Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 144
sigma, благодаря ти.
Относно тази такса оплождане, не съм плащала такава, имам 2 опита на ЕЦ от тази есен и при двата имаше пункция и оплождане и съм заплащала само 350 лв.

# 451
  • София
  • Мнения: 23 165
май таксата е ако има макс  newsm78

# 452
  • София
  • Мнения: 144
Ако някой е имал стимулация с хапчета аримидекс и няколко мерионала, ако може да сподели заплаща ли се тази такса от 1100 лв за оплождане.

# 453
  • Мнения: 39 302
Не виждам причина да не се плаща  newsm78
Иначе, ако ти таксуват инвитро ще е 2400.

# 454
  • София
  • Мнения: 6 302
От януари тази година имам 7 ЕЦ, като само оплождаме и замразяваме, трансфер не сме правили. При последните 2 платих тази такса оплождане. МАКС не сме правили.

Последна редакция: пн, 29 окт 2012, 17:47 от Zazzy

# 455
  • Мнения: 39 302
Зази, за мен ти не си човек.
Герой си  Peace
7 пункции за 10 месеца  #Crazy

# 456
  • Мнения: 41
Ако някой е имал стимулация с хапчета аримидекс и няколко мерионала, ако може да сподели заплаща ли се тази такса от 1100 лв за оплождане.
Този месец имах такава стимулация; 5 дена аримидекс 2х1, 10 мерионала, 3 цетротида, пункция с упойка, оплождане - 2481 лв.

# 457
  • София
  • Мнения: 790
daine, този месец не взимам Естрофем. Според мен не трябва да го спираш, докато изрично не ти кажат, но все пак питай, че понякога забравят според мен. Предния път го пих през цялото време от пункцията до установяване на неуспешния опит.

Иначе в петък съм на ЗЕТ  Sunglasses

# 458
  • Мнения: 12
искам да попитам някой случвало ли му се е да изследват инплантационния прозорец за който говореше д-р Владимиров по бтв

# 459
  • Мнения: 1 502
Да дам отчет какво се случи  - вчера ми мина прегледа и доктор Стаменов каза ,че имам идеални тръби и за да се застраховаме преди да започнем процедурата ще направим една биопсия. Ще трябва да изчакам следващия цикъл ,че при този има някаква аномалия - на 6-ти ден фоликул 20 мм  Shocked Та при мен търпение и продължавам да чакам...ей това е най-трудно,но нали хубавите работи ставали бавно  Simple Smile

# 460
  • Мнения: 28
От януари тази година имам 7 ЕЦ, като само оплождаме и замразяваме, трансфер не сме правили. При последните 2 платих тази такса оплождане. МАКС не сме правили.
Зази , сигурна ли си, че не сте правили МАКС понякога го прилагат без да ти казват защото е необходимо когато има някакъв проблем с материала на мъжете, при мен се случи точно така, разбрах, че са ни прилагали метода, много по - късно, когато отидохме да говорим с ембриолозите за резултата от SDI теста и стана ясно, че са ни прилагали метода миналата година, но при стимулация!
Аз в крайна сметка разбрах, че тези пари които се взимат за опложадане  са за този метод когато се прилага, поне така са казали на моя позната, която събира на ЕЦ ембриончета, когато няма метод МАКС, няма такса оплождане и обратното!

# 461
  • Мнения: 45
Извинявам се за невежеството, но какво е МАКС?

# 462
  • София
  • Мнения: 6 302
При 2 от първите ЕЦ правихме МАКС. При нас с мъжкия фактор няма проблеми, но въпреки това, понеже ембриолога подчерта че така се избирали най-добрите сперматозоиди, и половинката поиска МАКС. Но той струваше 200 лв и го платихме по-късно, с отделна бележка. След това не сме казвали изрично, че искаме МАКС. Сега не съм сигурна дали пак не са правили МАКС последните 2 пъти, не са ни казвали, но на бележката пише пункция + такса оплождане.

# 463
  • Мнения: 8
Предстои ми ин витро на ЕЦ на 1.11.2012 г.т.е. 9-ти ден от цикъла съм на преглед , доктора спомена за изследване на хормони ама аз така се бях спекла, че не разбрах кога трябва да ги пускам. Някой бил ли е в подобна ситуация, знаете ли нещо по въпроса???

# 464
  • София
  • Мнения: 23 165
като отидеш на преглед ще ти кажат

Общи условия

Активация на акаунт