Помогнете ми. Бебчо се глези...

  • 1 413
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 369
И аз не мисля, че бебчо се глези. Това е просто желание за майчина топлина и сигурност. Аз имах същият проблем.  ooooh!, но намерих решение   Party. Вечер завивах мойта бебка в една по-голяма пелена (може да се използва  и леко одеялце) . Така тя не чувства директен допир с мойто тяло и безпроблемно я оставях в креватчето. Аз също много се бях притеснила, че ще я науча  да се приспива на ръце, още повече че тя усещаше когато я оставям в креватчето ...рев....и пак отначало. За успокоение и давах биберон, защото аз не издържам да ми виси на гърдите без да яде(досега не е заспивала докато я кърмя). На 1 месец като стане вечер я къпя, повивам я във въпросната пелена, накърмя я и я оставям с биберон в легълцето.  baby_neutral Сама си заспива без да се дондуркаме.

# 31
  • Мнения: 8 769
Каси, бебенце със сигурност е твърде малко, за да се глези. Има нужда от мама, която да подуши, да усети, която да му даде сигурност и спокойствие. Гушкай го. Възможно е и да не се дохранва, но за тия въпроси по-добре питай в "Кърмене" - то, там ще намериш адекватни съвети.
Гушках си и двете деца много. Голямото още иска да заспива с ръчичката на мама, малкото-задължително да е до/в някой. Съдба. Все ще дойде момент, когато няма да искат не само да заспиват край нас, а и да не са у дома въобще... Mr. Green

# 32
  • Мнения: 920

За съжаление си в грешка. Както за това какво трябва да прави бебе на 15 дни, така и за пробното кърмене. Имай пред вид, че малко от нашите педиатри знаят достатъчно за кърменето и е по-възможно да те объркат, отколкото да ти помогнат. Пробното кърмене нищо не показва (освен че в конкретния момент бебето не е поело достатъчно). Бебето може да не наддава по куп причини, но има много мерки, които могат да се вземат след консултация със специалист по кърмене. В България такива се броят на пръсти, но една от тях (с международно признат сертификат от Ла Лече - световна организация в подкрепа на кърменето) е сред нас - Бу, модератора на форум Кърмене. Така че съветвам всички майки да се възползват от този факт и да се информират по въпросите на кърменето; това е може би най-важното, което трябва да овладеете в първите месеци от отглеждането на детето - не го пренебрегвайте и не се предоверявайте на лекарите (те са специалисти за много други неща, главно болести - кърменето обаче не е сред тях).


Аз за това казах моя опит - при мен колкото и да стимулирах лактация с често поставяне на детето на гърдата, с ядене на какво ли не за кърма, пиене на чайове и т.н така и кърма не се появи. Не твърдя че всеки случай е като моя, просто споделих опита си.

Общи условия

Активация на акаунт