновиш куче е нещо повече от това да го купиш или получиш по друг начин. Разлика има само в породата и цената Peace

Дами, снощи се втрещих Shocked Галя си принцеса Чарити по коремчето и намирам бълха ooooh! Направо ми призля. Не защото не съм виждала бълхи, въшки и тн, но си мислех, че Адвантикса е ефективен. Предполагам, че ефектът му е отшумял по-бързо, защото се налага всеки ден по 2 пъти на ден да я мия понеже се прибираме от поляната цялата в лиги и кал Rolling Eyes И не мога да я оставя такава мърлява, още повече заради този бял цвят. Сега ще взимам и каишка. Сложих й снощи втората половина Адвантикс. Предполагам няма да й дойде в повече, понеже първата доза я сложих преди около 20 дни.  И сега се чудя кога да я обезпаразитя външно пак newsm78 Обикновено датата й е 20 число на месеца, но сега не знам тогава ли да я накапя или да броя снощното накапване за ново newsm78 Кажете , моля ви какво мислите вие? Че аз нали съм една гледачка на кучета голяма и все не мога да реша сама, сакън да не сбъркам Blush

# 363
  • София
  • Мнения: 2 217
Какви са резултатите от прегледа при ветеринара,GENTIL?

Вече сме напълно здрави! Simple Smile
Прегледаха я основно пак - дробове , сърце, зъбки, уши.....
Чудесно животинче е, момичета и момчета....Не мога да повярвам на късмета си това аристократично същество как попадна точно при нас.... Grinning
Свикна с нас, вече лае дори и пази къщата.....Оф, голяма радост ми е тя.....

Представям ви нашата принцеса Джуди - това са две току-що направени снимки....Хапнала е, играла и ходила навън - уморена.....
Правих много снимки с телефона и клипчета и не мога да ги кача в компа - като дойде тати ще помогне....

http://media.snimka.bg/s1/1056/028355457.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/1056/028355459.jpg?r=0

Последна редакция: нд, 09 сеп 2012, 11:24 от GENTIL

# 364
  • Мнения: 2 286
GENTIL, прелестна е! Дано дълги години да се радвате една на друга Heart Eyes

Лейси, мисля, че това е резултата от това, че си сложила  само 1/2 адвентикс. Вече няколко месеца не сме имали никакви проблеми, въпреки че играе и с улични кучета, които са бъкани с бълхи и кърлежи Peace .

# 365
  • Мнения: X
Leisi, гордостта ми е от това, че беше много зле с очето, не се знаеше как ще се развият нещата, беше недохранен, а сега се превръща в едно хубаво животинче. Той не е имал старта на гледано от майка си породисто кученце, с добри грижи, лекар, храна и т.н. Това ме прави горда, а не самият факт на осиновяване на бездомно куче. Аз по принцип харесвам повече не породисти кучета, така че, изобщо не съм се и замисляла. Не деля кучетата на породисти и не породисти.

Някой беше казвал за храната Equilibrio - хубава е много, аз давам такава и съм много доволна.

Соло има няколко разходки, основно на безопасни места, защото утре му е последната ваксина. Никога не върши нищо навън, чака да се прибере, за да си свърши работите. Освен това лае големи кучета  Shocked, отворкото му с отворко. А най-големият проблем ми е яденето на пръст - излишно е да казвам, че се сбогуваме с цветята, ама да не му стане нещо ме е страх.

GENTIL, браво на вас, за грижите и това,ч е си прибрахте кучето, да ви носи много радост.

# 366
  • Мнения: 972
Някакви отзиви за тази храна?

# 367
  • Мнения: 654
Освен това лае големи кучета  Shocked, отворкото му с отворко.
Просто се представя  Laughing от сега да го знаят.
Той ще стане прекрасен,имам пример при себе си.

# 368
  • Мнения: 555
Някакви отзиви за тази храна?

С Роял Канин спрях да храня 2-3 месеца след като си взех кучето. Смръдливо ако, смръдлива храна и никакви резултати за козина и цялостно състояние на кучето и всичко това за прекалено висока цена  Mr. Green Повечето магазини и ветове ще ти я препоръчат, защото са дистрибутори. Други хора ще ти кажат, че специализираните им храни са добри. Но лично за мен за тези цени има много по-качествени храни и като се сравни състава човек сам може да си направи сметката.
За мен най-добрите храни предлагани в БГ са Acana, Orijen, Eukanuba, Taste of the wild, Hils. Nutra Gold също не е лоша и е на добра цена.

# 369
  • Мнения: 972
С Роял Канин спрях да храня 2-3 месеца след като си взех кучето. Смръдливо ако, смръдлива храна и никакви резултати за козина и цялостно състояние на кучето и всичко това за прекалено висока цена  Mr. Green Повечето магазини и ветове ще ти я препоръчат, защото са дистрибутори. Други хора ще ти кажат, че специализираните им храни са добри. Но лично за мен за тези цени има много по-качествени храни и като се сравни състава човек сам може да си направи сметката.
За мен най-добрите храни предлагани в БГ са Acana, Orijen, Eukanuba, Taste of the wild, Hils. Nutra Gold също не е лоша и е на добра цена.

Препоръча ми я жената,от която взехме Бевър! Но исках да чуя и вашето мнение!
За сега имам един "ЗА" и един "Против" Laughing Очаквам още коментари макар че очаквам противоречиви такива! Peace
Когато питах ветеринаря за Equilibrio,той сбърчи нос и каза,че всеки има собствено си мнение за храните,но те,имаше предвид лекарите,знаят кое е най-доброто за кучетата! И съответно ми направи една презентация на храните,които той продава! Май ще сменям и ветеринаря и храната! Mr. Green

# 370
  • София
  • Мнения: 11 116
Добре дошли на новодошлите!  Hug
Страшни сладури видях, бебешките фотоси обаче ме размазаха.  Heart Eyes

Ние днес прибрахме жУвотното след месец и нещо взаимна почивка.  Laughing
Сега спи блажено. Малко е поразглезена от към хранене, ще има мъка, докато влезе в крак...

# 371
  • Варна
  • Мнения: 187
Нашият Тоби така ни изплаши.
Вчера по едно време като го гледам цялото му гъзе в кръв. Бързо при вет. Каза ,че го боляла аналната жлеза и си я отхапал. Сложи му две инжекции и някакъв михлем за сърбеж. Но постоянно пак се ближе, като му се скарам да спре и започва да му трепери устата. 

# 372
  • Мнения: 555
Препоръча ми я жената,от която взехме Бевър! Но исках да чуя и вашето мнение!
За сега имам един "ЗА" и един "Против" Laughing Очаквам още коментари макар че очаквам противоречиви такива! Peace
Когато питах ветеринаря за Equilibrio,той сбърчи нос и каза,че всеки има собствено си мнение за храните,но те,имаше предвид лекарите,знаят кое е най-доброто за кучетата! И съответно ми направи една презентация на храните,които той продава! Май ще сменям и ветеринаря и храната! Mr. Green
И аз доста съм разучавала и търсила и чела и тествала и какво ли не, докато не открия подходящата храна. Всяко куче има специфични нужни спрямо възрастта, породата и т.н.  Всеки ще ти каже, че най-добро е това, с което храни кучето си или това, от което има печалба  Peace
С проба ще стигнеш сама до изводите, които са ти нужни.
Аз лично за себе си след дълги сравнения и изчисления  разбрах, че хубавата храна има високо съдържание на протеини и омега 3 и 6 за хубава козина. Няма пепел (каквото и да е пепел, защото никъде не намерих обяснение) и зърнени култури!
Ако успея да намеря една таблица, в която са класирани в световен мащаб най-известните марки храни ще я покажа.
Само ще вметна, че РК изобщо не беше в класацията, а тя беше наистина голяма  Mr. Green
Докато Акана фигурираше сред първите редове.
Все пак важно е да се отбележи, че в Бг няма голям избор на качествени храни, но дори и малкото, които предлагат са по-добри като качество и цена от тези супер рекламираните Wink
Аз храних с РК само до 6тия месец и то само защото беше захранена с нея и знаех, че не е хубаво рязко да се сменя. Има схема за смяна на храната на малки кучета (мисля че важи и за големи с по-нежен стомах)
Първия ден се слага 75% стара храна 25% нова
Втория ден се слага 50 на 50 стара и нова
На третия се слага 75% нова и 25 от страта

Ако кучето няма проблеми през тези дни се приминава към новата храна на 4тия ден.
Сменяла съм доста храни. Резултата се вижда след първия месец. Става въпрос за козина, здравословно състояние, космопад и подобни. Иначе за стомашно чревни проблеми си личи още първата седмица ако нещо не е ок.
Малките кучета трябва да се хранят с добра, качествена  храна поне до 1вата година. Това не значи след това да се храни с боклуци де. Аз смесвах доста често гранулите с готвено, за да има баланс. Да не яде само сухо. За сега съм се спряла на Taste of the wild, защото и дава необходимото и най-важното за нас - не качва рязко килограми  wavey

# 373
  • Мнения: 372
Миличкият Тоби... Бързичко да оздравява!     Hug     Flowers Four Leaf Clover  Flowers Four Leaf Clover  Flowers Four Leaf Clover

Привет на новодошлите!     Hug    Нагледах се на разкошни сладури от снимките.   Heart Eyes

Днес на поляната си изкарахме страхотно.   Heart Eyes   6 човека, 6 кучета - 3 лабрадора и 3 пинчера - така сме се улучили.   Simple Smile  Понякога идват и 2 хъскита.
Всеки подмяташе пръчка, кучетата тичаха, гонеха се. Накрая се прибрахме уморени. Всички. И хората, и кучетата.
Покрай любимците си намерихме и нови приятели - още в началото на лятото. Даже излизахме на кръчма едната вечер, след дежурната разходка.     Party

# 374
  • Мнения: 80
Здравейте,
Някой с практически опит в отглеждането на източно-европейска  овчарка или поне немска овчарка да ме осветли за продължителността на живота им. В книгите е 14 години, но на практика как е.... Възможно ли е грижите при домашно отглеждане да удължат живота им или животът на свобода ги прави по-устойчиви.

Общи условия

Активация на акаунт