Имам един малко неудобен въпрос

  • 3 243
  • 86
  •   1
Отговори
  • Мнения: 434
Имам следния въпрос на който могат да ми отговорят май само рждали мами!
Преди раждането кой ви направи интимната прическа? Дали го прави сестрата или сам трябва да си я направи човек въпреки че не разбирам как може да си я направи човек с голям корм който не може да глътне? Shocked

# 1
  • Мнения: 5 393
Здравей!По принцип с тази работа се нагърбва бъдещия татко!Не ти препоръчвам да оставяш на сестрите в болницата,защото много често те са несръчни,груби и припряни-вършат работата набързо,със студена вода Close Shocked
Успех HugЛеко и безпроблемно раждане Praynig

# 2
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
Първият път ми я направи сестрата в приемното, заедно с другите дейности преди раждането, а втория път сама си я правих с помошта на огледалото Blush

# 3
  • Мнения: 9 903
акушерката, която ме прие. Нямам оплаквания.
Някои ходят на кола маска.

# 4
  • Мнения: 7 186
Сама си го направих с огледало, но аз се поддържах до края на бременността. Изобщо не ми е представлявало трудност.
И аз те съветвам да се приготвиш предварително. Peace

# 5
  • Мнения: 515
То си зависи и от корема.  Wink
Аз сама си я направих - с огледало, не ми се искаше друг да се занимава с това.

# 6
  • Мнения: 3 777
Абсолютно сама.
Цяла бременост сама.
Не е трудно, нито невъзможно.

# 7
  • Мнения: 5 183
аз сама
но тук по принцип не го правят преди раждане
нито пък някой ще седне да се замисля за това или да ти прави "при4ески" в болницата ... или клизми ... пази Боже

# 8
  • София
  • Мнения: 1 621
Сама само донякъде, после бъдещия татко се постара. Изключено беше да я направя добре сама. Wink

# 9
  • Мнения: 2 978
До последно ходих на кола маска

# 10
  • Мнения: 3 116
Таткото  Sunglasses

# 11
  • Мнения: 2 271
От 15 годишна го правя,имам опит и без видимост-коремьт ми беше огромен,а през цялата бременност продьлжих в сьщия дух!ако не си свикнала сама се довери на таткото, ако не, си вземи собствена самобрьсначка-в болницата не са за еднократна употреба!!!

# 12
  • Мнения: 721
аз сама
но тук по принцип не го правят преди раждане
нито пък някой ще седне да се замисля за това или да ти прави "при4ески" в болницата ... или клизми ... пази Боже
добре де, след като в чужбина не държат да си с прическа, тогава защо тук е така Shocked
Обяснете ми, ако има чак такава причина...

# 13
  • Мнения: X
Сама си я направих, но аз от мноооого одавна си оставям само тънка черта и не ми е било проблем, коремът ми беше огромен, но аз и със затворени очи мога да си направя тая процедура.

Наистина обаче си я направи ти, защото в болницата с изхабен бръснач и студена вода хич не е гот, повярвай ми - аз имах точно три косъма на едно място и за секунда ми ги махнаха, ако трябваше цялата да ме оправят щях да повърна Sick

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Предполагам за по-добра хигиена.Аз по принцип не понасям косъм,камо ли ако трябва да ти правят някаква интервенция.Те германките и с космати крака си ходят,ама...Направи си я в къщи преди да тръгнеш.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 457
акушерката, която ме прие. Нямам оплаквания.

И при мен беше така. Нямам никакви оплаквания от акушерката

# 16
  • Мнения: 573
Бях си запазила час за кола маска малко преди термина ,но родих седмица преди него и колкото мога сама  се справих  :,но беше почти неуспешен опит.Довършихаме в родилното ,но ме ''заклаха като прасе".Затова сега от един белег от секциото си имам цели 3 Cry

# 17
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Таткото Wink свърши чудесна работа.

# 18
  • Мнения: 1 555
Аз така и не успях сама до край да я свърша тази работа, но пък в болницата искаха да си нося ножче за бръснене и там пред мен го сложиха и ме дооправиха  Grinning заедно и с другите процедури ! Това да са ти проблемите !!!  Party

# 19
  • Мнения: 8 769
И двата пъти-съпругът ми.

# 20
  • Мнения: 46 515
Аз там косми не понасям, махам всичко от доста години, така че съм, свикнала  Mr. Green и когато нямах видимост от корема- карах по спомени  Laughing
Но когато ме домързи мъжа ми е насреща  Crazy

# 21
  • Мнения: 420
Сама си го направих.Не разчитай на акушерките ,те са доста грубички.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 105
ами мен в приемното ми я направиха...ама аз не очаквах да ме приемат -отидох да ми слушат тоновете че преносвах и имах много слаби контракции та мислих че пак ще ме върнат Wink
Иначе може и тати да помага в прическата

# 23
  • Мнения: 46 515
... изхабен бръснач ...


В повечето болници искат родилката да си носи от тези, дето са тип пластина, нови, неупотребявани, там слагат на тяхна дръжка и бръснат.

# 24
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз косми не понасям никъде, само на главата  Grinning, обезкосмявам се сама доста отдавна, коремът не ми пречеше, дори да не виждах какво бръсна се справях чудесно  Laughing, а ти можеш да помолиш мъжът си да свърши тази работа, ако мислиш че няма да се справиш сама  Hug

# 25
  • Мнения: 2 910
Сама си я правих с помощта на огледало и с напипване. Не е много лесно, но е постижимо. След раждането започнах редовно да ходя на кола маска и следващият път бих се доверила на козметичката.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 271
Сама си я направих, непосредствено преди да тръгнем към болницата, защото бях чувала, че там наистина са доста невнимателни... Взех самобръсначката и карах "на изуст"  Peace
Успех!

# 27
  • Мнения: 603
Помолих майка ми. Мъжът е добра идея, но може да не иска /като моя/. По-добре е да се подготвиш предварително, но така или инъче е добре да сложиш една нова самобръсначка в бабгажа за родилното. Не сигурно дали ще има време за прическа в къщи Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 528
Татито.Предишната вечер преди да ме приемат за задържане.Не ми се мисли как ще те порежат 1800 акушерките.Накарай татито или майкати.

# 29
  • Мнения: 1 771
Имам следния въпрос на който могат да ми отговорят май само рждали мами!
Преди раждането кой ви направи интимната прическа? Дали го прави сестрата или сам трябва да си я направи човек въпреки че не разбирам как може да си я направи човек с голям корм който не може да глътне? Shocked
Таткото  Embarassed помогна, че с моя корем беше огрооомен.

# 30
  • Мнения: 5 299
До последно ходих на кола маска

Много ми е чудно не боли ли да се обезкосмяват половите органи с кола маска newsm78 Нали става въпрос за цялостно обезкосмяване, а не само на триъгълника? Много ми е любопитно. И колко време изкарваш така(обезкосмена) Laughing?

А по темата, аз не можех да се справя последния месец нито с огледало - никак. И мъжа ми н е е в БГ, та за това се оставих на акушерката, и макар че беше много внимателна - с тези бръсначи които използват в родилното, беше адски неприятно ooooh!

# 31
  • Мнения: 49
Сама го направих, коремът ми не беше голям.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И аз сама успях, без огледало, коремът ми беше голям. Но 9 месеца упражнявах, като степента на трудност полека се увеличаваше, така че накрая не беше проблем.  Laughing

# 33
  • Мнения: 666
 Аз сама си го направих с депилатор на  VEET, корема не ми пречеше намазах се стоях така около10 мин и готово

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Сама+огледалото

# 35
  • Мнения: 1 410
Сама си я направих, но ако не можеш сама там ти я правят. Mr. Green

# 36
  • Мнения: 1 190
До последно ходих на кола маска

И аз Peace

# 37
  • Мнения: 2 768
Направих си я сама.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз отидох в болницата подготвена  и никой не ме е пипал.Само дето се наложи операция по спешност та ми обръснаха корема Confused

# 39
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Аз сама си го направих. Имах огромен корем, но това не ми попречи.

# 40
  • Мнения: 2 047
    Уж таткото я прави, но в болницата допълнителни ми обръснаха корема  Tired но нямам оплаквания де.

# 41
  • Мнения: 2 663
Аз не съм от родилите вече,но да си кажа!Махам всичко,навсякъде с кола маска.Сама не мога да се обръсна-имам чувството,че ще се нарежа цялата.Иначе гледам да не стават големи(космите) и ходя редовно.Разбрала съм се с козметичката,при която ходя ако се наложи и до вкъщи да дойде -макар едва ли като се започне ще ми е до това де...
Докато бях в мд една майките и изтекоха водите и акушерката я беше качила на магарето да я почиства.Е ,честно ви казвам... първо водата-студена,второ-закла я като прасе,трето-адски беше груба и четвърто-болката беше изписана на лицето на горката майка,а акушерката и четеше лекция как могла да не се почиства ...(жената от 2 или 3 седмици лежала в болницата).Толкова ми стана жал за женицата.
А колкото до това дали боли-мен не ме боли кой знае колко,дори сега през бременността мога да кажа,че почти не правя разюлика с болката от обезкосмяването по краката и триъгълника,а кожата ми е много чувствителна и тънка.После почти месец забравям за тази процедура.

# 42
  • Мнения: 236
Аз съм от тия дето са раждали зад граница. Понеже бях си научила урока, питах предварително моята акушерка дали да се обръсна или те ще го направят. Тя ме предупреди изрично да не се бръсна. И в клиниката никой не го направи и си раждах така. Според вас момичета защо в БГ се държи на тая работа?

# 43
  • София
  • Мнения: 3 679
При мен аз сама си се обръснах отдолу- срамните усни имам предвид.корема не ми беши чак толкова голям
За другото което остана на триъгълника и отстрани ходих на кола-маска.
Честно казано дори и идеално да се обръснеш в болницата като те приемат пак те проверяват и ако решат могат да те обръснат- и то на "сухо"
Мен не ме бръснаха но аз си отидох подготвена- а преди около 4 дни бях ходила на кола-маска
Странно  ми е че ако раждането беше започнало по- рано как ли щях да имам сили да го направя- пак късмет newsm78

# 44
  • София
  • Мнения: 2 164
Абсолютно сама.
Цяла бременост сама.
Не е трудно, нито невъзможно.
И аз така.

# 45
  • София
  • Мнения: 5 289
И аз сама с напипване- hahahaтука има,тука нема нали знаеш....

# 46
  • Мнения: 213
И аз сама.Коремът ми не беше голям а и аз така си си поддържам по принцип.

# 47
  • Мнения: 154
Сама  Crazy.Както се казва по спомени

# 48
  • Мнения: 2 000
Уж се бях направила сама, но явно не е било достатъчно, защото акушерката пак ме мина докато ме подготвяха за секциото. Нямам неприятни спомени от тази процедура.

# 49
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
9 месеца сама с огледало .

# 50
  • Варна
  • Мнения: 109
Като влязох в 9-я месец и сериозно се замислих да си направя цяла кола маска,за да съм подготвена.Избрах си салон и отидох: "Аз ще раждам няма от една кола маска да се притеснявам!" Това ми беше първата кола ТАМ.....от тогава все така подържам форма  yesyes ......свиква се!  thumbsup
Направиха ми я и след 3 дни родих./ 9 дни преди термина/ Улучила бях момента! Laughing
Ефекта от колата при мен трае 20-25 дни!
Желая леко раждане на бремените сега !

# 51
  • Варна
  • Мнения: 1 241
И аз сама, с помощта на огледало.
Имах "шанса" един път да се оставя в ръцете на акушерките за такава процедура, и вярвай ми, е доста неприятно.
Е, все пак заради секциото ми обръснаха корема, ама това не е чак толкова гадно.

# 52
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Ами козметичкта. Wink.През цялата бременност продължих да си ходя на кола маска.Последно ходи около 2 седмици преди да родя, а от хормоните през берменността ми растяха много бавно космите.Даже като раждах един младичък доктор ме пита "сама ли си правя колата или ходя на козметик".Егати въпроса беше!!! Laughing
Съветвам те да помолиш мъжа си, ако не ходиш на кола, или сама с огледало, няма ли да стане? newsm78

# 53
  • Мнения: 8 505
Сама.През щялата бременност.В последните 2-3 месеца ми трябваше и огледало.

# 54
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Не е трудно да се справиш сама. Аз си взех крем-депилатоар за деликатни честа и всичко стана много лесно и бързо.

# 55
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз имах час за козметик на 9.12., но през нощта ми изтекоха водите и ме обръснаха в приемния кабинет.

# 56
  • Мнения: 2 149
Не видях какво са ти писали останалите, сега ще проверя.
Според мен трябва милото да те почиства от един момент нататък, всеки път при къпане, за да не се оставяш в чужди ръце. За каква прическа говорим, то голата глава прическа ли е?! Laughing
Ако отидеш непочистена, въпреки че носиш самобръсначка, най-често те бръснат с обща newsm78. Ужас!

# 57
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И аз не мога да търпя косми, освен по главата, та докато бях с тумбака не съм спирала да ги махам, обаче беше лесно, защото корема ти расте постепенно, и неусетно стигаш до момента, когато вече ти е до зъбите, а ти се научил къде и как да пипаш!
Съветвам те да започнеш да си махаш космите от сега, а не да чакаш заветния ден, така по-лесно ще свикнеш, а и ако се избръснеш има опасност леко да ти подбоцква, за това е по-добре и за кожата да свиква от сега, а не като родиш да имаш още едно неприятно усещане!

# 58
  • Мнения: 903
Здравейте и от мен. И аз не съм раждала до сега и ще ми е за пръв път. За сега нямам проблем с космите тъй като ги махам редовно, а й ако се наложи таткото ще помага. Моит притеснение относно наближаващия ден е много по неудобно  Embarassed. Дано да не Ви накарам да ме намразите ама ми се иска да знам при напъването повреме на раждането не се ли изпускате(така де по голяма и малка нужда) ИЗВИНЕТЕ МЕ ЗА ВЪПРОСА

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 822
ходих си на кола маска

# 60
  • Мнения: 1 840
И двата пъти - санитарките в болницата. Но няма нищо страшно. В такъв момент вече толкова ти е все едно, че ако ще и по телевизията да те дават - много важно. После, естествено, вече не се чувстваш така.

# 61
  • Мнения: 2 381
Ами на мен мъжлето ми я направи

# 62
  • Мнения: 434
Много ви благодаря за отговорите! Аз не уточних че сега си правя но се притесних да не би да ми е невъзможно като ми порасне коремчето, а идеята за огледалото е много добра не ми беше идвала.

# 63
  • Мнения: 135
Donqkyde az, a na naj-trudnite mesta byde6tiq tati. Priznavam, 4e otna4alo mi be6e malko neudobno, 6toto ne iskah da me vijda taka, no nqmah izbor. Iskah da sym gotova za bolnicata!

# 64
  • Мнения: 3 929
Аз, откакто се помня, се бръсна отдолу, така че мога да го направя и със затворени очи. Мен като ме сложиха на магарето, ме поливаха с хладка вода от един чайник, но не съм видяла да ме бръснат, явно добре се бях справила сама.
Tabby, относно въпроса ти за изпускането, и аз се притеснявах от подобни неща, на преди да раждаш, ти правят клизма, така че не се притеснявай.

# 65
  • Мнения: 449
Ами аз предния ден ходих на кола маска/така или иначе се чистех през цялата бременност, та и до днес/, даже и на корема нямах косъм, ако се наложи секцио. Най-добре сама, не знам кво правят в болницата, но като си спомня как на всички ни изпуснаха клизмите-добре, че не бях яла нищо Blush

# 66
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз отидох на кола маска около седмица по-рано Hug

# 67
  • Мнения: 5 289
Само бъдещия татко! С огромен корем и контракции огледало няма да помогне!

# 68
  • Мнения: 1 440
Аз си я бях направила прическата ей така без да гледам.Но въпреки че беше перфектна една "лоша" акушерка реши да се прави на много стриктна, та така ме издра. #Cussing out
А за клизмите се представих блестящо,та не се оср...Ама мноооооооого е гадничко.

# 69
  • Мнения: 46 515
Donqkyde az, a na naj-trudnite mesta byde6tiq tati. Priznavam, 4e otna4alo mi be6e malko neudobno, 6toto ne iskah da me vijda taka, no nqmah izbor...

Е до сега не те ли е виждал така  Joy само не ми казвай, че си забременяла непорочно  Mr. Green

# 70
# 71
  • Мнения: 1 382
Сама си я направих,но мъжо реши,че не съм се справила и ме редактира  Mr. Green

# 72
  • Мнения: 3 069
Аз съм си правила прическата, наистина коремчето доста пречи, но човек се справя.

# 73
  • Мнения: 2 309
Не мога да си представя някой да ме бръсне отдолу #Crazy дори и мъжо.Ще ме е гъдел,не за друго Embarassed Аз през цялата бременност,да не казвам от 15-16годишна се справям сама и на сън мога да я свърша тази процедура.Наистина,последните дни корема ми сякаш беше станал ултра голям и малко по-сложно се справих,въпреки помоща на огледалото.Но се справих bowuu
          По-добре сама се избръсни или там както се обескосмяваш.
               

# 74
  • Мнения: 1 645
Аз сам си правих тази процедура.
Когато отидох да раждам(предивикаха ми раждането), пак аз я свърших тази работа.Всичко при мен е въпрос на навик,и изобщо не ми пречеше.

# 75
  • Мнения: 1 613
Мъжа ми ми помогна  Wink

# 76
  • Мнения: 1 735
Хах! При мен беше голям купон! Crazy Събудих се една нощ и докато осъзная,че имам контракции и родовата дейност е започнала,бая се замотах! В последния момент се бръснах в банята под душа с огледало.Добре обаче,коремът ми доста големичък бе.А и контракциите се засилваха и на няколко пъти изпусках самобръсначката.
Мъжът ми взе нещата в свои ръце,но докато се накани да ме намаже с гел,докато се нагласи да започне,идва поредната контракция,при което аз започвам да го ритам... и т.н.  ooooh!  Mr. Green С 300 зора успяхме да ме обръснем. Blush Laughing Когато всичко свърши се зарадвах ,че така се е получило-в опитите си да се обръсна толкова време,не съм обърнала кой знае какво внимание на болката. Sunglasses

# 77
  • София
  • Мнения: 2 708
...За каква прическа говорим, то голата глава прическа ли е?! Laughing ...

Аз сама правя тая процедура от както се помня, при мен е рутина. Корема въобще не ми пречеше, тъй като всяка една част ми е мнооого позната и е супер лесно Simple Smile Пердишния ден си се бях почистила и на следващия родих, в болницата ме "прегледаха" какво съм направила и дори ме похвалиха   Mr. Green

# 78
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
И двата пъти се случи така че ме фризираха в болницата. Просто и двата пъти родих доста по-рано от термина и все изведнъж ставаха нещата. Първия път здраво се шашнахме и мъжа ми вместо да ме бръсне тича да звъни на бърза помощ. Втория път все си мислех че трябва да се обръсна, но имаше още три седмици до термина а се бях бръснала два дни по-рано заради преглед. Раждането ми започна като направо ми изтекоха всички води така че любимия настъпи педалите и газ в родилното. Там пък казаха че не съм достатъчно обръсната според изискванията и пак ме минаха с бръснача.

# 79
  • Мнения: 903
zuki Много ти благодаря за отговора Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 80
  • Мнения: 781
Козметичката ми. До последно си ходех на кола маска.

# 81
  • Мнения: 619
az se opravih zama do kolkoto mojeh ,i posle majat mi mi pomogna.
makar 4e tuk v usa mojej i  neopravena da otidesh ,i nikoi niama da ti napravi zabelezhka.

# 82
  • Мнения: 2 534
Обръсна ме сестрата в болницата .
Бях с 7 см. разкритие и не ми пукаше вече от нищо ...

# 83
  • Мнения: 1 107
Така се случи, че ме обръсна сестрата в болницата, но се справи страхотно, беше много внимателна. Не че ми пукаше особено, де...

# 84
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
...За каква прическа говорим, то голата глава прическа ли е?! Laughing ...

Аз сама правя тая процедура от както се помня, при мен е рутина. Корема въобще не ми пречеше, тъй като всяка една част ми е мнооого позната и е супер лесно Simple Smile Пердишния ден си се бях почистила и на следващия родих, в болницата ме "прегледаха" какво съм направила и дори ме похвалиха   Mr. Green
и при мен е така Peace

# 85
  • Мнения: 10 758

При първото раждане - в болницата ме оправи акушерката.Нямах оплаквания.

При второто раждане - 2 седмици преди да родя ходих на кола маска, махнах всичко и си бях планувала 1 седмица преди да родя пак да отида, но диването ме изнената 3 седмици по-рано, та се оправих в къщи сама и малко с помоща на таткото.

# 86
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
ами на мен ми я направи акушерката и съм доволна бях се стреснала щото съм чувала че са малко грубички сигурно има и такива зависи на каква попаднеш а иначе таткото ми помогна за останалото щото при нас бебка реши да идва по-рано и този момент го бях отложила за по-късно но е добре да си подготвена и таткото с каквото може да помага

Общи условия

Активация на акаунт