Родени един за друг?

  • 8 729
  • 75
  •   1
Отговори
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
От вчера я подминавам темата за правилната жена http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=679980.0 в Клюкарника, прочетох по диагонал, но мен не са ме удостоявали с титлата "правилна" за някой, във смисъла, който се коментира там и се въздържах от мнения. Но сега имам някакъв подобно чудене.
Попадали ли сте в ситуация околните да ви обясняват ,че с някой сте родени един за друг, че трябва да сте заедно, а вие да не го виждате по този начин? Замисляли ли сте се дали няма доза истина в това, което ви казват другите?
 Преди години имах връзка с един мъж, кажи-речи най-сериозната връзка в живота ми досега. Живяхме заедно, в началото бях безнадеждно влюбена в него и чак не ми се вярваше, че се получиха нещата между нас. По мое виждане той е доста интелигентен, има светоусещане близо до моето, смеем се на едни и същи неща и т.н., все неща, които съм търсила в мъжете, но рядко съм намирала. За толкова време с него обаче аз никога не можах да се почувствам достатъчно обвързана или обичана. Някак си имах чувството, че едва ли не той е направил компромис да бъде с мен, не чувствах, че за него има голямо значение дали аз съм приятелката му, повтаряше, че ме обича, но не е влюбен, че той не се влюбва в жените и разни подобни. Но тогава аз силно го обичах и се радвах, че поне сме заедно. С времето се проявиха и други черти на характера му, които дълго време се борих да приема, но след две години съвместен живот реших, че връзката ми тежи и я прекратих. Беше ми много трудно да я сложа край, премислях с месеци, защото все пак с него бях изградила някакъв дом и го обичах по някакъв начин. Все пак накрая приключихме. С него останахме страхотни приятели , и до днес се чуваме много често, споделяме си доста съкровени неща, след като се разделихме съм живяла още два пъти известно време у тях, но вече само като съквартиранти(просто аз вече не го възприемам като мъж, нямам влечение към него, макар да е един от най-близките ми хора), той ми е помагал много и след раздялата ни.

До тук добре. Преди години обаче, след като се бях разделила вече с него, хората започнаха да ме питат защо сме се разделили, и че по-подходящи един за друг едва ли ще намерим, че едва ли не сме родени един за друг и разни подобни. Няколко пъти обясних, че той всъщност не е бил влюбен в мен, че не съм се чувствала обичана с него и хората ме гледаха опулено. Било му личало от километри, че ме обича, може да не бил го изричал, но действията му били красноречиви, гледал ме влюбено все още(аз това така и не мога да го забележа), бил правил толкова неща за мен след раздялата ни, които много мъже и по време на връзка нямало да направят за партньорката и като начин на мислене сме си били лика-прилика. Признавам, че наистина сме силно свързани, с него, но аз не мога отдавна да го усетя като мъжа на живота си, а не го виждам и той да ме усеща така. По принцип не съм човек, който се съмнява в преценката си, но наскоро дори и майка ми и други много близки хора, които ме познават много добре ми наговориха същите неща и започвам да се замислям понякога, дали аз не съм в грешка, дали не съм прекалено капризна в усещанията си и не мога да видя кой е най-подходящия мъж за мен(и под подходящ нямам предвид удобен, а именно роден за мен, мъж, който ме е искал такава, каквато съм) и да разпозная, че някой ме е обичал истински.

Последна редакция: вт, 25 сеп 2012, 09:56 от Rois

# 1
  • Мнения: 3 121
Като се замисля, никой никога не ми е казвал, че сме един за друг с някой си.
По-скоро съм чувала коментари, че не са си представяли че може да сме заедно, толкова сме били различни.

Бих слушала единствено разума и сърцето си. Не им обръщай внимание на другите, отстрани винаги е различно, те не могат да усетят това, което ти чувстваш. Вярвай си, че ти най-добре си знаеш.

# 2
  • Мнения: 4 569
Нека си говорят хората. Те гледат отстрани и няма как да имат реална представа какви са нещата всъщност.
В случая е важно ти какво усещаш.

# 3
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
Никой не знае по-добре от теб!                                                                                                              Една  моя кандидат-свекърва, ме видя бременна и ми се скара, защо съм бързала да забременея /мъжът ми ме чакаше на 2-3 метра настрани и я чу/. Сигурно се е надявала да се разведа! Смяташе , че съм много подходяща за снаха!

# 4
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
По принцип и аз мисля като вас, никой не може да ми промени усещането и още по-малко намеренията, аз не мога да си се представя повече с този мъж като двойка. Но след като толкова много хора ми го казаха, се зачудих да не би пък моите възприятия да не са в ред нещо.  newsm78

# 5
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Родени един за друг съм го срещала само в българските народни приказки.

Иначе не съм го чувала по мой адрес, но са ми казвали, че си приличаме с любимия визуално.

В интерес на истината заглеждайки се в двойки понякога откривам такава прилика. Това ми напомня друга една приказка за откритата половинка  Grinning

И съм се питала понякога дали съм си открила половинката  Laughing

# 6
  • Мнения: 86
Да имаш семейство, деца и любов е голямо щастие. Да имаш всичко това с един мъж е хармония! Повечето хора (както се разбра и от другата тема) правят компромиси с някое от тези неща. Важна си само ти и твоят усет какво е правилно и добро за теб!

Аз лично се обиждам когато някой дава оценки кое е добро за мен без да съм поискала мнението му. Намирам това за липса на възпитание. А още повече, когато наистина съм имала нещо много добро, хората по-скоро са завиждали и са се опитвали да правят интриги....не забравяй къде живееш  Wink  Wink

Дискретността е много ценно нещо. Раздай я на хората с пълни шепи  Laughing

 Peace

# 7
  • Мнения: 7 947
Вярвам, че има хора, които наистина са ни сродните души, с тях можем да имаме онази особена близост, която дори не може да се опише. Също знам, че е трудно веднъж да ги срещнеш, пък какво остава за повече пъти...
Само че това се усеща с душата. Няма начин да си я срещнал и да не го разбереш. Затова си мисля, че при теб просто се появяват съмненията, заради външните фактори като познати и приятели. Но те не знаят ти как си усещала нещата, не е и нужно.

# 8
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Попадали ли сте в ситуация околните да ви обясняват ,че с някой сте родени един за друг, че трябва да сте заедно, а вие да не го виждате по този начин? Замисляли ли сте се дали няма доза истина в това, което ви казват другите? - Когато са ми го казвали, аз съм го виждала по същия начин, т.е. не съм се изненадвала, а радвала, че това се е забелязало и от другите, т.е. още едно доказателство, че не се самозалъгвам
 Преди години имах връзка с един мъж, кажи-речи най-сериозната връзка в живота ми досега. Живяхме заедно, в началото бях безнадеждно влюбена в него и чак не ми се вярваше, че се получиха нещата между нас.това, че ти самата не си вярвала, дали не е поставило мисленето ти в определена рамка, пречупвайки всяко едно негово действие, дума през тази рамка? Което ако е било така, аналогично води до следващия цитат ..
За толкова време с него обаче аз никога не можах да се почувствам достатъчно обвързана или обичана. Някак си имах чувството, че едва ли не той е направил компромис да бъде с мен, не чувствах, че за него има голямо значение дали аз съм приятелката му втълпявайки си, че той прави компромис да е с теб, тази ужасна мисъл може да се е загнездила в мозъка ти и ти да си я приела като неоспорим факт, което от своя страна води до усещанията, че не си достатъчно обичана, или поне по начина по който ти искаш да бъдеш обичана.
, повтаряше, че ме обича, но не е влюбен, че той не се влюбва в жените и разни подобни.
Другото препъни камъче. Явно за теб влюбването е особено важно, то е един вид стъпка към любовта и ако няма влюбване, то няма и любов. Е, за някои хора, включая и моя милост едното няма нищо общо с другото. Влюбването не е задължително да прерасне в любов, както и любовта може да не се предшества от влюбване. Даже мъжете/момчетата в които съм се влюбвала никога не съм заобичвала, т.е. при мен започне ли с влюбване - любов няма. Само, че ти вероятно не можеш да си представиш такъв начин и си правиш извода, че вероятно не те обича.

Ключовата фраза е че не съм се чувствала обичана с него  имаш си определени очаквания и желания как точно да бъдеш обичана, т.е. точно как да ти се показва, проявява любовта в партньора ти спрямо теб и всичко различно минава в графа загуби. Т.е. той може наистина да те е обичал, но ти да не си го почувствала, защото се разминава с твоите очаквания как трябва да бъдеш обичана.

гледал ме влюбено все още(аз това така и не мога да го забележа)
някои неща се забелязват по-добре отстрани, когато не си обременен от собствени чувства към другия човек, защото хората имаме склонността когато изпитваме чувства да се фокусираме върху собствените си.

...и започвам да се замислям понякога, дали аз не съм в грешка, дали не съм прекалено капризна в усещанията си и не мога да видя кой е най-подходящия мъж за мен(и под подходящ нямам предвид удобен, а именно роден за мен, мъж, който ме е искал такава, каквато съм) и да разпозная, че някой ме е обичал истински.
То тези неща се научават с времето. Това, което съм забелязала и което ми е изключително интересно защо се получава, е че има определен тип хора, силно чувствителни и експанзивни, за които в чувствата е или всичко или нищо и те не могат да се задържат дълго нито с подобен експанзивен и силно чувствителен екземпляр /независимо от кой пол/, нито със спокоен и уравновесен в чувствата си човек. С единия проблема идва от сблъсъка на двата вулкана чувства, които не е задължително да изригват все едновременно, а с другия в даден момент все не се чувстват обичани и задоволени. Ти от тях ли си?

# 9
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Вярвам, че има хора, които наистина са ни сродните души, с тях можем да имаме онази особена близост, която дори не може да се опише. Също знам, че е трудно веднъж да ги срещнеш, пък какво остава за повече пъти...
Само че това се усеща с душата. Няма начин да си я срещнал и да не го разбереш. Затова си мисля, че при теб просто се появяват съмненията, заради външните фактори като познати и приятели. Но те не знаят ти как си усещала нещата, не е и нужно.

Това мисля и аз като цяло. Вярвам, че много хора въобще не срещат сродната си душа. Навремето, когато се разделих с него нямах никакви съмнения, че постъпвам правилно, но наистина твърде честото повтаряне от приятели и познати, че сме един за друг ми насади някакви съмнения. И не за решението ми, аз знам, че няма да се събера пак с него, а дали не са изкривени собствените ми усещания.

Tsv , благодаря за подробния анализ, да си призная, май аз самата не знам дали съм се вглеждала толкова надълбоко. За доста от нещата, сега като се замисля, сигурно си права. Особено за това, че очаквайки да ми показва любовта си по един определен начин, аз не съм разбрала, че той може би наистина ме е обичал и че това, че съм решила, че той прави компромис, за да е с мен също е повлияло на моите усещания. За влюбването - аз съм влюбчива или поне бях, но съм наясно, че много малко влюбвания преминават в любов, имам много влюбвания, които не са се развили в нищо повече. Но винаги съм мислела, че любовта между мъжа и жената и въобще между двама партньори, трябва да е започнала от влюбване, защото когато е само обич, то тогава тези хора са по-подходящи за близки приятели, не за двойка. Поне аз така го виждам. Ето и със съответния - аз го обичам много като човек, той мен също и сме страхотни приятели(или поне аз така възприемам нещата), но тази толкова силна обич между нас не беше достатъчна, за да бъдем двойка( а за това съм виновна може би аз с моята нужда да усетя влюбване, получава се някакъв омагьосан кръг май).
На въпроса дали съм от тези хора, които описваш накрая, предполагам ще трябва да отговоря положително, с годините много малко съм се променила в тази насока. Но ми е трудно да променя вътрешните си потребности, дори да осъзнавам, че понякога водят до ирационално поведение.

# 10
  • Мнения: 3 371
Родени един за друг съм го срещала само в българските народни приказки.



и аз също така, а и от висотата на годините си вече мога да кажа, че нито за себе си съм срещнала него, нито  за някого другиго/с условието, че не се заглеждам в другите, защото съм твърде концентрирана в собствения си вътрешен свят/.

.... приказка за откритата половинка  Grinning

И съм се питала понякога дали съм си открила половинката  Laughing

цитат:


"Не съм убеден, че трябва да търсите половинката си, защото не ви виждам като половин човек. В Аржентина има един популярен израз „половин портокал”. Не искам да бъда половин портокал, който търси друга половинка портокал. Искам да бъда цял портокал, който ще срещне друг цял портокал, след което двамата ще смесим соковете си. Трябва да имате до себе си човек, който да ви вижда през любовта, защото има части от себе си, които не можем да видим сами. Именно другият ще ни ги покаже."

Хорхе Букай

Да имаш семейство, деца и любов е голямо щастие. Да имаш всичко това с един мъж е хармония! Повечето хора (както се разбра и от другата тема) правят компромиси с някое от тези неща.


да ти  се случи това , сред 7 милиарда население е като супер късмет от тотото Simple Smile. честито на печелившите Simple Smile


Вярвам, че има хора, които наистина са ни сродните души, с тях можем да имаме онази особена близост, която дори не може да се опише. Също знам, че е трудно веднъж да ги срещнеш, пък какво остава за повече пъти...
Само че това се усеща с душата. Няма начин да си я срещнал и да не го разбереш. Затова си мисля, че при теб просто се появяват съмненията, заради външните фактори като познати и приятели. Но те не знаят ти как си усещала нещата, не е и нужно.

за мен лично срещата продължава да е обвита с тънката , но непрогледна мъгла на мистерията Simple Smile

# 11
  • Мнения: X
Не знам дали твоите или на познатите ти представите и усещанията са изкривени.
Много хора смятат, че когато нещата между двама души "изглеждат" наред, то те наистина са перфектни.Или, грубо казано - не пие, не бие, грижи се за теб, уважава те, какво повече ти трябва?!
Да, ама не!
И тук се преплитат малко нещата с "правилния" човек-половинка.Той може да е правилният, но дали е любовта на живота ти?

# 12
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Слънце, относно цитата ти на Хорхе,  не съм склонна да чета подобна литература от който и да било автор поради факта, че въпросните книги съдържащи разни съвети за семеен синхрон трябва да се четат и от двамата патньори.

Предпочитам да се виждам като половинка от едно човешко цяло от колкото презрял портокал търсещ друг такъв за да си разменят соковете.

# 13
  • Мнения: 7 947
Само че авторката не говори за – не пие, не бие и какво искаш повече...явно не си схванала темата.
Иначе, когато близки теб хора взимат отношение, което си е напълно нормално за мен – те затова са ми близки все пак и няма граници помежду ни, та често – точно близките ни карат да се замисляме. В тая връзка напълно разбирам Ройс.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 217
Аз пък установих, че сродните души не са подходящи да се създават семейства с тях....

Общи условия

Активация на акаунт