Любители на кучета - 30!

  • 71 806
  • 754
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 555
Получава се от това, че майка й е заета и няма време всеки ден да третира бебето със сребърна вода  Laughing
Шегата настрана - това става обикновено есента и зимата, когато задържа повече влага по гънките под очите и когато не се обърне внимание навреме се разпространява, както се вижда и по бузките.
Бързо минава ако всеки ден по 2-3 пъти се мие с памуче напоено със сребърна вода и специалните му там лосиони, но при мопсовете и други гункоподобни кучета това си е редовен проблем.
На нас по-големия ни проблем е шушулчето. Беше направо кошмарно тези 2 дни да се валя там по пясъците и тревите ooooh! После шушито и се зацапва много и където оседне пуска кафеви петънца. И много лесно се възпалява. Като беше хванала стафилококи вета каза, че вулвата и е някак по-отворена и това я предразполага към инфекции.
Ама вече не знам какво да я правя. Мия я с интимен гел след разходка. Забърсвам с памуче със сребърна вода, за да подсуши и дезинфекцира и пак след няколко дни седене по пясъците и тревите става същата работа. Не знам при други кучета има ли го тоя проблем. Направо понякога ми идва да и сложа гащи  като ще я пускам да се валя по тревите и пръстта Joy

# 436
  • Мнения: 967
Нашите ветове промиват с много лек разтвор на калиев перманганат като се възпали, на секундата изчезва, ние така пишоната третираме  Embarassed! Много е ефективно и при хора - хихи! А при детенцето по телцето - памуче с калиев перманганат и SOS спрея с алое вера на LR! Добро мазило е за гънките и "Родопско чудо", ама за куч е много мазно, въпреки че действа дълготрайно! Изобщо мен да ме питате по обриви и дерматити, спец съм!
Бертичка, прекрасна ти е принцеската - цун по муцун от Мърфи, той обожава мопсове!

# 437
  • Мнения: 555
Rila , благодаря. Аз приемам целувката от Мърфи, защото Бери не обича кучета Laughing Особено такива, които искат да и душат скъпоценното дупе Joy
На нас родопското чудо ни е като мехлем за душата. Винаги като се намажа дотърча да ме ближе. Мажа и нослето и лапичките, когато са сухи. И после няма такъв смях. Тръгва да ходи и където стъпи се връща да оближе пода. Евентуално да не прахоса родопското чудо  Joy А за гънките не е много удачно, защото е мазно и 'затлачва' още повече положението. Спасението е само лосиони с немазна основа, физиологичен разтвор и за нас най-вече сребърна вода висок концентрат. Аз я ползвам за какво ли не. Имайки предвид, че убива над 200 вида микроби, посушава и лекува рани и възпаления (както вътрешно така и външно) за мен вече няма заместител. Въпроса е в постоянството, защото сега почва да става по-влажно и веднага им се отразява.
Иначе сме пробвали какво ли не. Даже като беше бебе ме бяха посъветвали да слагам бебешка пудра  ooooh! Shocked И аз нали един вид млада майка и слушам и изпълнявам. Няма да ви казвам на какво приличаше пък и каква мъка беше да я пудря. Да не говорим, че хич не  е хубаво за очите. Ама толко ми е бил акъла  Laughing

# 438
  • Мнения: 224
+1 за сребърната вода.
Дребното беше с напрашени очи, но за една седмица се оправи. Мазах с различни памучета за двете очи отвън-навътре и никога обратно. Това е инструкцията.
Сега промивам профилактично два пъти седмично.
За интимните проблеми - освен разтврор на калиев перманганат, при нас действа най-обикновен чай от лайка или тетра (смрадлика).
За гънките - Антисептичен крем "Хималая". (Явно е и вкусен, защото дребното го обожава. hahaha)

Бертичка, моделката заплашва да ми грабне сърцето. Heart Eyes

Последна редакция: пт, 14 сеп 2012, 16:47 от marta1

# 439
  • Мнения: 972
Имам питанка!
Синът ми е на 5 години. Много иска да си играе с Бевър,но кучът му с куч се опитва да го хапе.Опитва се да го прави и с мен. Дори преди малко се получи неприятна ситуация.Уж малките си играеха,и в един момент сина ми се разплака ,а на рамото си имаше следи от зъбки.
Посъветвайте ме как да сесправим с това!

# 440
  • Мнения: 923
Здравейте!   bouquet Сега намерих тази група и много ми харесва! Аз съм голям любител на кучетата, имала съм кралски пудел и пекинез. Сега имам бултериер, мъжки на 6 години. Никога не съм виждала толкова любвеобилно животно, абсолютен гушльо!  Приема се като пълноправен член на семейството и се гледа като такъв.  Simple Smile Не е кастриран. Не сме имали проблеми заради това, освен понякога, че е по-неспокоен. Всъщност мъжа ми е  големият противник на кастрирането вкъщи. Аз колкото и ще ми е жал, че ще го боли съм склонна да се съглася да бъде кастриран, особенно след като сега има и бебе на път.... Но по тази тема у нас консенсус до сега не е достигнат. И другите ми кучета не бяха кастрирани,но те бяха по-дребни и ... никога не са ми правили проблеми от рода да бягат след някоя женска и да не се връщат. И този не го прави, макар че ако има възможност и скача отгоре,което аз не харесвам. А да, да не забравяме зелените капки по пода ...За щастие слуша много и е лесен за контролиране.
http://denise78.snimka.bg/family/razni.402436.28434152
http://denise78.snimka.bg/family/razni.402436.28434139

# 441
  • Мнения: 8 163
Бертичка, страхотна серия, разкошна моделка!

Да питам нещо Фея-тиквата знам,че разхлабва хората,само при кучетата ли действа двустранно-разхлабва и запича?
Тиквата действа на хората само разхлабващо, нова мама. Нашата храносмилателна система е устроена малко по-различно. И средата е различна...

При кучетата тиквата действа балансиращо на стомашно-чревния тракт. Сиреч не запича, а нормализира гъстотата на акито. Когато има запек пък, тиквата не превръща акито в разстройство, а помага за изхождането на задържаното, както и оправя новите акита.

Сиссс, трябва да помогнеш на сина си да се установи като по-визшестоящ в глутницата. Начините са много и трябва да са неизменно правило. Всеки от тях ще има за цел да покаже, че ти, от позицията си на алфа, утвърждаваш и приемаш детето ти да е господар на кучето. Например детето да минава през вратите преди теб и преди кучето; детето да дава команди, а кучето да ги изпълнява; детето да дава ядене и да определя кога кучето може да започне да яде.

Денис, добре дошли! Бултериерите са великолепни домашни любимци и са много нежни към хората в глутницата си. Сещам се защо мъжът ти е против кастрацията. Кажи му, че кучетата не са човеци и не изживяват емоционална и идентична криза, след като им бъдат отрязани топките (простете цинизма). Кучето ви ще е по-спокойно, по-уравновесено и по-здраво, ако е кастрирано.

А как се казва този "абсолютен гушльо"?

# 442
  • Мнения: 923
Точно това му е логиката на мъжа ми!  Laughing Кучето се казва Спайки. Сега мисля как ще е с бебето. Той няма да го ухапе и няма да е агресивен.Те с хамстера се гледат през клетката с опрени носове.  Laughing Мисля,че ще ревнува мъжа ми,ако е с бебето. Трябва да го учим и да сме много мили с него ,когато бебето е наоколо,за да не ревнува. Така си мисля. Иначе той много се радва на децата и проблемът е,че като са по-големи и викат и бягат се ентусиазира и иска да играе с тях. Трябва да му успокояваме ентусиазма,че си е големичък. Ама мисля,че понеже няма деца около него и затова сега така реагира. Като свикне и се коригира мисля,че е по-спокоен. Очаквам да лежи до кошарата и да пази бебето.  Heart Eyes

# 443
  • Мнения: 972
Фейке, благодаря за бързия отговор! Но това с позицията на шеф на глутницата ми се струва много трудна работа! Наистина незнам как точно да го приложа!
С децата си се оправям много добре,но с кучето... Crazy ooooh!

# 444
  • Мнения: 313
Бертичка-тъкмо преди малко четях книгата на Алена и там пишеше как да си направим домашна светена вода и енергизирана златна вода и в първия момент наистина ти повярвах,после прочетох -шегата настрана - и реших,че се бъзикаш,после и и  останалото обяснение и стана мазало ooooh! hahaha hahahaНие не сме имали такъв проблем,слава богу.
Нашата пък много обича кремове за тяло-като се мажа винаги идва да ми лиже краката и не дай си боже падне капка на земята -на секундата се олизва Mr. Green
Фея- Hugмного отзивчива и полезна/както винаги/.Благодаря,че ми обясни
denise78-добре дошли с твоя сладур-много са готини бултериерите.Веднъж като ходихме при майка н агости и на междуетажните стълби седнали тяхни комши и гледам няква мишка в ръцете им-оказа се малък дундьо бултериерче и го хранеха със спринцовка-казва се Нерон-страхотно и тежко име-много ми харесва Hug
Цитат
детето да дава команди, а кучето да ги изпълнява; детето да дава ядене и да определя кога кучето може да започне да яде.

това до някъде става и при нас-въпреки,че дребчо е само на 3г и 2 м постига добри резултати,когато в ръката си има играчката на куч-онова така застава мирно и чака хвърлянето.Също и ние двете приготвяме храната,куч седи встрани и гледа с жален поглед.Оставяме купата и казваме стой,ако тръгне към нея.В последно време оставям малката да реши кога ще й позволи да яде,като аз съм до тях,ако куч реши,че ще яде по-рано и веднага бива спирана.И ситуацията е следната-кучката седнала и вперила поглед в мен,малката седнала на едно столче и повтаря супер сериозно-стой,стой и сочи с пръстче,а аз контролирам нещата Mr. Green Mr. Green Mr. Green
пп-не се безпокой за ситуацията бебе и куче/малко или голямо/-нашата я имаме от преди да се роди щерката.Когато се прибрахме от род дом дадохме на куч да подуши детето-душеше и гледаше много странно.Известно време не я пускахме в спалнята,а преди това се спеше между двамата с мъжа.Естествено имаше контакт с бебето в другата стая,но в спалнята не влизаше,дори и да е била отворена вратата.
Имало е случаи,в които се боричкаме с моя или да имитираме пляскане по кълките -куч веднага почва да лае или пък да се бута между нас.Не,че това има връзка с бебето,но ми дойде просто на ум сега Embarassed Mr. Green/явно се опитва да спре "боя"-не дава да има кавги вкъщи

Последна редакция: пт, 14 сеп 2012, 16:54 от нова мама84

# 445
  • Мнения: 923
Това с "пляскането" понякога го правим и му гледаме реакцията. Обикновенно започва да лае и да скача ако мъжа ми "пляска" мен .  Laughing Не мога да плача, веднага идва ,натъпква се и ме гледа. Много мило животно. Аз мисля в началото да не го пускам в стаята,където спи бебето. Той по принцип не се качва горе, е добре де понякога го пускам в спалнята и е най-щастливият на Света, заспива в леглото и после не можем да ги изгоним.  Laughing Аз малко го поразглезих.  Embarassed Той е на мъжа ми и беше на две години,когато заживяхме заедно. Научих го да спи с одеало и сега седи в клетката и си чака одеалото. Laughing Като го завия се чува една огромна въздишка и кучо заспива моментално.  Аз буквално си приемам животните като деца и си признавам,че ги глезя.  Embarassed

# 446
  • Мнения: 8 163
Фейке, благодаря за бързия отговор! Но това с позицията на шеф на глутницата ми се струва много трудна работа! Наистина незнам как точно да го приложа!
С децата си се оправям много добре,но с кучето... Crazy ooooh!
Не е никак трудна работа, Сиссс. Пускала съм тук клипчета на моята 5 годишна момичка, която има пълен контрол над бобтейла: с храна, с играчки, с команди, с корекции (вкл. тип "захапка по врата").

Ако си наясно с това какво се иска от теб, за да си алфа, можеш спокойно да научиш и детето си да бъде във водеща позиция спрямо кучето ви.

# 447
  • Мнения: 972
Ако си наясно с това какво се иска от теб, за да си алфа, можеш спокойно да научиш и детето си да бъде във водеща позиция спрямо кучето ви.

Ами май съвсем не съм наясно! Blush
Това е първото ни куче и въобще нищичко не знам за това как да бъда в позиция алфа и въобще как трябва да го обучаваме!
Желание имам -идеи нямам! Laughing

# 448
  • Мнения: 967
Може би няколко урока с треньор, вкл. с детето, където детето да води кучето, а треньора да му обеснява какво да прави! Каката водеше Мърфи на кучешкото училище, аз седях отстрани и гледах само тогава!
Наскоро гледах цяло семейство с треньор и куче, където треньора коригираше поведението на всички паралелно!

# 449
  • Мнения: 739
Здравейте  wavey Много сте изписали, не смогвам да ви изчета.
На бързо се включвам, да споделя, че изпробвах масажа (Фея беше пуснала линкове към клипчета) върху моя куч и много, много му хареса. По едно време почна да мърка, на края краката вече не го държаха и се свлече на пода, тотално отпуснат. Много съм доволна, определено пак ще го мачкам  Laughing

Последна редакция: пт, 14 сеп 2012, 21:45 от Фики

Общи условия

Активация на акаунт