Ох, тези нови телефони!

  • 1 083 676
  • 11 718
  •   1
Отговори
# 8 100
  • Мнения: 6 325
На самата първа страница на android.com сами се наричат операционна система, така че и на мен ми е любопитно защо да "не е точно"?

# 8 101
  • Мнения: 17 546
Съкращението OS не значи ли точно това? Android OS и iOS?
Води се прототип на софтуерната платформа, базирана на Linux ядро.

# 8 102
  • Мнения: 2 143
На самата първа страница на android.com сами се наричат операционна система, така че и на мен ми е любопитно защо да "не е точно"?
Android е лаишки казано, десктопа ти на самата операционна система. Мързи ме да стана и да ти направя скрийншот от телефона си.[img width= height=]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/af/Android-System-Architecture.svg[/img]

пфффф аматьори. Отивам да пиша в Модераторския

Последна редакция: чт, 16 ное 2017, 22:15 от Nazgul

# 8 103
  • BG-DE
  • Мнения: 5 068
Благодаря много на всички   bouquet под влияние на майката на хлапето и консултантите в магазина взех Нокия 3 но нещо вече не съм очарована ама ще видим  Simple Smile

# 8 104
  • Мнения: 17 546
Нещо не правиш както трябва с таговете
Android е лаишки казано, десктопа ти на самата операционна система. Мързи ме да стана и да ти направя скрийншот от телефона си.

пфффф аматьори. Отивам да пиша в Модераторския

# 8 105
  • Мнения: 80
Под "чист Андроид" се има предвдид Андроид така, както го пускаха от Google в Nexus серията си и понастоящем в Pixel серията си.
Обикновено когато Google пуснат версия на Android производителите на телефони я модифицират за техните собствени устройства (добавят приложения, които не могат да се махнат, променят интерфейса, добавят/скриват опции и др.). Примери за такива модификации са EMUI на Huawei, MIUI на Xiaomi, HTC Sense и други.
Това от една страна гарантира уникално потребителско изживяване за клиентите на различните марки, но от друга страна може да има и недостатъци. Тези модификации може да товарят батерията повече, или пък да не са толкова удобни/лесни за ползване в сравнение с оригинала. Напоследък някои производители започнаха да пропускат тези модификации (или да ги правят в много минимална степен, какъвто е случая с Нокиа) с цел да спестят допълнителни главоболия с поддръжката и на себе си, и на крайните си потребители. Другия голям плюс на Андроида с минимални модификации е, че технически е много по-лесно да се пусне актуализация от производителя, така че евентуални пропуски в сигурността или грешки в работата на операционната система да бъдат оправени максимално бързо. В обратния случай повечето устройства със силно модифициран Андроид от нисък и среден клас са обречени да не получат актуализация почти никога, което ги оставя уязвими в случай, че се открие възможност за атака.

# 8 106
  • Мнения: 2 909
Да вметна и TouchWiz на Samsung.

# 8 107
  • Мнения: 2 143
И аз да вметна! Ще си пенсионирам Мейзуто и ще си поръчвам ей това

# 8 108
  • Мнения: 1 292
И аз да вметна! Ще си пенсионирам Мейзуто и ще си поръчвам ей това
И аз доста му се точих, но... LG-то не ме изчака и сега Сами... Беше хубаво поне Mate 10-ката да беше изчакал, но какво било - било.

# 8 109
  • Мнения: 2 909
И аз да вметна! Ще си пенсионирам Мейзуто и ще си поръчвам ей това
Няма да сгрешиш.

# 8 110
  • Мнения: X
Няколко мои познати са с Cubot : https://www.cubot.net/smartphones/ , купени от АлиЕкспрес и са много доволни.

# 8 111
  • Мнения: 2
Здравейте,
Вчера си закупих нов iphone. Чудя се как да го предпазя. С оглед на това, че през годините винаги съм използвала комбинацията луксозен силиконов ултра тънък гръб + извит стъклен протектор, се чудя дали и сега да не заложа на тази комбинация. Но сега се чудя дали да не пробвам нещо различно като калъф, който се отваря странично. За айфона има изключително много кейсове и не знам кой да избера, а оригиналните са над 80лв. Чудех се дали някой би препоръчал нещо читаво като марка и да сподели някоя марка, която ползва. Не искам да е нещо евтино, което да се прецака бързо. Държа да е качествено и стилно, да не удебелява телефона, но и същевременно да го предпазва добре от изпускания и от хаотичната ми чанта Simple Smile
Благодаря предварително.
Поздрави,
Ани.

Последна редакция: пн, 20 ное 2017, 17:22 от bubanka

# 8 112
  • Мнения: X
Погледни в arrogant.bg,там може да се правят кейсове и др. по поръчка Simple Smile

# 8 113
  • Мнения: 80
Аз съм изключително доволен от тази марка https://www.spigen.com/collections/iphone-x

# 8 114
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Аз пък се чудя дали този вариант е добър
Води се "силиконова обвивка".

Общи условия

Активация на акаунт