А защо се разведохте/разделихте с мъжа си/партньора си?

  • 36 130
  • 186
  •   1
Отговори
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
От известно време в главата ми се въртят такива мисли, а именно - за раздяла/развод. От около 2 години осъзнах, че това не е семейството, което искам. Като че ли вътрешно и преди съм го знаела, но може би не съм искала да призная и пред себе си. Бях се пуснала по течението и дотам... Но напоследък все повече се замислям и си давам сметка, че още мога да променя живота си и да бъда щастлива.
Женени сме от 11 години, имаме прекрасна дъщеря на 11. Преди да се оженим, ходихме около година, после аз забременях и то се реши от само себе си - сватба и т.н. Не може да се каже, че съм била щастлива през всичките тези години, но не съм била и нещастна, просто не съм се замисляла. Но напоследък се замислих... Мъжът ми ме ползва направо като безплатна прислужница вкъщи, след като се наяде, рядко си вдига дори чиниите от масата. Свикнал е да му се слага, да му се вдига. Изобщо - да му се слугува. Това за него се подразбира от само себе си, така е възпитан. За него жената трябва да прави абсолютно всичко в къщи, дори и да ходи на работа, няма значение. След работа аз трябва да домакинствам и да върша всичко, а той след работа трябва да седне пред телевизора с ракийката и салатката (направена от мен) и да си почива, защото е изморен. В целия ни съвместен живот една чиния не е измил, с нищо не ми е помогнал. Приятелите му също - те са най-важни на света, семейството остава на заден план. Никога не ме е поканил например да излезем двамата да пием едно кафе примерно, само двамата. Ако сме излизали, винаги е било по моя инициатива или след като сме поканени от общи семейни приятели. За него е нещо напълно нормално да излезе с приятелите си (ергени всичките, макар и около 40-те) на дискотека или кръчма някоя и да се прибере към 4-5 часа сутринта пиян на кирка, докато аз ако изляза на няколко месеца веднъж, ми се натяква как много съм била излизала и много съм била похарчила (има няма 20 лв). Много пъти ми натякваше, докато работех (от 3 седмици не съм на работа), че от моята работа полза няма и изобщо май от самата мен полза няма. Сега разбра, че имало е полза от работата ми, но както и да е... На рождения ми ден тази година (празнувах го на заведение) се скарахме и той си тръгна, като се прибрах и аз, разбрах, че ме е заключил отвън. Ключът в ключалката, на звънене на вратата не отговаря, телефонът изключен. Отидох да спя в апартамента на майка ми, на сутринта обяснението беше, че бил заспал, моля ви се. Изобщо това са много малко от нещата, с които ме обижда ежедневно. Физически тормоз никога не е имало, директни обиди - също, но със самото си държание безкрайно много ме обижда и с всеки изминал ден все повече си мисля за раздяла. Притеснява ме единствено детето, нищо друго не ме спира...Е, излях си чувствата...
А вие? Защо се разведохте? Споделете ми чувствата си, имахте ли деца, как реагираха те? Вие ли поискахте развода или партньора ви?

# 1
  • Мнения: 6 214
Аз бях тормозена психически чрез пренебрегване и унижаване. Семейството беше много след работата и приятелите му. Станах едно ходещо кълбо от нерви, понеже съм чувствителна по природа и все търся причината в себе си. Стараех се да му угаждам с цел да се отнася по-добре с мен. Но това така и не стана. Накрая той сам ме напусна. Напълно ненадейно.
Хм, пиша неща, за които до сега не съм си давала сметка. Виж как помага писменото изразяване.  Simple Smile

Детето беше на 3 и половина. Питаше защо тате вече не живее с нас. Казах и истината, че вече с баща и не се обичаме, че много се караме, но той нея си я обича, и аз винаги ще я обичам и ще съм с нея. Не се е разстройвала много, но често задаваше въпроси и никога не съм я лъгала. И никога не съм и говорила против него. И не съм плакала пред нея.

И накрая един груб съвет - ако усещаш, че натам вървят нещата, по-добре го наритай ти.  Peace

# 2
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Благодаря, REAL_WOMAN, май натам отиват нещата. Просто ми трябва още мъъничко време да събера цялата смелост. Дъщеря ни е горе-долу наясно, че нещата не вървят, не е малка и вижда, че не сме щастливи. Искрено се надявам, че един ден като взема решението, ще ме разбере, защото все пак е в началото на трудната възраст - пубертета. Единственото ми желание е, нещата да се случат по възможно най-цивилизования начин, без грозни постъпки, но това времето ще покаже.
За пореден път ми доказа, че не сме семейство. Беше ми обявено по телефона, че зимата майка му и баща му ще дойдат да живеят при нас в апартамента. Аз разбирам, апартаментът е техен. Когато решиха да си заминат да живеят на село (лично тяхно решение), за да се поддържа къщата там и да не пустее, ние изтеглихме голям кредит и ремонтирахме основно апартамента и го обзаведохме с идеята да живеем там. Разбирам също така, че хората са с малки пенсии и е ясно, че трудно се оцелява зимата на едната пенсия. И му казах, че нямам нищо против да им помага финансово (за отопление, за каквото трябва), но да дойдат за няколко месеца тук... Е, няма как да го преглътна. А той дори не го обсъди с мен, просто ми го съобщи като факт. На моя въпрос как според него ще живеем толкова време като в дядовата ръкавичка, отговорът беше, че ТОЙ така е решил и ако не ми изнася, да се оправям както си знам. Все пак това е апартамент, не си представям как ще се гъчкаме петимата в три стаи.

# 3
  • Мнения: 6 214
Имаш много хубав подпис!  Grinning

Аз нямах брак, което може би спести доста грозни неща, не знам. За сега поне де.  Peace

# 4
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Имаш много хубав подпис!  Grinning
Peace Да, наистина, без брак би било по-лесно, но уви, брак има....

# 5
  • Мнения: 7 779
Имаш много хубав подпис!  Grinning
Peace Да, наистина, без брак би било по-лесно, но уви, брак има....
ама пък подписа ти е хубав  Laughing

# 6
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Хубав е, бонго, знам аз, че е хубав  Laughing

# 7
  • Мнения: 7 779
Хубав е, бонго, знам аз, че е хубав  Laughing
други го констатираха. аз само те подсещам да им отговориш  Laughing

# 8
  • Мнения: 409
Разведох се, защото не бях щастлива. 
Оженихме се, защото забременях след едногодишна връзка и някак си си мислех, че го обичам, и си вярвах......две- три години.
По някое време разбрах, че не го обичам, че не съм го обичала, че не мога да си представя  как до края на живота си ще бъда с този човек. Ами, мъчихме се още две-три години взаимно и приключихме.
Не ми беше лош мъжът. Просто сме много различни, но го разбрахме твърде късно.  На децата обясних, че не се обичаме с татко им вече, но ги обичаме тях, независимо , че вече не живеем заедно. С него поддържаме нормални отношения, което мисля, позволи на децата да приемат нещата сравнително спокойно, без някакви големи драми.

Но...така, наистина се разведох, защото не бях щастлива. Правех и него нещастен. Най- ми беше трудно да обясня на близките си, защо се развеждам, като нито ме бие човекът, нито пие, нито ми изневерява. Но и до сега не съжалявам за избора си.
Каквото и да решиш за себе си, важното е да го решиш ти, а не хората около теб, обществото или форума Simple Smile

# 9
  • Мнения: 8 804
рина, няма какво да ти кажа, освен че е хубаво това, дето си се опомнила, че трябва да потърсиш щастието си, преди да е станало прекалено късно. Не се тревожи за детето си, то ще се справи със ситуацията. Simple Smile

# 10
  • Мнения: X
За разлика от преждеписалите, аз много обичам бащата на сина си. Убедена съм, че доколкото е способен да изпитва подобни чувства към някой, различен от собствената му персона, той също ме обича. Това съвсем не е достатъчно за семеен живот, така че не сме се събирали изобщо. Нямам претенции,че съм постъпила правилно, камо ли да давам съвети на хора с толкова голям семеен "стаж". Но крайна сметка бракът се свежда до обща борба за оцеляване, ежедневие, компромис и низ от битовизми.

# 11
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
С БНД се разделихме в началото на бременността ми, след няколко месечна връзка преди това. Причината беше, че той предпочете жена с повече финансови средства и по-склонна на брак от мен. Всъщност като че ли щеше да е най-доволен да продължи успоредна връзка и с двете, без да знаем една за друга, но това нямаше как да стане. След това имаше някакви опити да се събираме пак заедно, но аз бързо се отказах да давам втори шанс.

Никога не е късно човек да потърси щастието си. Щом си си дала сметка, че не си щастлива в този брак, имаш пълното основание да го прекратиш.  Peace

# 12
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 При мен причините бяха горе-долу същите като при теб. При БНД съществува само неговото АЗ и неговите желания. Докато всички му "играят по свирката" е безкрайно мил, но само смей да си на друго мнение. Точно като при теб важеше само "аз казах" и " аз реших". За десет години брак не си беше изгладил нищо сам, много обичаше да му е чисто, но друг да го свърши. И все му се струваше, че нещо не е както трябва, все беше недоволен и сърдит. Иначе е страхотен приятел, за приятелите се раздава. Не уважаваше родителите ми, които се раздаваха за нас, клюкареше зад гърба на брат ми и жена му. Всъщност говореше, а предполагам, че и сега го прави зад гърба на всичките си приятели. Само той е перфектен, завършен лицемер. Като добавим и това, че си позволяваше да бие децата, май няма повече какво да си кажем.
 След развода стана страшно.  ooooh! Реши, че като се държи като идиот ще нарани мен, но сбърка. Децата му проляха много сълзи заради простотиите, които сътвори.  Sad

# 13
  • Мнения: 3 634
Той просто заспа с отворени очи и изпадна в дълбока житейска летаргия. Аз пък се уморих да дърпам и бутам. Оставям тази привилегия на роднините му, които и без друго се справят добре със задачата, че и са горди от факта.  Tired

# 14
  • Мнения: 12 473
Ами..прекрачих прага си на търпимост просто..
Много е дълга и лична историята, но краят й си беше класически - искаше другата да е постоянно до него, но и не искаше да се разделяме..Е, освободих го от тази душевна дилема..

Общи условия

Активация на акаунт