Кърмене от гърда или от шише

  • 799
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 154
Здравейте,
Ще съм благодарна ако отговорите на някои мои въпроси. Все още не съм родила, но термина съвсем наближава 15.09.
Старая се да се информирам за предстоящото кърмене, но в последната седмица съвсем се обърках.
Преди месец мислех, че най-добрия начин е кърменето при поискване. След това чоя близка приятелка ми разказа какво прави тя. Кърми своята дъщеря вече1г. и 4 м. Това според    нея го постига, като изцежда всичко, на всеки 3,5часа, и денем и нощем с някаква много скъпа помпа 350$ (показа я и изглежда в куфар, с маркучи и т.н. като все едно пригодена за кравеферма Simple Smile. Казва, че има толкова много кърма, че може напълни няколко фризера. Начинът и на живот: работи от 4месец, живее в САЩ, изглежда перфектно, не се тъпче с боклуци и яде много плодове и зеленчуци.
Има ли логика в тези нейни действия или просто е щастливо стечение на обстоятелствата?
От значение ли е видът на ползваната помпа за качественото и количественто изтискване на кърмата?
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 3 241
Според мен нещата стоят така:
- директното кърмене от гърда е по-лесно ако върви добре. Слагаш бебето и то яде. После си затваряш блузата и си ОК. Кърмата се регулира автоматично от един момент нататък.
- с шише трябва да си събрала кърма преди това, която да дадеш, когато бебето иска. След това да измиеш шишето и помпата и дори евентуално да ги стерилизираш. Работата е двойна - хем цедиш, хем после даваш шише.
-Понякога бебетата не искат да сучат и тогава искаш -не искаш даваш от шише, но помпата е по принцип по-неефективна от сученето.

Т.е. твоята приятелка така или иначе има много кърма и щеше да си я има и ако бебето сучеше.

И да, помпата е от значение. Но пък това може да е индивидуално. На някои им пасват ръчни, на други електрически помпи. Трети цедят ръчно, без помпа.
Наистина помпите, които описваш са доста добри. Но по-добре да не ти се налага.  Peace

П.П. не разбрах начинът й на живот какво общо има?

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Има голямо значение това, че приятелката ти е отделена по цял ден от бебето си още от 4-тия месец. Тя дефакто няма друг избор, освен да изцежда, за да му дава кърма - и е чудесно, че съчетава успешно кърмене и работа.
Ако няма обаче причина за изцеждане, повечето майки предпочитат да кърмят на гърда - по-бързо, лесно и удобно, особено след първите седмици, като свикнат майка и бебе един с друг.
Това не изключва възможността понякога да се изцеди майчино мляко, ако трябва някой друг да гледа бебето, разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт