Бременност с некроза на миомен възел

  • 2 583
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Скъпи майки, обръщам се към вас с молба за информация, дали някоя от вас е успяла да износи бременността си, въпреки малка некроза на един (при мен от 5-тте ми) миомен възел? На 38 г. съм и съм бременна в 3-ти месец. Бебето се развива чудесно, но от миомите (2 от които по около 6 на 6 см и останалите около 3-4 см) коремът ми е подут и често се сковава, а преди 10 дни на едната миома - близо до пикочния мехур ми откриха малък участък с некроза. Много съм притеснена от информацията в нета и от изказванията на лекарите, но от друга страна не чувствам някакви особени проблеми. Зная, че може да се наложи операция дори по време на бременността, но не ми е ясно какъв е шансът некрозата да да  не създава проблеми още цели 6 месеца?!
Ще съм ви благодарна за всякаква информация по темата, както и за съвети за добри доктори в тази област - освен д-р Славчев от "Майчин дом".
Раждането при мен ще бъде възможно само със секцио, т.к. 2 от миомите покривали шийката и тя нямало да се разкрие - затова молбата ми е и за съвет за добър оператор - дай Боже да стигнем успешно до него едва в 9 месец ....

# 1
  • Мнения: 142
Как и кой установи, че възелът е некротичен? Това има значение.

# 2
  • Мнения: 4
Установиха го в Шейново, д-рката при която наблюдавам бременността си, а после  диагнозата се потвърди и в клиника "Фемина" от д-р Врагалева, която направи и първата фетална морфология.
В петък отново ме гледаха - миомите са пораснали още с по половин см за 2 седмици, а некрозата си стои. Но засега нямам болки.

# 3
  • Мнения: 142
Ако те интересува специално "какъв е шансът некрозата да да  не създава проблеми още цели 6 месеца", аз съм скептична, но ти стискам палци. Важно е какво мислят лекарите ти за този шанс.
Норманло е миомите да растат, некрозата няма как да изчезне, дано не напредва. Успех!

# 4
  • Мнения: 2
Здравейте мили мами,
сега съм в 22 г.с. на първа бременност, преди 2 години на мен също ми откриха миомен възел по задната стена на матката който по това време беше с размер 33мм., сега в 22 седмица е вече 65мм., наблюдаващия ми лекар казва че е рисково но да не се притеснявам, че всичко ще бъде наред. Миналата седмица бях при негова колежка за фетална морфология и 4Д и лекаркатата добре огледа възела и ми каза че било нормално да нараства но за щастие било добре че е по задната стена на матката и че не бил външно към бебчо а нараства на другата страна и няма да го притиска и че съмият възел бил вътре в самият мускул на матката. А бебчо той бил много добре развивал се "като по учебник". За щастие за сега не съм имала проблеми и болки пия само огестан и магнерот, Но ужасно ме е СТРАХ защото доктора винаги ми казва "ако се стигне до раждане ще го вадим със секцио" Толкова ми се иска всичко да е наред с малкото шушулче   Cry Cry Cry Cry Cry Cry

# 5
  • Мнения: 160
Добри оператори за секцио при наличие на миомен възел са д-р Филипов и д-р Враглева в Майчин дом.

Общи условия

Активация на акаунт