След вадене на два мъдреца

  • 2 259
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3
Здравейте,
преди 13 часа ми извадиха горен и долен леви мъдреци...сравнително лесно беше ваденето (странното беше, че долния се извади 3 пъти по-лесно от горния, а по принцип е обратното). Сега имам 2 огромни, дълбоки ями на тяхно място - не съм шита.
След ваденето (около 18:00ч) докато си легна бях с марли, които сменях през час горе долу, а сега постоянно само усещам вкус на кръв в устата и е изключително неприятно, освен това ми е изтръпнала лявата половина от ченето и не мога да спя (а съм на 3ти Солпадеин, но просто не ми е удобно някакси)...събудих се 05:40 и не мога да заспя...
Казаха ми да не се жабуря в никакъв случай , а срещнах доста коментари, където са им казали да се жабурят с вода за уста, а мен ме е страх да ям нещо, защото не знам как ще го почистя, ако влезе храна в тези кратери, а не съм яла от преди ваденето.
Някакъв съвет?  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 3
Здравейте hope_n!
Ваденето на два мъдреца едновременно определено си е "приключение".
Единственото нещо, което недоумявам е, защо колегата не Ви е зашил. Поне аз винаги след ваденето на мъдрец шия.
След като са минали 24 часа, отидете на контролен преглед и за ваше успокоение можете да помолите да ви пришият.
Дезинфекцията на устната кухина с хладка смрадлика в тези случаи върши прекрасна работа.
Успех и пишете!  Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 3
Здравейте implantanalog Simple Smile ,
принципно мъдреците си ми бяха изцяло порастнали, не бяха развалени, но растяха много откъм бузата и си я хапех постоянно неволево (така е и от другата страна , та и тях ги чака вадене, въпреки, че горния се опитва да пробие вече 5 години, но все още има лигавица отгоре).
На моя приятелка също и бяха извадили 1 без да я шият и затова не се учудих толкова, че имам празни отворени дупки, но определено ме притеснява поддържането на хигиена в тях, особено след като се предполага, че не мога 24часа поне да жабуря.
Благодаря за съвета за смрадликата, ще го имам предвид Simple Smile , а можете ли да ме посъветване как да почиствам след храна, ако попадне нещо там?

# 3
  • Мнения: 3
Здравейте отново hope_n! Wink

Ако попадне храна там, по-добре да изплакнете обилно със студена вода. Не се опитвайте да бъркате в раната с не стерилни и подръчни средства. Ако има нещо, което да Ви притеснява се обърнете към колегата-зъболекар, който е запознат най-добре със случая.
Успех! Сигурен съм, че всичко ще бъде наред.

П.П. - Не забравяйте, че поддържането на перфектна орална хигиена е от особено значение за по-бързото възстановяване  Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 3
Благодаря за отговорите implantanalog,
току що се върнах от преглед и доктора ми каза, че всичко се развива нормално, но още всякакво жабурене е изключено, а дупките ще зарастнат за около 14дни Simple Smile
За хигиената разбира се, че трябва да се пази безупречно, това за мен не е проблем и винаги съм много внимателна, даже доста често и прекалено Simple Smile
Поздрави Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт