Въпрос за манту

  • 1 849
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Вчера направиха проба манту на дъщеря ми (7г.) докторката каза: "може да се мокри с чиста вода, да няма физическо и химическо третиране, т.е. да не се търка, и ако се къпе да не се ползва гъба и сапун", въпроса е мога ли да я заведа на плаж. Дали морската вода би попречила?

# 1
# 2
  • Мнения: 0
??? Да - би попречила, да- мога да я заведа на плаж ??

# 3
  • Мнения: 495
Да,лесно се дразни инфилтрата.Не е добре да се мокри мантуто-ще е "грешно" или може да се възпали.А иначе мантуто не е критерий за нищо.

# 4
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 414
Не я води на плаж! Точно преди година правихме на детето същото изследване и препоръките бяха въобще да не мокрим мястото- цяла седмица съм го къпала с високо вдигната ръка, за да опазим белега...

# 5
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
На дъщерята и правиха манту в четвъртък, но няма никаква реакция просто си стой само дупчицата от иглата като точка. Дали ще се наложи да и правят наново БЦЖ.

# 6
  • Мнения: 495
Мантуто не е достоверен метод.На  много деца излиза грешно.Заради лекарства,мокрене,имунитет...НО в никакъв случай  не означава,че имат ТБ.На дъщеря ми много пъти е било "грешно".Аз отказвам каквото и да било.В краен случай има ТБ Голд тест-около 100лв.

Общи условия

Активация на акаунт