Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 123
Peta,мила съжалявам за това.А каква е молата пълна или частична-тоест имала ли си плод или не.Кофтито е сега,че ще трябва да правиш доста често изследване на ЧХГ и да видиш дали намалява.А и сега ще трябва да се пазите 9 месеца поне.
 Прочети тази статия от Зачатие-тя дава отговор на доста от въпросите ти.
 На мен също ми бяха казали,че е мола,но хистологията не го потвърди.
 Успех и не губи надежда,другия път ще е сполучлив.

# 31
  • Мнения: 2 379
Здраевйте,момичета.
Днес най-накрая и аз си взех резултата от хистологичното изследване,и той е :
"Хориални въси с оток и фиброза на стромата"
Не знам какво ще да значи това и искам да ви попитам има ли някой с подобен резултат и какво беше обяснението на вашия лекар?
Целувам ви

Здравей, Берни!
Видях, че си пуснала и нова тема, за да се опиташ разгадаеш кодираната фраза.
И аз преди 3 месеца така се лутах и се чудех какво аджеба са ми написали?!
Разбрах си епикризата след много ровене в интернет по медицински сайтове и речници. (Друг е въпросът, че резултатът от моето изследване на практика нищо не значи.)
Ако искаш и ти направи така, търси в интернет... Но най-добър вариант остава да попиташ гинеколога си или някой друг доктор, на който се доверяваш.

P.S.
Виж каква темичка намерих в нашия форум с препратка към друг форум. Разисква се въпросът за хориални въси.

Пак от нашия сайт, от тази статия извадих следното обяснение:
""Самият яйчник е покрит от особен слой клетки, наречен зародишев епител, или герминативен епител, който представлява видоизменена ембрионално коремница. Т.е. това е един слой от кубични по форма клетки. От този слой, чрез прорастване в дълбочина и откъсване, по време на вътреутробното развитие се образуват т.нар. първични яйчникови фоликули.
Под този герминативен епителен слой на яйчника, се разполага т.нар. туника албугинеа - това е съединителнотъканна обвивка на яйчника, изградена от специален белтък - наречен колаген.
Оттук-насетне, започва т.нар. вътрешност на яйчника (строма) , в чиято периферна част са разположени специфични жлези - яйчниковите фоликули. Това всъщност е т.нар. паренхимна зона на стромата. Във вътрешността на стромата, която е по-рехава и по-хлабава, се съдържат кръвоносни съдове и лимфни съдове, които обособяват т.нар. зона васкулоза.""

От тук ти намерих и определение за фиброза:
""Фиброза - разрастване на фиброзна съединителна тъкан, която се намира в ставни връзки, сухожилия, капсули на ставите и вътрешните органи и други. Фиброза настъпва най-често в резултат на възпалителен процес.""

Последна редакция: пт, 28 апр 2006, 21:45 от piccolina

# 32
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Благодаря ви за отговорите, момичета.Аngels_zg , моята мола е била пълна, тъй като не се видя зародиш-беше празен плоден сак.След празниците ще отида да направя едно чхг, но по препоръка на лекаря сега направих уринен и е напълно отрицателен, а и в интерес на истинита аз след ин витрото правих чхг и не бяха кой знае колко високи стойностите.На 20-ия ден след трансфера- 309.99   mU/ml, а мисля че четох че при гроздовидната са много по високи стойностите. Embarassed Силно се надявам грешката да е на тези от лабораторията, защото преди кюретажа и хистологията никой от лекарите не се усъмни че е гроздовидна, бяха категорични само в едно-че е празен сака.И затова после този резултат ми дойде като гръм от ясно небе.Така че за сега малко си отдъхнах.Весели празници и още един път ви благодаря.  bouquet

Последна редакция: сб, 29 апр 2006, 08:20 от peta

# 33
  • Мнения: 388
peta Аз вчера си говорихме по ISQ нали ти казах, че първата ми бременост ми беше такава. Лекарите ми казаха, че мога да пробвам след 6 месеца, но ако изследванията са добри. Може да забременееш.
Не ме гледай мен, че от първата до втората бременост минаха години. При мен просто съпруга ми беше много болен и трябваха да минат 5 години от лечението му.
Иначе с другата бременост ще е всичко наред и няма нищо общо с първата. Hug
Целувчици!

# 34
  • Мнения: 3 591
Ами аз да сипризная незнам много за молата - това което ми е известно е, че трябва да се проследява с кръвни тестове няколко месеца след изчистването, и ако няма ЧХГ тогава може да се забременее след определен период от време безпроблемно.
Вероятността да се повтори е същата като при останалите спонтанни аборти, така,че това не бива да те притеснява.
Сега важното е 5-6 месеца да следиш да не почне да се качва ЧХГто и всичко ще е наред  bouquet

# 35
  • Мнения: 1 210
И моето хистологично изследване беше най-общо казано същото. За цвят бяха прибавили ядроносни еритроцити и изразена възпалителна инфилтрация.

Това - случвало се, няма обяснения. Само да добавя, че моите изследвания по това време бяха перфектни.

# 36
  • Мнения: 419
Момичета,днес излезнаха резултатите ми от хистологичното изследване:
Децидуа с дегенеративни изменения и хориални въси,част от които са оточни и без кръвоносни съдове.
Гинекологът ми ми обясни,че най-важното е че генетично всичко е наред!Децидуа бил остатък,при който за щастие нямало гинетични изменения.В част от хориалните въси,чрез които се изхранва бебко има отоци и липсват кръвоносни съдове!Каза ми че въпреки че не го пише не изклучва възможността това да е причинено от медикаменти(въпреки че само от едно хапче-спазмалгона,изписан ми от онази вещица-Ивет Райчева,едва ли е станало) или от падането(в 9г.с. се подхлъзнах в банята и се ударих в кръста),макар че при прегледите след това всичко беше наред!Е,дори лекарят ми каза че стопроцентов отговор защо няма-просто нещо не било наред и матката умъртвявала бебето,за да не се роди с увреждания!
Но каквато и да е причината знам че тя не може да погаси болката,която тлее в сърцето ми!Остава единствено надеждата за една следваща бременност и здраво бебче!

Общи условия

Активация на акаунт