Домашен любимец- кога, какъв, защо....

  • 1 481
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 477
Ако не си в заварено положение да имаш първо животно и после дете, хич не ти трябва поне докато детето не стане на 4-5 години. Аз лично обожавам животните, имах котка и куче преди да забременея. Оказа се обаче, че котката прояви признаци на огресия спрямо бебето и се наложи да се разделим Sad Остана кучето - немска овчарка е....Но доста е сложно - поддържане на хигиена, разходки на кучето, особено сега зимата..а и лятото не е по-лесно - не мога малката и кучето вече да разхождам, понеже кучето си пази детето и се мотае непрестанно по детските площадки. Не казвам, че няма плюсове - страшна игра, малката я обожава, кучката не дава косъм да падне от главата й - взаимна любов до немай къде! Но общо взето кучето си е като още едно непорастващо дете - същата яка грижа! Може би наистина морските прасета са един адски добър вариант? newsm78

# 16
  • Мнения: 420
Супер е да си имаш куче,аз имах доста дълго време.Когато бях на 9 ми взеха болонка newsm44 и почина миналата година от старост newsm45,беше на 14год.За апартамент е хубаво да имаш малко куче,ако живееш в къща голямо.Децата ,обаче трябва да са минимум на 5год.Когато нашето дете порасне задължително ще си вземем куче,най-добрия приятел на човека Simple Smile

# 17
  • На небето
  • Мнения: 5 530
 Аз ще взема на сина си куче когато стане достатъчно голям за да се грижи за него. Смятам, че на 5-6 години вече може да поеме тази отговорност. При всеки домашен любимец си има различни отрицателни и положителни черти при отглеждането, кучето изисква много грижи, вадене поне 3 пъти на ден, къпане, хранене, вчесване (ако е с голяма козина), чистене многократно на ден косми и не можеш да го оставиш само в къщи за дълго време, идеалния вариант е ако имаш двор, носят радост, можеш да го научиш на трикове, гальовни са, обичат те и демонстрират любовта си, възприемат те като стопанин служи ти вярно и без компромисно, доверява ти се и ти вярва дори да се държиш зле с него, интелигенти са, верни приятели до гроб, добри пазачи. При котките дерат, късат мебелите, но пък не е необходимо да ги къпеш, трябва да им почистваш тоалетната която е в къщи обаче, не са толкова дружелюбни като кучето, обичат да са сами и възприемат стопаните си като обслужващ персонал (мнението на специалистите), пак има чистене на косми, метене на козини и това че не можеш да я оставиш сама за дълго, отмъстителни са, не се учудвай ако ти се изпикаят или изакат в обувката, ако ги ядосаш. Риби и папагали е по лесно да се гледат но не можеш да ги мачкаш и галиш. Но при всички положения децата се учат да бъдат отговорни, да обичат животните и се научават да бъдат грижовни.

# 18
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз се колебая между рибки и костенурка. Кое според вас е по-мързеливо за гледане? newsm78
Ами и двете са гадни за гледане, по скоро са като мебел и да им се любуваш от далече, не е много подходящо за малки деца. Изискват чистене на аквариума, сменяне на вода, специални филтри за водата и там подобни глупости, костенурките стават големи и изискват специални грижи, храна и пространство, трябва да са на определена температура и т.н.

# 19
  • Мнения: 226
Ние си имаме папагал.Не изисква много грижи.Пуснат е свободно да си хвърчи.Свикнал е много с нас ,идва при нас на масата , каца по нас, даже си казва името-КИКО.Само не знам дали е подходящо като детенцето е малко,сина ми е голям вече.

# 20
  • Мнения: 179
Ние си имаме басет Лиза
http://pg.photos.yahoo.com/ph/halev03/detail?.dir=/42ab&.dnm … 2.jpg&.src=ph
котка Мъра http://pg.photos.yahoo.com/ph/halev03/detail?.dir=/42ab&.dnm … 2.jpg&.src=ph
морско свинче Джоджо,ненормално голям заек на двора.
Съжителстваме в относителен мир и разбирателство Hug

# 21
  • Мнения: 2 550
Аз съм За домашен любимец...и вкъщи е малка лудница  #Crazy
Имаме три кучета и един дебел заек  tooth И либки имахме, но след като се наложи да ги лекувам от някаква болест, след това да ги чистя от рибешки-въшки...ги подарих. Скоро пак мисля да се обзаведем с аквариумно-терарумно животно, спрели сме се на гекончета, много са сладки и усмихнати. И котак искам, но ще дойде в повечко  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 510
Марчето ,здрасти,адашке  bouquet
Ние имаме голдънка на 1.6 години имахме и мини-хамстер,но  той се спомина:bishop:
Детето ми е на 6 г.  и вече много помага за кучето,подава ми хавлия след разходка,дава команди в къщи,носи ми лекарствата,когото се налага да я намажа с някой мехлем и сме много,много щастливи заедно с Прасето,както наричаме кучето понякога,защото е Лакомо.
http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=387761 , http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=387775
Вижте колко е фотогенична на 6 месеца  Joy

Марчето , пиши за зайчето , че след гибелта на гризача  с мен се водят преговори за закупуване на такъв любимец.Лесно ли се гледа и стои ли спокойно в боксчето си през деня  newsm78 Понася ли пътешествия и студове,днес се бъзикахме Party,че полярно зайче няма откъде да й намеря,а селектираните са хилави и не носят на ласки,като нейните

# 23
  • Мнения: 2 550
Марч, зайчето ми е много спокойно. И през деня,  и през нощта е кротък. Всъщност нощем си остри зъбите и като похапвам през нощта малко ми лази по нервите  Joy Не е страхлив, много е гальовен (умира да го галят). Моят доста е пътувал, че ми беше жал даго оставям, когато аз отсътвам...виж за студа не знам, на моя винаги му е топличко - поне през зимата. Ама с тая кожа, трябва да издържат и на студ, дивите зйци да не би да си имат парно! Аз бих си взела още едно зайче, но подозирам, че ще им стане тясно в боксчето.

Едното ми куче е голдън - Пипо, горе долу е на възръстта на вашата голденка:).  Вашата е много хубава   bouquet

# 24
  • Мнения: 510
Марч, зайчето ми е много спокойно. И през деня,  и през нощта е кротък. Всъщност нощем си остри зъбите и като похапвам през нощта малко ми лази по нервите  Joy Не е страхлив, много е гальовен (умира да го галят). Моят доста е пътувал, че ми беше жал даго оставям, когато аз отсътвам...виж за студа не знам, на моя винаги му е топличко - поне през зимата. Ама с тая кожа, трябва да издържат и на студ, дивите зйци да не би да си имат парно! Аз бих си взела още едно зайче, но подозирам, че ще им стане тясно в боксчето.

Едното ми куче е голдън - Пипо, горе долу е на възръстта на вашата голденка:).  Вашата е много хубава   bouquet

Да ,красавица е милата,но е кастрирана,утре и махат конците,получи пиометра,след 2 много тежки разгонвания и фалшива бременност и няма да има бебета,щяхме да я кастрираме,но след кученцата,но всичко беше по спешност и... нямаше как.
Но както казва добра моя приятелка "Споко,сега ще си прави секс за удоволствие" Mr. Green Разхождаме я често в парка зад Техническия,до Парк-хотел Витоша,ако желаете среща  Wink Wink Wink

Магазинно ли е зайчето,на каква възраст се продават,яде храна за гризачи като хамстерите и свинчетата,нали?А кучетата как се погаждат с него newsm78

# 25
  • Мнения: 2 550
Аха, магазинно е, рпеди 3 години ми го подариха. Яде храна за зайци, има спеицална - на гранулки, сенце, бисквити, маркови, марули, банан, има и бонбонки за зайчета. Абее, доста неща похапват.
Не знам на каква възраст ги продават, моят беше по-малък от дланта ми, сега само главата му е толкова голяма  Joy Предполагам, че ги продават на 1-2-3 месеца.

# 26
  • Мнения: 510
Аха, магазинно е, рпеди 3 години ми го подариха. Яде храна за зайци, има спеицална - на гранулки, сенце, бисквити, маркови, марули, банан, има и бонбонки за зайчета. Абее, доста неща похапват.
Не знам на каква възраст ги продават, моят беше по-малък от дланта ми, сега само главата му е толкова голяма  Joy Предполагам, че ги продават на 1-2-3 месеца.
Той е мини-заек,но дебел,така ли  Wink

# 27
  • Мнения: 2 550
А, да, забравих да спомена, че е мини-заек.
Определено е дебел...определиха го като "футболна топка".  Joy Много обича да похапва, ама то цялото семейство сме така  Blush

Иначе другите зайци се гледат по същия начин, рпосто са още по-големи  Hug

Общи условия

Активация на акаунт