Вадене на сливици-София

  • 8 827
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, аз съм на 18 години, и взех решението да си извадя сливиците, не ми казвайте, че не трябва да се вадят и т. н.. Не трябва когато са си добре, но моите не са-имам хроничен тонзилит и само някой, който го има може да разбере какво е с постоянните тапички и дупки по сливиците... Лош дъх, често боледуване (защото огранизмът постоянно се бори с тях и страшно много ми се отслабва имунитета).. Та решила съм, че за мен най-доброто решение е ваденето. И тук идва същината на темата-къде в София да го направя.
Също така, колко ще излезе. Здравната каса поема ли нещо.. Какви изследвания трябва да се направят. Много ли ще боли самата операция, а след нея колко време боли...?
Всичко, което е свързано с това ще ми е от полза най-малкото да се настроя психически..

# 1
  • Мнения: 2 480
Опитайте се да ги оправите с билки. Аз съм пример за това-напълно излекувани сливици с билки.

# 2
  • Мнения: 186
здравей
Мога да ти препоръчам доктора който на мен ми вади сливиците тогава бях на 6г и мога да ти кажа че е страшно добър. Работи във военна болница и е близък на семейството. Само да намеря тел. и ще го пратя на лични стига да искаш. а и доста рядко боледувам. Процедурата не е приятна,после се пази диета и това е което ромня.

# 3
  • Мнения: X
Да,ще съм благодарна.. Simple Smile))

# 4
  • София
  • Мнения: 5 471
Лично аз не бих ти препоръчала ако нямаш някакви проблеми с тях да ги вадиш.

На твоите години бях,когато извадиха моите в Токуда при д-р Димитър Златков.Здравната каса ти поема манипулацията,но ти си доплащаш за избор на екип,преди 3-4 години беше 180 лева.

 Манипулацията се прави с пълна упойка,прекарваш една вечер в болницата и ако всичко е наред на другия ден те изписват.
 Златков е чудесен доктор и с две ръце ти го препоръчвам.

 По мое желание преди операцията,която както казах се прави с пълна упойка,си направих тест за алергии към упойките,тъй като не съм имала друга пълна анестезия през живота си,също така мисля че и ЕКГ ми правиха,то май за всички е задължително.
 Моите сливици ги вадиха,тъй като ми докараха странични проблеми,които нямат нищо общо с гърлото.Бяха доста срастнали навътре,д-р Златков бая се беше озорил докато ми ги извади,съответно и възстановяването при мен беше по-болезнено,по-бавно и по-трудно отколкото обикновено.
 От самата операция нищо не усещаш,заспиваш и се събуждаш след като всичко е минало,при мен после беше голямо шоу,но няма да разказвам,тъй като казах че съм изключение и при мен беше малко по-сложно от обикновено.

 Не беше болка за умиране,не е и от приятните ми преживявания,но категорично ако нямах нужда никога не бих си го причинила.

# 5
  • Мнения: X
Ами аз това написах,че са болни и ми докарват само проблеми.. Иначе и при мен едната е леко срастнала..

# 6
  • Мнения: 549
Здравейте и от мен Simple Smile Виждам, че от доста време не е писано в темата... След три дни ми предстои този кошмар... Изчетох всички форуми и се опитвам да се подготвя за болката и възстановяването след това...Искам да попитам като какво оприличавате болката? И ако не говориш и преглъщаш също ли боли толкова силно? Благодаря предварително!

# 7
  • София
  • Мнения: 5 471
Здравейте и от мен Simple Smile Виждам, че от доста време не е писано в темата... След три дни ми предстои този кошмар... Изчетох всички форуми и се опитвам да се подготвя за болката и възстановяването след това...Искам да попитам като какво оприличавате болката? И ако не говориш и преглъщаш също ли боли толкова силно? Благодаря предварително!
Спокойно,болката наподобява болка в гьрлото,мен обаче повече ме боляха ушите,в крайна сметка не е толкова страшно и нетьрпимо,всичко зависи от прага на тьрпимост,ако ти е ниськ,има Аулин и много други начини за облекчаване.Дискомфорт има,мускулите на врата сьщо болят Като мускулна треска,няма страшно и ти го казвам като човек с нелека операция.За говоренето ще си помьлчиш 2-3 дни.

# 8
  • Мнения: 549
Много ти благодаря Simple Smile Успокоих се малко Simple SmileАз имам усложнения- срастнали сливици с папиломи, така че предполагам, че и при мен ще е дълго възстановяването...По принцип търпя на болка, но като прочетох коментари като все едно те колят с нож, или пък със запалка са ти подпалили гърлото и се уплаших доста Rolling Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 5 471
Много ти благодаря Simple Smile Успокоих се малко Simple SmileАз имам усложнения- срастнали сливици с папиломи, така че предполагам, че и при мен ще е дълго възстановяването...По принцип търпя на болка, но като прочетох коментари като все едно те колят с нож, или пък със запалка са ти подпалили гърлото и се уплаших доста Rolling Eyes
Нали ще си с пьлна упойка.Ако това са описания на следоперативната болка яко са преувеличили,иначе като дете ми е вадена трета сливица с местна и това вече си е дране и клане.

# 10
  • Мнения: 549
Да, с пълна упойка ще съм . Днес даже съм на разговор с анестезиолога. Знам, че няма връщане назад и че всичко е за мое добро. Желая ти да си здрава,защото по- ценно от здравето няма!

# 11
  • София
  • Мнения: 5 471
Да, с пълна упойка ще съм . Днес даже съм на разговор с анестезиолога. Знам, че няма връщане назад и че всичко е за мое добро. Желая ти да си здрава,защото по- ценно от здравето няма!
Благодаря ти,знам че е излишно да ти казвам че няма страшно,но наистина сравненията с колене и горене според мен са преувеличени,боли,но далеч не толкова,не че са ме клали де,че да знам,но пак ти казвам,живеем в 21 век и има начин за притьпяване на болка,ако имаш ниськ праг.Успех и недей повече да се ровиш из истории,всеки човек е различен и различно го изживява

# 12
  • Мнения: 549
Благодаря ти за подкрепата Simple Smile Знам, че при всеки е различно и ще те послушам, спирам да чета !

# 13
  • Мнения: 0
Здравейте,виждам,че темата е доста отдавна,дано някой все още я поглежда Simple Smile.

Така на 22 години съм,имам проблеми със сливците от много малък,постоянно са зачервени,доста чести ангини,постоянни болки за по 2-3 дни. Винагои когато боледувам от нещо,първ оме удря там.
Като малък,нямам идея защо не са ми ги махнали.На скоро имах проблеми със сърцето.Някакви кризи,които се оказа,че са на психическа основа ( естествено ),имах и адско стягане в гърлото,задушавах се,когато ядях изведнъж ми пресъхваше гърлото и не можех да преглътна и тем подобно лудории Simple Smile Ходих на УШГ,при което лекараката която ме познава доста отдавна,ми каза,че е време да ги махаме,но това беше преди 3-4 месеца.Имах адски мноог работа + учене,нямах време за това.Но това е по малкия проблем,другия беше страха(да и наас мъжете ни е страх от такива неща ) но той бе породен от това,че преди време тука имаше смъртен случай във Варна,след вадене на сливици, която беше позната на родителите ми.Това наклони везните към отлагане.Но продължава да ме тормози това гърло,не ме боли,ами все едно някой ме стиска,постоянно имам вкус на гной,повръщами се, днес например бръкнах с 1 клечка намазана с мед и сода,и на нея остана 1 парче гной,което миришеше точно на мърша,направо ми се доповъща като го помирисах.Страх не страх,ще трябва да отида най-сетне да го направя,бихте ли могли да ми препоръчате някой във Варна,който да ми ги удреже така,че да си живея още след това ? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт