БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-23

  • 20 302
  • 761
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 2 216
Алнатура имат ли сухи подправки? Само бульони съм виждала

# 751
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
Аз не ползвам такива неща, даже и китайското отказахме (и поради други причини) заради тоя глутамат.

# 752
  • Мнения: 3 114
Джиана, имат да. В зелено пакетче. Има морска сол, праз, листа целина, магданоз, селим, майорана, босилек, грудки копър, лук, див лук, грудки целина.

# 753
  • Мнения: 2 216
ок, благодаря много, ще потърся в ДМ
П.С.
Не е ли време за нова тема

# 754
  • Мнения: 16
 Здравейте!
 Моето бебенце утре навършва 6 месеца. Днес за първи път дадох лъжичка картофено пюре. Въпроса ми е следния - как да въвеждам от тук на татък новите храни. Четох доста статии за захранването но така и не схванах.... Сега една седмица ще караме на картофче и постепенно ще се увеличи количеството... обаче после с всяка следваща храна ли да почвам пак така с една лъжичка? Например ако другата седмица дам морков, пак започвам с една лъжичка и постепенно увеличавам... но до кога така?

# 755
  • Мнения: 7 987
И мен точно този въпрос ме вълнуваше, но риших да въвеждам различните зеленчуци през 2 дена. Първия ден картоф 2-3 малки лъжички, после 5-6, и след това мрков 2-3...тиква, тиквички... Така сме вече 1 седмица и днес и дадох морков колкото и се яде.

# 756
  • Мнения: 2 532
И аз се чудих точно за това вчера. Като се въведе примерно картоф и се достигне някакво количество за заместване на храненето, а после се въведе морков..почвате с лъжичка и после млякото или пюре от вече въведения картоф newsm78

# 757
  • Мнения: 7 987
Аз давам мляко след новото пюре.

# 758
  • Мнения: 646
След като въведете картоф , новия зеленчук може да го предложите в комбинация с картофа и така всеки следващ да го добавяте към вече въведените зеленчуци.
Например: 4-5 дена въвеждате картоф, на 6 ден давате картофено пюре+1-2 лъжички морков,разбърквате и давате и така може да процедира те и за по-напред.
И разбира се после или преди това предлагате АМ/Кърма.

ПП. Ама как обяснявам и аз....нищо не се разбира.  Laughing

# 759
  • Мнения: 121
Въвеждането на всеки нов зеленчук започва с по няколко лъжички, независимо дали го даваш самостоятелно или в комбинация с друг. Ако си въвела вече картоф, за да не въвеждаш отделно морков например, можеш да си направиш картофено пюре и да прибавиш малко морков в него или да си купиш двукомпонентно такова - морков с картоф. След това или преди това (както са го написали момичетата) се дава млякото.
Лично аз когато въвеждам нов зеленчук (ако го въвеждам самостоятелно) не давам отделно пюре от вече въведен такъв, а само мляко след няколкото лъжички от новото пюре. Според мен е хубаво детенце да се запознае с повече зеленчуци и да има разнообразие преди да се пристъпи към заместване на хранене.

# 760
  • Мнения: 15 379
И мен точно този въпрос ме вълнуваше, но риших да въвеждам различните зеленчуци през 2 дена.

Това е много погрешно и крие сериозни рискове.
Всяка нова храна се въвежда за период от 5-7 дни. 5 дни е просто минимум.

# 761

Общи условия

Активация на акаунт