Отговори
# 60
  • Мнения: 54
Много ти благодаря Мими. Hug Отивам да пазарувам,пожелайте ми успех,защото хич ме няма в готвенето. Embarassed

# 61
  • Мнения: 3 284
Много ти благодаря Мими. Hug Отивам да пазарувам,пожелайте ми успех,защото хич ме няма в готвенето. Embarassed
Пожелавам ти да обереш овациите довечера.И после да кажеш дали ти е харесал. Hug

# 62
  • Мнения: 499
Искам да попитам: бамбуковата рогозка за навиване на суши дали може да се замести с подобна, от тези за сервиране  Thinking

# 63
  • София
  • Мнения: 8 131
Моля, предложете изпитана рецепта за салата Цезар.

# 64
  • София
  • Мнения: 108
Каквото било, било. И аз сложих и двете. Довечера ще стане ясно дали е трябвало или не ...  Laughing
Благодаря ви, момичета!
Другият път, когато готвиш пресно зеле, ако не запичаш зелето , а само го вариш, освен домати и червен пипер (и двете), прибави накрая нарязан копър и нарязани някалко скилидки чесън. 

# 65
  • Мнения: 3 420
Момичета,аз пак съм на морска вълна.Този път имам въпрос за осоляване на скумрия.Ядох преди доста време и ПИТАХ за рецептата,но забравих какво ми се отговори.Четох в нета много са осолена скумрия,ма е голяма играчка и няма олио.Тази,която ядох беше в буркан от компот,солена и мазна  Laughing Жената беше ми казала ,че се слага олио и сол,ма колко идея нямам.И не спомена,че всеки ден соли... newsm78 Нямаше никакви подправки,краставички,моркови и т.н. които чета из нета. Не е увивала в хартия.Каза директно в буркана  Thinking

# 66
  • Мнения: 9 144
тази маринована риба има олио http://pep-4o.blogspot.com/2012/04/blog-post_26.html
тази е солена http://pep-4o.blogspot.com/2010/02/blog-post_11.html , но когато е готова мамини я прибират в буркан с олио/зехтин (защото бавно я ядат)

# 67
# 68
  • Мнения: 140
Момичета,аз пак съм на морска вълна.Този път имам въпрос за осоляване на скумрия.Ядох преди доста време и ПИТАХ за рецептата,но забравих какво ми се отговори.Четох в нета много са осолена скумрия,ма е голяма играчка и няма олио.Тази,която ядох беше в буркан от компот,солена и мазна  Laughing Жената беше ми казала ,че се слага олио и сол,ма колко идея нямам.И не спомена,че всеки ден соли... newsm78 Нямаше никакви подправки,краставички,моркови и т.н. които чета из нета. Не е увивала в хартия.Каза директно в буркана  Thinking
 
Аз я правя така : Изчиства се  рибата/скумрия, паламуд/ , измива се добре, нарязва се на шайби около 2, 2.5 см дебели и се поставя във съд със саламура за около 36 часа на хладно. Ако през това време саламурата стане кървава , изхвърля се и се залива с нова.  Изважда се от саламурата , измива се рибата със вода /ако не ядете много солено може да я поизкиснете във водата за около 1/2 час или повече/ и се оставя на решетка да се изцеди от водата много добре , през това време се запържва олио с една хапка хляб и се оставя да изстине. Изцедената риба се подрежда плътно във буркан или друг съд и се залива със олиото , трябва да е добре покрита с олиото. Оставя се на хладно и е готова за консумация след около седмица .
Саламура: морска сол се разтваря във вода и се пуска едно яйце, трябва да изплува колкото 5 стотинки над водата, вади се яйцето и саламурата се слага да се свари/ да поври 2,3 мин на "ключ"/, ползва се студена за тази рецепта.

# 69
  • Мнения: 4 309
Ориенталската баница, която търсих преди два дни от вестника на Кауфланд - направих я и стана много вкусна. Интересени аромати и определено ни допадна.

# 70
  • Мнения: 1 754
Хоп, не бягайте, къде сте тръгнали с тази нова тема, човек не може да ви стигне.  Grinning Ще замесвам тесто за пърленки, ако някой има под ръка някоя супер рецепта, ще се радвам да даде, но и да не успее, ще забъркам тук нещо. Wink

# 71
  • Мнения: 9 144
замесвам какво да е тесто. http://pep-4o.blogspot.com/2012/08/blog-post_16.html и пека по няколко начина.

# 72
  • Мнения: 1 754
замесвам какво да е тесто. http://pep-4o.blogspot.com/2012/08/blog-post_16.html и пека по няколко начина.


Мерсиии, супер апетитни изглеждат. Hug

# 73
  • София
  • Мнения: 258
Здравейте! Можете ли да ви препоръчате изпитана рецепта за огретен от картофи.

# 74
  • Мнения: 4 569
Имам половин тенджера картофена салата.  Tired Търся идеи в какво друго да я превърна - я манджа, я друг вид салата.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт