Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век"( Muhteşem Yüzyıl) тема 39

  • 86 481
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 0
Цитат
Наложницата, която е направила впечтление на султан Сюлейман ще се появи в 10 серия на новия трети сезон, т. е. в 74 серия
newsm78
 Не знам  откъде е преведено това, ама въпросната особа се появи още в 64-та серия и вече мина на 1-во Форумно "дъвкане"

Дала съм линк на оригиналния сайт в отговора си, откъдето съм превела текста.  Simple Smile Аз също съм учудена, че тя ще се появи след десет серии - в 74 чак, а ,всъщност, вече я видяхме в 64 - но съм превела дословно текста, въпреки, че не отговаря на действителността. Освен това на снимката, където виждаме Фирузе в прегръдките на Сюлейман - виждаме един млад Сюлейман без брада. Също несъответствие. Възможно ли е заради младата и чаровна Фирузе Сюлейман да си е обръснал брадата?  Grinning

Последна редакция: нд, 16 сеп 2012, 17:07 от Izabele

# 691
  • София
  • Мнения: 3 452
Това не е историческа личност, нали?
Плод на фантазията на сценаристите.

# 692
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Освен това на снимката, където виждаме Фирузе в прегръдките на Сюлейман - виждаме един млад Сюлейман без брадата. Също несъответствие. Възможно ли е заради младата и чаровна Фирузе Сюлейман да си е обръснал брадата?  Grinning
Tази снимка не е ли от игралния филм на "Султана" с Фирузе, за който писахте преди. Нещо ръкава и не изглежда "харемски".

# 693
  • Мнения: 896
Цитат
Наложницата, която е направила впечтление на султан Сюлейман ще се появи в 10 серия на новия трети сезон, т. е. в 74 серия
newsm78
 Не знам  откъде е преведено това, ама въпросната особа се появи още в 64-та серия и вече мина на 1-во Форумно "дъвкане"
Laughing От руски сайт, има линк към него. Ще стане напечено.  Flutter Хюрем изпада в истерия само като чуе, че някоя я приготвят за халвет, а с тая Фирузе работата отива далече.  #Crazy Ще настане "мътна и кървава" както казва нашият любим Сюмбюл ага.  Laughing


Седнах да си изгледам епизода на спокойствие и като видях в началото локмата, ми се прияде и си направих. Сега продължавам пред чиния с локма. Да ви почерпя за следобедното кафе.  Wink

Афиет шекер олсун! Flutter

Много хубаво изглежда!  eatЯ дай рецептата!!!
Цитат
Освен това на снимката, където виждаме Фирузе в прегръдките на Сюлейман - виждаме един млад Сюлейман без брадата. Също несъответствие. Възможно ли е заради младата и чаровна Фирузе Сюлейман да си е обръснал брадата?
Ние тук предположихме,че Фирузе и СС се познават отпреди!
А снимката не е ли от друг филм?(Отзад ми се виждат картини по стената)

# 694
  • Мнения: 9 758
Цитат
Освен това на снимката, където виждаме Фирузе в прегръдките на Сюлейман - виждаме един млад Сюлейман без брадата. Също несъответствие. Възможно ли е заради младата и чаровна Фирузе Сюлейман да си е обръснал брадата?

Izabele  Hug за тази снимка ли става въпрос newsm78

това е кадър от филма "Горчива любов" Grinning
Халит и Джансу си партнираха там Peace Peace Heart Eyes имат богат опит в любовни сцени Joy

soya-fen Hug  много вкусни изглеждат, мерси за почерпката Peace Heart Eyes Grinning




Последна редакция: нд, 16 сеп 2012, 17:25 от Lilims

# 695
  • Мнения: 0
Цитат
Освен това на снимката, където виждаме Фирузе в прегръдките на Сюлейман - виждаме един млад Сюлейман без брадата. Също несъответствие. Възможно ли е заради младата и чаровна Фирузе Сюлейман да си е обръснал брадата?

Izabele  Hug за тази снимка ли става въпрос newsm78

това е кадър от филма "Горчива любов" Grinning
Халит и Джансу си партнираха там Peace Peace Heart Eyes имат богат опит в любовни сцени Joy






Благодаря за корекцията, Lilims, в Руския нет е посочена като кадър от сериала "Великолепният век". Изяснихме си това противоречие... от погледа на нашите фенки на сериала нищо не убягва.  Grinning

# 696
  • Мнения: 19
Много хубаво изглежда!  eatЯ дай рецептата!!!
Скрит текст:
Всъщност локмата е вариант на бухтите и мекиците. В гръцки вариант "лукумадес"
Ето по тази рецепта ги направих http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D0%B4%D0%B5%D1%81  Peace Като се изключи времето за втасване, става бързо и лесно. Имах в повече сироп от сладкото със смокини, облизах си пръстите.  Crazy

# 697
  • Мнения: 9 758
Преди месец ,мисля...постнах клипче със сцени от "Горчива любов" тук,в темата...но ще го сложа отново ,за тези ,които през ваканцията не са го гледали Peace



# 698
  • Мнения: 896
Много хубаво изглежда!  eatЯ дай рецептата!!!
Скрит текст:
Всъщност локмата е вариант на бухтите и мекиците. В гръцки вариант "лукумадес"
Ето по тази рецепта ги направих http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D0%B4%D0%B5%D1%81  Peace Като се изключи времето за втасване, става бързо и лесно. Имах в повече сироп от сладкото със смокини, облизах си пръстите.  Crazy
Hug Много благодаря!
Ще направя!

# 699
  • Мнения: 0
На мен пък новите сценаристи ми харесват повече Simple Smile Това си е мое лично мнение, но нещата са направени по-реалистични, историческата част е повече отколкото интригите в харема.Да и сега ги има, но като времетраене според мен са по-малко.Преди от час и половина епизод 1h15m отиваше в разправии с наложниците и т.н. глупости.Бунт на джариета и такива работи не отиват на нито един исторически сериал, няма как да стане просто.Сега ми се струва, че всичко е по-реално.Във ВВ преди имаше една прецизност, една строга йерархия, никой не смешее да вдигне глава с/у друг.Сега нещата (съдя само по този епизод) се промениха.Вижте Матракчъ как говори на Ибрахим.Беше решен да му каже тези неща, а и да му намекне някои други.Искендер пък вече открито си се заяжда с Ибрахим.Или с една дума - отношението между героите във филма се промени.Поне според мен новият сценарий е по-достоверен от историческа гледна точка, а мен това ме радва.
А жълтите побойници, които нападнаха Пашата са хора на Шах Тахмасп, а техният предводител (някакъв бей, поименно не го помня) е нещо като персийско бледо копие на Малкочооглу Бали Бей Grinning Grinning


 Моето мнение е пък, че просто такава е логиката на събитията  и персонажите - те не могат да останат статични от началото до края, а не че сценаристите нещо.. Peace
 Вярно, че се отразява и липсата на Мерал, но Матракчъ и преди е казвал някои неща на Пашата (споменете си сцената с рогата). Колкото до Искендер - нали трябва да покажат и повода за смъртта му, причината вече я знаем- мрази Ибрахим и иска да му вземе мястото.. Същото важи и за Хатидже..особено си личи във фрагмана към 65 еп. - нервното й безпокойство се отразява на сърцето и тя припада..а знаете не преживява дълго след смъртта на Ибрахим...и т.н...
 Иначе женските кавги край нямат.. Close бактисаха ми вече и на мен, ама явно ще трябва да търпим, такъв е филмът.. Rolling Eyes

# 700
  • Мнения: 2 411



Скрит текст:
Аз ги правя без мая много често,
ето така:
Разбивате с тел:
2 яйца
1 ч.чаша кис.мляко./чаша за дълго кафе/
1/2 к.лъжичка сода за хпяб
Брашно като за кексово тесто.
/Ако е рядко поема много олио/
Към тази смес по желание може да добавите
1/2 пакетче сирене крема/може и повече/
Така са по вкусни и пухкави вътре.
/Те и иначе са пухкави./
Пържите ги в малък съд .
Олиото както пише vvi,/поне един пръст/
Стават много бързо.

# 701
  • Мнения: 67
Според мен ролята на Джансу Дере ще бъде епизодична.... няма я на постера за трети сезон така ,че смятам няма да се задържи дълго. То Хюррем ще я остави ли  hahaha

# 702
  • Мнения: 0
Някой знае ли как умира Хатидже?

От сърдечен удар 2 години след смъртта на Ибрахим. Женят я за Лютфи паша, член на дивана и военен некъв беше..Но той не я поглеждал, бил много груб с нея, даже й посегнал. Развела се и с него, но не издържала от мъка и...Sad

# 703
  • Мнения: 12
Скрит текст:
Ехеее,аз си мислех,че Локма е локум  doh...Що локум изядох покрай "Великолепния век",а то било съвсем друго  Joy Joy Joy

# 704
  • Мнения: 0
Благодаря на Великолепните Ханъми за новата серийка !    bouquet

 Peace

http://www.youtube.com/watch?v=yYwZIRddXXQ

Като се освободя другата седмица  ooooh! ,тогава ще я изгледам  Wink ......

Общи условия

Активация на акаунт