Ох, тези нови телефони!

  • 1 083 524
  • 11 718
  •   1
Отговори
# 3 840
  • София, България
  • Мнения: 3 592
Пробвахме всичко,което можахме за моята таратайка,ама нъцки  Tired Довечера ще го нося,но...в м-на откъдето е купен ли трябва или може във всички Германос Rolling Eyes

Може във всички май. Поне на Мтел може в който си решиш.

# 3 841
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Може да избираш магазин от веригата. Никой не може да те задължи да се връщаш точно там, от където си го взела.

# 3 842
  • София
  • Мнения: 9 850
Здравейте. Наложи ми се да сменя любимата Nokia N8 с нещо по-модерно и се спрях на Samsung Galaxy S5. Сега се опознаваме, но за 10 дена не успях да го разгадая хич. Много ми е непонятен този Android. Първо, алармата звъни/или не звъни/ когато реши - днес я звънне, я не, в зададения час. Задала съм да се повтаря ежедневно /всички дни са маркирани/, обаче онзи ден не звъня, а днес звъня... Второ, не мога да намеря откъде се зуумва камерата?! Има 3 режима - авто, красиво лице (включва предната камера и снима с нея) и панорама. Във всички ми дава, че не мога да увеличавам?! Що за глупост, възможно ли е да няма зуум този телефон!? Снимките ги прави малко кофти, но може и да е от задапаратното устройство, знам ли... Размазва ги и доста късно снима, след натискането на бутона, може би около 1-2 секунди чака и снима чак тогава. Още не съм разбрала откъде да включа/изключа автоматичните ъпдейти на разните приложения, тези от Galaxy App постоянно ми стоят, че трябва да се ъпдейтнат... Освен това дисплея се върти, само когато е в приложение, в началния екран не се върти и това е. В менюто 'още приложения' също не се върти. Та това дори морално остарелия Н8 го правеше, а този, дето е толкова модерен, не?!
В мен ли е грешката или има нужда от някакъв софтуерен ъпдейт този телефон? newsm78

# 3 843
  • Мнения: 1 292
Имаш нужда някой на живо да ти покаже всичко...

За зума на камерата - опитай да pinch-неш екрана - събери или раздалечи два пръста по екрана. Не помня дали го имаше наистина в S5, но нещо подобно ми се мотае като спомен.

За забавянето при записване на снимка - опитай да спреш стабилизирането при снимане и нещата трябва да се подобрят.

За да подобриш качеството (за сметка на по-голям обем) на снимките пусни HDR-а - помага.

Проблема с алармата - виж какъв тон за звънене си задала - може по подразбиране да е някое изписукване, което не е необичайно за Samsung - опитай да го смениш с нещо наистина шумно и с еднаква височина на звука... Също махни smart alarm или както там се казваше - дава градиращ звук на алармата, което не винаги е ефективно.
https://www.youtube.com/watch?v=2fxQbm8ZLnY - как се наглася аларма...

Софтуерните update-и - settings=>about device=>software updates=>отмяташ отметката пред auto update.

Последна редакция: сб, 25 окт 2014, 06:36 от гадняр

# 3 844
  • Мнения: 17 546
Здравейте. Наложи ми се да сменя любимата Nokia N8 с нещо по-модерно и се спрях на Samsung Galaxy S5. Сега се опознаваме, но за 10 дена не успях да го разгадая хич. Много ми е непонятен този Android. ...........................................
Значи е време да се видим Wink Hug

# 3 845
  • София
  • Мнения: 9 850
Бижу, определено Simple Smile
Гадняр, благодаря!
Тонът на алармата е стандартен някакъв, зададен си от Самсунг, една дразнеща мелодийка е. Още не съм качила моя музика и не знам как ще се държи с нея.
За камерата - опитах и това с пръстите, и отстрани бутоните за звука - на всички режими казва "В този режим не може да се увеличава или намалява."
HDR е пуснат по подразбиране.
Настройките и опциите са ми на български (фабрично така дойде), но въпреки това са ми много неясни все още.
Имам и някакъв календар S planner, как да си наглася там рождените дни на приятели, роднини? Виждам за задаване само на дневни задачи...
Ще пиша още и за други неща, които не са ми ясни. Още ме е страх да ръчкам насам-натам по него, не мога да свикна явно още, въпреки че 10 дена не го изпускам от ръцете си, ама като съм сложила 2-3 игри и е голяма мания... Joy

# 3 846
  • Мнения: 1 292
За камерата - опитах и това с пръстите, и отстрани бутоните за звука - на всички режими казва "В този режим не може да се увеличава или намалява."
HDR е пуснат по подразбиране
Когато HDR е пуснат не позволява зуум. Опитай да го махнеш.

S Planer го бяхме обсъждали по-рано - можеш просто да го разкараш. Можеш да си сложиш "Календар"-а на Google.

# 3 847
  • София
  • Мнения: 6 210
И аз имах някаква драма са алармата на Самсунг, но в тази тема някой (да е жив и здрав  Grinning!) препоръча приложението Alarmdroid. Инсталирах го и съм много доволна - лесно е за работа и нямам никакъв проблем.

# 3 848
  • София
  • Мнения: 2 521
Да споделя за календарите - аз мрънках преди няколко поста - дръпнах си един бизнес календар и много много ме кефи, S-plannera не става според мен!
И Keep на гугъл също е много сладко приложение за мен!

# 3 849
  • Пловдив
  • Мнения: 6 638
ъпдейтна ми се андроида, а с него и автоматично няколко приложения... Да, но мен ме дразнят, особено на фейса Sad
Преди по някакъв начин си спомням, че изтривах актуализациите, но сега не мога Sad (Не става като задържа пръста върху него - бутона "деинсталирай" не е активен)
HTC One2 с андроид 4.4.4

# 3 850
  • Мнения: 22 444
Малко Сладко Коте, не е възможно С5та да е само с 3опции за снимане на камерата....също и камерата да прави кофти снимки. Simple Smile
Дори с 3та правех кристално ясни такива, внимавай как държиш самият телефон, изчаквай достатъчно време да фокусира и тогава натискай.

# 3 851
  • София
  • Мнения: 8 122
Dropbox приложението за какво е?

# 3 852
  • Мнения: 17 546
Dropbox приложението за какво е?
За съхранение на файлове, снимки. Един вид облак.

# 3 853
  • Мнения: 1 159
Върнах се три четири страници назад, не видях подобен на моя проблем, затова се престрашавам да попитам!
Телефонът ми е HTC Desire 500. Досега съм успявала да се справя сама, не съм имала и кой знае какви проблеми ,де, но ето че ударих на камък! Имам мобилен нет, който почти не ползвам, вкъщи се свързва автоматично с рутера. От днес сутринта обаче отметката за Wi-Fi e изключена и като пробвам да включа бутона, ми дава "Грешка". Ако включа мобилния, нямам проблем, но аз си искам домашния нет да ползвам. Влязох в разширени настройки, нищо там не ми се стори по-различно отпреди...

# 3 854
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Рестартирай. И при мен се появи този проблем преди около месец, но с няколко рестарта на телефона, това изчезна.

Общи условия

Активация на акаунт