Сваляне на температура

  • 4 013
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
Здравейте! Искам да попитам за вашия опит и за ммнението на вашите лекари по отношение на свалянето на температурата при деца. В момента детето ми е болно и нямам много време да пиша, ще се включа по-късно, но ще се радвам да споделите дали изобщо сваляте температурата с лекарства, от какви градуси, има ли значение възрастта на детето, колко дни държите дете с температура и как процедирате при температурни гърчове. Според вас (вашият лекар) температурата може ли да бъде опасна и животозастрашаваща? А свалянето на температурата пречи ли на оздравяването?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Свалям Т по-висока от 38,8-39 градуса. Не твърдя, че е правилно. Свалям я с лекарства.

Повече от 3 дни не оставям детето с Т и вземам по-сериозни мерки.

# 2
  • Мнения: 753
Температура свалям само ако детето не се чувства добре и го боли главата.Ако си лежи и не мрънка или спи не я свалям.Така до 2-3 дни.Слагам мокри компреси на ръчичките и на главата/хич не обича/.
Преди 2 дни беше с Т и повръщане.Т отговаряше на Беладонна/лекуваме се с хомеопатия/ дадох и и Т беше до там, повече не качи.
Ако е много висока, над 38,6 давам панадол с няколко капки аналгин.

Това повръщане обаче беше много, и продължи 3 дни.Освен течности нищо не и давах, а и тя не искаше и днес сутринта като стана, гледа детско, и вика : "аз вече не съм болна", хапна малко и смятам, че нещата отшумяха.

# 3
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Взема се една глава чесън и се счуква в хаванче. Премерва се температурата. Стъпалата се намазват с безсолна свинска мас, в извивката на свода се слага около 1/2 ч.л. от чесновата каша и се фиксира с чорап. След 5 минути (за дете) и 10 минути (за възрастен) чорапите се свалят и с влажна кърпа се почиства чесъна. Температурата се измерва. Ако не е свалена достатъчно тази процедура се повтаря през 20 минути още 1-2 пъти.
Така свалях температурата на децата, когато бяха малки, за да не давам лекарства. Още след първата доза се сваля 0.5 до 1 градус.
Също така обтривах лице, ръце, стъпала с чиста хладка вода. Действа много освежаващо.
Високата температура е опасна. Оцетени кърпи се слагат на челото, стъпалата и дланите.
Макар и да съм наясно с ползата от температурата до определени градуси не оставях децата да се чувстват кофти от нея. До 37.5 не съм давала лекарства, само хладка водичка за лицето и крачетата.

# 4
  • Мнения: 1 351
Винаги давам лекарства над 38,5 градуса , като си помагам и със компреси със вода и оцет на ръцете , краката и под мишничките . Имаме един гърч вече , преди него бях по- смела , но вече - не.Дано се оправите бързо   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт