Правописа и БГ - Мамите

  • 11 890
  • 133
  •   1
Отговори
# 30
скъсания чорапогащник си е скъсан чорапогащник, може да се скъса по-всяко време при всяка ситуация. след като се скъса се изхвърля. удоволствие е за мен когато видя суетенето на някоя мацка заради скъсан чорап. дразня се когато видя какви ги е натворил с писане някой, който се мисли за велик...

неграмотността не е скъсан чорапогащник. за разликата от ликрата, неграмотността е много по-дълготрайна и по-трудно поправима.


яли пили - това е добро. Joy

ами, това:
едно домати.
две доматита.
а три как ще са? три доматитатата.

# 31
  • Мнения: 5 877
Simple Smile
Има и по-интересни -
какво ще кажеш за "девеД" и "дон Ки Хот" - вероятно активист от виетнамската компартия?!? Цитатите са от изпитни работи на студенти.

# 32
  • Мнения: 1 735
Не всичко ме дразни, но някои неща ми бъркат в мозъка, особено грешки в заглавията, поне там човек може да осмисли правописа. Онзи ден мернах нещо като: СКУБИТЕ ЛИ СИ ВЕЖДИТЕ в заглавията. Ужас, дано е било на майтап. Нещо като:
-Пловдивчани яли пили.
-Ко яли?
-Пили.
(превод: пиле - за западните покрайнини, пиуе - за Перник, мисирка - за Долно Камарци)
 Joy
Или примерно да е сбъркано със Скуби Ду  newsm78
Това не мога да го разбера нещо... Не виждам грешка!

# 33
  • София
  • Мнения: 4 423
скубите е неправилно, скубете е правилно. Wink

# 34
  • Мнения: 1 735
Ааа...недоскив!
Разбира се!
Сори!

# 35
...
Бтв - как се пише "чудех" или "чудих" newsm78

Аз си мисля, че и двата варианта са правилни, само глаголното време е различно (имам такъв спомен, но може и да греша).

Чудех - минало несвършено, чудих - минало свършено. Та даже на "чудих" ударението май трябва да е на втората сричка.

# 36
  • Мнения: 1 735
...
Бтв - как се пише "чудех" или "чудих" newsm78

Аз си мисля, че и двата варианта са правилни, само глаголното време е различно (имам такъв спомен, но може и да греша).

Чудех - минало несвършено, чудих - минало свършено. Та даже на "чудих" ударението май трябва да е на втората сричка.
НЕ. НЕ трябва! На първата сричка е ударението в мин. свършено. Peace

# 37
  • Мнения: 1 410
Аз също пиша неграмотно и си го знам Embarassed, но ме разсмяхте много Joy Това с пловдивчаните съм го забелязала, но те не могат да го разберат. Май учителите там така им го приподават.

# 38
  • Мнения: 2 032
Това с пловдивчаните съм го забелязала, но те не могат да го разберат. Май учителите там така им го приподават.

А, "нидей" така. И аз съм то Пловдив, ама не говоря или пиша така. Какво като ти правят път в Пловдив, викайки ти "минети, минети".  Mr. Green
Макар че ме беше засърбяла ръката като видях "скубити ли си веждите" да кажа, че ми идва да си закубя косата. Ама малко прекалено щеше да е.
Ама то... въпрос на форма и съдържание. Ако пишехме все умни/доброжелателни/весели неща, правописа с мед да го намажеш...

# 39
  • Мнения: 3 146
Ами за "скубИте ли си веждите" на дамата Киса два пъти й писах, че има грешка и тя - какво ? Ами нищо - каза мамите да решат кой е прав тя или аз...

# 40
  • Мнения: 25 647
Когато грешката е в мнението, пак дразни, но може да се приеме, че е случайна, резултат от бързането. Предполагам, че на всеки се случва, стига да не става навик. Wink
Но груби грешки в заглавията много ми бодат очите, все пак авторът се е връщал многократно и би трябвало да си забележи и поправи грешката. А щом не го прави... newsm78
А напоследък и мене ме дразни едно "спецЯлно", ама карай! То да е само то! Peace

# 41
  • Мнения: 8 505
И мен ме дразнят най-вече грешките в заглавията.В мненията-само ако са брутални.
И на мен самата доста пъти ми се е случвало Shift-а да не захапе и изречението ми да започне с малка буква.Или от бързане да натисна не буквата,която ми трябва,а съседната.Понякога не си виждам грешките и на преглед,а едва когато чета следващите мнения.

# 42
  • Мнения: 1 629
Добре, де, след толкова теми за правописа, как пък никой не прихвана малко от правилата newsm78  Това 'й' се шири като летен вирус из думи и мнения и ме побърква просто smile3538 Опитвам се да чета по диагонала, та да не подскачам толкоз, но уви.

# 43
  • Мнения: 37
Любимото ми на диалект е от Бургас. Дънките - Дънкиту. Simple Smile

# 44
  • Мнения: 7 640
Или от бързане да натисна не буквата,която ми трябва,а съседната.Понякога не си виждам грешките и на преглед,а едва когато чета следващите мнения.
да и при мен е така

Общи условия

Активация на акаунт