Брюксел 2

  • 57 136
  • 586
  •   1
Отговори
# 540
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Скрит текст:
Здравейте. Кацаме в Шарлероа - най-вероятно с Уиз - сутринта. На другата сутрин излитаме от Завентем.
Къде е най-удачно да букна хотел с оглед на транспорта. Да е до спирка и от Шарлероа и за Завентем.
Наистина ли най-евтиния транспорт е 14 Е на посока от и за летищата?

Аз да си повдигна въпросите, че летим другия понеделник и не остана. Цел - Шарлероа летище - Брюксел Норд.
Два варианта за трансфер виждам. Рейс от Шарлероа - летище до Шарлероа гара - 6 евро и от там Фликсбус до Брюксел норд.
Или Шарлероа летище - до Брюксел Миди с Флибко и от там до Норд с метро. newsm78

За следващата сутрин ще ми трябва Норд - Завентем - но там май е по-лесно....

# 541
  • Мнения: 1
Здравейте,
В скоро време ни предстои пътуване до Брюксел. Бих искал да разбера от хора с опит, могат ли да пътуват в градския транспорт двама души с една карта с 10 билета, едновременно валидирайки картата два пъти?

# 542
  • Мнения: 20
Здравейте,
В скоро време ни предстои пътуване до Брюксел. Бих искал да разбера от хора с опит, могат ли да пътуват в градския транспорт двама души с една карта с 10 билета, едновременно валидирайки картата два пъти?
Ние така пътувахме - заредих една пластика с 10 пътувания и се чекирахме последователно 4 пъти понеже бяхме 4-ма. То няма и кого да питаш - зареждането е на машини в метрото. В нета бях срещала мнения че така са пътували. Четох на сайта на транспорта не видях да е позволено но не видях и да е изрично забранено.
На връщане от Атомиума понеже е първа спирка трамвая чакаше , бяхме първите , качихми се от първата врата, ватмана ни гледаше през цялото време , чекирахме се 4 пъти, все си мисля че ако не беше редно щеше да ни каже..

# 543
  • Мнения: 4 767
Здравейте,
В скоро време ни предстои пътуване до Брюксел. Бих искал да разбера от хора с опит, могат ли да пътуват в градския транспорт двама души с една карта с 10 билета, едновременно валидирайки картата два пъти?

Да, Иван, може. Когато пътувате с метро, където вратите са автоматични, валидирате картата веднъж, вратата се отваря и един пътник минава, след него вратата се затваря. За втория пътник пак валидирате картата, вратата се отваря и пътникът минава.

Приятен престой в Брюксел.

# 544
  • Мнения: 606
Здравейте!Влизам малко така случайно в темата ,но понеже видях ,че има евтини билети до Брюксел,а досега не ми е представлявал интерес,та се чудя дали да не взема🤔Та въпросът ми е как мога да ида до Брюдж и Гент без да ползвам рент-а Кар?Какво е по-удачно като транспорт до там да се ползва  за придвижване от Брюксел -автобус или влак  и съответно имате ли представа каква е цената на посока?
И въобще какви са цените по заведенията?Като в Лондон и Париж ли са?Разбира се знам ,че зависи от заведенията,но все пак в Испания и Италия примерно цените са сравнително поносими.Примерно сядане в нормално заведение,вечеря за двама?Кафенета,чаша вино,местна традиционна храна?Ще съм благодарна ако споделите.

Последна редакция: вт, 14 яну 2020, 11:09 от macapisa

# 545
  • Мнения: 914
С влак е идеално и събота и неделя имаше намерение - не помня колко беше.
На всички подобни въпроси, аз поне, намерих отговор в темата - коментират се заведения, влакове - не помня детайли, на попрочете и ще добиете представа.

Не ми се видяха по-скъпи от Барселона заведенията и беше по-вкусно.

# 546
  • Мнения: 20
Здравейте!Влизам малко така случайно в темата ,но понеже видях ,че има евтини билети до Брюксел,а досега не ми е представлявал интерес,та се чудя дали да не взема🤔Та въпросът ми е как мога да ида до Брюдж и Гент без да ползвам рент-а Кар?Какво е по-удачно като транспорт до там да се ползва  за придвижване от Брюксел -автобус или влак  и съответно имате ли представа каква е цената на посока?
И въобще какви са цените по заведенията?Като в Лондон и Париж ли са?Разбира се знам ,че зависи от заведенията,но все пак в Испания и Италия примерно цените са сравнително поносими.Примерно сядане в нормално заведение,вечеря за двама?Кафенета,чаша вино,местна традиционна храна?Ще съм благодарна ако споделите.
Петък след 19 до неделя е в сила уикенд промоция 50% за пътуване с влак в Белгия - отиване и вр, щане, ние така пътувахме супер удобно влаковете са на често. Пътувахме от Централна гара до Гент после до Брюж и вечерта се прибрахме в Брюксел. Билетите се купуват от машина или гише - отиване и връщане Брюксел - Гент(aller-retour на френски ) към 7-8 Евро и Гент - Брюж към 6 евро мисля беше пак отиване и връщане, с удоволствие ще се върнем пак. Много са красиви и двата града.
Цените в магазините -  по скъпо е от Испания например в заведенията горе долу същото или малко по скъпо. Гофрета с екстри 7 Евро, катофките 4 Евро. Бяхме при Леон коментиран многократно в темата, за миди, салата, карбонаде ала фламанде, планирани сирена, 2 коли и 2 бири платих ме към 80 Евро - горе долу поносимо. В магазините има доста полуготови неща на поносими цени, много видове хубав хляб, сандвичи по 2,3,4 евро.
Това се сещам на прима Виста ако мога да помогна с друго с удоволствие

# 547
  • Мнения: 14
Никъде не видях нещо за Шарлероа. Заслужава ли си да се отделят 2-3 часа за града.

# 548
  • Мнения: 2 465
Твърдо не. Не мисля, че си заслужава. Доста отблъскващо беше. Миризливо, пусто в неделния ден и с не особено приятни персонажи по улиците. Всичко беше затворено.

# 549
  • Мнения: 58
Здравейте,
Нямам представа защо тази тема е без активност и се надявам да няма друга такава, но ако някой я следи , моля за малко помощ.
Ще посетим Брюксел за 5 дена в средата на Октомври. В момента съм в процес на букване на място за спане . Много добра цена ми излиза в ibis budget Brussels South Ruisbroek.
Като въведа маршрут в Google maps от този хотел до централната им гара (центъра) ми дава като най-бърз вариант (23мин) с влак S2 oт близката гара  Ruisbroek.
Въпросът ми е : може ли да се пътува с  този влак с еднодневните карти за градския им транспорт (все пак е в рамкита на града ) или билетите са отделни?
Благодаря предварително!

# 550
  • Белгия
  • Мнения: 303
Ruisbroek не е в Брюксел, а във Фландрия, макар че се сливат и няма видима граница. Брюкселските билети няма да важат. А и по принцип влаковете са с отделни билети.

# 551
  • Мнения: 592
Здравейте , прочетох мненията до тук. Искам да попитам в Брюж магазините работят ли в неделя.? Ще пътуваме в началото на октомври за събота и неделя. Мисля в събота да разгледаме Брюксел и в неделя сутринта да отидем до Брюж. Т.к. прочетох, че там бонбоните са по евтини ми се иска да оставя от там да купя, но ме притеснява дали в неделя ще намеря.

# 552
  • Белгия
  • Мнения: 303
Ruisbroek не е в Брюксел, а във Фландрия, макар че се сливат и няма видима граница. Брюкселските билети няма да важат. А и по принцип влаковете са с отделни билети.
Коригирам се, за да не подведа някого. От миналата година има Brupass, който включва и някои влакове и обхваща периметър от 11 км около Брюксел. Може и влакът от Ruisbroek да влиза.

# 553
  • ВАРНА
  • Мнения: 296
Да раздвижа малко темата с въпрос.  Купих билети за края на март. Относно шатъла от Брюксел до Шарлероа-в колко часа е първият, защото полета ни на връщане до Варна е сутринта и трябва да сме на летището около 7 часа.

# 554
  • Мнения: 188
Здравейте, предстои ни пътуване до Брюксел през февруари, само за събота и неделя. Никога не сме били там, мислехме да отседнем в Брюж и от там да разгледаме наоколо. Но според вас по-добре ли ще бъде, ако отседнем в Брюксел? Ако някй препоръча и добър хотел ще см благодарна.

Общи условия

Активация на акаунт