Отговори
# 705
  • Мнения: 317
Аз май се разтапих  Laughing - почва да се появява нещо, ха да видим.
За това къде да е темата - нямам претенции, то аз мога да се запиша и при декемврийки, както е тръгнало  smile3555
За въпросите на момичетата за кърменето - също не ми пречат и нищо, че се повтарят. Повторението е майка на учението  Grinning, а това е сега супер важно за тях, както след време за мен , надявам се  Peace
Рокси, този твой доктор да не е пристрастен към тези прегледи за разкритие - не се спря,ч е и те мъчи Grinning  Hug
Относно тоновете - аз въобще не съм ходила на такива прегледи. Последно ги слушаха, като ми даваха документите за болницата,..с фуния Laughing

# 706
  • Мнения: 6 946
И аз се обръщам с въпрос към консултантите на ЛЛЛ: обостри се цистита ми и от няколко дни приемам Неоринал без особен ефект, днес говорих с докторката ми и тя ми препоръча да пия Нитроксолин - може ли отново линка, който дадохте, за да видя доколко е съвместим с кърменето. Благодаря предварително.  Hug

# 707
  • Мнения: 3
Здравейте момичета! Не съм писала много отдавна но е ред и аз да се отчета. На 20.10. се роди нашата втора рожба. Той се казва Николай и вече сме си вкъщи. Родих нормално и всичко общо взето се случи за около 3 часа. Малкия се роди 3500 гр. и е  висок 51 см. Аз съм най-щастливата майка на света!
На всички чакащи пожелавам спокойствие и успех. newsm51

# 708
  • Мнения: 81
Веси - честита рожба! Да ви е жив и здрав малкия мъж и много да ви радва!  bouquet

И аз се обръщам с въпрос към консултантите на ЛЛЛ: обостри се цистита ми и от няколко дни приемам Неоринал без особен ефект, днес говорих с докторката ми и тя ми препоръча да пия Нитроксолин - може ли отново линка, който дадохте, за да видя доколко е съвместим с кърменето. Благодаря предварително.  Hug
Фортуна, аз имах преди да забременея доста често проблеми с цистит, посленото което пих е Цистостопрапид и ми подейства много добре. Доколкото си спомням нямаше противопоказания.

# 709
  • Мнения: 639
Amorevole, а когато сучат от силиконово зърно, дали успяват да регулират кърмата? По-добре ли е, отколкото с шише?
Аз, между другото, изчетох бая за приучаването към шише и гледам максимално да прилагам всички идеи. Дано успявам, разбира се.

Blasphemy, чудесно е, че се информираш и опитваш да прилагаш някои идеи! Понякога е възможно нещо да действа един път, друг път – друго; малко повече търпение и гъвкавост, както и увереност, че ще се получат нещата, могат само да са от помощ. Ако нещо проработи при вас, не е необходимо да пробваш с всичко.

Най-оптималният вариант е бебето да суче направо от гърдата. Ако по някакви причини това не се получава, тогава биха могли да се опитат различни неща, сред които и силиконовото зърно. Начинът на засукване с изкуствено зърно е по-близък до сукането от гърда, отколкото от шишето. Около него бебето има вероятност да направи по-добро засукване и издърпване, докато с биберона би поглъщало повече въздух. От силиконовото зърно може да суче на порции, докато се засити и да има повече възможост да регулира процеса. Някои бебета се справят по-успешно със силиконово зърно, други – не.
Сукането направо от гърдата позволява най-добро засукване на бебето, съответно и най-добра стимулация за гърдата.

# 710
  • Мнения: 25
Здравейте на все още бременелките, майчетата и бебенцата  Heart Eyes

Най-после и аз намерих малко време за да се включа Simple Smile
Както вече се похвалихме, на 10.10.2012г се роди нашата дъщеричка Елица, 3300, 51 см. Благодарна съм на д-р Ковачева и целия екип на МБАЛ Дева Мария.

Еличка е кротичка за сега, само си спинка и хапва. Много е сладка, усмихва се, прави муцунки и се радва на всички, много е контактна   baby_neutral  Кърмим се много добре, имам много кърма, даже успявам да замразявам, ако не дай си Боже се наложи да сме разделени или да пия лекарства, да имаме запас.
Раждането мина сравнително леко, за жалост се наложи да съм с пълна упойка, а исках с епидурална. За съжаление, не мога да опиша емоцията, около самото раждане, но срещата с мъничето, беше най-прекрасния миг в живота ми. Изведоха ме от упойката и все още със замъглен поглед видях малкото розово вързопче, което гукаше, сякаш за да ме приветства. После ме закараха в реанимацията и ми дадоха телефона- и там започна голямото честитене и сълзи от радост. Възстановяването беше малко трудно и болезнено, но като погледна към малката принцеска и всичко ми минава. Вярно е, че с всяко ставане от леглото болката е все по-малка. Много движение и позитивни мисли и всичко минава бързо. А и като ревне мъничето- ставаш, каквото и да ти коства   Peace

За Бургазлийките- препоръчвам МБАЛ Дева Мария. Наистина всичко беше тип-топ. Не носиш нищо- всичко е осигурено и за мама и за бебе- дори помпичка за кърма. Много съм доволна от болницата, условията и най-вече от екипа там. Всички бяха много любезни, отзивчиви и загрижени. Помогнаха ми за къренето, насърчаваха ме и ми взеха шишето с АМ, щом видяха, че имам кърма, само за да ме стимулират да кърмя, да не се изкушавам да дам шишето  hahaha  Постоянно някой пита Как си..., Имаш ли нужда от нещо..., Какво да направя за теб..... Въобще всичко беше на много добро ниво. Платихме толкова, колкото беше уговорено, въпреки че ме бяха наплашили, че ти казват едно, а после се оказвало двойно. (Аз платих 750 за секциото и 250 за избора на лекар, защото държах да съм при АГ, която ми следеше бременността- отличен специалист, препоръчвам я с 2 ръце).
Бебка е била аспирирана и не е проплакала веднага, защото е имала води в устичката, носа и дробчетата, което било често срещано при секциото, защото бебето не е подготвено за излизането и не е изчистило водите. Правили са й няколко изследвания, държали са я 6 часа под кислородна палатка, пекоха я на лампи на 4-тия ден заради жълтеничка, и въпреки това не са ни поискали нито лев отгоре за тези интервенции и грижи.

Ако някоя бъдеща мама има някакви въпроси, ще отговоря с удоволствие (но може би с малко закъснение)
Хубав ден на всички!!!

# 711
  • Мнения: 639
И аз се обръщам с въпрос към консултантите на ЛЛЛ: обостри се цистита ми и от няколко дни приемам Неоринал без особен ефект, днес говорих с докторката ми и тя ми препоръча да пия Нитроксолин - може ли отново линка, който дадохте, за да видя доколко е съвместим с кърменето. Благодаря предварително.  Hug

Fortuna, предполагам, че питаш за e-lactancia? В него липсват данни за Нитроксолин. В справочника на д-р Томас Хейл "Medications and Mothers Milk", също няма информация за него.
Единственият източник, в който открих да се споменава Нитроксолин, е Schaefer C, Spielmann H, Vetter K, Weber-Schöndorfer C. Arzneimittel in Schwangerschaft und Stillzeit, 8. Auflage. Urban&Fischer, München 2012. В него на стр 630-631 пише, че поради недостатъчно изследвания по време на кърмачески период не принадлежи към рационалната медикаментозна терапия и поради тази причина да се избягва. При строга индикация може да се кърми при нитрофуранттоин. Ако искаш, мога да ти изпратя скнирни страниците на мейл или на скайп, з да погледнеш и ти и при необходимост да объдите с лекаря (информцията е на немски).

# 712
  • Мнения: 832
И аз се обръщам с въпрос към консултантите на ЛЛЛ: обостри се цистита ми и от няколко дни приемам Неоринал без особен ефект, днес говорих с докторката ми и тя ми препоръча да пия Нитроксолин - може ли отново линка, който дадохте, за да видя доколко е съвместим с кърменето. Благодаря предварително.  Hug


Fortuna, ето го сайта за проверка на лекарствата   http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp  


Amorevole ме е изпреварила   Embarassed

# 713
  • София
  • Мнения: 268
Момичета, имала съмм проблем с цистит. Мама е фармацевт и работеше в билкова аптека. От там веднъж ми донесе една чудодейна смес и за нула време се оправих. Препоръчвала съм я и на приятелки и всички са били много доволни. Сместа се казва "Смес на д-р Гизов". Надявам се да съм била полезна. Успех!!!

# 714
  • Мнения: 6 946
Благодаря на всички включили се по моя проблем.  Hug
Отдавна не ми се беше обострял цистита и сега доста се притесних, защото хем искам да се излекувам, хем не искам да спирам кърменето, хем не искам да увреждам Катрин. Сложна работа.  Sad Затова продължавам с Неоринал и Уринал акут, с чайчета, дано подействат, ще проверя и за сместа на д-р Гизов.
Amorevole, благодаря, ще ти пиша на лични.  Hug

# 715
  • Мнения: 75
И днес ..поне за момента не мога да се похваля с някакви сипмтоми поне на приближаващо раждане. Е, като изключим смъкнатия надолу от вчера корем, който ако продължаа да се смъква, че си го подритвам скоро  Confused и леките болки, но нищо конкретно.
  За сега чета за кърменето, дано не се налага да ползвам съветите и всичко да се нареди добре, но пък не е лошо да е подготвен човек. Дано всички, които срещат затруднения от едно или друго естество скоро да ги преодолеят и да се наслаждават  на безпроблемно кърмене.

# 716
  • Мнения: 168
Момичета, и аз още съм тук да се запиша, терминът ми е утре, заветната дата, не ми се искаше да раждам утре и вдругиден, понеже утре рожден ден има свекър ми, а вдруги ден е Димитровден и не ми се иска заради името. Иска ми се детето да си има собствен празник, не свързан с имен ден, понеже съм избрала друго име, не свързан с рожден ден на близки, ама както дойде....

Оф, коремчето ми се е подуло и се е опънало като тъпан...имам чувството че малкото човече ще излезе от някъде, просто съвсем произволно  Laughing, подпира ме и подскача....ох и сега пак....

Айде малко остана  Misc Baby Bottle и ние да се включим в темата за хапването  Wink

# 717
  • Мнения: 12
Честита радост на всички нови мами!:)  bouquet



begbie идея нямам:) единственото хубаво е, че след тези ексцесии ми се е размекнала шийката, вече имам 3см. разкритие..днес страшен диалог имах с него
"-Ама наложителен ли е прегледа?
 -Е как, цял ден си мечтая да те прегледам..
 -Е, вече студени вълни получавам като дойде време за преглед..
 -Абе те другите жени се избиват да ги преглеждам само ти не искаш..
 -От раждането не ме е страх толкова колкото от тия прегледи..
 -Само да съм те чул да охкаш тогава при раждането"Grinning
И така ако не родя до петък влизам в болницата под наблюдение, съмнявам се да е утре, в петък не искам, поради същата причина като късметче, въпреки че ако се случи ще пратя да питат някой свещенник дали е задължително да е Димитър, та 27ми или 28ми съм си избрала пък да видим..
Иначе не искам ВИП, че няма да има с кой да си говоря..иначе ако при раждането има проблем щяло да бъде от размера на бебо (между 3900-4150) на долната граница бил за голямо бебе:/

# 718
  • Мнения: 639
Здравейте  Hug На мен ми е малко неудобно, но аз пък имам въпрос към Аmorelove, която въпреки многото въпроси е толкова отзивчива и подробно обяснява и информира всички ни, за което благодаря за пореден път  Hug
Първо да се похваля, че ние вече напълно махнахме силиконовите зърна  Party Доника понякога се храни много добре, поне 10-15 мин. си суче и преглъща стабилно, но от снощи много ме притеснява. Събужда се и иска да яде, давам й, суче малко, после заспива и като я сложа в кошарата отваря широко очите и не иска да спи. Сърди се, мрънка, пъшка. Слагам я пак на гърдата и суче 1-2 мин. и пак се унася. Не знам дали ако има колики, това я спира да яде повече  newsm78 Днес цял ден суче малко и заспива... В началото, като че ли имаше повече наакани памперси, сега не са повече от 3-4 за 24 часа, което по принцип е нормално, но в сравнение с предходните е по-малко. Означава ли това, че не се храни добре  Sad Аз имам толкова много кърма и така ми се иска тя да се храни по много, но всъщност не знам, дали е така. За 22 дни е качила около 550 гр., което не ми се струва чак толкова много. Много се отчаях нещо, дали се храни достатъчно добре бебенцето ми  Cry
Също така да попитам и за мен. Явно имам много кърма (без да се изцеждам напълно, за около 10 мин. само от едната гърда изкарвам около 60 мл.) и постоянно си чувствам гърдите напрегнати. Не се цедя много, защото се притеснявам, че така мога да предизвикам суперлактация, което също не е добре, но пък не знам да не стане някоя беля. Иначе твърди и на бучки не ми стават. Меки са ми, но ме болят  и са ми напрегнати все едно, че ще ми идва. Също така от време на време усещам доста силно, като парене и боцкане и силно напрежение за няколко секунди, което си мисля, че се държи на слизането на кърмата, но дали е така не знам  newsm78
Извинявам се за дългия пост, отново  Hug /color]

Mvsh, браво на вас, все по-добре се спрвяте с Доника! Party

Това нощно събуждане, което описваш, не е необичайно за малко бебе. Доста майки се притесняват да не би бебето им да е гладно и затова да плаче. Има вероятност и гладът да е причина за събуждане и плач, но със сигурност не само той е единствен „виновник”. Възможно е това да се дължи на нещо друго – бебето да е жадно, да му е топло или студено, да има колики, да го боли нещо, да е разстроено от нещо, да е натрупало твърде много емоции, да му се спи, да му е пълен памперсът, да изпитва някакъв дискомфорт или болка, а много често - да се страхува, да се чувства самотно, да има нужда някой да го гушне и утеши и т.н., и т.н. Възможно е да минава през „период на усилен растеж” - децата често са неспокойни и търсят да сучат по-често, когато преминават през тези етапи. Също така, сънят им се различава от този на възрастните – те прекарват много повече време в тар. „фази на лек сън” (което е полезно за развитиетно на мозъка им). Бебетата имат незряла нервна система, с плача си те изразяват цяла палитра от емоции и нужди.
Има по-спокойни бебета, но има и такива, които са по-чувствителни/темпераментни и имат нужда от повече внимание. В началото действително е трудно да се разбере защо точно плаче детето, но постепенно родителите започват да разпознават видовете плач.
От торбата със споделени „хитринки” от майки Mr. Green ще спомена няколко, които са помагали, ако бебето заспива в мама и щом го оставиш в неговото легълце, се разбужда:
-   кърмят бебето легнали, и когато то заспи, го отгелят от гърдата и го оставят да спи на голямото легло (разбира се, обезопасено);
-   кърмят го в някаква пеленка или одеалце и когато заспи, го пренасят заедно с тази пеленка/одеалце в креватчето му. Обичайно, прегръдката на мама е по-топла, и когато бебето се докосне до по-хладното чаршафче на легълцето, то може да се разсъни. А така, когато се пренесе с пеленката, в която е кърмено, температурата и повърхността, дори ароматът, остават същите и е по-вероятно бебето да не усети промяната и да не се разбуди Wink;
-   когато се поставя заспалото бебе в леглото, може да се опита главичката му последна да докосне постелката (след крачетата и дупето).

3-4 наакани памперса звучат съвсем нормално за тази възраст. Постепенно, когато бебето расте, е възможно да намалява и броя на изхожданията му – организмът му усвоява все по-добре кърмата, почти изцяло (след около 6-8 седмица някои изключително кърмени бебета е обичайно да не се изхождат и по няколко дни, дори и по седмица, без това да е непременно сигнал за запек или друга тревога).
Счита се, че през първите 3-4 месеца средното наддаване е около 170гр. на седмица, като е приемливо за някои кърмени бебета да наддават 113-142 на седмица. Строгото следване на цифри, граници, таблици и т.н. може дя бъде доста стресиращо и често пъти ненужно, но ако все пак искаш до някаква степен «да си свериш часовника», можеш да изчислиш при средноседмично наддаване колко приблизително се очаква да тежи Доника на 3 седмици и да си една идея по-спокойна. Wink Отново да напомня, че бебетата, освен на тегло, растат и на ръст и обиколки; също така - не растат константно, а скокообразно – може една-две седмици да качват по-малко, а после да „дръпнат” доста повече; също така – през един период да качат повече грамчета, а след това – обратно - повечко сантиметри, а по-малко грамове.

Възможно е все още да усещаш гърдите си на моменти по-пълни и напрегнати – все пак, лактацията ти още се урегулира. Както сама усещаш, прекомерното изцеждане може да доведе до хиперлактация – затова не е нужно гърдите рутинно да се доизцеждат. Ти с каква цел се изцеждаш, кога, колко често го правиш? Обичайно, при напрежение, майките дават на бебето да посуче, за да ги облекчи (и за да не стимулират допълнително с изцеждане).

Това, което усещаш, действително звучи като „слизане на млякото”. Според професор Питър Хартман (специалист по лактация The University of Western Australia, който миналата година беше лектор на международната конференция „Пътят на майчиното мляко” в София по наша покана), 50% от майките са усещали винаги потичането на млякото, 39% са го усещали понякога, а 11% - никога. Доста майки споделят, че първите няколко седмици (или месеци) са го усещали, а по-късно – вече не.




Момичета, благодаря ви за милите думи! Heart Eyes Нормално е сега да имате много въпроси, всичко ви е малко или повече ново, непознато (дори и майките, които вече са кърмили, могат да се срещнат с нови за тях ситуации, защото всяко бебе е различно). Сега държите в ръцете си най-ценното, най-милото и постоянно се питате дали правите най-доброто за него, колебаете се да не грешите. Това, че търсите информация, е чудесно! Опитваме се да ви даваме както актулна, достоверна информация, потвърдена от специалистите в тази област, така и информация, която хиляди майки са споделили от своя личен опит. Възможно е не всичко да ви пасва – и това е съвсем нормално – с риск да се повторя, всяка майка, всяко бебе и всеки кърмачески тандем майка-бебе са различни и уникални. Нормално е и да не можем да отговорим на някои въпроси. Mr. Green Вие сте тези, които, според информацията, с която разполагате и съобразно своя собствен усет за нещата, спрямо своето бебе, можете да прецените как да постъпвате. А ако с нещо сме ви били полезни - това може само да ни радва. Heart Eyes

# 719
  • Мнения: 168
 roxy_, да ти кажа явно лекарите са различни, понеже моята ми направи такъв преглед само веднъж и то по мое настояване, за да види до къде са нещата.... каза, че е против тези прегледи и толкоз, сега не знам нито дали имам разкритие, нито нищо  newsm78
като ме прегледа, беше началото на октомври каза, че няма разкритие, но шийката ми била мека и скоро ще родя, това беше на 5.10  Grinning утре е 25, а още раждането е мираж  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт