Отговори
# 690
  • Мнения: 87
Здравейте,момичета миналата седмица открих един магазин за спално бельо и исках да споеделя с вас за тези, който още не са си купули детски чаршафчета. Материята е много хубава и мека не са хасе и ранфорс, мисля че ми казаха в магазина памучен сатен.
Скрит текст:
  Това е страницата им http://eshop.roxymadream.com/category/57/komplekti-za-bebe.html И да добавя, че са българска фирма и производители, което ми допадна.

И аз смятам, че няма нужда от преглед за разкритие ако няма конкретна  причина. Така, че не бих позволила да ме гледат просто, защото си е решил, че ще го прави от другата седмица и още повече от доктора от ЖК. Освен ако няма да раждаш при него но пак не е оправдано да те преглежда без да имаш някакви индикации.
Ivality , тази седмица определено ще е подходяща за разходки, така че се възползвайте.  На мен от сега ми е в главата мисълта за жаждата, която ще ме гони след секциото. Като знам колко много бях жадна и не   ми дадоха да пия вода веднага направо ще се побъркам. Мисля, че следобеда ни дадоха чай и вода. Този път и аз ще си взема малки бутилки минерална вода.

Последна редакция: вт, 25 сеп 2012, 12:20 от palica

# 691
  • Мнения: 6 973
Честито на мама Белоснежка! Да са ви живи и здрави бебоците! Много да ви радват и много късмет да имат! А на Белоснежка - бързо възстановяване!  Hug

За болничните доколкото имам спомен - след 45 дневния, като родиш има един изравнителен, който май се пише от този болницата , в която раждаш.Това е в зависимост дали пресносваш, родила си по-рано или на термин.  След това има още един 42 дни , ако не ме лъже паметта, той се издава от лекаря на детето, който трябва да си избрала предварително - води се послеродова помощ. След тези три болнични вече се подава при работодателя, че излизаш майчинство до навършване на 410 от датата на първият болничен....ох, незнам дали точно го обясних, ама след пореднатабезсънна нощ с баткото давам леко заето.
И моята информация за болничните е такава.  Peace

Ivality, радвам се, че имате напредък с кърменето.  Hug

# 692
  • Мнения: 0
Честито на мамите, бързо възстановяване и да са живи и здрави бебоците!!!
   Едва смогвам да ви изчета! Ама направо заспивам права!
    Последните 7 дена бях на какви ли не консултации, изследвания и т.н. Вече ще ми се запали главата! Ако не е едно, то ще е друго. Тъкмо се поуспокоих с кашлицата, взе да ме стяга постоянно корема и да ме понаболква. Успокоих се, че са само подготвителни контракции, изследванията на ТСХ ми бяха супер, то взе , че доктора ме направи на трътка за няма нищо и ме вкара в егати филма, защото нещо не бил спал добре предната вечер (няма да му споменавам името, че иначе се води голям авторитет в ендокринологята). Истината е, че просто ме обяви за безотговорна, защото не ходя при него всеки месец да плащам по цифра пари за консултация, ами се възползвам от допълнителното си здравно осигуряване. Цитирам: "Е, спестила си едни 20-30 лева, ама то плода си е твой!" казано с пренебрежение. Преживях го и този момент. междувременно 2-3 прилошавания с повръщане заради високо кръвно - 140/85 и сега на Допегит. За секунди ми причернява и започвам да бълвам. За капак от вчера съм на Гиназол заради гъбички. Е кажете ми какъв е този мой късмет!
     Но като изключим лабилното ми психично положение заради по-горе описаното съм в трескаво очакване. Поне бебка е добре - така казаха на ЖК вчера. Дудата е 3150, нямам разкритие още, което с оглед на гъбичките  е много добре, тоновете й са идеални, поне тя да е добре миличката. аз ще стискам зъбки още малко - само да се роди жива и здрава и да си я гушна!
     Много се радвам за всички вас - гледам най-различни теми обсъждате. Не мога да се включа по-всички. Багажа ми е готов за родилното, дрешките на беба изпрани и прибрани, колички, кошари ит.н. си имам от каката - готови , освежени и опаковани!
     Продължавам да чета с интерес всико, което се бсъжда, но рядко успявам да пиша! Стискайте кълки момичета, малко остана. Аз лягам да подремна малко, че следобеда пак ще тичам по лудетината като я взема от детска!

# 693
  • Мнения: 30
Здравейте мацки,всички вече сте излезли в майчинство и мързелувате,пък аз май ще родя работейки Mr. Green.Аз от миналата седмица съм с контракции,не са много болезнени и не са на равни интервали,но са си неприятни,отделно с това нали започнах да си поставям  Фраксипарин и винаги,когато дойде време за инжекцията имам най-много контракции  Rolling Eyes, та се налага да ги бия в ръката вместо в корема.
Аз вчера си купих нощница и лека полека започвам да приготвям багажора за болницата.Взех един малък пакет памперси и мокри кърпи и получих подарък хавлийка Grinning.Аз още не съм ходила на тонове,доки каза другата седмица че ще ги пуснем,иначе вчера си взех и обменната карта,не знам за вашите,но на моята не пише почти нищо,нито как е обърнато бебето,нито как препоръчва да е раждането,изобщо само си изми ръцете ЖК-то.Добре че си ходя и при доктора,който ще ме изражда Simple Smile.
Честито на Белоснежка,както и на всички нови мами  bouquet

# 694
  • Мнения: 3
Звездичка, мерси за допълнението. И честита ви първа разходка на вън! Simple Smile
Така е, ако детето се намокри или оповръща дрешките веднага ще ти дадат чисти. Само трябва да им поискаш. За одеалцата, предполагам вече са извадили по-дебелите завивки. Иначе не вярвам да не дават да им слагаме наши ръкавички или шапки, само за дрешките исках да подчертая, че не искат да ги преопбичаме с наши. Така, че Дени пъхай ги в багажа, ако решиш да ги ползваш да са ти под ръка. Няма да ти натежат.

begbie, много неприятно. Но поне си направила най-правилното. Тази стойка винаги помага!

И аз имам моментни прищъпвания от вътре. Онзи ден в парка седях една минута на едно място в стойка планина за да ме отпусне. Така ме беше блокирала болката, че се притесних какво пък толкова..., че аз на раждането не изпитвах такива блокажи на тялото си.

Ivality, поздравления за успеха с кърменето и разходките навън! Така искам и аз вече да ги почвам, особено в това хубаво време...дано да задържи по-дълго така топличко и слънчево.

И аз бях с бактерии в урината. Стрилната проба от миналия понеделник пак ги лъсна за трети път, но влагалищния секрет и нормалната урина от събота ги отхвърлиха!  Shocked Пробите са правени в 3 различни лаборатории. Радва ме, че ми се размина 3-ти антибиотик, който мислех да откажа така или иначе.

# 695
  • Мнения: 800
Привет и от мен!
Да са живи и здрави момченцата на Белоснежка!
Момичета, не че има голямо значение, но третият болничен, който се издава от лекаря на детето, е изравнителният. Първите два са си фиксирани - 45 дни преди термин и 42 дни от раждането. Разликата с преждевременното или преносеното раждане се изравнява с третия болничен. Така или иначе наистина нищо не се губи, само внимавайте за датите, като ви ги пишат, че иначе ги връщат за поправки.
Аз пък днес минах офталмологичен преглед - за ретината и вътреочното налягане. Правили са ми такъв във ВМА с първата бременност и не беше нещо особено, но явно техниката във ВМА е по-съвременна. Леле, днес като се почна едно бъркане в очите ми с разни накрайници, осветявания и какво ли не - половин час ръчкане ме ръчкаха и макар че ми сложиха някаква местна упойка, пак си беше супер гадно. Цялото ми лице беше в капки, сълзи и сополи. По едно време взе да ми се надига. Иначе резултатите се оказаха изненадващо добри - изглежда налягането се е нормализирало, защото го изкараха 18, а при последния преглед в БГ преди няколко месеца беше 24. Все таки, пак си останах с диагнозата "Обсервацио глаукома", а и още нещо трябвало да правя. Ако обаче АГ-то го задоволи това заключение, другото може и да го пропусна, не искам пак да ме подлагат на тази инквизиция отново.
Тези дни трябва вече да отида при доктора, който ще проведе раждането, взех си съответните "упутници" (направления) и така.
Тези вагинални прегледи и аз не разбирам защо едни ги правят, а други не. С първата бременност имах точно един такъв преглед - в предродилна зала, както каза доки "за протокола", защото нямах никакви признаци на раждане и контракции. Сега в БГ нито веднъж не са ми правили, а като дойдох тук частната АГ всеки път иска да ми прави такъв преглед и аз все отказвам, защото не виждам смисъл от него. Подозирам, че е защото ще платя допълнително. Сега като ида в болницата ще видя дали и тамошният лекар ще има такова желание. Бих разбрала този преглед при наличие на контракции, течения и т.н., когато трябва да се определи колко близко е раждането, но иначе просто така всяка седмица да ме бърникат, никак не ми се ще. Да не говорим, че зорлем може да предизвикат някоя контракция и да предизвикат раждане или пък да махнат тапата преждевременно.

# 696
  • София
  • Мнения: 8 037
zornitsay, предполагам, че повечето се сещаме кой е ендото, ако е от София.  Mr. Green Не му се връзвай, явно е бил в криво настроение. Първия път, когато го видях, бях твърдо убедена, че няма да стъпя повече при него, но е добър и се прежалих. Simple Smile Крив е като характер на моменти, не си го слагай на сърце. И има навика да чертае черни краски, но не е толкова страшно, споко.
А с тия бактерии и аз се побърквам, защото от юни месец насам 3 пъти пих антибиотик, който се приема еднократно. Последните 2 пъти бяха един след друг в рамките на месец и бях убедена, че ще ми мине. Пих и Неоренал в ударни дози и шокът ми беше голям, когато след всичко това пак се намериха... Направо не мога да разбера защо извират така.

# 697
  • Мнения: 0
Милинка, да от София е, Ендокринологията в МД.
Много се нервирах, но след час-два ми мина. Реших, че не си заслужава да се ядосвам за глупости. Ядоса ме, че се държеше с мен, все едно съм случайно забременяла ученичка след пиянска вечер и не съм стъпила 1 път на лекар да проверя как съм. Също, че според него ми било провеждано неадекватно лечение през цялата бременност. Все пак това са неговите колеги , в същото отделение. Правила съм си изследванията всеки месец и съм спазвала стриктно препоръките им. В крайна сметка аз не съм лекар и не мога да се лекувам сама. Правя това, което те ми кажат.
   А и истината е, че следвах моята докторка из 5 различни медицински центрове из цяла София, само и само да не я сменям и накрая се оказа, че тя може да ме приеме през фонда за здравно осигуряване в МД, но просто не иска и трябва да си плащам всяка консултация. За това последните 3 месеца бях при други доктори - 2 пъти при доц. Томова и 1 път при д-р Влахов. Все пак няма как да си избера нов лекар, ако не отида при някой друг и не видя дали съм доволна, нали така!?

# 698
  • Мнения: 81
desunique - пъхам ги още сега в багажа. Остава само документите да си поподредя и съм готова. Мойто АГ за последно, надявам се, го лицезрях вчера, не ми е давала обменна карта, само направление за хоспитализация. Добре поне, че ми направи микробиологията - и на това съм доволна. Дет се вика - да се радваме и на малките неща. Оказа се, че има жени, които изобщо не посещават АГ консултации през бременността. Една приятелка има такава позната, бременна с второ дете. Като дойде момента си отиват направо в болница.
За мамите от центъра, от "синята зона", "зелената зона" и "зоната на здрача" Joy Преди малко се връщам от д-р Поповска. Беше много любезна жената. Оказа се младичка. Даде ми визитка и каза да и се обадя, като ме изпишат от родилния дом.
После ходих и при педиатърката на дъщеря ми от 3та поликлиника, за картона за училище, та настана един конфуз, тя явно очаква при нея да запиша и бебето, та сега не знам как да я отшия тактично. Тя е от старата гвардия знаменосци на антибиотиците.
Иначе при Поповска преди нас имаше само 2 деца към 13:30 и доста бързо минаха.
Мами с гъби и бактерии, а пробвали ли сте с храна и билки да си изчистите проблемите. Например знам, че гъбите не обичат сладко. Чесъна макар и смрадлив е много добър за всякакви подобни инфекции. Аз принципно доста често съм имала ешерихия коли в урината, в повечето случаи с чайове и много лук и чесън съм ги морила, колкото и да е смрадливо.

# 699
  • Мнения: 100
Викаш добре е Поповска. А ти просто отиде и изчака да влезеш да се видите ли? В смисъл, не е необходимо нещо по телефона да се запиша.
И...Спомена ли нещо да има прекалено много деца? Аз ще гледам утре да ида, ама дано не ме отсвири, че съм голяма тутла  Embarassed

# 700
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета!!!  Simple Smile
Най-искрено се възмущавам, като чета за лекарите ви от ЖК. Моята си ми пускаше всички изследвания, които ми се полагат по ЗК ... даже и за кръвна група, на ехограф си ме гледа, отделно направление за хоспитализация и обменна карта ми даде заедно с болничния (45 дни преди термин) и сега само ми дописва някакви неща по обменната карта и си ми я дава пак да си седи в мен.
На консултация ходих вчера и ми каза, че бебка много надолу се е смъкнала и главичката и се е "вклинила" в малкия таз (мисля, че така се изрази), което означавало, че няма да се завърти с дупето напред и ще си остане в правилната позиция докрая, но пък за сметка на това, най- вероятно няма да си дочакаме термина .... та сега започвам да дооправям последните неща вкъщи, че не се знае кога ще тръгне да излиза ... ама здраве да е ... ако тръгне няма да я върнем  Grinning
Някоя мама беше питала за педиатър от Дружба: моята лична лекарка е д-р Илиева, педиатърка е, майка ми, баща ми и брат ми (той е на 9 години) също са при нея .... всички сме много доволни, винаги обръща внимание на всеки, много е мила и обяснява всичко подробно, има си отделен кабинет за провеждане на детските консултации ... по мое мнение е страхотен лекар.  newsm10 За жалост бебка не мога да си я запиша при нея защото в момента с мъжа ми живеем в Зона Б 18 и ни идва много далеч.

# 701
  • Мнения: 81
Викаш добре е Поповска. А ти просто отиде и изчака да влезеш да се видите ли? В смисъл, не е необходимо нещо по телефона да се запиша.
И...Спомена ли нещо да има прекалено много деца? Аз ще гледам утре да ида, ама дано не ме отсвири, че съм голяма тутла  Embarassed
Да, дори тя като ме видя с шкембето направо си ме покани в кабинета заедно с поредните и пациенти. Почти не съм чакала. Не каза нищо за много деца, каза, че ще очаква да и звънна и в рамките на 24 часа ще ме посети. Предполагам, че може и по телефона, ако те мързи да се разходиш. Но наистина чакалнята е един тесен коридор - няма място за количка. Има малък двор отпред, където една от майките си беше оставила количката, ама с този идеален почти лондонски център пълен с маргинали, малко рисковано ми се видя, че така я е оставила, без никой да я пази. Като знам, как преди 2 години на дъщеря ми група цигани и откраднаха чантата от малко по-надолу - ул. 11 август.

# 702
  • Мнения: 21
Привет мами, едно бързо здравейте и се залавям отново да  1ironing wash лек ден за сега....

# 703
  • София
  • Мнения: 8 037
Милинка, да от София е, Ендокринологията в МД.
Много се нервирах, но след час-два ми мина. Реших, че не си заслужава да се ядосвам за глупости. Ядоса ме, че се държеше с мен, все едно съм случайно забременяла ученичка след пиянска вечер и не съм стъпила 1 път на лекар да проверя как съм. Също, че според него ми било провеждано неадекватно лечение през цялата бременност. Все пак това са неговите колеги , в същото отделение.

Първата ни среща протече по сходен начин. Simple Smile Нахока ме, че съм се сетила на тия години за първо дете и природата си знаела работата, като съм минала фертилна възраст (до 27). След това тръгна да ме насмита, че като съм си знаела проблема, що съм бляла, но го замерих с епикризата от предната седмица от друг доктор и той съвсем се възмути.
Като се абстрахирам от чепатия му характер, истината е, че е добър диагностик и дължа бременността си на неговото лечение. За няколко месеца свикнах на особения му характер и пускам забележките покрай ушите. Има навика да сплашва, да мрънка, но същевременно се отнася отговорно към лечението, което назначава. Запаси се с търпение и не му се впрягай, колкото и да ти е трудно. Simple Smile

# 704
  • София
  • Мнения: 560
ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА МАМА БЕЛОСНЕЖКА!!! ДА РАСТАТ ЖИВИ И ЗДРАВИ, МНОГО СИЛНИ И ДА СЕ ОБИЧАТ И ПОМАГАТ ЕДИН НА ДРУГ!!!

За памперсите да ви кажа нещо -  аз бях решила да взема първоначално от тези белите на Памперс, но вече 3-4 познати дето родиха на скоро все ми се оплакаха от тях, че пропускали много бързо и не били достатъчно абсорбиращи. За това, реших, че ще взема един пакет 1-ви размер от зелените и в последствие нататък ще пробвам различни видове. Исках да ви питам - вие предварително ли ще си ги взимате в родилното памперсите или ще ви ги донесе някой след като родите. Аз мисля да си ги взема предварително, ама не знам още newsm78

Относно болките в кокалите между краката - и аз ги имам. Това е разширение на таза и  са съвсем нормални. Не означава, че започваш да раждаш, но просто се подготвя организма.

За сушилнята
- аз имам отделна от пералнята и е доста по-голяма като обем от пералнята. Когато слагам едно пране в нея не съм имала проблеми с намачкани дрехи, но веднъж я натъпках с две пранета, защото не знаех, че не трябва да е пълна и........... #Crazy #Crazy #Crazy да не ви казвам какви ми бяха чаршафите после, а олекотената завивка чак се втвърди на едно място, като прегоряла. За това сега със спалното бельо избягвам сушилнята, оставям го на сушилката в стаята и  това е, колкото иска да съхне Mr. Green

Исках и още неща да пиша, ама......забравих. Чао за сега!

Общи условия

Активация на акаунт