Проблем на котлон Gorenie и отговор на сервизната фирма

  • 12 010
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Вижте как изглежда котлон Gorenie и според сервиза това е нормано и тяхния отговор...прикачам отговора на официялния сервиз.
   за това каква е причината нагревателната плоча да не "засветява" в пълен кръг
и да има незасветена част във формата на парче от торта , което е заводски изпълнено и не е техническа неизправност на уреда.
Уреда не е за осветление.


Последна редакция: нд, 30 сеп 2012, 19:35 от mitko712

# 1
  • София
  • Мнения: 8 285
Преди време имаше тема за една фурна Горенйе с гръмнало стъкло бяха ссе опитали да отказат гаранцията, т.е. да го накарат да плати човека за ново стъкло. Ако не се лъжа беше писал до централата (не до българската) и му се решил проблема.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 731
Правилно ли разбирам, че са отговорили, че котлоните не били за осветление?  Shocked

# 3
  • Мнения: 218
Така като гледам имам същия като твоя модел на керамичен плот на Горение. Веднага след монтажа забелязах същия проблем и се обадих в сервиза. Отговорът беше, че ако керамичния плот е такъв с остатъчна топлина (плочата става и малка и голяма), реотаните започват по- отстрани, а не както при малкия диаметър плоча. Казаха, че е нормално. Майка ми има също Горение, но не са с остатъчна топлина- друг модел. Там такъв участък несветещ няма.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Плочата май си е здрава...
Стъклото как е?
Отвори плота и разгледай внимателно нагревателите... Мисля, че са здрави, иначе нямаше да работи плочата.
Дефект в стъклото, може би?

# 5
  • Мнения: 2 480
Ако реотанът е дал накъсо в тази област ще наблюдаваме точно такава картинка. Частта от него, която е накъсо не се загрява. От това обаче следва, че останалата част ще загрява повече, защото нейната мощност е увеличена. Това може да се провери като се измери съпротивлението или тока, който консумира. И естествено да се пресметне мощността и да се сравни с написаната. Дано да е написана. Вече и нея скриват. Увеличената мощност може да предизвика и по-бързо изгаряне на реотана.
Стъклото да бъде причина звучи малко нелепо. Да е намалило дотолкова своята пропускливост. Че тези плочи не служат за светене е ясно, но е ясно че в тъмните участъци действат слабо.
Съвсем за хванати от гората  са взели клиентите.
На мен пък неграмотни момченца от "Техномаркет" ми обясняваха, че мрежичката на самобръсначката се "откалявала" и затова се късала! Инструктирали ги да приказват глупости!
А истината е, че има закаляване, но има и отвръщане, а не откаляване. Закаляването става при 800градуса, отвръщането-също при толкова, а не при 30-40градуса!

Последна редакция: вт, 02 окт 2012, 00:16 от vl

# 6
  • Мнения: 19 523
Аз имам такива или подобни котлони, но готвя предимно на газовите от плота. Но искам да ви попитам - нормално ли е като се пуснат ел.котлони да загряват почти моментално и след известно време да изгаснат, след известен период отново да светят и така цилично да работят? Не зная дали е нормално, но понеже рядко ги ползвам не ми пречи особено. Но пък имам чувството, че едва ли е нормалният режим за работа на един котлон.

# 7
  • Мнения: 2 480
Ако имат датчик за определена температура-да. Тоест по този начин се предотвратява тяхното прегряване. Най-добре вижте книжката на печката. Там би трябвало да пише.

# 8
  • Мнения: 19 523
Ще погледна, благодаря. Най-много се притеснявах да не пречи на готвенето това - тоест дали е достатъчно мощно загряването по този начин.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
нормално ли е като се пуснат ел.котлони да загряват почти моментално и след известно време да изгаснат, след известен период отново да светят и така цилично да работят?

Това е основният принцип на работа на стъклокерамичните плотове, обуславящ енергоспестителността им.

Общи условия

Активация на акаунт