конизация

  • 5 892
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Здравеите!Искам да споделя за моя проблем...преди 7 години сам конизирана,сега сам бременна...изобщо незнам какво 'ще последва,трябжа ли да ме зашият,има ли опасност за бебето до 3 месец,опасно ли е това...благодаря

# 1
  • Мнения: 43
Привет,
желателно е да ти направят серклаж. защото при конизация се скъсява маточната шийка, а бебето натежава.

# 2
  • Мнения: 194
Единствено и само лекар може да каже до колко е скъсена шийката и дали трябва да се прави серклаж!!! Аз също съм конизирана и родих второто си дете секцио,без серклаж!Секциото беше по други причини свързани с плацетата!
Стискам палци всичко да е наред и едно живо и здраво бебче!

# 3
  • Мнения: 142
Необходимостта от серклаж ще прецени гинекологът ти в зависимост от степента на скъсяването на шийката.

# 4
  • Мнения: 1
Предстои ми конизация.Каква е цената с направление

# 5
  • Мнения: 43
Не ми е известно да има клинична пътека за конизация. Аз ходих с направление от личния си лекар на гинеколог, и когато се установи, че трябва да ме конизират гинеколога ми издаде направление за хоспитализация и за едно денонощие престой с процедурата и медикаментите платих 250 лева в клиника Св. Иван Рилски в Стара Загора.

Предстои ми конизация.Каква е цената с направление

# 6
  • Мнения: 2
здравейте.преди 20 дни бях конизиранаи искам да попитам миналите през това колко време след това сте имали течение зящото аз все още имам слабо течение, но понякога е розово,друг път кафяво или дори зеленикаво....знам че и шевовете се разраждат,но четох че обикновенно е до 2 седмици а не ми спира.и след колко време правихте секс и дали се усеща болка и т.н.благодаря предварително.

# 7
  • Мнения: 43
здравейте.преди 20 дни бях конизиранаи искам да попитам миналите през това колко време след това сте имали течение зящото аз все още имам слабо течение, но понякога е розово,друг път кафяво или дори зеленикаво....знам че и шевовете се разраждат,но четох че обикновенно е до 2 седмици а не ми спира.и след колко време правихте секс и дали се усеща болка и т.н.благодаря предварително.

Привет,
аз имах жълтеникаво течение един месец след конизацията, конизирана съм преди два месеца. Първия ми цикъл след манипулацията продължи към 10 дни. Консултирах се с гинеколога, който ме конизира и каза, че течението е от разграждане на конци и е нормално понякога и до два месеца да има такова течение, както е нормално и първия цикъл да е по-продължителен. Секс още не съм правила, каза ми, че е добре да минат поне три месеца всичко да заздравее добре за да няма дискомфорт. Поздрави!

# 8
  • Мнения: 2
благодаря за отговора,може би малко съм прекалила с работата и затова някои вечери леко прокървявам,то май трябва повече пазене! Embarassed

# 9
  • Мнения: 359
Да Пази се повече. Поне 3месеца. Никакви тежести и натоватваща работа ,фитнес или по-натоварващ спорт. 3м щадящ режим.
Успех!

# 10
  • Мнения: 472
Имам конизация преди 8 г., преди 5г. износих успешно без серклаж първата бременност. В момента съм в седми месец, пак без серклаж. Но лекарите казаха, че шийката не е скъсена и затова решиха така.

# 11
  • Мнения: 61
Здравейте.Е стигнах до 4 месец и дойде ред на серклажа...направо ми настръхва косата.Моят ще е превантивен в 17 г.с.,след конизацията шийката ми е 2.8 см.,не е мръднала още,но има мноого време до края ,така 4е е по-добре да ми направят серклаж...вапреки,че аз изобщо нямам желание и много ме е страх,ще ми го правят в а Селена,дано не съм сгрешила с избора,има ли някой правил там серклаж,изписва се на 2 ри ден,ако няма проблеми и антибиотици при необходимост,мого ме е страх,дали бебчо е засташен от тази интервенця..... Cry

Общи условия

Активация на акаунт