Любители на Котки Тема 67

  • 35 309
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 768
Цитат
Енергиите и лечебните свойства и усещане къде е болно място също са мит
И аз винаги съм го подлагала на съмнение. Но опитът показва друго. Най-често ми ляга на корема, а също и най-често там имам дискомфорт, да кажеш случайност. Но когато ме болеше кръста, тя започна да прави едни странни акробатики, за да ми легне на точното място, нещо което обикновено не прави, значr не е случайност.

Последна редакция: пт, 16 ное 2012, 22:01 от Summer Smile

# 721
  • Мнения: 3 760
Куп научни иследвания има по темата за котките и техните лечебни свойства. Със сигурност е доказано, че обичат/предпочитат места с отрицателни геомагнитни излъчвания и съответно се препоръчва в ново жилище да се пусне котка - там където й хареса да спи не се слагат легла и дивани.
От всички котки, с които съм имала близък и системен контакт, само старата ми тайка беше типичен лечител. И при микроинфарт ми е помагала (или поне се е пробвала), и при травми. Много си личеше кога се е засилила да "лекува". А след подобни "процедури" изпадаше в мъртвешки сън за по денонощие дори.
Семела също понякога се пробва да помага, но не й е това стихията. Позите, които заема когато го прави са малоумни направо, а мъркането - съвсем различно от обичайното.
Така че не съм скептична, но и не бих поверила здравето си в лапите на котките  Laughing
Някъде имах копирани научни публикации за ефектите от галене на мъркаща котка при хора с хипертония и при силно сресирани хора. Резултатите бяха много интересни, статистически достоверни и включваха както отявлени котколюби, така и подчертани коткомрази. Ще си поровя из архивите, дано ги пазя.

br, бг-мамските купони са страхотни, честна пионерска!

# 722
  • Мнения: 616

Някъде имах копирани научни публикации за ефектите от галене на мъркаща котка при хора с хипертония и при силно сресирани хора.


Мъркането е на специфични честоти, които промотират заздравяването на кости и регенерирането на тъкани, има си и мед апарати, които работят на такива честоти, при котките е част от набора им от средства за оцеляване, както например не-падането по гръб, и част от мита за 9те им живота. Затова болните, наранени и уплашени котки също мъркат, в разрез с разбирането че го правят само когато са доволни.

# 723
  • Мнения: 8 163
Леле, Мис Нели, това е страхотно! А аз дори представа си нямах...

Фея, честито ново попълнение! Чакам с нетърпение да ни запознаеш Simple Smile
Благодаря ти  Hug И аз нямам търпение да си я вземем. Ще ни е "благодарствената котка"  Heart Eyes

# 724
  • Мнения: 47
Мъни, като прочетох поста ти се замислих колко натоварена съм, изтощена, изморена, стресирана и незнам какво още..Май имам нужда от малко помощ за децата или от един час (поне) с една котка да я нагушкам едно хубаво  Laughing
Вечер като мъжа ми се прибере от работа слизам пред блока да нахраня котето и да го погаля (намачкам)..Така се успокоявам след тежкия ден.

Искам да ви питам какво мислите за тези чанти?
Дали котката би се чувствала по-сигурно, като е близо до стопанина си, в сравнение пластмасовите кутии?

# 725
  • Мнения: 616
Ииии Фея, предлагам да кръстите котката Пуйка.

# 726
  • Мнения: 8 163
 hahaha
Ииии Фея, предлагам да кръстите котката Пуйка.

То, ако ще играем на асоциация, може и Туркинята да му викаме на животинчето  Laughing

# 727
  • Мнения: 155
Здравейте момичета   bouquet
Приемате ли нови попълнения? Винаги много съм обичала котки и в къщи по малко от три не помня да е имало. Сега в къщи си гледам една шарена писана на 3 години, а на двора се подвизават още две сладурчета.
От тази вечер си имаме и една страхотна персийка – Миси, на 3 месеца. Ето я и нея

Още е малко ошашавено, милото, ходи и оглежда навсякъде, не иска да яде, но пък много и харесаха играчките, които и купихме за "добре дошла" и се заиграва с тях.
Отивам да разглеждам вашите красиви писани, а на вас хубава вечер!

# 728
  • Мнения: 17 546
Някъде имах копирани научни публикации за ефектите от галене на мъркаща котка при хора с хипертония и при силно сресирани хора.
Мъркането е на специфични честоти, които промотират заздравяването на кости и регенерирането на тъкани, има си и мед апарати, които работят на такива честоти, при котките е част от набора им от средства за оцеляване, както например не-падането по гръб, и част от мита за 9те им живота. Затова болните, наранени и уплашени котки също мъркат, в разрез с разбирането че го правят само когато са доволни.
След излизане от ритъм, обикновено часове след това, имам тежест в гърдите. Биби както винаги заспа по това време в ръцете на мъжа ми и той просто ми я донесе, и я сложи на гърдите ми. Тя поспа там половин час. Не знам как действа, дали е защото носи спокойствие и е толкова мило, или е нещо друго, но тежестта просто изчезна! Heart Eyes

# 729
  • Мнения: 1 175
Ефектите на мъркането са едно, но усещането и намирането на болежката е друго. Това, което могат и с което помагат е разчитане на телесните сигнали - кога не си на кеф, дали миришеш различно. Така могат да познаят дали ти има нещо в общ смисъл, не конкретно да посочат диагноза и място  Laughing На корем и гърди лягат защото е широко и меко Simple Smile Галенето на котка или куче наистина помага, но от гледна точка на сваляне на нивата на стрес (стресовите хормони не са здравословни) и увеличаване на нивото на хормоните на любовта и щастието (които са полезни). Затова притежателите на животно са по-здрави. Така че помагат, но по практически разбираеми причини и начини, не чрез енергии и скрити специални умения Wink

За "познаването" съм си правила експеримент. След двете ми операции бях на легло по няколко седмици. През това време Богданка не се отдели от мен. Само ставаше до тоалетна и да яде, а иначе обича да играе, тича, обикаля. Но тогава лежа върху мен по цял ден. Понякога върху болното място, понякога не. Тогава реших, брей, най-после и на мен да се случи такова нещо! Но скептицизмът не ми даде мира и си направих експеримент. Един ден когато бях почивка но мъжът ми беше на работа, реших да пресъздам условията. Лежах цял ден с книжка, както преди, само че тоя път нищо ми нямаше. Ами, Богданка пак лежа върху мен цял ден! По същия начин. Заключението: когато съм вкъщи, просто предпочита да бъде до мен и да прави каквото и аз правя. Ако лежа - лежи с мен, ако седя на бюрото - седи в скута ми, ако си шетам, си се занимава сама или ме наблюдава. Но, ако исках да вярвам че е знаела за операциите, бих изтълкувала поведението й съвсем различно, бих обърнала внимание само когато ляга на правилното място, и пренебрегнала останалите. Може би усеща че когато лежа съм уморена или нещо ме боли, по настроението ми, но силно се съмнявам че може да посочи какво и къде.

# 730
  • София
  • Мнения: 13 257
Искам да ви питам какво мислите за тези чанти?
Дали котката би се чувствала по-сигурно, като е близо до стопанина си, в сравнение пластмасовите кутии?

Много пъти съм писала за удобствата на чантите - по-топли, по-уютни и т.н. Обаче тази чанта е само за кротко коте, което не се страхува да излиза и е любопитно да гледа през дупката. Ако е страхливо, хем е опасно да не избяга, хем ще го е страх, че има отворено място.

Киара, добре дошла! Много е красиво пухчето! Чакаме снимки на шарената кака и на двете дворни.  Hug

# 731
  • Мнения: 1 175
П.п. Да подчертая че всичко това го могат и кучетата, не само котките, като кучетата могат много повече - например предусещат кога ще получиш епилептичен пристъп, някои дори могат да доловят дали имаш рак, но не заради енергии, а защото обонянието им е изключително развито, както и способността им да разчитат нашите сигнали и да разбират настроението и поведението ни. Затова кучетата се обучават за работа с болни и ги предупреждават преди пристъп или криза. Иначе за терапия на чисто емоционална основа в някои болници се ползват и кучета и котки, защото подобряват настроението на пациента, свалят нивата на стреса и му лекуват психиката, което помага и на тялото.

# 732
  • Мнения: 934
За каишката не мисля,че я сложихме стегната...използвахме правилото за единия пръст ама тя не ще и не ще....Иначе се е сдобила с ново точило за нокти и пухкав плик да се крие..но само ги души и пак ходи да спи в прането...
Иначе ме успокоява..особено много обичам,koгакто ни чака на вратата.Винаги е там,освен ако не спи Grinning
Нашето коте е прахосмукачка и яде всиииичко,което й сложа че и дори омита храна.която съм оставила на масата,което е доста досадно.Понякога реагира като куче.А котката на братовчедката яде саааамо уискас и роял канин и нищо друго и е страшна лигла

# 733
  • Мнения: 616
Една баба звъни на съседите:
- Комшу, да имате някаква грейка с топла вода, че нещо кръста ме върти?
- Нямаме, обаче мен като ме завърти ревматизма, слагам на болното място котката вместо грейка и ми минава. Ето вземи котката.
Бабата се прибира с котката в апартамента си и след 10 минути звъни пак - цялата изподрана, а котката като бясна се шмугва вкъщи.
- Леле, комшийке какво стана?
- Какво стана ли? Като и сложих фунийката в дупето някак си стоеше мирна, ама като започнах да и наливам горещата вода, съвсем пощуря, пустата и котка!

# 734
  • София
  • Мнения: 227
kiara69 Страхотна е тази Миси  Heart Eyes
MissNellie hahaha
Да си платим данъка за днес  Blush

Общи условия

Активация на акаунт