Професионални серии за коса - тема 42

  • 44 214
  • 755
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3 248
hairandmakeup, аз многократно съм хвалила гела за изправяне на Филип Кингсли. И аз имах проблем, че косата ми не държи дълго прическа, защото косъмът ми е много жилав, но с него косата държи права по-дълго. Подхранва с термоактивни съставки като има и такива спомагащи изправянето. Много ми е любим!

Gingerbread, Редкен са тук коментирани продукти. Аз им ползвам протеиновата серия и няколко финиша. Част от концерна Лореал са. И доста други професионални марки имат серии за чуплива/къдрава коса.

# 286
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
.... И доста други професионални марки имат серии за чуплива/къдрава коса.

точно това щях да пиша - почти всяка профи марка поддържа такава серия, друг е въпросът - колко е масалена, фиксираща и т.н.  Peace

# 287
  • Мнения: 6 623
http://angelcosmetics.mymall.bg/products/Alfaparf-Midollo-Pro%25 … %D0%BD-250ml.html
Чудя се  newsm78
Избягвах темата дълго време и следствие на това съм с изпразнен шкаф ,който преди можеше да конкурира някой салон .
Утре чакам еластайзера и бустер с ампула на Керастаз ,нямам търпение .

# 288
  • Мнения: 372
Не съм разбрала кога, но явно от изрусяването (може би от боята и оксиданта, защото една фризьорка ми каза да ползвам 12%, нямало вреда щом няма обезцветител или блондор) Тънката ми  и без това коса стана почти прозрачна, въпреки че бях останала с впечатлението, че я подхранвавам, но явно не достатъчно и не с качествени продукти. Взех си протеиновата терапия на Афоджи, защото започнах да изпитвам ужас при ресане - късаща се, цъфтяща, много суха и тънка. Правя терапията в комбинация с маската Макадамия - един път засега, но мисля, че ефекта е добър. Бих искала да стане по - плътна, ако може да спре да се къса, защото ми е голяма болка и 
да е еластична. Пия и Клмацин, ама май няма много ефект. Ще се радвам да ме посъветвате!  Wink

   Пс : Мисля следващата ми поръчка да е шампоан, нещо с термозащита и евентуално ампули против косопад

От колко време пиеш Калмацин? Не се отчайвай, понякога е нужно повече време, за да видиш ефект.
Ако все пак не си доволна, вземи си Макси Хеър.   Peace

За повече еластичност на косъма, вземи си Елатисайзър. Ако косъмът е плътен(по начало) или го намираш за много сух(жаден), можеш да пробваш с Екстрийм.
Най-доброто решение е да вземеш по доза-две от двата вида. И ще прецениш кой ти пасва по-добре.
Еластисайзър се ползва преди шампоана.   Peace
Ако откриеш и Реню С ще е чудесно. Много добре подхранва и прави косъмът блестящ.

От наличните ти продукти - маската Макадамия + едно изпомпване от маслото, нанесено на подсушена коса, загрято 20-30 минути със сешоар и отмито, прави чудеса със сухия косъм.   Heart Eyes

Протеиновата терапия колко често правиш?



Момичета,препоръчайте ми  нещо за обем в корените за нормална коса  Rolling Eyes

http://www.lookfantastic.com/paul-mitchell-extra-body-daily-boos … 0305899.html?fd=a

 Hug



Здравейте, записвам се в полезната тема с въпрос - позната ли ви е марката |Redken|? Днес доста се порових из един сайт за поръчки и ми хареса, че имат серия за чуплива коса (малко марки имат такава). Сега събирам впечатления така да се каже, ако има сред вас момичета, които са я ползвали, моля споделете Hug

Коя точно серия те интересува? Да стесним малко кръга.   Blush
Аз имам слаб досег с Редкен, но много харесвам Екстрийм серията им. Тя е протеинова, но балансирана.



Здравейте. Hug
Искам да ви попитам дали може да ми препоръчате някакъв балсам за коса или шампоан против хвърчащи коси/гадното накъдряне на по-късите косъмчета.
В момента използвам "Lorys Professional",но не съм доволна.След като го нанеса,след има-няма един час косата пак ми става същото.Мислех да започна да си я изправям с преса,но ще взема съвсем да я изгоря и после да няма оправяне.

Лорис не е професионална козметика. Нищо, че така пише.

Крема Абсолют е много хубав за целта.
http://zlatnaribka.com/krem-za-silno-iztoshteni-kraishta-loreal- … html#.UJQRmW-6ffI
Заглаждаш само щръкналите.   Peace  Иначе може да сплеска косата ти.

# 289
  • Мнения: 372
Привет ! Следя темата с интерес и виждам , че тук има много компетентни хора . Аз съм с тъмнокафява , чуплива към къдрава , небоядисана , тънка коса , която изправям с преса . Използвам термозащитен серум Redken Smooth Down , но проблемът ми е , че когато изправя косата след час започват краищата да се къдрят .От прочетеното стигнах до извода , че ми трябва продукт / крем , гел / , който да е за използване с преса / да се активира от топлината / . Разгледах ето тези : Термоактивен гел за изправяне Philip Kingsley Straight Hair , Изглаждащ стилизиращ крем CHI Straight Guard , Гел за изправяне Lakme Smooth , Термично мляко Kerastase Ciment Thermique , Крем за изправяне с преса Loreal Hot Style Ironfinish / като на Loreal нямам много доверие / и продукти на John Frieda. Моля дайте ми съвет какъв продукт да взема , естествено приемам и други освен горепосочените , за да успея и аз най - накрая да издаржа с хубава прическа повече от час . БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО  Hug Hug


Бих се доверила на Кингсли, но в случая ще "ударя едно рамо" на Циментеното мляко на Керастаз.
Можеш да завършиш прическата с влагоустойчив спрей(което ме подсеща пак да си взема).
http://zlatnaribka.com/vlagoustojichiv-spreji-philip-kingsley-we … html#.UJQScG-6ffI


Ili__, чудиш се дали имаш нужда точно от това ли?
Момичетата много я хвалят.


Между другото, къде са всички?
Зачестиха ми километражните постове в стремежа ми да отговоря на всички питанки.   Blush

# 290
  • София/Горна Оряховица
  • Мнения: 274
Момичета, здравейте, извинявам се за нахлуването в темата ви  Blush .

Заради леко засилен косопад, реших, че може би е нужно да взема нещо, което малко да придаде обем на косата ми. Насочих се към това. Въпросът ми е: с какво да запечатам косата?  newsm78 Разбирам, някаква маска, но каква?
И въобще - може ли подробни насоки, като за човек, който не е ползвал професионална козметика за коса у дома  Blush . Доколкото разбирам - измивам косата, подсушавам я леко с хавлия (да не капе, но не и да е напълно суха, нансям ботокса, измивам и следва запечатването. А после мога ли да продължа с обичайните си финиши за косата?  newsm78

Да допълня - косата ми отговаря на "химически и физически третирана". Имам едно боядисване, плюс сериозно изправяне с преса, почти всеки ден. Явно ще си сменям и термо защитата.

Приемам всякакви предложения  Hug .

# 291
  • София
  • Мнения: 43
Bоryana с всяка маска можеш да запечаташ, като сама подбираш дали да е по-протеинова или хидратираща според нуждите на косата в момента; добра комбинация е с 2-минутния реконструктор на Афоджи  Peace След като нанесеш ботокса изчакай 5 минути, не трябва да измиваш, а отгоре направо нанасяш маската, с която ще запечаташ и така постой 15-тина минутки;
после можеш да ползваш обичайните финиши  Peace

# 292
  • Мнения: 4 390
hairandmakeup, аз съм много доволна от гела за изправяне Lakme Smooth. Изправянето ми държи до следващото измиване.  Sunglasses
Ще пробвам и този на Филип Кингсли, но на Лакме е супер икономичен и няма изгледи да го свърша скоро.

Цитат
споделете колко често правите протеинова терапия и каква.
На всеки две-три седмици.
Ползвам Редкен Extrеme, МШ, бамбук, колаген на Шварцкопф.

# 293
  • Мнения: 372
Боряна, радвам се да те "видя" и тук.     Hug

Реда при ботокса е такъв:
Измиваш с шампоан, подсушаваш, както каза, нанасяш ампулата, стоиш около 5 минути и веднага след това нанасяш запечатващата маска. Тя е в зависимост от косъма, между двете:
http://zlatnaribka.com/zapechatvashta-maska-loreal-fiberceutic-z … html#.UJQhS2-6ffI
http://beauti-ful.bg/index.php?route=product/product&path=36 … mp;product_id=616  (махнете тирето в  beauti-ful)

Хубаво е да постоиш с ботокса. Можеш да увиеш косата в найлонова шапчица, можеш и да увиеш и да загряваш известно време(15-20 минути) със сешоар - спомага за по-добра абсорбация на продукта и по-дълбоко проникване в косъма.   Peace

За термозащита - мисля, че тези ще ти допаднат:
http://zlatnaribka.com/termichno-mlqko-za-boqdisana-kosa-kerasta … html#.UJQjhG-6ffI
http://www.enzo.bg/kozmetika/loreal-professionnel/loreal-profess … -dry-milk-150-ml/

Последна редакция: пт, 02 ное 2012, 21:50 от Feeling

# 294
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Боби  Peace опиши косата, състоянието й и какъв обем очакваш  Peace

# 295
  • София/Горна Оряховица
  • Мнения: 274
Косата ми в момента е по-суха от това й състояние, което е точно след боядисване (кичури). Изглежда по-накъсана, сякаш изгорена. Другата седмица ще бдъе отрязана част от нея, за да се махне поне най-лошата част  Blush . Дано това пояснение със снимка е било разбираемо  Embarassed .

За обема - имам реалистични очаквания, не уау ефект. По-скоро търся "уплътняване" на косата, да изглежда самата тя малко по-тежка, да живне повече.

Ако е от значение - всяка седмица й правя маски с масла преди къпане, така наречения ми финиш е Orofluido. По-често обаче си слагам само масло от жожоба. Ако й предстои изправяне/сушене - слагам и термозащитния крем.

# 296
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
а какви маски имаш?

# 297
  • София/Горна Оряховица
  • Мнения: 274
Непрофесионални са, едната е orzene, другата е rubella. И двете се водят за боядисана коса.

Май точно това ми е бил въпроса - каква маска да си взема  Blush Hug ?

Feeling, a.l.e.n.a - вие си знаете  Heart Eyes  bouquet

# 298
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
ако бюджетът ти позволява - вземи една протеинова маска и една хидратираща и ги редувай  Peace ако косата е много суха - то по-често ще посягаш към хидратиращата  Peace но пък толкова ползваш масла, че ....си има нужда и от друго  Blush


за запечатването обаче и твоите маски стават  Peace


# 299
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Днес си взех шампоана и маската от серията на John Frieda full repair  ,та въпросът ми е маската като я нанеса дали е удачно да я загрея малко със сешоар,за по-добър ефект?  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт