Какво очаквате от педиатъра на детето си?

  • 3 199
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 215
Много ми е интересно да прочета, какво очаквате от педиатъра на детето си? В смисъл, да можете да му звъните по всяко време, да ви насочва как да го храните? За всичко ли му се одверявате или правите неща на своя глава?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Oчаквам при нужда да постави точна диагноза и лечение, ако се налага да ни препрати към по-тесен специалист.
Не съм я викала у дома за прегледи, ако е през седмицата в работно време си водя детето в кабинета. Ако е в извън работно време и не търпи отлагане случая, ползвам дежурния кабинет в Бърза помощ.
Никога не съм очаквала да ме съветват как да си храня детето, изобщо нищо в страни от медицината.
Да ми казва как да си обличам детето? - че аз да не съм малоумна???

# 2
  • Мнения: 3 777
Не очаквам да ми казва как да си храня детето, нито как да го обличам.
Очаквам и получавам, адекватни медицински съвети.
Бърза реакция, денонощна връзка, насочване към специалсти.

Предварително знаех какво искам Аз от Педиатъра и търсих такъв, който да отговаря на това, а не после да се чудя, защо така и да обвинявам кой ли не.

За избора си все пак сме виновни ние. Не папата.

# 3
  • Мнения: 8 505
Освен описаното дотук държа много на това да се съобразява с мнението ми за дадено лекарство,когато не съм съгласна да предлага алтернативно такова,да коригира схемата на прием и дозировката и още подобни неща,свързани с лекарствата.Това разбира се не означава,че сама лекувам дъщеря си,просто искам всичко да е предварително обсъдено с мен-все пак това тясно засяга професионалната ми сфера и смятам че моето мнение не е маловажно.

# 4
  • Мнения: 1 215
Въпросът беше изключително простичък- не мога да разбера, как то 4 отговора, два са заядливи с епитети от рода на малоумна и пр. Нищо лошо не виждам в това, човек да се консултира с педиатъра си за облеклото на детето. Като ходите на ортопед и той ви казва в никакъв случай да не повивате бебето, това не е ли изискване към начина на обличане на бебето?
И наистина не виждам какво общо има папата с този въпрос

# 5
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
При нужда да предписва подходящо лечение и ако трябва да ни праща при специалист, да е денонощно на разположение, нямам нищо против и съвети за храненето да дава при нужда.
 Аз не и се обаждам често, но когато се е налагало винаги съм я намирала.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Въпросът беше изключително простичък- не мога да разбера, как то 4 отговора, два са заядливи с епитети от рода на малоумна и пр. Нищо лошо не виждам в това, човек да се консултира с педиатъра си за облеклото на детето. Като ходите на ортопед и той ви казва в никакъв случай да не повивате бебето, това не е ли изискване към начина на обличане на бебето?
И наистина не виждам какво общо има папата с този въпрос

Понеже аз съм използвала думата малоумна - репликирам. На простия ти въпрос отговорих с прост отговор. Къде видя заяждане? Това са ми изискванията към педиатъра, какъв е проблема, че не съвпада с твоите или?

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много интересна тема Grinning
Очаквам - да не мълчи,докато преглежда и да не мисли наум,а да обсъжда с мен нещата.Да дава неутрално поднесена информация (пример - съществува такава и такава школа и метод за захранване,такива предимства и недостатъци - към коя се насочвате+) и да се съобразява с избора ми.Да ме счита за пълноправен партньор в грижите около детето,дори когато мненията ни се разминават - а не да се счита за единствен капацитет,чието мнение трябва да се следва безпрекословно.Да обсъжда с мен лечението - например дали може да се изчака още ден-два,преди да дам антибиотик или е наложително да започна веднага.Да не ми отказва направления и дори сама да предлага,когато не е сигурна в нещо (слава богу,моята е точно такава Hug).Да не се дразни от това,че чета и се информирам,а да го поощрява и да се радва,че има информиран пациент.Самата тя непрекъснато да се интересува за новостите и да не я изненадвам като спомена нещо,а да знае за какво става въпрос и евентуално да може да ми даде повече информация.
Много важно - да е внимателна,като работи с децата! и да има подход към тях.
Много съм доволна,че нашата докторка отговаря на голямата част от тези ми изисквания (не на всички и не 100%,но достатъчно,за да ме удовлетворява) - отчасти и защото се познаваме вече близо 7 години и знае колко чета и се интересувам,така че сме си изградили диалог и взаимно уважение.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Абе Съни, какво се палиш?
Можеш да си се консултираш с който пожелаеш разбира се щом имаш нужда. Приеми обаче, че аз /а и тези около мен които познавам добре/ нямам такива нужди и очаквания от лекарите, просто памперса не ми е чак толкова сложен като изобретение а и не е фатално ако сбъркаш.

Последното ти изречение... педиатрите не са 'бърза помощ' и няма как да бъдат.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 6 873
"Паля се" ако това е речника ти, защото 1во не ми допада, а и мисля, че трябва да има някакво добро поведение въпреки, че сме скрити за останалите!
А колкото до темата, нека да ти изясня - там пише "Какво очаквате" и беше редно да кажеш ТИ какво очакваш, а не да обобщаваш какво ти се струва малоумно.
Но знаеш ли, ще те оставя защото не си струва спора с теб!

Sallys искренно СЪЖАЛЯВАМ, Praynig че така опорочихме темата, а най-вече, че участвам.
Моля, за извинение  bouquet

Написала съм какво очаквам АЗ от педиатъра си и не съм те коментирала в първия си постинг.
Не съм обобщавала, говорех за себе си и способността ми да вземам елементарни решения в ежедневието на детето си.
Благодаря, че ме остави - не умееш да спориш.

# 10
  • Мнения: 1 017
От педиатъра в БГ очаквах да е на разположение и да ми обяснява всичко, но за това си плащах 50 абонамент на месец, и това беше само докато малкия беше под 1 година. След това си го водех на консултация и не съм викала никои в къщи.
Като ми се наложи един път го заведох в Пирогов.

А относно заяжданията: Не виждам в отговора на Флаш заяждане и обиди!!!
Но явно някои майчета ги е обхванала мания и не зачитат мнения различни от тяхното! Би трябвало да очаквате,че ще има и такива след като пускате тема във форума!

# 11
  • Мнения: 3 506
Очаквам:

1. Точно поставени диагнози или своевременно пренасочване към специалист;
2. Кратко обяснение на проблема и възможностите за лечение с техните плюсове и минуси. Не държа да са неутрално поднесени, но държа да са упоменати всички налични възможности. Това ми изискване важи също и за обичайните немедицински въпроси (хранене, допълнителен прием на витамини и минерали и прочее);
3. Във връзка с 2 - да е в час с новостите и информиран за повечето алтернативи;
4. Да не е негативен към проявения от мен интерес и да зачита правото ми да участвам наравно с него в грижите за детето. 5. Да е мил и приятен с децата, да ги познава и предразполага, респективно те да не са стресирани при посещенията му;
6. Да е на разположение в работно време;

Не очаквам:
1. Да ми е на разположение по всяко време (дори и частният ни педиатър). Съмнявам се (да не казвам по-голяма дума, че са ми малки още децата), че бих звъннала на педиатъра си през нощта - ако нещо е толкова спешно, значи е необходимо да го види дежурен лекар;
2. Да ми дава подробни разяснения и консултации по немедицински теми - значи едно е да препоръча да не се повива детето, съвсем друго - да ми показва как се слага памперс; или с храненето - едно е да ми каже, че мога да дам зеленчуково пюре, друго - да ми дава инструкции как се приготвя пюре от моркови и картофи...

ПП Не се обиждайте, мами, разни хора - разни изисквания - разни педиатри; кой случил на педиатър, кой все недоволен и така Stop

Последна редакция: пт, 20 яну 2006, 22:21 от Maria.St

# 12
  • Мнения: 1 215
Въпросът беше изключително простичък- не мога да разбера, как то 4 отговора, два са заядливи с епитети от рода на малоумна и пр. Нищо лошо не виждам в това, човек да се консултира с педиатъра си за облеклото на детето. Като ходите на ортопед и той ви казва в никакъв случай да не повивате бебето, това не е ли изискване към начина на обличане на бебето?
И наистина не виждам какво общо има папата с този въпрос

Понеже аз съм използвала думата малоумна - репликирам. На простия ти въпрос отговорих с прост отговор. Къде видя заяждане? Това са ми изискванията към педиатъра, какъв е проблема, че не съвпада с твоите или?


Първо, аз никъде не съм казала какви са моите изисквания към педиатъра, а съм задала въпрос какви са вашите очаквания, което предполага готовност за изслушване от моя страна, а не квалификации.
Второ, аз не съм те питала дали очакваш да ти дава съвети за дрехите, ти незнам откъде си си го решила сама и част от отговора ти "Да ми казва как да си обличам детето? - че аз да не съм малоумна???", едно няма нищо общо с моя въпрос, второ определя всички майки, които се съветват по съответния въпрос с педиатрите си като малоумни.
И последно нека ти напомня, че моят въпрос беше: Какво очаквате от педиатрите на децата си, а не какво не очаквате и колко малоумни са тези, които го очакват.
Извинявай, ако съм те обидила с нещо, но съвсем умишлено зададох по този начин въпроса и ми е много неприятно в мои теми да стават поредните скандали.

# 13
  • Мнения: 1 215
На всички, които отговорихте, благодаря.
Просто аз не съм наясно какво да очаквам от педиатъра в България, а май ми предстои малко по- дълъг престой тук, отколкот планирах първоначално.

# 14
  • Мнения: 3 506
Просто аз не съм наясно какво да очаквам от педиатъра в България, а май ми предстои малко по- дълъг престой тук...

Sallys, мисля, че ако очакваш същото, което си очаквала там, няма да сбъркаш и ще имаш шанса да попаднеш на добър педиатър. Там надали е можело по всяко време да звъниш...

ПП Ако погледнеш отново темата, в първият постинг след твоя се казва, че педиатърът трябва да дава съвети относно облеклото (и куп други работи) и то с доста гневен тон, което провокира по-нататъшните реакции и спорове.

# 15
  • Мнения: 8 585
Просто аз не съм наясно какво да очаквам от педиатъра в България, а май ми предстои малко по- дълъг престой тук...
Там надали е можело по всяко време да звъниш...
Не само може, но и ще дойде. Или ще отвори кабинета в който и час да има нужда. Разбира се е платено, но кое не е? Повечето предпочитат домашните визити при спешни нужди.
В БГ е забравено вече какво значи частна практика в истинският смисъл на думата.

# 16
  • Мнения: 3 506
Не само може, но и ще дойде. Или ще отвори кабинета в който и час да има нужда. Разбира се е платено, но кое не е?

Тук май говорим за различни неща и/или различни места  newsm78 Платен частен педиатър може и да дойде, ама таксите са му такива, че колко хора могат да си го позволят? В останалите случаи си висиш като поп в имържънсито и ако проблемът ти е само 39гр температура, може и цяла нощ да си отвисиш, пък следващия път много ще си помислиш преди да отидеш.
В Бг ако имаш частен педиатър в прекия смисъл на думата, на който си плащаш месечна такса + такса за всяка визита, сигурно също ще дойде, но като цяло тук сме с много завишени очаквания към личните лекари (което, разбира се, не означава, че голяма част от тях пък са всичко друго, но не и лекари...). Абе сложно е, но с малко късмет, малко компромиси и повече упоритост, може и да случи човек на педиатър.

# 17
  • Мнения: 8 585
Не само може, но и ще дойде. Или ще отвори кабинета в който и час да има нужда. Разбира се е платено, но кое не е?

Тук май говорим за различни неща и/или различни места  newsm78 Платен частен педиатър може и да дойде, ама таксите са му такива, че колко хора могат да си го позволят? В останалите случаи си висиш като поп в имържънсито и ако проблемът ти е само 39гр температура, може и цяла нощ да си отвисиш, пък следващия път много ще си помислиш преди да отидеш.
В Бг ако имаш частен педиатър в прекия смисъл на думата, на който си плащаш месечна такса + такса за всяка визита, сигурно също ще дойде, но като цяло тук сме с много завишени очаквания към личните лекари (което, разбира се, не означава, че голяма част от тях пък са всичко друго, но не и лекари...). Абе сложно е, но с малко късмет, малко компромиси и повече упоритост, може и да случи човек на педиатър.
Да, плаща се, но и получавате обслужване. Само с таксата от Здравната каса НИЩО свястно не се получава ( в повечето случаи). Така е в БГ, така е и почти навсякъде, изключая Дания, Холандия, Финландия, Германия, Австрия, Швеция.
Здравните услуги са пазар на услуги, както и всичко друго. Не може да очаквате висококвалифициран специалист да е на Ваше разположение без съответно (високо) възнаграждение. Проблема не е в цената на визитата, а в заплатите.

Тук при минимална заплата от 600 Е визитите са от 45 Е нагоре ( по-домовете).
Каквото сте готови да дадете, съответното качество ще получите. За това, че в БГ двете неща нямат покритие е друга тема...
Но от това, което чета почти година, не мисля, че има голямо търсене на качествени услуги. Всичко е компромис-"Даже и борбата с компромисите е станала компромисна".

# 18
  • Мнения: 1 215
Все продължавам да си мисля, че малко толерантност в общуването не е излишна. Тези, които живеят в България плащат според българските стандарти и за страна, в която минималната работна заплата е 160лева, мисля че 20 лева з апреглед са си доста. В Европа цените може и да са по- високи, но стандартите са на светлинни разстояния от тези тук.
ВЪПРОСЪТ БЕШЕ - КАКВО ОчАКВАТЕ ОТ ПЕДИАТЪРА СИ ТУК В БЪЛГАРИЯ.

Причината да го задам беше, че аз не съм имала много вземане- даване с педиатрите тук и ми беше интересно.

# 19
  • Мнения: 811
Очаквам:
- да е информиран и да има професионален опит
- да ме информира за всичко, което смята, че е полезно да знам /с щерката не само ми даваха съвети как да приготвям пюретата, а направо ми показаха - но имах проблеми със захранването й/
- да ми казва възможните алтернативи за лечение, захранване, отглеждане
- да посещава децата вкъщи /но смятам, че трябва да си плащам/
- да мога да се обаждам по всяко време /или поне до 10 вечерта/
- да проявява загриженост към децата ми / като са болни ги посещава повторно или звъни по телефона/
- да познава добре децата ми и да се съобразява с индивидуалните им особености
- да е добър човек, когото да уважавам

Не очаквам:
- да е специалист по всичко, като трябва ще ме прати на специалист
- да е "най-добрия" педиатър, защото ще има страшно много пациенти и ще вмести в графика си дете с лека хрема за след 3 дни
- да е любезна с мен, ако аз не проявявам уважение към нея

# 20
  • Мнения: 1 581
За педиатър в България и за дете на 10 месеца:
- очаквам да ми осигури 24-часова възможност за преглед, ако не при него, да имам дежурен вариант/кабинет, лекар/;
Избирам си го в приемлива близост, така че да не са ми нужни дом. посещения.
- да води подробен картон на детето, по всяко време да може да провери за особеностите на детето, проблеми, болести, алергии и т.н.
- да ме държи постоянно в течение, но да не разчита на мои спомени, преценки и обяснения по медицински въпроси - особено пък да ми иска мнението дали да му изпише антибиотик!!!
- при възникнал проблем извън компетентността му, без всезнайничене и "няма нищо", да ми предложи възможно най-бързо решение - да ме прати на специалист, ако не може с направление, поне да ме насочи към частен
- да ми предлага съвети за хранене и отглеждане само ако имам нужда от тях, и да отчита правото ми на избор
- и не знам по кое време в общуването с педиатъра на детето се появява - но да му имам доверие, да не пускам след всеки преглед тема тук "да давам ли това лекарство и в тази дозировка ли да го давам"

# 21
  • Мнения: 144
Когато наближи време да раждам трябваше да се насоча към педиатър. Попитах моята приятелка, която живее до нас към кой лекар да се обърна в кварталната поликлиника, защото тя ми е най-близо все пак. Тя ми каза, че лекарите там си били разделили на сектори квартала и ние се падаме при д-р едикоя си. Не я познавах, пък и приятелката ми каза, че детето й не било боледувало и не знаела що за лекар е всъщност. Дойде време, родих, дойде жената в нас като ни изписаха, даде си напътствията и си тръгна, Каза за всичко да я питам каквото се сетя. Звънях й много, извинявах се, тя обаче спокойно ме изслушваше и съветваше, дори ме търсеше по телефона newsm78 да пита как сме Thinking Направо се учудих. Вики стана на месец и нещо и започна да кашля, ама сериозно, започнах да я водя през ден през два, тя преглежда, казва, че нищо не чува, обаче не смее да й даде нещо защото е още мъничка, Така отлагахме 4-5, обаче бебка не спря да кашля. Накрая ми даде направление за детската педиатрия към МА, където според нея би трябвало да са най-добрите. Те нищо не чуха, ама ми изписаха Сумамед. Тя като чу по телефона, защото аз преди да го купя й се обадих ми каза, ааааааа, много е силен. Повика ме и ми изписа нещо друго - Клацид ли беше какво ли беше.  Бебка се оправи за два дни, но го пихме пет. Понеже аз не бях добре също аз пък пих Сумамед, на мен не ми помогна въобще. Засега съм доволна. В момента, в който усетя нещо веднага я водя. Винаги ми обяснява и ме праща при специалист, все пак признава, че не е лекар пенкелер Simple Smile Пък да видим за по-нататък, май много я похвалих Simple Smile

# 22
  • Мнения: 888
Ами аз лично очаквам,когато детето ти е болно от хроничен артрит,да ми даде направление ВЕДНАГА за София,а не да се чуди"що така не може пък да ходи.." и да те праща към"специалист",който  ти поставя"диагноза" плоскостъпие,или пък компетентно да ти заяви"кво пък се притесняваш-то това си е от растежа-нормално е.."!!!
И когато получихме направление и отидохме в София да не ме бяха гледали ей така  Shocked(щото кви родители сме ние,та не сме довели до сега детето)...и съответно аз пък гледах ей така  #Crazy  Sick  #Cussing out
ПРОСТО ИСКАМ ДА ЗНАМ,ЧЕ СЪВЕСТНО СИ ГЛЕДА РАБОТАТА...

Сори за офа,ама само като се сетя и пак  #Cussing out Болна тема ми е..

Последна редакция: вт, 31 яну 2006, 20:52 от reni-vili

# 23
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Очаквам да ми каже всичко свързано с правилното отглежданена детето ми.  Очаквам и адекватно лечение в случай на нужда. Не очаквам да ми налага обаче мнение. Просто бих искала двете заедно да отгледаме здраво и хубаво дете.

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Очаквам адекватни съвети при нужда, що се отнася до лечението.
Очаквам направления за специалисти, когато не й е в компетенцията, или просто ако аз ги искам по някаква причина.
Очаквам внимание винаги, когато детето ми има нужда.
Очаквам да мога да я търся през нощта и през почивните дни (това ни беше уговорката, когато записах детето при нея, наложило ми се е да я търся веднъж нощем и 3-4 пъти през почивните дни).

Не очаквам да ми дава съвети за храненето на детето, нито за обличането му, изобщо нищо, свързано с възпитанието. Педиатрите са лекари, а не домашни помощници или майките ви, да ви дават съвети Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 278
Очаквам:
1. Да има подход към децата.
2. Да използва в арсенала си от методи за лечение хомеопатията!
3. Да говори с мен за състоянието на детето ми и да ми обяснява, дори с медицински термини.
4. Да ми предоставя възможност да избирам, когато има такава (тоест в повечето случаи)
5. Да обновява и разширява медицинските си знания.
6. Да е добър диагностик в сферата си и да ме насочва към специалисти при нужда, като поддържа обратна връзка с тях.
7. Да е отзивчив по телефона.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 098
Питате какво очакваме.
От този педиатър към който сме вързани по силата на здравната каса очаквам
1. да го намеря по телефона;
2. да ми даде бележките за изследвания без да чакам;
3. да ми даде болничния баз да чакам;
4. в случай на нужда (не ми се е налагало от две години насам) да чуе имат ли хрипове.

От педиатъра-хомеопат очаквам
1. да е на разположение за консултация от сутринта до късно вечерта по телефона.
2. да ме приеме при нужда, без да чакам ред един месец
3. да ме съветва какво да правя, че да не сме болни. Т.е. да вземе мерки за профилактиката
4. да ми обяснява защо препоръчва това, а не друго
5. да се грижи за моята информираност.
6. да ми води обучение за да се справям сама с по-леките или ежедневни проблеми.
7. да ми посочва и препоръчва литература за самоподготовка

 newsm78 Може да има още нещо, но не се сещам в момента. Всичко това и двете го правят.   bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 13 206
Много ми е интересно да прочета, какво очаквате от педиатъра на детето си? В смисъл, да можете да му звъните по всяко време, да ви насочва как да го храните? За всичко ли му се одверявате или правите неща на своя глава?

Очаквам да действа адекватно в напечени ситуации! Да чукам на дърво досега е било така! Не очаквам да мога да й звъня по всяко време. Всеки човек има нужда от почивка. Какво ще стане ако й се раззвънят всички пациенти. И изобщо това го намирам за ненормално. Всеки лекар е осигурил заместник за почивните дни и през нощта, или поне така трябва да бъде. Ние си имаме дежурен лекар за спешните неща, а когато моята педиатърка си е на смяна си ходим при нея. Доверявам й се за всичко! Един път на своя глава реших да действам и детето се разболя още повече. След като тя разбира повече от мен от медицина е редно да спазвам предписанията й. Аз затова си я избрах, затова вися като луда пред кабинета й, защото й имам доверие. За храненето също съм се доверявала изцяло и съм спазвала каквото ми е казала. Само за едно нещо не се съгласих с нея... яслата! Тя настояваше да не давам детето на 1 г. и 3 м. на ясла. Аз обаче си я дадох. Е, боледуваше и всеки път слушах "Аз нали ти казах...", ама нищо... важното е, че като лекар е страхотна! Grinning

# 28
  • Мнения: 6 315
Педиатърката на Йоан е всичко, което съм искала от лекаря на детето си!

1. Страшно мил човек, който си обича пациентите.
2. Обаждам й се по всяко време през деня при спешен случай, дори и през уикенда. Наскоро, например, една неделя Йоан вдигна много висока Т, викнахме педиатър от медицинския център и му предписаха АБ. Аз реших преди да го купим да се обадя на педиатърката му и да се консултирам с нея. Така малчото се размина и не пи антибиотик Simple Smile.
3. Доверявам й се за всичко - за хранене и за лекуване.

Много си я обичам - златен Човек е!

# 29
  • Мнения: 3 089
да е пич.
и аз много си харесвм нашата.
и дай боже изобщо да не се налага да се виждаме/чуваме често с нея.

# 30
  • Мнения: 1 215
МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ МОМИЧЕТА ЗА ВСИЧКИ МНОГО СМИСЛЕНИ ОТГОВОРИ!!!  bouquet  bouquet

# 31
  • Мнения: 2 839
Нормално е да се консултираш с педиатър и за хранене и за обличане, че и за разходките до годинката. После детето само ще ти покаже.
Аз лично дори виках на частно неонатолог докато бяха бебета, те си знаят и какви специфични проблеми да търсят при новородените.
След това вече очаквам само и единствено да се справя със заболяваниета

# 32
  • Мнения: 13
Привет!

От личния лекар (GP) на малката очаквам безпроблемно извършване на ваксинирането и точно водене на здравния картон.

От педиатъра (на който си плащам частните визити) очаквам 24-часово разположение, превантивно откриване/отстраняване на здравните проблеми, точна диагностика и правилно насочване за консултация/лечение към най-подходящия специалист в случай на нужда.

Споделям напълно мнението на Birdie, че за качеството се плаща, а когато става дума за здраве разточителността си струва.

# 33
  • Мнения: 14 133
Професионализъм, 24часова помощ, добро отношение към сладура ми.За щастие нашият ги има.

# 34
  • Мнения: 1 425
- Очаквам да е на разположение винаги когато ми е необходим.
- Да ми дава правилни съвети и точни отговори на многото въпроси който задавам.
- Да изписва антибиотици само в краен случай.
- Да поставя точни диагнози и да ме насочва към правилните специалисти.
- и най- важното да обича професията си и децата.
За мой късмет получавам всичко това от нашата педиатърка и съм много доволна.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт