Въпрос за ечемици на очите

  • 1 472
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте, имам проблеми с постоянно излизане на ечемици /по миглените ръбове/ един след друг. Все още немога да открия причината. Обиколих почти всички възможни доктори, изследвания къде ли не и т.н. .

Питането ми е възможно ли е да излизат от нерви / само на невролог не съм ходила/ ?
Какви могат да бъдат причините за появата им? Благодаря.

# 1
  • Мнения: 253
Здравейте!Предполагам,че сте посещавала очни лекари и знаете,че трябва да се изключи наличие на някакъв диоптър.Желателно е това да става след разширяване на зениците.Некоригиран диоптър доста често е причина за рецидивиращи "ечемици".Важно е да се лекуват хронични възпалителни процеси на клепачите,ако има такива.
Друга възможна причина е носителство на стафилококи в конюнктивния сак.Би трябвало колегите да са взели секрет от конюнктивата.
Важни са консултациите със стоматолог и УНГ за търсене на някакви инфекции.
Проверете и кръвната си захар.
Успех!

# 2
  • Мнения: 5
Благодаря ви!
Да обиколих доста различни очни клиники и офталмолози и все още няма решение за моя проблем, затова и пиша тук с надежда и молба за съдействие.
Диагнозата е хроничен блефарит лекуване с тобредекси галове капки кой каквото изпише- без резултати. Изследванията ми също са отрицателни /диабет и тн/
Ходих на УНГ и зъболекар - нищо.
Ходих на кожен- тя предположи че може да е от наличие на пърхут - в момента пия хапчета Низорал - горе -долу има подобрение поне не са ми така зачервени клепачите.
Но остана 1 ечемик много упорит на горния клепеч с големина колкото лешено зърно и вече 2ри месец не се повлиява от нищо досега успявах /правя топли компреси с восък, локум / мажа с тобредекс гел/мас външно но сега немога да се справя и вече ми е притеснено/ въздържам се от хирургически интервенции/ .
Какво бихте ме посъветвали, как да се справя /толко продължително използване на кортикостероиди няма ли да навреди/ с какво мога да мажа? Моля за вашето мнение. Благодаря

# 3
  • Мнения: 253
Здравейте!След едномесечно медикаментозно лечение на ечемик без ефект единственото решение е оперативно премахване.Не би трябвало да се притеснявате от интервенцията.Тя трае около 5-10 мин. и е рутинна.Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт