Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век"( Muhteşem Yüzyıl) тема 42

  • 70 936
  • 734
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 12
Хюрем с обеците на Валиде..Всичко и взе и обеците,и покоите..

# 526
  • Мнения: 120
Айде и Фирузето при Султана.  Grinning

# 527
  • Мнения: 17
За Хатидже Султан не мога да ти дам източник, в Уикипедия пише, че не се е женила повече.За Лютфи Паша съм го чел в "Роксолана" и още някъде със сигурност или някой го беше поместил тук.Но  не мога да ти дам информация, а пък нямам време да търся в задните теми.В крайна сметка този образ дава на сценаристите голяма възможност да си съчиняват истории, защото за Хатидже Султан има прекалено малко информация.Някой в темата беше писал, че надживява Сюлейман и беше поместил статия за това, в Уикипедия пише друго.
А не разбрах - султана Хюррем ли иска да види или Фируузе.


Разбрах те.

Така е - за Хатидже има съвсем малко информация. Това което пише в турските източници е че Хатидже султан умира около година и половина след Ибрахим, като негова вдовица. Едно от малкото неща за нея е че след онази нощ е дръзнала да се изправи срещу султана и публично да го обвини за смъртта на мъжа си.
Въпросният Лютфи паша се жени за третата сестра на Сюлейман - Шах султан. Впрочем тук сценаристите са направили преплитане , защото тя се развежда с него заради негови изневери и лошо отношение.

Книгата Роксалана е изпълнена с неточности и подправени факти. Не се доверявайте   bouquet

# 528
  • Мнения: 13 446

jujja69, заради такива сцени не бива да се отказваш от филма... И заради поезията на Мухиби, изпълнена от онзи божествен глас...



# 529
  • Мнения: 120
Фирузето си призна, че е любимка на Султана. Сега се почва войната  #2gunfire

# 530
  • Мнения: 7
Ха така гъозде била!
Дойдохме си на думата ,сега става интересно , но е жалко ,че до следващата седмица има толкова много време!

# 531
  • Мнения: 0
Въй...само това не очаквах,да разкрие,че тя е гьоздето на султана...

# 532
  • Мнения: 197
Хайдеее, разбрахме продължението от трейлъра. Каза й, че тя е онова гьозде дето 3-4 серии търси. Колко станаха сериите с Фирузето?

# 533
  • Мнения: 0
Фирузето си призна, че е любимка на Султана. Сега се почва войната  #2gunfire



СПОРЕД МЕН СЕГА СВЪР6ВА. Twisted Evil

# 534
  • Мнения: 120
Хайдеее, разбрахме продължението от трейлъра. Каза й, че тя е онова гьозде дето 3-4 серии търси. Колко станаха сериите с Фирузето?

5 са сериите. Само не знам до 10 как ще ги докарат. Може да се окажат и по-малко от 10.

# 535
  • Мнения: 13 446

Май това е финалът... Фирузе направи скок в бездната, а Хюрем този път е абсолютно изумена! Shocked

Жалко за нежното момиче. Sad


# 536
  • Мнения: 12
Ние какво мислехме,то какво стана  newsm78!

От началото на трети сезон се мандахерца Ферузето ако ще е 10 серии,още толкова ще я гледаме.. Joy

# 537
  • Мнения: 197
Хайдеее, разбрахме продължението от трейлъра. Каза й, че тя е онова гьозде дето 3-4 серии търси. Колко станаха сериите с Фирузето?

5 са сериите. Само не знам до 10 как ще ги докарат. Може да се окажат и по-малко от 10.

Амин!

# 538
  • Мюнхен
  • Мнения: 277
6  са сериите  Peace

# 539
  • Мнения: 0
Фирузето си призна, че е любимка на Султана. Сега се почва войната  #2gunfire



СПОРЕД МЕН СЕГА СВЪР6ВА. Twisted Evil


 Grinning

Сега ще започне началото на края...ех това Фирузе,още не е разбрала с кого си има работа,нейсе...сега ще разбере.

Общи условия

Активация на акаунт