Добра фирма за почистване

  • 32 212
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 698
Привет, Гея!
Замислила съм се за едно хубаво пролетно почистване и темата ми е много полезна. Случайно да знаеш, дали тази фирма от която си доволна работи и извън София? Би ли казала идваха ли у вас да чистят преди Коледа? Доволна ли остана? Професионално ли работят, някакви забележки имаш ли?  Ще ми е полезна всяка една информацияза за която се сетиш  Hug !

# 16
  • Мнения: 1 930
Здравей setony,
Ще ти пиша подробно тези дни, че от домашните на първолака, нямам време за любимото местенце.....

# 17
  • Мнения: 3 698
Не ми е спешно..чак за след няколко месеца го планирам, когато имаш повече време, ще чакам да разкажеш подробно!

# 18
  • Мнения: 212
И мен ме интересува дали обслужват обекти извън София.
Сестра ми се нанася в нов апартамент, правиха ремонт, а няма време да си изчисти следремонтния безпорядък. Така че ще надничам тук тия дни, ако могат да скокнат до Перник ще е екстра, че то след шпакловка и боядисване мръсотията си е много....

# 19
  • Мнения: 15
Здравей, Гея!
1-ят път почистването е струвало 200 лв след ремонт, а сега колко ти взеха за услугата?
Виждам, че има завишение на цените след ремонт, затова се интересувам.
Ние сме на квартира и апартамента не е кой знае какво, но искам професионално да се почисти преди пристигането на щъркела Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 930
Здравейте момичета,
Все не мога да успея да седна и да отговоря като хората.
Ще открадна 5 минути от работното време /само шефа да не разбере/ Mr. Green
Започвам обратно:)
Petya1908 , почистването септември струваше 200 лв - обща цена, не съм се интересувала кое колко е......беше прах и мръсотия / абе след ремонт, чак не искам да си спомням #Cussing out/ но за тия 200 лв, за няма и ден, забравих и за мазилки и и за гипс и за всичко - спомням си само, че тогава бях във възторг.
Сега пак ми струваше 200 лв. ама много неща ми изпраха.....аз ги оставих и ходихме на пазар.
Подарих си подарък за къщата - а това беше и подарък за мен Wink
 А за завишение на цените аз лично не зная....пък и пак казвам - интересува ме крайната цена, а не някакви цифри на кв. м.Не трябва ли те да си ги правят , а на мен да ми кажат колко ще ми вземат:)
Обади им се, ще дойдат да огледат - безплатно е, да знаеш и ще ти кажат.

Миринде, че то Перник си е София, бе  Wink Знам, че са чистили там, що не питаш Peace
Това със шпакловката е такъв филм  Twisted Evil.....

Сетони, идваха и чистиха и отново ме зарадваха.....Оставих ги сами, защото с дребното правихме пазар - само да вметна, че може да им се има страхотно доверие. Оставих си къщата на тях, както се казва. Ползвам ги вече 2 пъти и то за сериозни и трудоемки за мен неща.  Зная, че  чистят някакви офиси или сгради някакви май  в Пловдив, незнам дали ще дойдат при теб....ама звънете им, бе хора http://reflex-m.com/blog/%d0%ba%d0%be%d0%bd%d1%82%d0%b0%d0%ba%d1%82%d0%b8, ще ви отговорят:)

 

# 21
  • Мнения: 0
Привет, Гея!
Замислила съм се за едно хубаво пролетно почистване и темата ми е много полезна. Случайно да знаеш, дали тази фирма от която си доволна работи и извън София? Би ли казала идваха ли у вас да чистят преди Коледа? Доволна ли остана? Професионално ли работят, някакви забележки имаш ли?  Ще ми е полезна всяка една информацияза за която се сетиш  Hug !

Вероятно сте свършили вече добра работа с фирма "Рефлекс-М", както и "Гея" също, което е похвално за колегите от Рефлекс! Аз съм подробно запознат с услугите, цените и качеството в този бранш, а именно защото съм управител на фирма за почистване в град София. При наличието на толкова много фирми е нормално да има вариации в цените на услугите, също така и разнообразие от промоции, не липсват и ваучери при различните видове почистване за домове и автомобили. "Гея" спомена, че и се е сторило скъпо при една от именитите фирми в сферата, подозирам, че ако се запознае с нашите цени за почистване на домове или пък цените, които даваме, когато чистим помещения след ремонт или строителство, ще размисли за високата цена предложена и по-рано. Истината е, че политиката на работа и ценообразуването на продукти или услуги при фирмите в България е много различно, не по-назад лъсва и качеството на същите. В случая до колкото разбирам сте попаднали на фирма за почистване, която е била усърдна в своята работа и е предложила, приемлива цена, но цената е различна в очите на всеки един потребител и зависи от много други странични фактори. Та с две думи, когато Ви накарат да преобразите, като с магическа пръчка един неподдържан апартамент, а въженцата по щорите да избелите до степен, преобладавала в цеха за щори, нещата стават едни съвсем други. По темата, дали фирмите приемат заявки за почистване извън град София? Много голяма част биха приели подобни ангажименти, като, някои вземат пари на km. с други се уговаряте и потребителя поема половината или цялото гориво необходимо за придвижване на екип от почистващата фирма, който да Ви свърши работа.  Да дам и няколко съвета за тези, които тепърва ще си търсят фирма за почистване, без значение в коя част на страната живеят.
1. Не се мятайте на първата срещната фирма в интернет пространството.
2. Разгледайте, сайтове на няколко фирми, вижте техните клиенти, ако е възможно потърсете отзиви.
3. Споделете и разпитайте познати и роднини.
4. Гледайте добре с 4 очи и изпили кафето си, ценоразписите на фирмите. Ако има нещо смущаващо, неясно или добре завъртяно с любимия ни и добре познат малък шрифт, звънете по телефона и питайте подробно.
5. За по-обемни услуги, като почистване след ремонт, пролетно, основно почистване и др. изисквайте оглед на място, в противен случай може да се получи неприятно разминаване на цената обявена по телефона и тази след, като приключи почистването (рядко, но...).
6. След като Ви бъде изчистено, приемете обекта след обстойна очна ставка на извършената услуга, докато екипа е още на място (при някои фирми за почистване, това дори е задължително условие и се извършва заедно с отговорника на групата). Това гарантира моменталното отстраняване на леки пропуски, при налични такива.

С две три думи... всеки имот е различен има различна архитектура, квадратура и нужда от специфичните за него почистващи услуги. Всеки клиент има различни виждания за чистота, качество на услугата и размера на цената.
Ще спра дотук, че за почистването на домове, офиси и прочие мога да Ви пиша докато падне батерията на лаптопа, а на ток? Не Благодаря! Чух, че бил скъп напоследък  Laughing

А! Щях да забравя за момент да спомена и моята фирма за почистване за всеки, който иска да се поглези и да получи професионално почистване, докато си почива, забавлява или е на работа. Всъщност, по-правилното е професионално бутиково почистване за домове и офиси, а фирмата е "Клийнито" ООД и се намира на интернет адрес: http://www.cleanito.com.

Успех на всички, потребители търсещи агенции за чистота и почистващи фирми, надявам се да съм бил полезен на хората, които четат този форум, защото от сзпам нужда няма, но от пи ар има!

# 22
  • Мнения: 1
Здравейте търся домашна помощница за къща във село Владая( намира се в началото , след караулката), търся жена която да работи стегнато и качествено 2-3 пъти в седмицата тел- 0890 550 550, ще се радвам да се обаждат сериозни жени които са перфекционисти в работата.Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1
Здравейте,
Търсих си фирма за основно почистване и понеже тази тема е стравнително нова, реших да се доверя на въпросната фирма REFLEX M и това ми струваше 200 лв. и излъгани очаквания. Не съм доволна и понеже не бях вкъщи да направя оглед веднага след т.нар. основно почистване ( без да пипнат банята!), нямам право на претенции. Затова внимавайте, не се подлъгвайте, защото аз точно това направих и останах разочарована!

# 24
  • Мнения: 0
Здравейте.Попаднах на темата и реших да ви попитам знаете ли за фирма за почистване в Русе?

# 25
  • Мнения: 1 930
Привет дами Simple Smile
От доста време не съм влизала  в темата и сега с огромно учудване /наистина учудване/,видях коментара на Kastilia  Shocked.
Не мога да си представя, че коментарите ти са за фирмата, която ползвам - Рефлекс М. Shocked
Изумена съм, защото, колкото пъти ми се налага да ги ползвам, винаги съм оставала с чист дом и отлично мнение и съм го споделяла с вас.
Kastilia, не мога да проумея как си си дала парите, без да видиш какво е направено newsm78.... Как така не е пипната банята / нали е основно почистване/? Предварително ли си платила ,как?....Аз винаги плащам, след като видя какво са свършили.....И как така нямаш право на претенции - та ти си клиент, разбира се, че имаш!

Enitov , доста сериозен пост за четене  Laughing разгледах сайта на фирмата ви. Не се ориентирам добре, обаче. Не виждам цена за основно почистване на апартамент?

Setony, какво стана - идваха ли у вас?

# 26
  • Мнения: 3 698
Гея, промениха ми се плановете и не съм ги търсила, но ти благодаря за информацията и темата, ще ги имам предвид при необходимост  Hug .

# 27
  • Мнения: 0


Enitov , доста сериозен пост за четене  Laughing разгледах сайта на фирмата ви. Не се ориентирам добре, обаче. Не виждам цена за основно почистване на апартамент?




Гея

Да, статията е така да се каже описателна, но въпреки всичко не е най-изчерпателната. Относно навигацията на сайта http://cleanito.com мисля, че е наред, целия сайт поне на мен ми се вижда много опростен, трябват ти 4-5 минутки да разбереш дали ще си свършиш работа или просто това не е твоята фирма за почистване. За основното почистване на апартаменти имаме пакет, който е на стойност 5,00 лева/m² върху подовата настилка, той е примерен и подлежи на промени в цената и изброените услуги, спрямо нуждите на обекта и желанията на клиента ( повече инфо тук: http://www.cleanito.com/%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0% … %D0%B2%D0%B5.html ). В крайна сметка цената винаги се договаря при оглед на обекта защото хората имат различни изисквания и нужди. Най-важните фактори в бизнеса с почистването на домове и офиси винаги са били, мобилността, сигурността, качественото изпълнение и не на последно място договаряне на цените, защото когато поискаш 400,00 лева за основно почистване на 100m² и си казал, че ще чистиш основно до най-дребни детайли, компромиси с качеството и издънки са немислими и недопустими. В друг случай би могло да се намети фирма, която да извърши основното почистване и за 160,00 лева! Аз това незнам как става и никога несъм го разбирал. Искаш качество, получаваш го и плащаш. Ако не ти се плаща много, намираш някой да "позачисти" и минаваш по-тънко... а такива фирми с ниски цени, целящи да хванат повече обекти от колкото могат да обслужат, с лопата да ги ринеш. Close

# 28
  • София
  • Мнения: 12 554
Влизам тук специално да благодаря от сърце на Гея   bouquet  bouquet  bouquet
Правя основен ремонт и се доверих на препоръката й. Извиках Рефлекс-М. Сега се връщам от апартамента. Еми на бялото - черно няма как да кажа. Страхотно са изчистили. Grinning  А банята като си я видях не повярвах, че е възможно цялата свинщина от ремонта да бъде изчистена така. Mr. Green
Общо 6 часа са чистили - трима души.
Това бе най-приятно платената от мен сметка през последните три месеца. Сега ще ги викам регулярно на 2-3 месеца да почистват.
Гея, още един път - огромно благодаря  Hug

А относно мнението на Kastilia - типично за потребителка, която си е създала профил същата вечер, в която е написала единственото си мнение и то отрицателно  hahaha

# 29
  • Мнения: 1 172
Препоръчвам горещо за София фирма "Мис Гланц", 0897 922 428.
При нас чистиха след частичен ремонт, доведоха ги майсторите. Ремонтът беше на хол и баня, почистването обхвана целия апартамент. За един ден трима човека излъскаха цялото жилище / чисто 65 кв.м./ срещу 120лв. В сравнение с други фирми,които съм ползвала, тези просто ми "скриха шапката"! Търкаха банята фуга по фуга, а шкафовете в кухнята и вратите на стаите направо си промениха цвета с два тона по-бяло!

Общи условия

Активация на акаунт