ХРОНИЧНА БЪБРЕЧНА НЕДОСТАТЪЧНОСТ АЛТЕРНАТИВНИ НАЧИНИ НА ЛЕЧЕНИЕ

  • 43 828
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 128
Здравейте, и моята майка  е от 6-7 месеца на хемодиализа по 3 пъти седмично. За съжаление никой не и е казвал за някакви допълнителни хранителни добавки, а мен ме е страх да и давам каквото и да е, за да не влошим показателите  Rolling Eyes.

Моля, ако имате вече повече инфо за Q10 ензим да споделите. И това от Q10 ензим на аква сорс ли го вземате? А за калция трябва лекар да го препоръча, ако правилно разбирам? Ще се радвам на всякакви съвети и полезно инфо относно хранителен режим, хранителни добавки и изобщо лечение на хора на хемодиализа.

Благодаря Ви предварително.

# 16
  • варна
  • Мнения: 13
ние диализата я почнахме в началото на месеца,още след като я почнахме обаче спряхме абсолютно всички лекарства който бяха за урея за кръвта и така нататък,сега сме само с хапченца за кръвно понеже то ни играе малко от диализата,а хранителния режим е коренна промяна,трябва задължително вече да се приемат белтачини,и да се хапва от всичко по малко,преди диализа задължително да се хапва,и аспиринче от 100мг Вечер само във дните без диализа се пие за разреждане на кръвта.при нас е това поне за сега.чакаме си фистулата да узрее,че да разкараме най-накрая гадните тръбички от главата.

# 17
  • Мнения: 128
много ти благодаря, Даниела   bouquet. И майка ми е на хапчета за кръвно и сода по една чаена лъжичка сода на ден. Аспирин протект никой не и е предписвал. Ще попитаме лекуващия лекар.
Успех

# 18
  • някъде там
  • Мнения: 15

и ние имахме големи надежди с тази фистула,а то какво излезе-сложили са я твърде дълбоко и  като тръгнеха да я търсят с иглата няма да обяснявам за болките #Cussing out,сега тя вече не позволява от там да правят вливане и сложи постоянен катетър,абе ужас,с една дума и усъкатиха дясната ръка,а на всичкото отгоре и предлагат пак операция да махат фистулата,иначе пием ленено масло!

# 19
  • Мнения: 128
съжалявам за главоболията около фистулата , повечето лекари са такива некадърници  #2gunfire.
Някой ви предписа ленено масло и какви дози приемате? Защо е добре да се приема?
Благодаря предварително за информацията.

П.С. На вас предлагали ли са ви да ви впишат в списъка за трансплантации. Майка ми е на 60 години и мисля, че само в БГ няма такава практика да вписват по-възрастните пациенти  Sad.

# 20
  • някъде там
  • Мнения: 15
TINNникой нищо не и е предписвал,даже се учудих че не са,след като чета че една омега 3 може само да помогне ,а и други добавки няма да навредят,лененото масло го пие заради кръвното,че е много високо ,а пък след диализа спада рязко и бият инжекции,до сега с нищо не е навредило,а за полза е рано да се говори -пие го от около месец(леля ми )не агитирам да го пиете ние го правим на своя глава,тъй като лекарите само вдигат рамене,сега си взе и магнезий+Б комплекс-получава спазми от диализата,но и това не и е казано ,аз чета много и търся варианти да я облекча,и билките помагат,но като не може да пие течности не става,мога да пиша до утре,но ще спра ,а за списъка с чакащи за донор един познат лекар и беше казал въпреки всичко да си направи изследвания и да се запише(тя е на 50г)сега ги прави и това е ,поздрави!

# 21
  • Мнения: 128
Здравейте,

вижте каква статия открих. Дали действа наистина, кой знае. Аз ще го предложа на майка ми и да видим какво ще решим  newsm78.
http://www.desant.net/show-news/24715/

# 22
  • някъде там
  • Мнения: 15
Да,аз я открих още лятото,но така и не стигнахме до нея,според мен може да помогне за сваляне на креатина,но в нашият случай бъбреците са се свили и не знам дали ще помогне,но не пречи вие да опитате,стискам палци и чакаме да се похвалите след някой месец!

# 23
  • Мнения: 74
Здравейте,

вижте каква статия открих. Дали действа наистина, кой знае. Аз ще го предложа на майка ми и да видим какво ще решим  newsm78.
http://www.desant.net/show-news/24715/
Добро утро!Аз също се интересувам от темата и искам да попитам пробвахте ли чемшира и има ли ефект?Благодаря!

# 24
  • Мнения: 128
Здравей, майка ми е много консервативна в това отношение, пък и са ги наплашили да не се самолекуват с разни хранителни добавки и билки и тя не пожела да пие този чай  Thinking

Съжалявам, че не мога да помогна. Дано се включи някой друг, който е опитал

# 25
  • варна
  • Мнения: 13
Ако се съгласи нека да пробва,да ви кажа ние от варна от нашия билкар си взимахме чай за бъбреци,и майка ми си го пиеше заедно с лекарствата ,благодарение на негоуспяхме да отложим диализата с около 6-7 месеца,така че няма да и навреди.А за този чай с чемшира чухме много хубави отзиви,само че ние си почнахме диализа вече от февруари,затова и не сме го взимали.Успех ви желая!

# 26
  • Мнения: 128
ами тя е вече от 1 година на хемодиализа

# 27
  • варна
  • Мнения: 13
Ами значи сами решете,не знам как седят нещата,тя на моята майка просто и писна от билки,и вече сама не иска да пие нищо по час допълнително освен хапчетата,а й урината спря така че по -малко течности трябва да поема.

# 28
  • Мнения: 2
Здравейте на всички! Искам да направя едно уточнение, че съм мъж, съвсем случайно попаднах на темата и реших да споделя моя проблем с вас. 2008 год. ми откриха ХБН с креатинин 800, решиха да ме включат на диализа. Тогава избягах от болницата, защото исках да си изкарам нормално новогодишните празници. Заминах за Истанбул за три дена. Сещате се сигурно, че получих усложнение и ме приеха по спешност в болница. Вече си помислих КРАЙ НА ВСИЧКО! Вече ще съм прикован само на легло. За мое учудване никой не ме сложи на диализа. Сложиха ми краката в един  апарат наподобяващ нашите за детоксикация / но не е такъв апарат/. Изписвайки ме от болницата ми дадоха такъв апарат /по подробно как го получих друг път/. От тогава на три дена за по 30 минути си топя краката в легена с този апарат и до ден днешен не съм чул и дума за диализа. КРЕАТИНА МИ Е 194.

# 29
  • някъде там
  • Мнения: 15
Здравейте на всички! Искам да направя едно уточнение, че съм мъж, съвсем случайно попаднах на темата и реших да споделя моя проблем с вас. 2008 год. ми откриха ХБН с креатинин 800, решиха да ме включат на диализа. Тогава избягах от болницата, защото исках да си изкарам нормално новогодишните празници. Заминах за Истанбул за три дена. Сещате се сигурно, че получих усложнение и ме приеха по спешност в болница. Вече си помислих КРАЙ НА ВСИЧКО! Вече ще съм прикован само на легло. За мое учудване никой не ме сложи на диализа. Сложиха ми краката в един  апарат наподобяващ нашите за детоксикация / но не е такъв апарат/. Изписвайки ме от болницата ми дадоха такъв апарат /по подробно как го получих друг път/. От тогава на три дена за по 30 минути си топя краката в легена с този апарат и до ден днешен не съм чул и дума за диализа. КРЕАТИНА МИ Е 194.
[/quote    Здравей и на теб,би ли споделил повече за този апарат,на какъв принцип работи,от къде се купува и т.н. newsm17 newsm17

Общи условия

Активация на акаунт