ХРОНИЧНА БЪБРЕЧНА НЕДОСТАТЪЧНОСТ АЛТЕРНАТИВНИ НАЧИНИ НА ЛЕЧЕНИЕ

  • 43 827
  • 50
  •   1
Отговори
  • варна
  • Мнения: 13
Момичета майка ми е с ХБН,последните ни изследвания са
креатинин612,урея26,натрий139,калий5.9,нашата докторка много натиска за поставяне на фистула и започване на диализа,майка ми все още е скептична за диализата тъй като общото и състояние е добро и иска да отложи диализата за по късен етап.Споделете с мен вашия опит,как се храните,какво пиете,има ли нещо което ви е помогнало да облекчите и подобрите състоянието си,и смятате ли че е време да последваме съветите на нашата докторка.

# 1
  • варна
  • Мнения: 13
Да бутна на пред темичката може някой да я е подминал,споделяйте момичета!

# 2
  • Мнения: 187
И аз силно се надявах да намеря тук подобна информация,но... Sad
Майка ми е приета в болница с диагноза ХБН,начален стадий,но след разговор с лекаря днес съм много притеснена,тъй като според неговите прогнози до 5-6 месеца ще трябва да премине на хемодиализа.
Много моля и аз,ако някой има алтернативни методи за повлияване на това състояние,нека ги сподели.

# 3
  • варна
  • Мнения: 13
Щом е казал до 5-6 месеца незнам как може да е в начален стадий,стойностите за диализа са:урея над 30;креатинин над 840;общото състояние също трябва да е лошо,подувания на крайниците,задържане на вода,намалена урина до 400мл,гадене,повръщане,кап изследването също да е лошо,кръвното много високо и да не може да се контролира.това е да знаете!Иначе ние в момента сме със леспеурил за уреята наистина повлиява добре,глухарче за пречистване на кръвта и пикочогонно корен и стебла,чай на д-р ламбер мисля беше,коринкер за кръвното също много доволни,аспирин задължително протект или българския 100 таблетки,хлебна сода 1 лъжичка чаена сутрин,картофите киснат 1 час преди приготвяне да излезе калия,цитрусови плодове никакви,освен лимона,зелен фасул може,боб и леща не,грах да но зелен не замразен и сушен,люто,кисело,консерви НЕ,може зехтин,свинска мас,и маргари на който пише че е без белтачини,най-вече ябълки,круш,диня,грозде, без банани те са с много високо съдържание на калий,а калия също е основен фактор натрия също.гледах горе долу да ви изредя всичко за да сте наясно с повечето неща макар това да не е подробно!

# 4
  • Мнения: 741
Daniela, хлебната сода при тези стойности трябва да се пие по 3 пъти на ден, по 5 или 10 мл, като приготвянето става с 200 мл преварена вода, в която (когато все още е малко топла, почти хладка) се разтваря една пълна супена лъжица сода. Но дозата се определя в зависимост от изследванията на КАС-а, който трябва да се следи редовно.
Важно е и да се следи калция. И при ниски стойности да се приемат таблетки калций.
За мазнините аз лично не съм съгласна, по препоръка на нашият лекуващ лекар, точно мазнините трябва да се ограничават, особено животинските. Месото трябва да е напр. пилешко или риба.

# 5
  • варна
  • Мнения: 13
това е така да Анджали,само че аз съм писала за мазнини като олио и зехтин,в който не се съдържа белтък,а месето яйцата и соята са ни напълно забранени,както и всички други животински продукти,и това е за всички който са последен стадий но още не са започнали диализа,понеже при нейното започване диетата се променя и се прибавят белтъчини към менюто!а за содата е при всеки различно,нашите показатели не са лоши,затова взима по една чаена лъжичка дневно,за баланс на киселинноста.

# 6
  • Мнения: 187
За съжаление днес я подложиха на хемодиализа,при това спешно,тъй като е открит белодробен оток и лекарят каза,че процедурата е животоспасяваща.При майка ми основния проблем,доколкото разбирам,е задържането на течности,защото ми казаха,че креатининът е 300,кръвното са успели да го приведат в прилични граници,а уреята не помня точно,но със сигурност не беше над 30.Но краката днес бяха изключително подути,а тя едва поемаше въздух-вероятно от тези течности,които притискат и сърцето,и белите дробове.Та,надеждите ни са с няколко диализи да се извади от организма излишната течност и да приключим с тях Praynig

Daniela Danailova,благодаря за насоките,защото всичко ни дойде изведнъж и аз сега се ориентирам от какво да се интересувам.Искам да попитам хлебната сода за какво се приема,а също и какво е това кап изследване и с каква цел се прави.Също и за глухарчето-от билкова аптека ли го вземате?

# 7
  • варна
  • Мнения: 13
глухарчето можете навсякъде да го намерите,ние имаме билков магазин във владиславово затова от там го взехме.За изследването е моя грешката КАС се казва и е за киселинния баланс на тялото,уреята е за натрупаните токсини това означава,а креатинина е отпаден токсичен продукт на креатина,и аз не съм много запозната с терминологиите и тяхното значение но това знам,във момента пробваме със майка ми едно лечение със коензим Q10 от 60мг.по 3 пъти на ден го пие,има изследвания проведени че при болни с ХБН има много добри резултати постигнати и се надяваме че и при нас ще даде резултат,в момента сме с кретинин 790,и урея 29,на 18ти сме на изследвания и като излязот резултатите ще пиша дали е имало ефект от този продукт т.е.да са паднали стойностите което е и основната цел!

# 8
  • някъде там
  • Мнения: 15
и аз се интересувам много от темата,моя близка е на хемодиализа 3 пъти седмично,какво се постига с приема на CoQ10?

# 9
  • варна
  • Мнения: 13
засега още нямаме резултат от коензима,на 4ти сме на изследвания и ще разберем какво е положението,и ще ви пиша!

# 10
  • някъде там
  • Мнения: 15
ок,ще чакаме с нетърпение,че нямаме никаква надежда ,а содата за какво се пие,на нас (на нея) никой не и е споменавал за това?

# 11
  • варна
  • Мнения: 13
 содата е за киселинноста,на нас ни казаха по една лъжичка на ден

# 12
  • някъде там
  • Мнения: 15
 newsm78,не знам дали има висока киселинност,ще я попитам,благодаря!

# 13
  • някъде там
  • Мнения: 15
  bouquetкак сте,излязоха ли ви резултатите?

# 14
  • варна
  • Мнения: 13
за съжаление вече сме на диализа от понеделник! Sad

# 15
  • Мнения: 128
Здравейте, и моята майка  е от 6-7 месеца на хемодиализа по 3 пъти седмично. За съжаление никой не и е казвал за някакви допълнителни хранителни добавки, а мен ме е страх да и давам каквото и да е, за да не влошим показателите  Rolling Eyes.

Моля, ако имате вече повече инфо за Q10 ензим да споделите. И това от Q10 ензим на аква сорс ли го вземате? А за калция трябва лекар да го препоръча, ако правилно разбирам? Ще се радвам на всякакви съвети и полезно инфо относно хранителен режим, хранителни добавки и изобщо лечение на хора на хемодиализа.

Благодаря Ви предварително.

# 16
  • варна
  • Мнения: 13
ние диализата я почнахме в началото на месеца,още след като я почнахме обаче спряхме абсолютно всички лекарства който бяха за урея за кръвта и така нататък,сега сме само с хапченца за кръвно понеже то ни играе малко от диализата,а хранителния режим е коренна промяна,трябва задължително вече да се приемат белтачини,и да се хапва от всичко по малко,преди диализа задължително да се хапва,и аспиринче от 100мг Вечер само във дните без диализа се пие за разреждане на кръвта.при нас е това поне за сега.чакаме си фистулата да узрее,че да разкараме най-накрая гадните тръбички от главата.

# 17
  • Мнения: 128
много ти благодаря, Даниела   bouquet. И майка ми е на хапчета за кръвно и сода по една чаена лъжичка сода на ден. Аспирин протект никой не и е предписвал. Ще попитаме лекуващия лекар.
Успех

# 18
  • някъде там
  • Мнения: 15

и ние имахме големи надежди с тази фистула,а то какво излезе-сложили са я твърде дълбоко и  като тръгнеха да я търсят с иглата няма да обяснявам за болките #Cussing out,сега тя вече не позволява от там да правят вливане и сложи постоянен катетър,абе ужас,с една дума и усъкатиха дясната ръка,а на всичкото отгоре и предлагат пак операция да махат фистулата,иначе пием ленено масло!

# 19
  • Мнения: 128
съжалявам за главоболията около фистулата , повечето лекари са такива некадърници  #2gunfire.
Някой ви предписа ленено масло и какви дози приемате? Защо е добре да се приема?
Благодаря предварително за информацията.

П.С. На вас предлагали ли са ви да ви впишат в списъка за трансплантации. Майка ми е на 60 години и мисля, че само в БГ няма такава практика да вписват по-възрастните пациенти  Sad.

# 20
  • някъде там
  • Мнения: 15
TINNникой нищо не и е предписвал,даже се учудих че не са,след като чета че една омега 3 може само да помогне ,а и други добавки няма да навредят,лененото масло го пие заради кръвното,че е много високо ,а пък след диализа спада рязко и бият инжекции,до сега с нищо не е навредило,а за полза е рано да се говори -пие го от около месец(леля ми )не агитирам да го пиете ние го правим на своя глава,тъй като лекарите само вдигат рамене,сега си взе и магнезий+Б комплекс-получава спазми от диализата,но и това не и е казано ,аз чета много и търся варианти да я облекча,и билките помагат,но като не може да пие течности не става,мога да пиша до утре,но ще спра ,а за списъка с чакащи за донор един познат лекар и беше казал въпреки всичко да си направи изследвания и да се запише(тя е на 50г)сега ги прави и това е ,поздрави!

# 21
  • Мнения: 128
Здравейте,

вижте каква статия открих. Дали действа наистина, кой знае. Аз ще го предложа на майка ми и да видим какво ще решим  newsm78.
http://www.desant.net/show-news/24715/

# 22
  • някъде там
  • Мнения: 15
Да,аз я открих още лятото,но така и не стигнахме до нея,според мен може да помогне за сваляне на креатина,но в нашият случай бъбреците са се свили и не знам дали ще помогне,но не пречи вие да опитате,стискам палци и чакаме да се похвалите след някой месец!

# 23
  • Мнения: 74
Здравейте,

вижте каква статия открих. Дали действа наистина, кой знае. Аз ще го предложа на майка ми и да видим какво ще решим  newsm78.
http://www.desant.net/show-news/24715/
Добро утро!Аз също се интересувам от темата и искам да попитам пробвахте ли чемшира и има ли ефект?Благодаря!

# 24
  • Мнения: 128
Здравей, майка ми е много консервативна в това отношение, пък и са ги наплашили да не се самолекуват с разни хранителни добавки и билки и тя не пожела да пие този чай  Thinking

Съжалявам, че не мога да помогна. Дано се включи някой друг, който е опитал

# 25
  • варна
  • Мнения: 13
Ако се съгласи нека да пробва,да ви кажа ние от варна от нашия билкар си взимахме чай за бъбреци,и майка ми си го пиеше заедно с лекарствата ,благодарение на негоуспяхме да отложим диализата с около 6-7 месеца,така че няма да и навреди.А за този чай с чемшира чухме много хубави отзиви,само че ние си почнахме диализа вече от февруари,затова и не сме го взимали.Успех ви желая!

# 26
  • Мнения: 128
ами тя е вече от 1 година на хемодиализа

# 27
  • варна
  • Мнения: 13
Ами значи сами решете,не знам как седят нещата,тя на моята майка просто и писна от билки,и вече сама не иска да пие нищо по час допълнително освен хапчетата,а й урината спря така че по -малко течности трябва да поема.

# 28
  • Мнения: 2
Здравейте на всички! Искам да направя едно уточнение, че съм мъж, съвсем случайно попаднах на темата и реших да споделя моя проблем с вас. 2008 год. ми откриха ХБН с креатинин 800, решиха да ме включат на диализа. Тогава избягах от болницата, защото исках да си изкарам нормално новогодишните празници. Заминах за Истанбул за три дена. Сещате се сигурно, че получих усложнение и ме приеха по спешност в болница. Вече си помислих КРАЙ НА ВСИЧКО! Вече ще съм прикован само на легло. За мое учудване никой не ме сложи на диализа. Сложиха ми краката в един  апарат наподобяващ нашите за детоксикация / но не е такъв апарат/. Изписвайки ме от болницата ми дадоха такъв апарат /по подробно как го получих друг път/. От тогава на три дена за по 30 минути си топя краката в легена с този апарат и до ден днешен не съм чул и дума за диализа. КРЕАТИНА МИ Е 194.

# 29
  • някъде там
  • Мнения: 15
Здравейте на всички! Искам да направя едно уточнение, че съм мъж, съвсем случайно попаднах на темата и реших да споделя моя проблем с вас. 2008 год. ми откриха ХБН с креатинин 800, решиха да ме включат на диализа. Тогава избягах от болницата, защото исках да си изкарам нормално новогодишните празници. Заминах за Истанбул за три дена. Сещате се сигурно, че получих усложнение и ме приеха по спешност в болница. Вече си помислих КРАЙ НА ВСИЧКО! Вече ще съм прикован само на легло. За мое учудване никой не ме сложи на диализа. Сложиха ми краката в един  апарат наподобяващ нашите за детоксикация / но не е такъв апарат/. Изписвайки ме от болницата ми дадоха такъв апарат /по подробно как го получих друг път/. От тогава на три дена за по 30 минути си топя краката в легена с този апарат и до ден днешен не съм чул и дума за диализа. КРЕАТИНА МИ Е 194.
[/quote    Здравей и на теб,би ли споделил повече за този апарат,на какъв принцип работи,от къде се купува и т.н. newsm17 newsm17

# 30
  • Мнения: 958
Здравейте на всички! Искам да направя едно уточнение, че съм мъж, съвсем случайно попаднах на темата и реших да споделя моя проблем с вас. 2008 год. ми откриха ХБН с креатинин 800, решиха да ме включат на диализа. Тогава избягах от болницата, защото исках да си изкарам нормално новогодишните празници. Заминах за Истанбул за три дена. Сещате се сигурно, че получих усложнение и ме приеха по спешност в болница. Вече си помислих КРАЙ НА ВСИЧКО! Вече ще съм прикован само на легло. За мое учудване никой не ме сложи на диализа. Сложиха ми краката в един  апарат наподобяващ нашите за детоксикация / но не е такъв апарат/. Изписвайки ме от болницата ми дадоха такъв апарат /по подробно как го получих друг път/. От тогава на три дена за по 30 минути си топя краката в легена с този апарат и до ден днешен не съм чул и дума за диализа. КРЕАТИНА МИ Е 194.

Много моля, сподели повече за този апарат.

# 31
  • варна
  • Мнения: 13
Не съм чувала за такова нещо досега,но може да е на принципа да извежда токсините от организма,добре ще е ако споделите с нас повече за него!
Здравейте на всички! Искам да направя едно уточнение, че съм мъж, съвсем случайно попаднах на темата и реших да споделя моя проблем с вас. 2008 год. ми откриха ХБН с креатинин 800, решиха да ме включат на диализа. Тогава избягах от болницата, защото исках да си изкарам нормално новогодишните празници. Заминах за Истанбул за три дена. Сещате се сигурно, че получих усложнение и ме приеха по спешност в болница. Вече си помислих КРАЙ НА ВСИЧКО! Вече ще съм прикован само на легло. За мое учудване никой не ме сложи на диализа. Сложиха ми краката в един  апарат наподобяващ нашите за детоксикация / но не е такъв апарат/. Изписвайки ме от болницата ми дадоха такъв апарат /по подробно как го получих друг път/. От тогава на три дена за по 30 минути си топя краката в легена с този апарат и до ден днешен не съм чул и дума за диализа. КРЕАТИНА МИ Е 194.


# 32
  • София
  • Мнения: 117
ardvn, и аз ви моля да споделите за този апарат и клиниката, от която сте го получили - ако може адрес или линк  Praynig ще ви бъда много признателна!

# 33
  • някъде там
  • Мнения: 15
Всички ще сме благодарни да сподели,но явно няма никакво намерение #Cussing out

# 34
  • Мнения: 2
Здравейте на всички! Днес влизам за първи път в сайта и Ви уверявам, че ще отговоря на всички. Просто ми се наложи да претърпя сложна операция /не е свързана с бъбреците/. Като се възстановя, ще отговоря на всички и дам отговор на въпросите, които Ви интересуват. Само моля пишете ми на поща.

# 35
  • Мнения: 128
Здравейте,

свързах се с д-р Атанас Михайлов (хомеопат) във връзка със засилване имунитета на майка ми, която е на хемодиализа. В този сезон и в тази линейка и в центъра по хемодиализа, където персонал, пациенти, на климатици = на предпоставка за вирусни заболявания.

Пиша ви каквис а неговите препоръки, може и на някой от вас или на вашите близки да е от полза:

"Здравейте,
По прнцип е така - висок креатинин - зле се чувстват. Претакат кръвта - пак се чувсвтват зле след диализата. За един ден може да са по-свясни.
На едро мога да предложа Phosphorus 15 CH - 5 гранули. Гледам,ч е нещо на немски пише. в Германия може да се купи Serum Anguile - помага при бъбречна недостатъчност. Нека започне с капки - Д 12 - 2 х 5 капки ежедневно.
Клеева тинктура може да пие.
Има и бикови комбинации с добър ефект.
Сокът от черна ряпа може да помогне.
http://www.monitor.bg/article?id=366671
Да яде гулия - земна ябълка.
Адаптогените, алоето ще са и от полза. "

Поздрави и хубав ден на всички

# 36
  • Мнения: 0
Здравейте майка ми е на хемодиализа също знаете ли как стоят нещата с трансплантациите в чужбина и по конкретно Испания знам от познати че там цената е около 50 000 лв и как стоят нещата точно бъбрека в тази цена ли е включен или трябва и донор да се намери плюс тази цена?някой правил ли си е такава операция ?благодаря предварително!

# 37
  • някъде там
  • Мнения: 15
Честита нова година на всички,някой получи ли повече инфо от ardvn за този апарат ?

# 38
  • Мнения: 2
Здравейте на всички!
Отново съжалявам за закъснението, но както знаете злото никога не идва само. В живота няма радост без гадост. Сега ми откриха рак на дебелото черво и "дупка в сърцето" - ляво - десен шънт-„чистата и мръсната кръв се смесват“. Та не се знае от кое ще умра по напред. Досега липсвах и не съм давал отговор на никой, защото ходя по мъките. Никой лекар не иска да ме оперира от рак на дебелото черво. Мотивите им са: "Не се знае от кое по напред ще умреш, дали от сърце на операционната маса, или от упойката, който ще унищожи бъбреците ти или от рака". Та препоръките им са да изтрая докъдето мога. Сега аз се нуждая от Вашата помощ. Ако някой има познат читав хирург да казва.
 Колкото до апарата бях си оставил скайпа, да ме търсите на него, но както се сещате, нямаше как да влизам често в интернет. Пишете ми на пощата  ardvn@abv.bg  Ще изпратя на всеки лично телефона си, за да се свърже с мен.
ТОВА Е ЗАСЕГА ОТ МЕН И ОТНОВО МОЛЯ ЗА ИЗВИНЕНИЕ, ПРОСТО ОТ ОКТОМВРИ МЕСЕЦ ХОДЯ ПО МЪКИТЕ.

# 39
  • Мнения: 128
Здравейте,

ardvn - желая ти скорошно оздравяване и не губи кураж.  Hug

Някой получи ли инфо от ardvn, може ли да го постне тук. Не искам да създавам допълнителна работа на ardvn.

И още една молба - майка ми е най-вероятно е със запушена фистула - много синя и подута ръка. Аз не съм я виждала още Cry, но ще идва другата седмица в София. Моля, ако някой има отзиви за добър съдов хирург от личен опит, нека сподели.

Има ли някой перитонеалната диализа? Започвам и за това да се замислям

# 40
  • София
  • Мнения: 117
На мен ми писа:

Клиниката в която аз се лекувам е „Анадолски медицински център”. Апарата всъщност представлява нещо като нашите детоксикатори, за медицински цели. Извежда абсолютно всички токсини от организма. В Истанбул го използват като превантивна мярка преди диализата. Просто в един леген с вода си топите краката и оттам излиза мръсотията. Когато отидох в Анадолсаката клиника бях подут целия с креатинин – 810, урея – 40 и пикочна киселина 620. За късмет имаше български доктор в тази клиника, който ме пое от началото и ми обясни всичко стъпка по стъпка. Приложиха ми процедура с този уред. Цялата процедура трая 30 минути. Веднага след това ми направиха кръвни изследвания и резултатите ми бяха следните: креатинин – 608, урея – 21 и пикочна 403. Вечерта ми повториха още веднъж процедурата и на другия ден бях като пушка. Днес след 4 годишна употреба на апарата по 30 минути на ден резултатите ми са като по часовник и не са мръднали – креатинин – 230, урея – 17 и пикочна не повече от 320. От там доктора ми даде телефон а на представител в БГ от който да си закупя апаратурата. Апарата ми излезе 510 лева.


Нямам телефон на въпросният доктор, това е единственото съобщение, което ardvn ми изпрати.

Последна редакция: ср, 09 апр 2014, 13:27 от Kari-em

# 41
  • Мнения: 0
Здравейте,аз съм новак във този форум но исках да попитам някой запознат ли е с ЛЕСПЕУРИЛ капс,лекарката ми каза че може да нормализира нивата на креатинин,урея и п.киселина дори да спре развитието на ХБН.Моля ако някой е запознат споделете

# 42
  • варна
  • Мнения: 13
Здравейте mlinck не е вярно че може да спре развитието на ХБН , наистина помагат за известно време да се задържат стойностите на по нормални нива,но е временно и не за много дълъг период всичко зависи от това до каква степен са увредени бъбреците!

# 43
  • Мнения: 17
Ед­но вре­ме хо­ра­та са ле­ку­ва­ли бъб­ре­ци с бо­ро­вин­ко­ва от­ва­ра или с пряс­но­из­це­ден сок от тик­ва.
Пър­во се при­гот­вя си­роп: по­ло­вин ча­ша за­хар и 2 ча­ши во­да се сла­гат да врят 2 ми­ну­ти, след ко­е­то си­ро­път се из­с­ту­дя­ва. Че­ти­ри ча­ши бо­ро­вин­ки, пред­ва­ри­тел­но на­кис­на­ти в го­ре­ща во­да, се сла­гат в доб­ре из­мит три­лит­ров бур­кан. До­ба­вя се из­с­ти­на­лият си­роп и се до­ли­ва хлад­ка пре­ва­ре­на во­да поч­ти до­го­ре. Бур­ка­нът се зат­ва­ря с ка­пач­ка и се пос­та­вя на тъм­но прох­лад­но мяс­то за ед­на сед­ми­ца. Пие се по ед­на ча­ша пре­ди за­кус­ка и обяд. За един ця­лос­тен курс на ле­че­ние се изис­к­ват 3 бур­ка­на от на­пит­ка­та.
При­е­май­те по чет­върт ча­ша тик­вен сок че­ти­ри пъ­ти на ден пре­ди яде­не в про­дъл­же­ние на един ме­сец. Но имай­те пред­вид, че при ня­кои хо­ра се сре­ща ин­ди­ви­ду­ал­на не­по­но­си­мост към тик­ве­ния сок.


От опита на моя близка с високият креатинин на баща й знам, че сокът от тиква помага...По това време на годината тиква може да намерите в Метро/миналия ден видях, че има в Метро-Пловдив/

Последна редакция: пн, 14 юли 2014, 23:13 от I LOVE MY CATS

# 44
  • Мнения: 17
Относно апарата за който е писал ardvn, направих запитване до Анадолския медицински център, защото е посочено , че там се лекувал и от там го закупил /става въпрос за апарат с който се сваля креатинин, урея и т.н./ , ето какво получих като отговор;

Zdraveyte G-jo Kardjeva,
Az sam Habibe Tashkan ot mejdunarodniyat otdel na Anadolu Meditsinski Tsentar, koyto e v asotsiirano satrudnichestvo s Johns Hopkins.
V klinikata nie ne predlagame takav aparat . Sashto taka ne se provejda lechenie s takav aparat.
 Hubav den

# 45
  • Мнения: 2
Здравейте,аз съм новак във този форум но исках да попитам някой запознат ли е с ЛЕСПЕУРИЛ капс,лекарката ми каза че може да нормализира нивата на креатинин,урея и п.киселина дори да спре развитието на ХБН.Моля ако някой е запознат споделете
Здравейте, отгосно Леспурил има ефект.Съпругът ми го вземаше известно време. Намалява найстина стоиностите на уреята, а креатинина понижи малко.

# 46
  • Мнения: 191
Колкото до апарата бях си оставил скайпа, да ме търсите на него, но както се сещате, нямаше как да влизам често в интернет. Пишете ми на пощата  ardvn@abv.bg  Ще изпратя на всеки лично телефона си, за да се свърже с мен.
ТОВА Е ЗАСЕГА ОТ МЕН И ОТНОВО МОЛЯ ЗА ИЗВИНЕНИЕ, ПРОСТО ОТ ОКТОМВРИ МЕСЕЦ ХОДЯ ПО МЪКИТЕ.


Свикнала съм да разпознавам рекламните съобщения и за съжаление съдейки по начина , по който се поднася информацията това е точно такова.

Моля ви не вярвайте на нито една негова дума . Единствената цел на арджин е да изкара колкото може по 510 лева от болката ви.

# 47
  • Мнения: 2
Благодаря!

# 48
  • Мнения: 1
ЗДРАВЕЙТЕ, МОЛЯ ВИ КАЖЕТЕ МИ ДАЛИ ИМА ФАЙДА ОТ ТОЗИ ЧЕМШИР ПРЕПОРЪЧАН ОТ ДОКТОР МЕРМЕРСКИ, ПОНЕЖЕ НА МАЙКАМИ СА И КАЗАЛИ ЧЕ ТРЯБВА ДА МИНЕ НА ХЕМОДИАЛИЗА, СТРАХУВАМ СЕ ПОНЕЖЕ  ИМА ПЕЙСМЕЙКЪР И ПИЕ МНОГО ЛЕКАРСТВА А НА ВСИЧКОТО ОТГОРЕ СЕГА И ОТКРИХА ПОДАГРА, ПРИ ДОПУСТИМИ 300 ЗА ПИКОЧНА КИСЕЛИНА НЕЙНИТЕ СА 600 , КРЕАТИНИНА И Е 130 . НЕЗНАМ КАКВО ДА ПРАВИМ ДАЛИ ДА ПРОБВАМЕ С ЧЕМШИР И БИЛКИ , ЗА СОДАТА НЕЗНАМ КАК И ПО КОЛКО ДА СЕ ПИЕ , МОЛЯВИ ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ АКО НЯКОЙ Е БИЛ НА СЪЩОТО ПОЛОЖЕНИЕ , НЯКОЙ БЕШЕ СПОМЕНАЛ ЗА ТУРЦИЯ ЗА НЯКАКЪВ АПАРАТ В КОЙТО СЕ ТОПЕЛИ КРАКАТА. ПРЕДВАРИТЕЛНО ВИ БЛАГОДАРЯ .

# 49
  • Мнения: 191
Не Лина Sad не . Това с апарата се оказа измама както писа г-га Кърджева 4 поста по- горе Sad

Веднага започвай хемодиализа а след това , но само след това можеш да пробваш подобриш състоянието на майка ти .

Леспурил помага.
За сока от тиква и аз съм чувала , че помага .
Ацетилцистеин помага в случай , че има натрупване на тежки метали в бъбреците .

# 50
  • Мнения: 1
Момичета майка ми е с ХБН,последните ни изследвания са
креатинин612,урея26,натрий139,калий5.9,нашата докторка много натиска за поставяне на фистула и започване на диализа,майка ми все още е скептична за диализата тъй като общото и състояние е добро и иска да отложи диализата за по късен етап.Споделете с мен вашия опит,как се храните,какво пиете,има ли нещо което ви е помогнало да облекчите и подобрите състоянието си,и смятате ли че е време да последваме съветите на нашата докторка.

Общи условия

Активация на акаунт