Златна есен на вратата чука, сладко ЮЛЧЕ се смее и си гука!

  • 39 454
  • 735
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 117
Здравейте!
Didi, и при нас приспиването е проблем. Калоян заспива само на гърдата и евентуално в количката навън, ако много му се спи. Преди заспиваше и вкъщи в количката, сега не иска. Притеснява ме това, че не заспива сам и се чудя как да го приуча. Май ще стане с доста рев и здрави нерви от моя страна.
За спането - и при нас има дни, в които спи по много малко и такива в които спи повечко. Забелязала съм, че е както му тръгне от сутринта - ако до обяд поспи повечко /защото обикновено спи по 20 мин. и се събужда. /то приспиването е по-дълго Joy/, то и следобед има поне един по-дълъг сън и обратно ако сутрин не поспи повече целия ден откарва с малко сън. Thinking
За храненето ми - аз да ви кажа забелязвам напоследък, че от някакво мое ядене акото на бебо е зеленикаво, но не мога да разбера от какво newsm78 Овесените ядки ям с масло и сирене /преди с пр. мляко и сушени плодове, по скоро на мюсли, които сама приготвям/. Кафенце си позволявам и аз по едно, следобяд  пия инка/с нещо сладичко Heart Eyes/.
mimimi_k, страхотна снимка! Честита ви втора месечинка! Hug
NellyDi, и от мен имаш една свалена шапка! Добре, че има такива мами като теб, за да мотивират такива като мен! Blush Hug

# 31
# 32
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 481
Какво се разбира под добър контакт newsm78
Ами като му говориш да те гледа интензивно поне няколко минути. А не постоянно да блее някъде в пространството и да не можеш да му "уловиш" погледа. Надявам се, че го обясних добре. Hug

# 33
  • Мнения: 193
Здравейте!
Didi, и при нас приспиването е проблем. Калоян заспива само на гърдата и евентуално в количката навън, ако много му се спи. Преди заспиваше и вкъщи в количката, сега не иска. Притеснява ме това, че не заспива сам и се чудя как да го приуча. Май ще стане с доста рев и здрави нерви от моя страна.
За спането - и при нас има дни, в които спи по много малко и такива в които спи повечко. Забелязала съм, че е както му тръгне от сутринта - ако до обяд поспи повечко /защото обикновено спи по 20 мин. и се събужда. /то приспиването е по-дълго Joy/, то и следобед има поне един по-дълъг сън и обратно ако сутрин не поспи повече целия ден откарва с малко сън. Thinking
За храненето ми - аз да ви кажа забелязвам напоследък, че от някакво мое ядене акото на бебо е зеленикаво, но не мога да разбера от какво newsm78 Овесените ядки ям с масло и сирене /преди с пр. мляко и сушени плодове, по скоро на мюсли, които сама приготвям/. Кафенце си позволявам и аз по едно, следобяд  пия инка/с нещо сладичко Heart Eyes/.
mimimi_k, страхотна снимка! Честита ви втора месечинка! Hug
NellyDi, и от мен имаш една свалена шапка! Добре, че има такива мами като теб, за да мотивират такива като мен! Blush Hug
мики, не се притеснявай за зеленото ако - според мен не е от твойта храна, защото при нас дори всяка вечер става по-зелено, просто вечер кърмата си промяна състава, да не е толкова мазна - все пак на бебето няма да му трябва енергия да бодърства а ще спи Simple Smile зелено става и ако поемат повече предно мляко, а не задно. А за приспиването - сега се радвай, че зависи от теб и те търси - ще минат тия години, и месеци Simple Smile и ще иска само да си стои Simple Smile Не е проблем на такава възраст да си заспива на ръце и гърди - то милото само това иска - близост.

# 34
  • Мнения: 24
srcs, Алекс всеки път хапва различно, но аз винаги му правя по 150мл, понякога изяжда само 70-80-90, друг път всичко, та чак търси още, но не му давам повече от това, но се храним на 3 часа, а май трябва да е през 4 :/ ама какво да направя - гладник  Grinning
Nadiq, ние имаме абсолютно същия проблем, мисля че не е подсичане, понеже е само там, където минава ластика на памперса, мажа го с какво ли не и ефект няма Sad моля те, сподели ти как процедираш?Консултирала ли си се с педиатъра?
Мики м, ние сме изцяло на АМ, но също акото понякога ни е зелено, понякога жълто, а друг път пък и от двете има...педи ми каза, че няма проблеми   Hug

# 35
  • Мнения: 47
Хайде цоп и от мен в новата ни темичка!
Да я напълним само с хубави новини Hug
srcs аз правя по 150 мл. , но също като Вас не винаги ги изяждаме. И за това започнах да правя по 120, но и тях понякога не ги изяжда и не знам. Ще питам Педиатъра, като сме на консултация. Че винаги е различно, но не се и притеснявам много, защото и те са човечета със стомахчета и е различно предполагам.
При нас едно и също. Нямаме новини около нас, освен че започнахме да се плюнчим и да гукаме, смеем и плачем по- различен начин. Показваме, че порастваме.  Heart Eyes Не мога и аз да се оплача от Сиси, много е спокойна. Започна по- мъничко да спи през деня и иска своето внимание. Играем си, слагам я на активната гимнастика, четем си книжки.  Разглеждаме , вече доста наблюдава и ю е интересно.
Да Ви попитам нещо: Вашите деца заглеждат ли се в телевизора? Наблюдавам, че когато храня Сиси така се извърта към телевизора, и като го зяпне. Чак се учудвам възможно ли е това? newsm78
Ние сме постоянно навън, стига да не вали де. Обличаме се хубаво и тръгваме навън, че не се знае каква есен и зима ни чака, че няма да са същите разходки.
Аз имам два ескимоса за мъничето и се надявам да кротува в тях, но е все още рано де  Laughing
Днес й накупих чорапогащничета, по- топли панталонки и блузки. Че толкова дрехи, а всичко лятно.  Laughing
Пак ще се включа, излизаме че мъничето надава вой!  Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 2
И ние сме така с АМ. Аз правя по 170, че моето мляко няма точна разбивка за 150 а не искам да правя концентрацията на око. Тя изяжда м/у 130-150. Храним се на 3 часа, 6 пъти. Значи, като цяло май всички сме горе-долу еднакви. Кой повече мл. на по-големи интервали, кой по-малко но пък по-начесто. Добре! Успокоих се. Дано и на консултациите да покажат, че наддават адекватно и всичко ще е наред bowuu

Ха, Ema*08, и аз щях да питам за телевизора. Бела е като омагьосана като го види. Така се зазяпва, че не мога да й отклоня вниманието с нищо. Отмествам я винаги в другата посока, защото се притеснявам за очичките й. Най-интересното е, че тя иска да гледа телевизия в момента, в който започна да вижда. Много се захласва

# 37
  • Мнения: 8
Здравей те мамчета   bouquet
И при нас няма нищо ново искаме да се носим на ръце и да се гушкаме много  Simple Smile Понякога спинка по 3ч не пробудно но имаме дни в които ни се събират 1-2ч. Ние си имаме все още проблема с акането не ака всеки ден а през 1-2 дена все още си имаме колики сега сме на Колиф не виждам голяма разлика от другите капки  Simple Smile Другата седмица ще ми донесът Лефакс от Германия някоя мама ако ги ползва да сподели как ги дава  Simple Smile.И ние се заглеждаме в телевизора ,но и аз се притеснявам за очичките .
NellyDi, и от мен имаш една свалена шапка  Simple Smile
Ние вътре сме по боди с къс ръкав и отгоре с дълъг и ританки , а на вън слагам и една жилетчица и малко по дебели панталонки  Simple Smile
Лека вечер мамчета  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 7 987
syni, бъркаш ме с някой друг Simple Smile

kapkatr, лефакс се дава с по едно впръскване на всяко хранене. Аз го слагах в АМ. Може да го даваш с лъжичка.

# 39
  • Мнения: 3
Здравейте и от нас, отдавна не съм писала.
Ние сме добре, от миналия понеделник кака тръгна на градина, така че имам повече време за бебка. Тя е спокойна, нощем не се буди дори и да яде. Коликите и почти спряха, но все още давам инфакол, ще изчакам напълно да спрат. Акаме си веднъж на 3-4 дена, но тя си е така от 1 месец, така че това не ме притеснява. Изцяло сме на кърма, и общо взето засега всичко ни е наред.
Оставям ви че кака ни е удома и рисува, а бебка е будна и трябва да им обърна внимание.  Hug Hug Hug

# 40
  • Мнения: 262
 Grinning Хихии,Ема и аз точно щях да питам за телевизора,и като чета виждам,че и при вас е така Wink
Алекс го зяпа от известно време Laughing,като го слагам да стои в люлката,направо се заглежда в него,хахаа сладури Heart Eyes
Ние също имаме космонавт за зимата,надявам се,да го използваме и да съм доволна от него.
Момичета да ви питам,тези които не кърмите,как сте с цикъла,на мен вече ми идва за трети път newsm78 #Crazyкаква е тази шашава работа незнам.Идва ми този месец за втори път и то през седмица,и първия път беше пак края на август. ooooh!Месец след секциото бях на преглед,всичко беше ок,това след като ми свършиха лохите,сега не ми се иска пак да ходя,едно че е много скъпо 120 евро и от друга страна,ще ми дадат час чак за след два месеца Twisted Evil
... и още нещо да ви питам,на вас капят ли ви косите,моята  не е спирала,чак се стряскам Shocked
Аз успях да сготвя Simple Smile и сега пак се отправям навън,докато се прибере таткото.

п.п.celika,извинявай мила,не съм гледала както трябва  bouquet

# 41
  • Мнения: 8
kapkatr, аз давам Лефакс по 2 впръсквания в устичката или с лъжичка както е писала Селика, преди ядене.
Със спането и яденето, и ние сме така..всеки ден е различно. Вечер спи по 7 часа без прекъсване пу пу дано така да остане милата ми, че да се наспивам и аз Simple Smile ако заспи в 22 ч се събужда в 5 яде и после спим до към 9, ако заспи към 12 се събужда в 7 и докато заспи аз вече съм се разсънила...във втория случай не лягам пак с нея.
За сега няма нищо интересно покрай нас...оченцето и сълзи едното, в четвъртък сме при педи да видим какво ще каже и тогава ще дам отчет след прегледа. Не пиша тук много често, но редовно ви чета.
Нели Ди и аз ти свалям шапка.  Hug
За обличането тук е по хладно и в къщи е с боди с къс ръкав и отгоре жилетчица, ританки и терлички Simple Smile спи с чувалче, а навън или я завивам с по дебела пелена или и слагам чувалче, ако сме около нас. Simple Smile
айде стига толкова Simple Smile

# 42
  • Мнения: 8
syni, какви са тези 120 евро...ти здравна застраховка нямаш ли?
Моята коса не капе много, но ми се появи пърхут...никога не съм имала  Sad мисля, че е от това че постоянно ми е вързана косата в къщи и сега взех да я пускам когато бебка не ми е в ръцете. Simple Smile
А за косата аз съм много доволна от чесън..всимаш скилидка режеш и търкаш в корена, режеш малко и пак търкаш...и така докато минеш цялата коса  стоиш колкото изтраеш и се къпеш...става бавно и мирише (само когато косата е мокра) но ефекта е поразяващ.  Peace веднъж направих грешка да го направя със сок от чесън...и след 6 месеца като ходех да се подстригвам все миришеше като ми миеха косата...добре че ми беше приятелка момичето, че да не ме е срам.  Embarassed целия салон се умирисваше на чесън. хахах  Laughing

# 43
  • Мнения: 0
И моята коса почна да капе  Sad

# 44
  • Мнения: 2
Момичета, така се смях до сега... Joy
Къпахме Бела и докато и правя масажчето винаги е голяма борба, защото има много гъдел, АМА МНОГО. Като баща й - горката ми тя. Както и да е!
Че заради този гъдел се разплаква и аз винаги започвам да й пея и тя започва да плаче по-силно (не - това е щега Joy) И пея си аз каквото ми дойде на ум...Зайченцето бяло, Тръгнал кос, Червената шапчица и всякакви други. Да не си помислите, че ги знам целите - от всяка по малко bowuu И в един момент песничките свършиха а тя продължава да реве и ми щукна да запея "Тих бял Дунав" и тя млъкна и ме гледа ей така  Shocked. Естествено, знам само първите два куплета и натам продължих с тралалала - БУМ! Joy И тя - Shocked Shocked Shocked
Такива физиономии правеше - паднах от смях rotfImbo

Общи условия

Активация на акаунт